WNĘTRZE MOŻLIWOŚCI ZAWSZE I WSZĘDZIE DESIGN. Strona 2. Strona 8. Strona 12 Strona 16

RANGE ROVER EVOQUE DESIGN ZAWSZE I WSZĘDZIE MOŻLIWOŚCI WNĘTRZE Strona 2 Strona 8 Strona 12 Strona 16 BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA ŚRODOWISKA M...
Author: Alojzy Górski
0 downloads 4 Views 6MB Size
RANGE ROVER EVOQUE

DESIGN

ZAWSZE I WSZĘDZIE

MOŻLIWOŚCI

WNĘTRZE

Strona 2

Strona 8

Strona 12

Strona 16

BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA ŚRODOWISKA

MOŻLIWOŚCI WYBORU

SPECYFIKACJE

AKCESORIA

Strona 28

Strona 30

Strona 52

Strona 54

1

DESIGN Range Rover Evoque. Design zainspirowany wibracjami i energią najwspanialszych miast świata. Duch nowej generacji. Odważny i bezkompromisowy. Wyjątkowy. Oryginalny. Wyrazista osobowość. Przyszłość znalazła swój wyraz w zachwycającej rzeczywistości.

2

4

Sportowy i dynamiczny – Range Rover Evoque to nowa klasa sama w sobie. Klasyczne elementy designu Range Rovera zostały w nim zinterpretowane na nowo. Wystarczy spojrzeć m. in. na charakterystyczną maskę typu clamshell, płynne linie dachu oraz wyrazistą, pewną siebie sylwetkę o krótko zakończonym przodzie i tyle. Nowa, dynamiczna, wznosząca się linia boczna została zaakcentowana muskularnym ramieniem na całej długości pojazdu, a wyjątkowy, zdecydowanie atletyczny, zwężający się kształt dachu, podkreślony przez czarne podpory. Charakterystyczny dla Range Rovera wyrazisty poziomy wzór utworzony przez perforowaną kratę chłodnicy o podwójnym żebrowaniu oraz atrakcyjne światła przednie sprawiają, że trudno od niego oderwać wzrok. Doskonale zaprojektowany. Starannie przemyślany przez designerów Range Rovera, pozwala wyrazić indywidualną osobowość i sprawia, że każda podróż nabiera niepowtarzalnego charakteru. Oto esencja marki Range Rover – w kompaktowej skali. Zachwycający, dopracowany w najdrobniejszych szczegółach design nadwozia oddaje luksusowy charakter pojazdu podkreślony dodatkowo przez przyciągające oko wykończenia w kolorze metalik. Warto zwrócić uwagę na atrakcyjne elementy: wloty powietrza na masce przedniej* oraz z boku pojazdu, krystaliczne przednie i tylne światła LED* oraz stożkowy kształt migaczy. Zaawansowana technologia oświetleniowa Range Rovera Evoque zapewnia niezawodne funkcjonowanie, a jednocześnie obejmuje niektóre spośród najbardziej przyciągających wzrok elementów designu pojazdu. Innowacyjne systemy oświetleniowe LED zastosowane zostały do stworzenia unikalnego wzoru graficznego przednich świateł do jazdy dziennej, jak również designu 3D w kształcie „płatków” na światłach tylnych.

*Tylko w niektórych modelach.

5

Dostępny jest w dwóch wyrazistych wersjach stylistyki nadwozia. Range Rover Evoque oraz Range Rover Evoque Coupé.

RANGE ROVER EVOQUE Wersja pięciodrzwiowa, o zapierającym dech, nowoczesnym designie kinetycznym. Niezwykle łatwy dostęp do wnętrza stworzony z myślą, aby sprostać specyficznym wymaganiom stylu życia.

RANGE ROVER EVOQUE COUPÉ Kompaktowy crossover premium, o wysmukłej linii oraz indywidualnej osobowości. Nowa interpretacja klasycznych elementów designu Range Rovera, wyrażona za pomocą dynamicznego profilu oraz wyrazistej sylwetki.

7

ZAWSZE I WSZĘDZIE Podobnie jak każdy pojazd Land Rovera, Range Rover Evoque oferuje optymalne osiągi i możliwości we wszystkich warunkach na szosie i w terenie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu szeregu innowacyjnych technologii, jak system Terrain Response®*, który optymalizuje silnik, skrzynię biegów oraz systemy elektroniczne Range Rovera Evoque pod kątem łatwości prowadzenia, wygody oraz przyczepności. Range Rover Evoque doskonale sobie radzi na wszystkich nawierzchniach i w każdych warunkach pogodowych, wykorzystując legendarne technologie jazdy terenowej Land Rovera. Jest mniejszy i lżejszy – jak dotąd to najbardziej wydajny model Range Rovera. To esencja marki Range Rover – w kompaktowym formacie. Dostępne są cztery ustawienia Terrain Response®: General Driving (program ogólny), Grass/Gravel/Snow ( jazda po trawie/żwirze/śniegu), Mud & Ruts (błoto i koleiny) oraz Sand ( jazda po piasku). W momencie zamówienia systemu Adaptive Dynamics dodawane jest także piąte ustawienie Dynamic. PROGRAM OGÓLNY TRAWA, ŻWIR, ŚNIEG BŁOTO I KOLEINY

8

PIASEK *Niedostępne w 2WD.

Najwyższej klasy technologie obejmują: opatentowany przez Land Rovera system Hill Descent Control (HDC)*, zapewniający kontrolowany zjazd z trudnych nachyleń przy jednoczesnym utrzymaniu pożądanej prędkości oraz dzięki oddzielnej aktywacji hamulców na poszczególnych kołach; system Gradient Release Control (GRC)* zapobiegający stoczeniu się pojazdu ze stromego nachylenia po zwolnieniu hamulca; funkcję Hill Start Assist, która zapobiega stoczeniu się w tył w momencie ruszania pod górę na pochyłości. Dostępny jest także system Dynamic Stability Control (DSC). Jego zadaniem jest korygowanie nad- i podsterowności – współpracuje z silnikiem i hamulcami w celu utrzymania stabilności. Funkcja Electronic Traction Control (ETC) wykrywa poślizg koła i stosuje system hamowania, aby zminimalizować buksowanie koła. System Roll Stability Control (RSC) wykrywa krytyczny poziom utraty stabilności i stosuje hamowanie, zwiększając promień zakrętu i tym samym ograniczając ryzyko przewrócenia się pojazdu. Jazda nocą jest znacznie łatwiejsza dzięki dostępnym opcjonalnie adaptacyjnym reflektorom Xenon. Światła te wyposażone są w funkcję zapewniającą dodatkowe oświetlenie na ostrych zakrętach. Natomiast funkcja Automatic High Beam Assist (kontroli świateł drogowych) pozwala na wykrycie świateł pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka oraz na automatyczne przełączanie – w razie potrzeby – między wysoką a niską wiązką światła.

10

*Niedostępne w 2WD.

MOŻLIWOŚCI Dzięki swojej lekkości oraz bardziej kompaktowej budowie Range Rover Evoque jest niezwykle zwinny i odznacza się niesamowitą szybkością reakcji, co z pewnością docenią zapaleni kierowcy. Dostępny w modelach Prestige i Dynamic system Adaptive Dynamics z zaawansowanymi amortyzatorami MagneRide™ monitoruje ruchy pojazdu co najmniej 1000 razy na sekundę. Reaguje na polecenia kierowcy lub warunki drogowe, by zapewnić większą kontrolę i zminimalizować przechył nadwozia, zwiększając uczucie współpracy z pojazdem oraz stabilnej, sportowej jazdy. W trakcie jazdy terenowej system wykrywa nawet rodzaj i stan nawierzchni oraz odpowiednio optymalizuje tłumienie. Range Rover Evoque wyposażony jest w najnowszą technologię wspomagania kierownicy. Electric Power Assisted Steering (EPAS) umożliwia precyzyjne, spójne kierowanie pojazdem oraz skręcanie. Wspomaganie układu kierowniczego jest czułe na prędkość, dzięki czemu pojazd reaguje z większą lekkością i dynamiką przy niskiej prędkości, zaś przy wyższych prędkościach zwiększa „sztywność” obsługi. Układ EPAS jest także bardziej wydajny w porównaniu z konwencjonalnym układem wspomagania kierownicy.

1000

12

RAZY NA SEKUNDĘ

129 g/km

SILNIK eD4 DIESEL 2,2-litrowy silnik turbodiesel jest także dostępny w wersji eD4 (150KM) 2WD i posiada te same cechy, co silniki TD4 i SD4, z emisją CO2 na poziomie 129 g/km w Range Roverze Evoque Coupé oraz 133 g/km w Range Roverze Evoque.

SILNIKI TD4 I SD4 TURBO DIESEL Najnowszy silnik 2,2-litrowy turbodiesel, dostępny w dwóch wersjach: TD4 (150 KM) oraz SD4 (190 KM), zapewnia doskonały moment obrotowy, szybkość reakcji oraz niesamowite wyrafinowanie. Silnik oferuje moc na żądanie (power on demand), bardzo szeroką krzywą momentu obrotowego i sześciobiegową automatyczną lub ręczną skrzynię biegów – w zależności od indywidualnego zamówienia. Pojazdy z silnikiem diesla oraz ręczną skrzynią biegów wyposażone są w inteligentny system Stop/Start, który umożliwia obniżenie zużycia paliwa w tym silniku nawet jeszcze do 8 procent. Jest to możliwe dzięki automatycznemu wyłączaniu silnika, gdy nie jest on potrzebny, na przykład w momencie oczekiwania na światłach, a następnie ponownemu uruchomieniu go po wciśnięciu sprzęgła.

2-LITROWY SILNIK BENZYNOWY Si4 Si4 to 2-litrowy silnik benzynowy, umieszczony w obudowie aluminiowej, jest wyposażony w najnowszą technologię wtrysku bezpośredniego, zaawansowane turbodoładowanie oraz podwójny system zmiennych faz rozrządu, co pozwala obniżyć konsumpcję paliwa oraz poziom emisji CO2 do 199 g/km. Silnik posiada sześciobiegową, automatyczną skrzynię biegów poddaną optymalizacji w zakresie oszczędności zużycia paliwa i wyposażoną w Drive Select, zaawansowane pokrętło z zamontowanymi przy kierownicy przełącznikami zwiększającymi sportowe doznania w czasie jazdy. W momencie przyśpieszenia silnik wydaje ponadto głęboki, potężny dźwięk.

Z myślą o obniżeniu zużycia paliwa wszystkie silniki zostały dodatkowo wyposażone w układ Smart Regenerative Charging, który ładuje akumulator wówczas, gdy jest to najbardziej ekonomiczne, poprzez wykorzystanie zużytej energii kinetycznej w momencie zmniejszania prędkości pojazdu.

15

WNĘTRZE SPORTOWA POZYCJA KIEROWCY „COMMAND” Range Rover Evoque oferuje funkcję nowej pozycji kierowcy Sports Command Driving Position, która zapewnia tak charakterystyczne dla każdego Range Rovera poczucie jeszcze lepszej kontroli. Kierowca siedzi niżej, „w” pojeździe, otulony elementami wnętrza, mając wszystkie ważne informacje w zasięgu wzroku oraz pokrętła w zasięgu ręki. Rezultat? Bardziej niż kiedykolwiek sportowa jazda, a jednocześnie legendarna już widoczność drogi i otoczenia pojazdu.

16

LUKSUSOWE ELEMENTY WYKOŃCZENIA Ten sam etos luksusu, jakości i dbałości o szczegóły, który cechuje także każdego innego, większego Range Rovera. Jest on poparty zastosowaniem świetnych gatunkowo surowców: najwyższej jakości obić skórzanych, wykończeń z prawdziwego metalu i drewna oraz innowacyjnych materiałów pochodzących z recyklingu. Niezależnie, który model Range Rovera Evoque wybierzesz, będzie to Range Rover w najczystszej postaci. W zależności od wybranego modelu Range Rovera Evoque dostępne są dwie klasy wysokiej jakości obicia skórzanego – w tym niezwykle miękka, luksusowa skóra Oxford – wyselekcjonowane zarówno pod kątem komfortu w dotyku jak i atrakcyjnego wyglądu.

18

W Range Roverze Evoque zastosowane zostały także najwyższej klasy szwy wykonane techniką stebnowania dwuigłowego. Począwszy od długości i kierunku ustawienia igły, jej rozmiaru, kształtu i mistrzowskiego prowdzenia, po barwę nici: wszystko to gwarantuje wykończenie najwyższej jakości. Luksus w Range Roverze Evoque znajduje także wyraz w elementach tylnej części pojazdu: ergonomicznych siedzeniach dla pasażerów i sporej przestrzeni zaprojektowanej z myślą o relaksie oraz wygodzie podczas dalekich podróży. Range Rover Evoque Coupé daje także możliwość wyboru pomiędzy tylnym siedzeniem ławkowym oraz bardziej sportowym siedzeniem podwójnym. Starannie dobrane materiały pozwalają wszystkim pasażerom cieszyć się komfortem otoczenia wolnym od alergenów.

19

OŚWIETLENIE W momencie aktywacji przez kierowcę breloczka zdalnego sterowania w celu otworzenia Range Rovera Evoque, pojazd „budzi się” i włącza lampki oświetlające podłoże, które rzucają na ziemię wyjątkowy świetlny wzór graficzny „Range Rover”*.

20

*Tylko w niektórych modelach.

Range Rover Evoque może zostać dodatkowo wyposażony w wewnętrzne podświetlenie LED. Można je dostosować do indywidualnych preferencji, dzięki możliwości wyboru pięciu kolorów światła oraz szeregu ustawień jego natężenia. Wyjątkowości przydaje wnętrzu automatyczna zmiana koloru w momencie wybrania przez kierowcę programu Dynamic w Terrain Response®: oświetlenie zmienia kolor na czerwony**.

**Dostępne jedynie z Adaptive Dynamics.

21

TECHNOLOGIE WNĘTRZA Funkcje Dual View, voice control, timed climate. Wnętrze Range Rovera Evoque naszpikowane jest najnowszymi technologiami zapewniającymi kierowcy i pasażerom możliwie jak najwygodniejszą i najprzyjemniejszą jazdę. Wszystkie wyświetlacze w panelu kierowcy wyświetlają w czytelny sposób przydatne informacje. Punktem centralnym pojazdu jest umieszczony pośrodku deski rozdzielczej 8-calowy kolorowy ekran dotykowy, na którym znajdują się pokrętła oraz wyłączniki systemu rozrywki i informacji Infotainment.‡ Jego wyjątkowo czytelna grafika jest kwintesencją najnowszej technologii. Funkcja dual view wraz z ekranem dotykowym pozwala kierowcy oraz pasażerowi podróżującemu z przodu na jednoczesne oglądanie różnych obrazów na tym samym ekranie. Dostępny jest także wysoce intuicyjny system sterowania głosem, stosujący najnowszą technologię „Say What You See”* („Powiedz, co widzisz”), która umożliwia wyświetlanie na ekranie dotykowym przydatnych wskazówek wizualnych dla użytkownika. Na kierownicy umieszczone są przełączniki pozwalające na wygodne kontrolowanie funkcji standardowych w Range Roverze Evoque. Obejmują one Cruise Control (regulator stałej prędkości) oraz podstawowe przełączniki systemu audio, które ułatwiają korzystanie zarówno z systemów Infotainment, jak i z wyświetlacza informacji dla kierowcy. Pięciocalowy, kolorowy ekran wyświetlacza informacji dla kierowcy stanowi uzupełnienie dla ośmiocalowego ekranu dotykowego. Jest on umieszczony na wprost linii wzroku kierowcy, pomiędzy dwiema tarczami instrumentów, i pokazuje podstawowe informacje o pojeździe, jak temperatura i poziom paliwa, ustawienia systemu Terrain Response®9, a także dane nawigacyjne na każdym etapie podróży. System Hard Disk Drive (HDD) Premium Navigation umożliwia łatwiejszy dostęp do funkcji – np. czas wyznaczania trasy przez funkcję route finder, jak również czas ponownej kalkulacji drogi, jest znacznie ograniczony – co pozwala zminimalizować opóźnienia w określeniu kierunku jazdy dla kierowcy. System obejmuje funkcję „przyjazną środowisku”, pozwalającą wyznaczyć najbardziej ekonomiczną trasę do celu podróży.

22

Range Rover Evoque wyposażony jest w funkcję pełnej, dwustronnej klimatyzacji dual-zone climate control, w tym podgrzewanie Park Heater†. Dostępna jest także funkcja timed climate**†, pozwalająca na cykliczne zaprogramowanie czasomierza z wyprzedzeniem do siedmiu dni lub na jeden wybrany moment z wyprzedzeniem do 16 dni. Pozwala to w miarę potrzeby na wstępne ogrzanie lub schłodzenie pojazdu. System Infotainment może także odtwarzać pliki video w formacie MP4†† przechowywane na karcie pamięci USB umieszczonej w znajdującym się w pojeździe porcie USB. Istnieje możliwość oglądania analogowych/cyfrowych kanałów telewizyjnych na wyświetlaczu z przodu pojazduΔ. Dostępny w Range Roverze Evoque system rozrywki Rear Seat Entertainment* pozwala na wysokiej jakości odtwarzanie nagrań DVD oraz oglądanie kanałów TV, za pośrednictwem 8-calowych ekranów wbudowanych w tylną część przednich zagłówków, jak również wyświetlacza z przodu pojazdu, na ekranie dotykowym*. Każdy system Rear Seat Entertainment obejmuje zdalne sterowanie ekranem dotykowym, pozwalające na intuicyjną i przyjazną użytkownikowi obsługę. Dwa zestawy bezprzewodowych słuchawek cyfrowych z technologią WhiteFire® zapewniają pasażerom korzystającym z systemu Rear Seat Entertainment wysokiej jakości, wierne odtwarzanie dźwięku.

‡Dostępne w modelu Pure w połączeniu z Tech Pack one. *Funkcja opcjonalna. 9Niedostępne w 2WD. †Dostępne tylko na niektórych rynkach. **Dostępne jedynie w pojazdach wyposażonych w ekran dotykowy. ††Prosimy o kontakt ze Dealerem firmy Land Rover w celu uzyskania informacji na temat kompatybilności. ΔWymaga funkcji telewizyjnej. Uwaga: system głosowy ma możliwość rozpoznawania szeregu języków. Firma Land Rover nie może zagwarantować, że system będzie kompatybilny ze wszystkimi rodzajami akcentów występującymi w danych językach. Prosimy zasięgnąć porady Dealera firmy Land Rover odnośnie przetestowania systemu głosowego pod kątem kompatybilności z konkretnym rodzajem akcentu. WhiteFire® jest zarejestrowanym znakiem towarowym Unwired Technology LLC; wszelkie wykorzystanie takich znaków przez firmę Land Rover odbywa się na podstawie udzielonej licencji.

23

SYSTEM AUDIO Range Rover Evoque aż tryska inteligentną, praktyczną technologią: wyposażony jest m.in. w najwyższej klasy systemy łączności. Obejmują one funkcję Bluetooth® pozwalającą zarówno na łączenie się bez pomocy rąk – przy użyciu kompatybilnego telefonu komórkowego – jak i przetwarzanie sygnału audio, umożliwiające słuchanie muzyki z przenośnego urządzenia Bluetooth za pośrednictwem systemu audio. Dostępne są bezpośrednie, podstawowe łącza do iPoda®, MP3 oraz urządzeń USB. Wszystkie opcje audio w Range Roverze Evoque oferują najwyższą jakość odtwarzania dźwięku, z możliwością wyboru systemów rozrywki In-Car Entertainment. Zapewniają one niezrównany poziom odbioru oraz doznań akustycznych zarówno kierowcy, jak i pasażerom. We współpracy z Meridian™, światowym liderem w zakresie technologii audio oraz cyfrowego przetwarzania dźwięku, firma Land Rover opracowała ponadto szereg zaawansowanych systemów audio, które nie zawiodą nawet najbardziej wymagających melomanów. 12-kanałowy system Meridian 380W obejmuje 11 głośników, w tym dwukanałowy subwoofer. System Meridian Surround Sound zapewnia niesamowite, 825W natężenie dźwięku dzięki 15 kanałom i 17 głośnikom obejmującym subwoofer. Systemy Meridian oferują unikalne technologie zapewniające najwyższą jakość odtwarzania dźwięku w zamkniętej przestrzeni samochodu. Digital Signal Processing (DSP) sprawia, że głośniki podczas przenoszenia dźwięków zachowują się, jakby miały ośmiokrotnie wyższą pojemność. Dzięki temu jakość odtwarzania jest na poziomie światowej klasy. Dźwięki są wierne i całkowicie przekonujące – dokładnie takie, jak stworzył je artysta. Firma Meridian opracowała także technologię Trifield, która zapewnia każdemu z pasażerów odbiór audio w doskonałej jakość stereo: wszechogaeniający, rozbrzmiewający w całej kabinie pojazdu dźwięk jeszcze bardziej pogłębia wrażenie uczestnictwa w koncercie na żywo. Specjalna funkcja Dynamic Volume wykrywa różnice poziomu natężenia dźwięku we wnętrzu pojazdu i kompensuje jego jakość, zapewniając tym samym wyrównany poziom audio w całej kabinie.

iPod jest znakiem towarowym należącym do firmy Apple, Inc., zarejestrowanym w Stanach Zjednoczonych oraz innych krajach. Znak słowny oraz logo Bluetooth® są własnością Bluetooth SIG, Inc., zaś wszelkie wykorzystanie takich znaków przez firmę Land Rover odbywa się na podstawie udzielonej licencji.

25

TECHNOLOGIA Park Assist. Ta przydatna, zautomatyzowana, zaawansowana technologia najnowszej generacji została zastosowana w pojeździe Range Rovera po raz pierwszy. Ułatwia ona kierowcy parkowanie równoległe w ograniczonych przestrzeniach (nawet tak małych, jak 1,2 długości pojazdu). Range Rover Evoque stosuje ultradźwiękowe czujniki w celu sterowania pojazdem, podczas gdy kierowca obsługuje pedał gazu, hamulec i sprzęgło. Na wyświetlaczu informacji pokazują się dane w czasie rzeczywistym, aby pomóc kierowcy na każdym etapie manewru. System Surround Camera wykorzystuje pięć dyskretnie umieszczonych cyfrowych kamer, które przekazują na 8-calowy, umieszczony na desce rozdzielczej ekran dotykowy niemal 360-stopniowy widok dookoła pojazdu. System posiada wiele pomocnych dla kierowcy funkcji i może okazać się niezastąpiony w trakcie manewrowania na szosie lub w terenie. Pięć kamer cyfrowych rozmieszczonych jest na powierzchni nadwozia – dwie z przodu, jedna z każdego boku pojazdu oraz jedna z tyłu. System Tow Assist, stanowiący część systemu Surround Camera, to pomagająca w cofaniu funkcja nowej generacji, która przewiduje tylną trajektorię zarówno pojazdu, jak i przyczepy. Pomaga kierowcy w bardziej precyzyjnym manewrowaniu. Funkcję można wybrać z menu na ekranie dotykowym. Umieszczone na pojeździe szerokokątne kamery generują doskonałe pole widzenia, a na powstały w ten sposób obraz nakładane są linie kierujące, które wskazują przewidywany tor cofania pojazdu i przyczepy. Dostępny jest ponadto system Blind Spot Monitoring. Wykorzystuje on radary boczne w celu ostrzegania o innych pojazdach, znajdujących się w tzw. „martwym punkcie”, którego nie obejmują lusterka. Po zidentyfikowaniu zagrożenia w odpowiednim lusterku bocznym zapali się jaskrawopomarańczowa ikonka ostrzegawcza. Rear park aid. Ta praktyczna funkcja wspomagająca parkowanie jest w Range Roverze Evoque dostępna jako standard. Inne zaawansowane technologie oraz przydatne kierowcy funkcje obejmują front park aid, system tylnej kamery wspomagającej parkowanie, jak również elektryczną klapę tylną i bezkluczykowe otwieranie pojazdu.

26

BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA ŚRODOWISKA Dzięki masie od zaledwie 1595 kg i zastosowaniu szeregu zaawansowanych materiałów, Range Rover Evoque jest jak dotąd najlżejszym i najwydajniejszym modelem Range Rovera. Kluczowe komponenty całego pojazdu, w tym maska i dach z aluminium oraz belka poprzeczna z magnezu, nie tylko wzmacniają konstrukcję pojazdu, ale także pomagają obniżyć zużycie paliwa, czyniąc z niego samochód jeszcze bardziej przyjazny środowisku. Range Rover Evoque otrzymał maksymalną, 5-gwiazdkową notę w prestiżowych testach bezpieczeństwa Euro NCAP. Przednie błotniki oraz klapa tylna wykonane są z materiałów kompozytowych – złożonych z dwóch lub więcej odrębnych substancji o różnych właściwościach (na przykład pod względem lekkości i wytrzymałości), które się nawzajem uzupełniają. Nawet grubość laminowanej akustycznie szyby przedniej została zmniejszona, by ograniczyć masę pojazdu oraz podnieść wydajność zużycia paliwa, osiągi oraz łatwość kierowania, bez kompromisów w kwestii wytrzymałości i bezpieczeństwa.

28

MOŻLIWOŚCI WYBORU Już teraz wyróżniasz się z tłumu – dzięki swojemu Range Roverowi Evoque. Jednak możesz zaakcentować swoją indywidualność jeszcze silniej – wybierając spośród zachwycających opcji luksusowych, wersji kolorystycznych, rodzajów felg i wykończeń.

Pojazdy pokazane od lewej: 1. Range Rover Evoque Coupé Prestige w kolorze Indus Silver z dachem panoramicznym 2. Range Rover Evoque Coupé Prestige w kolorze Colima Lime z kontrastowym lakierem Indus Silver oraz dachem panoramicznym 3. Range Rover Evoque Dynamic w kolorze Mauritius Blue z kontrastowym dachem Fuji White 4. Range Rover Evoque Prestige w kolorze Santorini Black z dachem w kolorze nadwozia 5. Range Rover Evoque Dynamic w kolorze Firenze Red z kontrastowym dachem Black

30

FUJI WHITE (JEDNOLITY)

INDUS SILVER (METALIK)

IPANEMA SAND (METALIK)

COLIMA LIME (METALIK)

ORKNEY GREY (METALIK)

MAURITIUS BLUE (METALIK)

WIĘCEJ MOŻLIWOŚCI WYBORU, OPCJE KOLORYSTYCZNE ORAZ FELGI Wybierz jedną z opcji kolorystycznych dachu oraz nadaj indywidualny charakter swojemu autu… dzięki dobranym przez siebie felgom aluminiowym. To okazja, by Twojego Range Rovera Evoque uczynić naprawdę wyjątkowym.

FIRENZE RED (METALIK)

32

AINTREE GREEN (METALIK)

BALTIC BLUE (METALIK)

SANTORINI BLACK (METALIK)

HAVANA (PREMIUM)

BAROLO BLACK (PREMIUM)

FELGI ALUMINIOWE

17-CALOWE 10-RAMIENNE FELGI Z WYKOŃCZENIEM SPARKLE SILVER „WZÓR 1”

18-CALOWE 7-RAMIENNE FELGI Z WYKOŃCZENIEM SPARKLE SILVER „WZÓR 2”

19-CALOWE FELGI ZE SZPRYCHAMI W KSZTAŁCIE LITERY „V” Z WYKOŃCZENIEM SPARKLE SILVER „WZÓR 5”

20-CALOWE 9-RAMIENNE FELGI Z WYKOŃCZENIEM POLISHED SILVER „WZÓR 8”

19-CALOWE 5-RAMIENNE FELGI Z WYKOŃCZENIEM SPARKLE SILVER „WZÓR 3”

20-CALOWE FELGI ZE SZPRYCHAMI W KSZTAŁCIE LITERY „V” Z WYKOŃCZENIEM SPARKLE SILVER, „WZÓR 6”

20-CALOWE 9-RAMIENNE FELGI Z WYKOŃCZENIEM GLOSS BLACK*

19-CALOWE 6-RAMIENNE FELGI Z WYKOŃCZENIEM SPARKLE SILVER „WZÓR 4”

20-CALOWE FELGI ZE SZPRYCHAMI W KSZTAŁCIE LITERY „V” Z WYKOŃCZENIEM SHADOW CHROME, „WZÓR 7”

20-CALOWE 9-RAMIENNE FELGI Z WYKOŃCZENIEM FUJI WHITE**

20-CALOWE 9-RAMIENNE FELGI Z WYKOŃCZENIEM TECHNICAL GREY†

Obręcz koła jedynie jako akcesorium, *Wykończenie Gloss Black – VPLVW0071. **Wykończenie Fuji White – VPLVW0074. †Wykończenie Technical Grey – VPLVW0075. W celu zamówienia dla tych kół środkowej nakładki Land Rovera prosimy podać numer części – LR040890, zestawu nakrętek koła z wykończeniem czarnym – VPLVW0070, zestawu nakrętek koła z blokadą antykradzieżową, wykończenie czarne – VPLVW0072, zestawu nakrętek koła z blokadą antykradzieżową, wykończenie srebrne – LR001381. Prosimy pamiętać: Wybierając samochód ze specyficznymi zestawami felg i opon lub z opcjonalnymi felgami i oponami należy wziąć pod uwagę cel, do którego samochód będzie przeznaczony. Felgi o większej średnicy i opony o niższym profilu oferują lepszą estetykę lub kulturę jazdy, ale mogą być podatniejsze na uszkodzenia. Prosimy omówić swoje potrzeby z Dealerem firmy Land Rover. Dealer firmy Land Rover udzieli także informacji odnośnie wydajności opon w świetle przepisów Unii Europejskiej.

33

WYKOŃCZENIE ZE SZCZOTKOWANEGO ALUMINIUM SATIN

OPCJE WYKOŃCZENIA WNĘTRZA Solidność i trwałość prawdziwego metalu. Wykończenia z autentycznego aluminium stosowane są we wszystkich Range Roverach Evoque. Każdy element poddawany jest ponad dwudziestu odrębnym procesom, których rezultatem jest doskonały, najwyższej klasy kunszt wykonania chłodnych w dotyku detali. Dostępne są także wysokiej jakości elementy wykończenia z naturalnego drewna, stanowiące uzupełnienie elementów aluminiowych.

WYKOŃCZENIE Z WZORZYSTEGO DREWNA MACASSAR

Tradycyjne materiały, użyte w nowatorski i kreatywny sposób, są idealnym dopełnieniem szerokiego asortymentu elementów wykończenia klasy premium. W Range Roverze Evoque stosuje się także innowacyjne materiały z recyklingu, jak choćby Dinamica®. Ta pochodząca w 100 procentach z odzysku tkanina, zastosowana w modelach Pure, zapewnia niezrównaną miękkość oraz komfort. Korzystanie z materiałów z recyklingu idzie w parze z luksusem oraz najwyższą jakością i stanowi integralny aspekt „filozofii” Range Rovera Evoque. W Range Roverze Evoque zastosowano 16 kg najwyższej klasy materiałów z recyklingu. To ekwiwalent ponownego wykorzystania tysiąca plastikowych butelek półlitrowych. W pojeździe użytych zostało także 21 kg materiałów naturalnych, w tym skóra na pokryciach siedzeń, panelu instrumentów oraz panelach drzwi.

WYKOŃCZENIE Z CIEMNEGO DREWNA GREY OAK

WYKOŃCZENIE BOTANICAL ALUMINIUM

WYKOŃCZENIE TEXTURED ALUMINIUM

DINAMICA® jest zarejestrowanym znakiem towarowym należącym do firmy MIKO S.r.l. via Ressel n. 3 Gorizia, Włochy.

WYKOŃCZENIE GLOSS BLACK STRATA

35

36

PURE

PRESTIGE

Najczystszy przejaw formy i designu Range Rovera Evoque.

Najwyższy luksus w Range Roverze Evoque. Wyrazisty design nadwozia oraz wiele możliwości nadania wnętrzu indywidualnego charakteru.

DYNAMIC Najbardziej wyrazisty przejaw osobowości Range Rovera Evoque. Sportowa stylistyka wnętrza oraz wykończenia Gloss Black.

37

PURE Wnętrza z obiciami wykonanymi częściowo ze skóry lub całkowicie ze skóry ziarnistej w trzech wersjach kolorystycznych podkreślają minimalistyczne linie architektury kabiny. Miękkie w dotyku materiały zastosowane na najważniejszych powierzchniach, jak deska rozdzielcza, pokrywa schowka oraz pokrycia drzwi, kontrastują z chłodnymi w dotyku wykończeniami z prawdziwego aluminium szczotkowanego. Do wyboru są ponadto zachwycające felgi aluminiowe. To właśnie Pure.

Atrapa chłodnicy z wykończeniem Dark Atlas (tylko Coupé)

Szczeliny wentylacyjne maski z ciemnym wykończeniem Atlas (tylko Coupé)

Standardowe elementy Pure obejmują: • Atrapę chłodnicy z ciemnym wykończeniem Atlas (Coupé) oraz Brunel (wersja pięciodrzwiowa) • Boczne przetłoczenie pojazdu z wykończeniem Gloss Black • Tylną klapę z ciemnym wykończeniem Atlas (Coupé) oraz Brunel (wersja pięciodrzwiowa) • Wąską listwę ozdobną wzdłuż błotnika z ciemnym wykończeniem Atlas (Coupé) oraz Brunel (wersja pięciodrzwiowa) • Szczeliny wentylacyjne maski z ciemnym wykończeniem Atlas (tylko Coupé) • Obudowy lusterek w kolorze nadwozia • 17-calowe felgi aluminiowe z wykończeniem Sparkle Silver „Wzór 1” • Wykończenia wnętrza z aluminium szczotkowanego Satin • Fotele z obiciami wykonanymi częściowo ze skóry • Kierownicę z obiciem ze skóry typu Oxford

38

Boczne przetłoczenie pojazdu z wykończeniem Gloss Black

RANGE ROVER EVOQUE PURE – KOLORY NADWOZIA Z KOMBINACJAMI KOLORYSTYCZNYMI DACHU FUJI WHITE (JEDNOLITY)

INDUS SILVER (METALIK)

IPANEMA SAND (METALIK)

COLIMA LIME (METALIK)

Fuji White

Indus Silver

Ipanema Sand

Colima Lime

Santorini Black

AINTREE GREEN (METALIK)

FIRENZE RED (METALIK)

Firenze Red

Fuji White

Indus Silver

Santorini Black

Santorini Black

Aintree Green

Fuji White

Indus Silver

BALTIC BLUE (METALIK)

Santorini Black

Baltic Blue

Fuji White

Indus Silver

Fuji White

Indus Silver

Santorini Black

Orkney Grey

Fuji White

Indus Silver

SANTORINI BLACK (METALIK)

HAVANA (PREMIUM)

Santorini Black

Havana

Fuji White

Indus Silver

Fuji White

Indus Silver

MAURITIUS BLUE (METALIK)

Santorini Black

Mauritius Fuji Blue White

Indus Silver

OPCJE

Santorini Black

Barolo Black

Fuji White

CIRRUS – OBICIA WYKONANE W CAŁOŚCI ZE SKÓRY 1

2

17-CALOWE 10-RAMIENNE FELGI SPARKLE SILVER „WZÓR 1”

18-CALOWE 7-RAMIENNE FELGI SPARKLE SILVER „WZÓR 2”

19-CALOWE 5-RAMIENNE FELGI SPARKLE SILVER „WZÓR 3”*

3

4

5

19-CALOWE 6-RAMIENNE FELGI SPARKLE SILVER „WZÓR 4”**

19-CALOWE FELGI SPARKLE SILVER ZE SZPRYCHAMI W KSZTAŁCIE „V”, „WZÓR 5”

*Tylko Range Rover Evoque Coupé **Tylko Range Rover Evoque.

40

Prosimy pamiętać: Wybierając samochód ze specyficznymi zestawami felg i opon lub z opcjonalnymi felgami i oponami należy wziąć pod uwagę cel, do którego samochód będzie przeznaczony. Felgi o większej średnicy i opony o niższym profilu oferują lepszą estetykę lub kulturę jazdy, ale mogą być podatniejsze na uszkodzenia. Prosimy omówić swoje potrzeby z Dealerem firmy Land Rover.

Santorini Black

BAROLO BLACK (PREMIUM)

PURE – WERSJE DESIGNU WNĘTRZA

FELGI ALUMINIOWE STANDARD

Santorini Black

ORKNEY GREY (METALIK)

1. Siedzenia ze skóry ziarnistej Cirrus 2. Górna część panelu instrumentów z obiciem z miękkiego w dotyku materiału Lunar z podwójnym szwem 3. Część środkowa z miękkiego w dotyku materiału Cirrus z podwójnym szwem 4. Wykończenie konsoli środkowej ze szczotkowanego aluminium Satin 5. Wykończenie ze szczotkowanego aluminium Satin

Indus Silver

PURE – WERSJE DESIGNU WNĘTRZA EBONY – OBICIA WYKONANE CZĘŚCIOWO ZE SKÓRY

ALMOND – OBICIA WYKONANE CZĘŚCIOWO ZE SKÓRY 1

1

2

2

3

3

4

4

5

5

1. Siedzenia z materiału Nutmeg Dinamica oraz skóry ziarnistej Almond 2. Górna część panelu instrumentów z obiciem z miękkiego w dotyku materiału Espresso z podwójnym szwem 3. Część środkowa z miękkiego w dotyku materiału Almond z podwójnym szwem 4. Wykończenie konsoli środkowej ze szczotkowanego aluminium Satin 5. Wykończenie ze szczotkowanego aluminium Satin

1. Siedzenia z materiału Ebony Dinamica oraz skóry ziarnistej Ebony 2. Górna część panelu instrumentów z obiciem z miękkiego w dotyku materiału Ebony z podwójnym szwem 3. Część środkowa z miękkiego w dotyku materiału Ebony z podwójnym szwem 4. Wykończenie konsoli środkowej ze szczotkowanego aluminium Satin 5. Wykończenie ze szczotkowanego aluminium Satin

ALMOND – OBICIA WYKONANE W CAŁOŚCI ZE SKÓRY

EBONY – OBICIA WYKONANE W CAŁOŚCI ZE SKÓRY

1

1

2

2

3

3

4

4

5

5

1. Siedzenia ze skóry ziarnistej Almond 2. Górna część panelu instrumentów z obiciem z miękkiego w dotyku materiału Espresso z podwójnym szwem 3. Część środkowa z miękkiego w dotyku materiału Almond z podwójnym szwem 4. Wykończenie konsoli środkowej ze szczotkowanego aluminium Satin 5. Wykończenie ze szczotkowanego aluminium Satin

1. Siedzenia ze skóry ziarnistej Ebony 2. Górna część panelu instrumentów z obiciem z miękkiego w dotyku materiału Ebony z podwójnym szwem 3. Część środkowa z miękkiego w dotyku materiału Ebony z podwójnym szwem 4. Wykończenie konsoli środkowej ze szczotkowanego aluminium Satin 5. Wykończenie ze szczotkowanego aluminium Satin

41

PRESTIGE Nadwozie, które można idealnie dostosować do indywidualnych preferencji nawet najbardziej wymagającego kierowcy, z elementami metalik oraz wyjątkowymi 19-calowymi felgami aluminiowymi. Niezrównany przepych wnętrza niemal całkowicie pokrytego najwyższej jakości skórą Oxford, z górną częścią panelu instrumentów wykonaną ze skóry. Do wyboru jest pięć luksusowych, wykonanych z dbałością o najmniejsze szczegóły wersji designu, obejmujących wykończenia z prawdziwego drewna i metalu, jak również skórę premium o podwójnych szwach. To właśnie Prestige.

Atrapa chłodnicy z wykończeniem Atlas

Szczeliny wentylacyjne maski z wykończeniem Atlas (tylko Coupé)

Standardowe elementy Prestige obejmują: • Atrapę chłodnicy z wykończeniem Atlas • Boczne przetłoczenie pojazdu z wykończeniem Gloss Black (Coupé), z aluminium Satin (wersja pięciodrzwiowa) • Wąską listwę ozdobną wzdłuż błotnika oraz tylną klapę z wykończeniem Atlas • Szczeliny wentylacyjne z wykończeniem Atlas (tylko Coupé) • Obudowy lusterek w kolorze nadwozia • 19-calowe felgi aluminiowe Sparkle Silver „Wzór 5” • Wykończenia wnętrza ze szczotkowanego aluminium Satin • Fotele elektryczne 8/6 obite skórą Oxford • Dywaniki premium • Kierownicę z obiciem ze skóry Oxford • Chromowane listwy ochronne

42

Boczne przetłoczenie pojazdu z aluminium Satin

RANGE ROVER EVOQUE PRESTIGE – KOLORY NADWOZIA Z KOMBINACJAMI KOLORYSTYCZNYMI DACHU FUJI WHITE (JEDNOLITY)

INDUS SILVER (METALIK)

IPANEMA SAND (METALIK)

COLIMA LIME (METALIK)

Fuji White

Indus Silver

Ipanema Sand

Colima Lime

Santorini Black

AINTREE GREEN (METALIK)

FIRENZE RED (METALIK)

Firenze Red

Fuji White

Indus Silver

Santorini Black

Santorini Black

Aintree Green

Fuji White

Indus Silver

Santorini Black

BALTIC BLUE (METALIK)

Santorini Black

Baltic Blue

Fuji White

Indus Silver

Indus Silver

Santorini Black

Orkney Grey

Fuji White

SANTORINI BLACK (METALIK)

HAVANA (PREMIUM)

Santorini Black

Havana

Fuji White

Indus Silver

Fuji White

Indus Silver

MAURITIUS BLUE (METALIK)

Santorini Black

Mauritius Fuji Blue White

Indus Silver

Santorini Black

BAROLO BLACK (PREMIUM)

Indus Silver

Santorini Black

Barolo Black

Fuji White

Indus Silver

PRESTIGE – WERSJE DESIGNU WNĘTRZA

FELGI ALUMINIOWE STANDARD

Fuji White

ORKNEY GREY (METALIK)

OPCJE

SPIRIT 1

2

3 19-CALOWE FELGI SPARKLE SILVER W KSZTAŁCIE „V”, „WZÓR 5”

19-CALOWE 5-RAMIENNE FELGI SPARKLE SILVER „WZÓR 3”*

19-CALOWE 6-RAMIENNE FELGI SPARKLE SILVER „WZÓR 4”**

20-CALOWE FELGI SPARKLE SILVER W KSZTAŁCIE „V”, „WZÓR 6”∆ 4

5

6 20-CALOWE FELGI SHADOW CHROME W KSZTAŁCIE „V”, „WZÓR 7”∆

44

20-CALOWE 9-RAMIENNE FELGI POLISHED SILVER, „WZÓR 8”∆

*Tylko Range Rover Evoque Coupé **Tylko Range Rover Evoque 8Opcja bezpłatna ∆Opcja płatna Prosimy pamiętać: Wybierając samochód ze specyficznymi zestawami felg i opon lub z opcjonalnymi felgami i oponami należy wziąć pod uwagę cel, do którego samochód będzie przeznaczony. Felgi o większej średnicy i opony o niższym profilu oferują lepszą estetykę lub kulturę jazdy, lecz mogą być podatniejsze na uszkodzenia. Prosimy omówić swoje potrzeby z lokalnym Dealerem firmy Land Rover.

1. ×   2. ×ºæª × × ×  3. ºæªæ × ×  4. Wykończenie konsoli środkowej ze szczotkowanego aluminium Satin 5. Wykończenie ze szczotkowanego aluminium Satin 6. Wykończenie z wzorzystego drewna Macassar 8

PRESTIGE – WERSJE DESIGNU WNĘTRZA COUTURE

VIBE

1

1

2

2

3

3

4

4

5

5

6

6

7

7

1. ×   2. ×ºæª  × ׍ ×  3. ºæªæ ×  ×  4. Wykończenie konsoli środkowej ze szczotkowanego aluminium Satin 5. Wykończenie ze szczotkowanego aluminium Satin 6. Wykończenie z wzorzystego drewna Macassar8 7. Konsola środkowa oraz wykończenia w wersji Botanical Aluminium∆

1. ×     2. ×ºæª  × ×  ×  3. ºæªæ ×   ĩ ×  4. Wykończenie konsoli środkowej ze szczotkowanego aluminium Satin 5. Wykończenie ze szczotkowanego aluminium Satin 6. Wykończenie z ciemnego drewna Dark Grey Oak8 7. Botanical Aluminium centre console and trim finisher∆

AMBIANCE

ELEMENT 1

1

2

2

3 3 4 4 5 5 6

6

7

1. ×     2. ×ºæª  × ×  ×  3. ºæªæ ×   ĩ ×  4. Wykończenie konsoli środkowej ze szczotkowanego aluminium Satin 5. Wykończenie z wzorzystego drewna Macassar8 6. Konsola środkowa oraz wykończenia w wersji Botanical Aluminium∆

1. ×    2. ×ºæª  × × ×  3. ºæªæ ×  ĩ ×  4. Wykończenie konsoli środkowej ze szczotkowanego aluminium Satin 5. Wykończenie ze szczotkowanego aluminium Satin 6. Wykończenie z ciemnego drewna Dark Grey Oak8 7. Konsola środkowa oraz wykończenia w wersji Botanical Aluminium∆

45

DYNAMIC Bogactwo wyboru unikalnych elementów nadwozia. Od wyjątkowych zderzaków, progów bocznych, atrapy chłodnicy, rur wydechowych po dach w kontrastowym kolorze oraz barwy spojlera – oto elementy podkreślające wyrazistość i pewną siebie sylwetkę pojazdu. Wnętrze o sportowej stylistyce premium, w ciemniejszych, bardziej nastrojowych odcieniach, ze wstawkami w jaskrawych, kontrastowych barwach oraz skórzane fotele z wyjątkowym wykończeniem o charakterze sportowym. To właśnie Dynamic.

Atrapa chłodnicy z wykończeniem Gloss Black

Standardowe elementy Dynamic obejmują: • Atrapę chłodnicy z wykończeniem Gloss Black • Zderzak przedni Dynamic • Progi boczne Dynamic • Zderzak tylny Dynamic • Rurę wydechową Dynamic z płytą nośną • Tylną klapę z wykończeniem Gloss Black • Szczeliny wentylacyjne maski z wykończeniem Gloss Black (tylko Coupé) • Chromowane listwy ochronne

46

Szczeliny wentylacyjne maski z wykończeniem Gloss Black (tylko Coupé)

• Obudowy lusterek w kolorze Gloss Black • 19-calowe felgi aluminiowe z wykończeniem Sparkle Silver „Wzór 3” (Coupé) i „Wzór 4” (wersja pięciodrzwiowa) • Wnętrza z wykończeniem Textured metal • Fotele elektryczne 6/4 obite perforowaną skórą ziarnistą • Dywaniki z ozdobnymi krawędziami • Kierownicę z obiciem ze skóry perforowanej Oxford

Boczne przetłoczenie pojazdu z wykończeniem Gloss Black oraz opcjonalny tylny spojler sportowy Dynamic

RANGE ROVER EVOQUE DYNAMIC – KOLORY NADWOZIA Z KOMBINACJAMI KOLORYSTYCZNYMI DACHU FUJI WHITE (JEDNOLITY)

INDUS SILVER (METALIK)

IPANEMA SAND (METALIK)

COLIMA LIME (METALIK)

Fuji White

Indus Silver

Ipanema Sand

Colima Lime

Santorini Black

FIRENZE RED (METALIK)

Firenze Red

Fuji White

Indus Silver

Santorini Black

AINTREE GREEN (METALIK)

Santorini Black

Aintree Green

Fuji White

Indus Silver

Santorini Black

BALTIC BLUE (METALIK)

Santorini Black

Baltic Blue

Fuji White

Indus Silver

Fuji White

Indus Silver

Santorini Black

Orkney Grey

HAVANA (PREMIUM)

Santorini Black

Havana

Indus Silver

FELGI ALUMINIOWE STANDARD

19-CALOWE 5-RAMIENNE FELGI 19-CALOWE 6-RAMIENNE FELGI SPARKLE SILVER „WZÓR 3”* SPARKLE SILVER „WZÓR 4”**

OPCJE

19-CALOWE FELGI SPARKLE SILVER W KSZTAŁCIE „V”, „WZÓR 5”∆

20-CALOWE FELGI SHADOW CHROME W KSZTAŁCIE „V”, „WZÓR 7”∆

48

Fuji White

SANTORINI BLACK (METALIK)

Fuji White

MAURITIUS BLUE (METALIK)

ORKNEY GREY (METALIK)

20-CALOWE FELGI SPARKLE SILVER W KSZTAŁCIE „V”, „WZÓR 6”∆

20-CALOWE 9-RAMIENNE FELGI POLISHED SILVER, „WZÓR 8”∆

*Tylko Range Rover Evoque Coupé **Tylko Range Rover Evoque ∆Opcja płatna Prosimy pamiętać: Wybierając samochód ze specyficznymi zestawami felg i opon lub z opcjonalnymi felgami i oponami należy wziąć pod uwagę cel, do którego samochód będzie przeznaczony. Felgi o większej średnicy i opony o niższym profilu oferują lepszą estetykę lub kulturę jazdy, lecz mogą być podatniejsze na uszkodzenia. Prosimy omówić swoje potrzeby z lokalnym Dealerem firmy Land Rover.

Fuji White

Indus Silver

Santorini Black

Mauritius Fuji Blue White

Indus Silver

Santorini Black

BAROLO BLACK (PREMIUM)

Indus Silver

Santorini Black

Barolo Black

Fuji White

Indus Silver

DYNAMIC – WERSJE DESIGNU WNĘTRZA VORTEX

PURSUIT

1

1

2

2

3

3

4

4

5

5

6

6

1. Siedzenia z perforowanej skóry Ebony z kontrastowymi szwami Cirrus 2. Górna część panelu instrumentów z obiciem z miękkiego w dotyku materiału Ebony z podwójnym szwem 3. Część środkowa z miękkiego w dotyku materiału Ebony z kontrastowym, podwójnym szwem 4. Òæ 

5. Ò 

6. Wykończenie Gloss Black Strata∆

1. Siedzenia z perforowanej skóry Ivory ze wstawką ze skóry Lunar i kontrastowymi szwami Ivory 2. Górna część panelu instrumentów z obiciem z miękkiego w dotyku materiału Lunar z podwójnym szwem 3. Część środkowa z miękkiego w dotyku materiału Lunar z kontrastowym, podwójnym szwem 4. Òæ 

5. Ò 

6. Wykończenie Gloss Black Strata∆

VERVE

ENERGY

1

1

2

2

3

3

4

4

5

5

6

6

1. Siedzenia z perforowanej skóry Pimento ze wstawką ze skóry Ebony i kontrastowymi szwami Pimento 2. Górna część panelu instrumentów z obiciem z miękkiego w dotyku materiału Ebony z podwójnym szwem 3. Część środkowa z miękkiego w dotyku materiału Ebony z kontrastowym, podwójnym szwem 4. Òæ 

5. Ò 

6. Wykończenie Gloss Black Strata∆

1. Siedzenia z perforowanej skóry Lunar ze wstawką ze skóry Savannah i kontrastowymi szwami Savannah 2. Górna część panelu instrumentów z obiciem z miękkiego w dotyku materiału Lunar z podwójnym szwem 3. Część środkowa z miękkiego w dotyku materiału Lunar z kontrastowym, podwójnym szwem 4. Òæ 

5. Ò 

6. Wykończenie Gloss Black Strata∆

49

DYNAMIC PLUS

RANGE ROVER EVOQUE DYNAMIC PLUS – WERSJE DESIGNU WNĘTRZA Dynamic Plus to najdoskonalsza wersja Range Rovera Evoque. Dodatkowy, opcjonalny pakiet wystroju wnętrza obejmuje teraz aż trzy zachwycające wersje sportowej stylistyki: nową Accolade, jak również Agility i Velocity – z wyjątkowymi fotelami kubełkowymi o sportowej linii, obiciami ze skóry premium oraz wykończeniami ze specjalnego metalu. Wersje Accolade oraz Velocity są także dostępne z siedzeniami standardowymi. To właśnie Dynamic Plus.

50

1

2

3

4

5

6

7

SIEDZENIA SPORTOWE 1. ľ× 

   2. ľ× 

   3. ľ× 

  4. ºæªæ × 

 × 5. Wykończenie konsoli środkowej z aluminium Satin 6. Wykończenie Gloss Black Strata 7.  æ   Ò  8

8Opcja

bezpłatna

1

2

3

4

5

6

SIEDZENIA STANDARDOWE 1. ľ× 

   2. ľ× 

  3. ºæªæ × 

 × 4. Wykończenie konsoli środkowej z aluminium Satin 5. Wykończenie Gloss Black Strata 6.  æ   Ò  8

51

SPECYFIKACJE WYMIARY I MOŻLIWOŚCI

Szer. z rozłożonymi lusterkami 2125 mm Szer. ze złożonymi lusterkami 1965 mm

Wysokość 1605 mm*/ 1635 mm**

A Rozstaw osi 2660 mm Całkowita długość 4355 mm/4365 mm†

Rozstaw osi 2660 mm Całkowita długość 4355 mm/4365 mm†

B A Kąt natarcia 25°/19°†

B Kąt rampowy 22°

C C Kąt zejścia 33°/30°†

GŁĘBOKOŚĆ BRODZENIA Maksymalna głębokość brodzenia 500 mm

ŚREDNICA ZAWRACANIA Od krawężnika do krawężnika 11,3 m Liczba obrotów kierownicy pomiędzy położeniami skrajnymi 2,47

POJEMNOŚĆ BAGAŻNIKA Tylne siedzenia w pozycji pionowej Wysokość 840 mm*/870 mm** Szerokość 1090 mm Objętość przestrzeni załadunkowej 550 litrów*/575 litrów** Szerokość ładunkowa pomiędzy nadkolami 1000 mm Tylne siedzenia pochylone do przodu Długość 1580 mm Szerokość 1090 mm Objętość przestrzeni załadunkowej 1350 litrów*/1445 litrów** Szerokość ładunkowa pomiędzy nadkolami 1000 mm Ńæªæªń 900 ŮŪŨʼnŐűŨŨŮŪŭʼnʼn

52

Rozstaw przednich kół 1625 mm

PRZEŚWIT PODWOZIA Prześwit przedniej osi 215 mm Prześwit tylnej osi 240 mm

PRZESTRZEŃ NA GŁOWĘ Maksymalna przestrzeń na głowę z przodu (bez szyberdachu) 965 mm*/990 mm** Maksymalna przestrzeń na głowę z przodu (z szyberdachem) 995 mm*/1025 mm** Przestrzeń na głowę z tyłu (bez szyberdachu) 945 mm*/965 mm** Przestrzeń na głowę z tyłu (z szyberdachem) 970 mm*/1010 mm**

*Range Rover Evoque Coupé **Range Rover Evoque †Dynamic

DANE TECHNICZNE

OSIĄGI I WAGA

DANE SILNIKA

eD4

TD4

SD4

Si4

Umiejscowienie

Przednie poprzeczne

Przednie poprzeczne

Przednie poprzeczne

Przednie poprzeczne

Pojemność (cm3)

2179

2179

2179

1999

Liczba cylindrów

4

4

4

4

Liczba zaworów na cylinder

4

4

4

4

Układ cylindrów

Wzdłużny

Wzdłużny

Wzdłużny

Wzdłużny

Średnica cylindra (mm)

85

85

85

87,5

Skok tłoka (mm)

96

96

96

83,1

15,8

15,8

15,8

10

Stopień sprężania (:1) Materiał głowicy cylindra

Lekki stop aluminium

Materiał bloku cylindra Moc maksymalna kW (PS) obr./min

Żeliwo

Żeliwo

Żeliwo

Lekki stop aluminium

110 (150) @ 4000 110 (150) @ 4000 140 (190) @ 3500 177 (240) @ 5500

Maks. moment obr. Nm/obr./min

380 @ 1750

400 @ 1750

420 @ 1750

340 @ 1750

SKRZYNIA BIEGÓW I DYNAMIKA JAZDY Napęd Skrzynia biegów: 6-biegowa ręczna z inteligentnym systemem stop / start Skrzynia biegów: 6-biegowa automatyczna CommandShift® z systemem Drive Select i paddle shift oraz trybem sportowym Electronic Power Assisted Steering (EPAS)

WAGA (KG)

eD4

TD4

SD4

Si4

Waga od

1595

1670

1670

1640

Dopuszczalna masa całkowita pojazdu** Maksymalny ciężar ładunku (w tym 75 kg wagi kierowcy) Maksymalne obciążenie osi (GAWR) z przodu / z tyłu

2350

2350

2350

2350

500

500

500

500

1300 / 1145

1300 / 1145

1300 / 1145

1300 / 1145

750

750

750

750

1500

1800

1800

1800

75

75

75

75

HOLOWANIE (KG) (OPCJONALNY PAKIET HOLOWNICZY)† Maksymalna masa przyczepy bez hamulców Przyczepa z hamulcami najazdowymi /Maksymalne obciążenie podczas holowania PRZEWOŻENIE ŁADUNKU NA DACHU (KG) Maksymalny ciężar ładunku na dachu (w tym relingi dachowe i belki poprzeczne)

2WD

4WD

4WD

4WD

4

4

4Cykl miejski L / 100 km Auto (Ręczna)

ZUŻYCIE PALIWA* I OSIĄGI

7,9 (6,7) / 7,8 (6,7)

7,9 (6,7) / 7,8 (6,7)

11,9

(4,5)

5,7 (5,2) / 5,7 (5,2)

5,7 (5,2) / 5,7 (5,2)

6,9

(5,0) / (4,9)

6,5 (5,7) / 6,4 (5,7)

6,5 (5,7) / 6,4 (5,7)

8,7

133 / 129

149

149

174 / 169

174 / 169

199

Maksymalna prędkość km/h Auto (Ręczna)

(180)

182 (185)

195 (200)

217

0-100 km/godz. Auto (Ręczna)

(11,2)

9,6 (10,8)

8,5 (10)

7,6

Pojemność baku

55

58

58

70

8,4

8,4

8,4

11,6

Wentylowane tarcze

Wentylowane tarcze

Wentylowane tarcze

Wentylowane tarcze8

8

4

Cykl pozamiejski L / 100 km Auto (Ręczna) Cykl mieszany L / 100 km Auto (Ręczna)

4

4

4

4

Emisje CO2 (g/km) ręczna

4

4

4

4

Emisje CO2 (g/km) automatyczna

Terrain Response®4

4

4

Hill Start Assist

4

4

4

4

Hill Descent Control (HDC)4

4

4

Gradient Release Control4

4

4

Gradient Acceleration Control4

4

4

Sygnał ostrzegawczy o niskim poziomie paliwa

Adaptive Dynamics z programem dynamicznym

8

8

HAMULCE

Electronic Traction Control System

Przód – typ

BEZPIECZEŃSTWO I ZABEZPIECZENIA Poduszki powietrzne: przednie (dla kierowcy i pasażera z przodu), chroniące kolana (dla kierowcy), zasłona boczna (dla kierowcy i pasażerów) Fotelik dziecięcy ISOFIX z punktami mocowania

Przód – rozmiar (mm) 4

4

4

4

Tył – typ Tył – rozmiar (mm) Hamulec postojowy

4

4

4

4

Cornering Brake Control (CBC)

4

4

4

4

Dynamic Stability Control (DSC)

4

4

4

4

Emergency Brake Assist (EBA)

4

4

4

4

Roll Stability Control (RSC)

4

4

4

4

Trailer Stability Assist (TSA)

4

4

4

4

RANGE ROVER EVOQUE/RANGE ROVER EVOQUE COUPÉ (6,0) / (5,9)

ABS (Anti-Lock Braking System)

300

300

300

300

Tarcze jednolite

Tarcze jednolite

Tarcze jednolite

Tarcze jednolite

302

302

302

302

Elektryczny Hamulec Postojowy (EPB) wbudowany w zacisku hamulcowym 4

4

4

4

4 Standard 8 Opcja – Niedostępne Dane producenta zgodnie z nowymi, rządowymi przepisami odnośnie testów. **Z uwzględnieniem płynów, wypełnienia baku paliwem w 90% oraz 75 kg wagi kierowcy. †W przypadku holowania komercyjnego należy zwrócić się do Dealera firmy Land Rover w celu uzyskania informacji odnośnie instalacji tachografu cyfrowego. Dane dotyczące zużycia paliwa: Wyniki podane w niniejszej publikacji nie są, ani nie mogą być traktowane jako gwarancja, że indywidualny egzemplarz samochodu, z którym dostarczono te informacje, będzie cechował się identycznym zużyciem paliwa. Pojazdy nie przechodzą indywidualnych testów, zatem występowanie różnic pomiędzy poszczególnymi pojazdami tego samego modelu jest nieuniknione. Pojazd może także posiadać różnego rodzaju modyfikacje. Na zużycie paliwa ma ponadto wpływ styl prowadzenia pojazdu oraz warunki drogowe, jak również przebieg samochodu i poziom jego utrzymania.

53

AKCESORIA To Twój Range Rover Evoque. Swoją wyjątkowość zawdzięcza szerokiej gamie ekskluzywnych akcesoriów będących odzwierciedleniem Twojego stylu życia i osobowości. Warto pamiętać, że akcesoria Range Rovera Evoque mogą być instalowane w dowolnym momencie – nie tylko w chwili zakupu pojazdu. W niniejszej publikacji prezentujemy wybór dostępnych akcesoriów. Autoryzowane akcesoria Range Rovera zostały zaprojektowane i wyprodukowane zgodnie z tymi samymi wysokimi standardami, co oryginalne wyposażenie pojazdu. Dalsze informacje na stronie www.landrover.pl

Range Rover Evoque Coupé w kolorze Firenze Red jest wyposażony w 20-calowe felgi aluminiowe z wykończeniem Fuji White – VPLVW0074, biały, naklejany akcent ozdobny z boku – LH – VPLVB0091NER RH – VPLVB0092NER oraz obudowy lusterek pomalowane farbą gruntową – LH – LR025171 RH – LR025170 z wykończeniem Fuji White za dodatkową opłatą. Range Rover Evoque w kolorze Mauritius Blue jest wyposażony w 20-calowe felgi aluminiowe z wykończeniem Technical Grey – VPLVW0075, srebrny, naklejany akcent ozdobny z boku – LH – VPLVB0093MEN RH – VPLVB0094MEN, relingi dachowe ze srebrnym wykończeniem – VPLVR0085, zestaw wykończeń dachu – VPLVR0088 oraz belki poprzeczne – VPLVR0073. Range Rover Evoque w kolorze Fuji White jest wyposażony w 20-calowe felgi aluminiowe z wykończeniem Gloss Black – VPLVW0071, czarny, naklejany akcent ozdobny z boku – LH – VPLVB0093PAB RH – VPLVB0094PAB, relingi dachowe z czarnym wykończeniem – VPLVR0086, zestaw wykończeń dachu – VPLVR0090 oraz progi boczne ze stali nierdzewnej – VPLVP0071.

54

PRZEWOŻENIE ŁADUNKU NA ZEWNĄTRZ POJAZDU – AKCESORIA

Relingi dachowe* Wykończenie srebrne (pokazane powyżej) VPLVR0085 Maksymalna dopuszczalna ładowność 75 kg‡. Wysokość pojazdu po zamontowaniu: Range Rover Evoque 1640 mm/Range Rover Evoque Coupé 1609 mm. Zestaw wykończeń dachu Wykończenie srebrne ‒ VPLVR0088** Wykończenie srebrne ‒ VPLVR0089†.

56

Relingi dachowe* Wykończenie czarne (pokazane powyżej) VPLVR0086 Maksymalna dopuszczalna ładowność 75 kg‡. Wysokość pojazdu po zamontowaniu: Range Rover Evoque 1640 mm/Range Rover Evoque Coupé 1609 mm. Bez belek poprzecznych. Zestaw wykończeń dachu Wykończenie czarne ‒ VPLVR0087** Wykończenie czarne ‒ VPLVR0090†.

Belki poprzeczne* Wykończenie srebrne VPLVR0073 Wysokość pojazdu po zamontowaniu: Range Rover Evoque 1720 mm / Range Rover Evoque Coupé 1697 mm. Możliwość dopasowania pozycji belek poprzecznych. Aerodynamiczny profil mający na celu redukcję oporu i hałasu. Zabezpieczone zamkiem. Bez relingów dachowych. Maksymalny ciężar ładunku 71,8 kg‡. Bagażnik na torby i walizki* LR006848 Maksymalny ciężar ładunku 62,6 kg‡.

Bagażnik na narty i snowboard* LR006849 Może pomieścić cztery pary nart lub dwie deski snowboardowe. Zabezpieczony zamkiem. Załadunek jest ułatwiony dzięki szynom ślizgowym. Maksymalny ciężar ładunku 36 kg‡.

Skrzynia bagażowa* VPLVR0062 Wykończenie Gloss Black. Otwierana na obie strony. Zabezpieczona zamkiem. Wymiary zewnętrzne: długość 1600 mm, szerokość 960 mm, wysokość 410 mm. Pojemność 440 litrów. Maksymalny ciężar ładunku 68 kg‡.

*Relingi dachowe i belki poprzeczne lub belki sportowe są wymagane dla wszystkich montowanych na dachu akcesoriów Land Rovera. Przedmioty umieszczone powyżej zamontowanej na dachu anteny satelitarnej mogą wpłynąć na jakość sygnału odbieranego przez pojazd oraz zakłócać systemy nawigacji oraz radiowe systemy satelitarne, jeśli takowe zostały zamontowane. **Wymagane w przypadku relingów dachowych zamontowanych na pojazdach z dachem jednolitym. †Wymagane w przypadku relingów dachowych zamontowanych na pojazdach z szyberdachem panoramicznym. ‡Maksymalny ciężar ładunku oznacza ładowność akcesorium zamontowanego na dachu.

Bagażnik na sprzęt do sportów wodnych* LR006846 Umożliwia przewożenie jednej deski surfingowej, kiteboardu, sailboardu wraz z masztem lub jednego kajaka. Maksymalny ciężar ładunku 45 kg‡.

57

STYLIZACJA NADWOZIA I WNĘTRZA – AKCESORIA Naklejane elementy ozdobne Naklejane z boku i na masce pojazdu elementy ozdobne o przyciągającym wzrok opływowym kształcie.

Ekran przeciwsłoneczny VPLVS0163 Pozwala utrzymać chłód we wnętrzu pojazdu w gorące dni.

BIAŁY

SZARY

SREBRNY

BRĄZ

CZARNY

CZERWONY

Dostępne są w sześciu wyrazistych kolorach, pozwalających wzbogacić samochód o indywidualny rys. Pełną gamę opcji kolorystycznych oraz propozycje zestawień sugerowanych przez projetantów można znaleźć na stronie www.landrover.pl

58

Tylny spojler sportowy Range Rover Coupé – VPLVB0100 Range Rover Evoque – VPLVB0101 Tylko w modelach Dynamic.

Pokrowiec na samochód VPLVP0112 Wykonany z miękkiej tkaniny długi pokrowiec zapewnia dodatkową ochronę dla Twojego Range Rovera Evoque.

Ochronne progi boczne – stal nierdzewna VPLVP0071 Tylko w modelach Pure oraz Prestige.

Zestaw dywaników premium Dywaniki z grubego włókna z wodoodpornym spodem. Ebony (pokazany poniżej) – VPLAS0202PVJ Espresso – VPLAS0202AAM Lunar – VPLAS0202LAA

Podświetlane listwy ochronne na progi Podświetlenie słów „Range Rover” w momencie otwarcia drzwi kierowcy lub pasażera. Range Rover Evoque: Ebony (pokazane powyżej) – VPLVS0079PVJ Espresso – VPLVS0079AAM Cherry – VPLVS0079CJB Lunar – VPLVS0079LAA

Range Rover Evoque Coupé: Ebony – VPLVS0078PVJ Espresso – VPLVS0078AAM Cherry – VPLVS0078CJB Lunar – VPLVS0078LAA

Zestaw gumowych mat podłogowych VPLVS0204

Pokrętło Drive Select Wykończenie czerwone – VPLVS0180 Wykończenie srebrne – VPLSS0142 Skórzane pokrycie wierzchnie – VPLS50143 PVJ Wymagane z pokrętłem Drive Select.

Sportowe pokrycia pedałów Pojazdy z automatyczną skrzynią biegów (pokazane poniżej) – VPLHS0044 Pojazdy z ręczną skrzynią biegów – VPLHS0045 Podnóżek sportowy – VPLVS0178

Wodoodporne pokrowce siedzeń Range Rover Evoque: Przednie standardowe siedzenie (pokazane powyżej) Ebony – VPLVS0071PVJ Almond – VPLVS0071SVA Zagłówek na przednie siedzenie do użytku z systemem Entertainment Ebony – VPLVS0075PVJ Almond – VPLVS0075SVA Tylne siedzenie z podłokietnikiem Ebony – VPLVS0073PVJ Almond – VPLVS0073SVA Tylne siedzenie bez podłokietnika Ebony – VPLVS0077PVJ Almond – VPLVS0077SVA

Range Rover Coupé: Przednie standardowe siedzenie Ebony – VPLVS0070PVJ Almond – VPLVS0070SVA Zagłówek na przednie siedzenie do użytku z systemem Entertainment Ebony – VPLVS0074PVJ Almond – VPLVS0074SVA Tylne siedzenie bez podłokietnika Ebony – VPLVS0072PVJ Almond – VPLVS0072SVA

59

STYLIZACJA WNĘTRZA – AKCESORIA System zabezpieczenia ładunków* VPLVS0125 Stosowany do przymocowania ładunków w przestrzeni bagażnikowej. Zestaw obejmuje uchwyty elastyczne oraz sztywne.

Wykończenie listwy ochronnej progu tylnej przestrzeni załadunkowej LR027486 – tylko w modelach Pure.

Mata gumowa do bagażnika VPLVS0091 Wodoodporna, antypoślizgowa, z krawędzią uniemożliwiającą przesuwanie się. Kompatybilna z barierą do przewozu ładunków.

Sztywna mata do bagażnika (pokazana powyżej) VPLVS0089 Łatwy dostęp do punktów mocujących, jeśli takowe zostały zamontowane. Niekompatybilna z barierą do przewozu ładunków o pełnej wysokości. Elastyczna mata do bagażnika VPLVS0090 Solidny materiał chroni powierzchnię bagażnika aż do wysokości okien. Zestaw obejmuje rękawice ochronne.

60

*Wymaga zastosowania szyn do załadunku bagażu – VPLVS0102, jeśli nie są one zamontowane jako standard.

Siatka do mocowania bagażu (pokazana poniżej) LR003852 Siatka do zabezpieczenia ładunków VUB503130

Bariera do przewozu ładunków – pełna wysokość (pokazana powyżej) VPLVS0081 – tylko modele Range Rover Evoque Coupé VPLVS0082 – tylko modele Range Rover Evoque Bariera do przewozu ładunków – połowa wysokości VPLVS0144 – tylko modele Range Rover Evoque Coupé VPLVS0145 – tylko modele Range Rover Evoque Pozwala odizolować ładunek oraz zwierzęta od przestrzeni dla pasażerów. Posiada niewielki otwór pozwalający na przewożenie dłuższych przedmiotów (tylko wersja o pełnej wysokości). Spełnia wymogi przepisu 17 Wspólnoty Europejskiej. Kompatybilna ze sztywną matą do bagażnika (tylko wersja o połowie wysokości) oraz gumową matą do bagażnika.

Rozkładane siedzisko* VPLVS0101 Rozkładane miejsce do siedzenia w plenerze. Można je łatwo schować w przestrzeni bagażnikowej. Maksymalne dozwolone obciążenie po rozłożeniu: 200 kg.

Pokrowiec na narty VPLGS0166

Osłona klapy tylnej VPLVS0179

Latarka z możliwością ponownego naładowania VPLVS0174

*Wymaga zastosowania szyn do załadunku bagażu – VPLVS0102, jeśli nie zostały zamontowane jako standard. iPad jest zarejestrowanym znakiem towarowym Apple Inc., zarejestrowanym w USA oraz w innych krajach.

Wieszak VPLVS0167 Skierowany w stronę siedzenia tylnego. Do zamocowania na stelażu zagłówka. Maksymalne obciążenie 3 kg.

Uchwyt na iPad® VPLVS0164 – iPad 1 VPLVS0165 – iPad 2/New iPad Bezpieczny uchwyt dla Twojego iPada. Skierowany w stronę siedzenia tylnego, do zamocowania na stelażu zagłówka.

61

STYLIZACJA NADWOZIA, HOLOWANIE ORAZ STYLIZACJA WNĘTRZA – AKCESORIA Snow Traction System (system ułatwiający przyczepność na śniegu) LR005169 Tylko dla kół 17-calowych.

Pokrowiec zwiększający przyczepność na śniegu VPLVW0073 Do zastosowania na zaśnieżonych drogach. Kompatybilny z pojazdami 2WD i 4WD. Zaleca się stosowanie tylko na przednich kołach.

Zaczep holowniczy o stałej wysokości z kołnierzem montażowym VPLVT0078

Hak holowniczy z systemem szybkiego demontażu VPLVT0069 Łatwy w demontażu. Zabezpieczony zamkiem. Informacje o dozwolonej masie holowania pojazdu zawarte są w instrukcjach obsługi pojazdu.

Zaczep holowniczy typu „łabędzia szyja” o stałej wysokości VPLVT0065

Adapter do holowniczej instalacji elektrycznej typu 12N/12S* VPLHT0060 Adapter formowany 12N* VPLVT0064

13-pinowe gniazdo holowniczej instalacji elektrycznej*

62

*Uwaga: Akcesoria te nie są przystosowane do przyczep kempingowych, przyczep dwukołowych lub tablic oświetleniowych wyposażonych w zamontowane z tyłu zestawy reflektorów LED. **Relingi dachowe i belki poprzeczne lub belki sportowe są wymagane dla wszystkich montowanych na dachu akcesoriów Land Rovera. Przedmioty umieszczone powyżej zamontowanej na dachu anteny satelitarnej mogą wpłynąć na jakość sygnału odbieranego przez pojazd oraz zakłócać systemy nawigacji i radiowe systemy satelitarne, jeśli takowe zostały zamontowane.

Montowany na dachu bagażnik na rower** VPLFR0091 Bagażnik zabezpieczony zamkiem, przeznaczony do przewożenia jednego roweru. Dalsze informacje odnośnie rowerów Land Rovera na stronie: www.2x2worldwide.com

Przednie chlapacze Pozwalają zminimalizować opryskanie pojazdu i chronią lakier. VPLVP0065 – modele Pure i Prestige (pokazane powyżej) VPLVP0066 – modele Dynamic Tylne chlapacze VPLVP0069 – modele Pure i Prestige (pokazane powyżej) VPLVP0070 – modele Dynamic Dodatkowe akcesoria Zestaw żarówek – VPLHV0060 Gaśnica (1-kg gaśnica proszkowa) – VPLVS0122 Trójkąt ostrzegawczy – KCC500021 Apteczka pierwszej pomocy – STC7642 Pas do holowania – STC8919AA Demontowane lusterko do holowania – VPLVT0080 Elektryczna torba termoizolacyjna (zasilana z dodatkowego gniazdka 12 wolt) – VUP100140L Płyn do czyszczenia felg aluminiowych – VPLSW0066

RUSZAJ W PODRÓŻ Doświadcz zaawansowanej technologii, wyrafinowania i bogactwa możliwości pojazdu Land Rovera – zarezerwuj jazdę próbną u Dealera firmy Land Rover. Wejdź na stronę www.landrover.pl. Zaznaj niezrównanych możliwości pojazdu Land Rovera w pełnym wyzwań otoczeniu: zarezerwuj Experience Day w samochodzie Land Rovera. To świetna okazja, aby przetestować swoje umiejętności prowadzenia pojazdu w terenie oraz przekonać się, do czego samochód jest zdolny. Jazdy odbywają się w jednym z naszych ośrodków Land Rover Experience, pod czujnym okiem profesjonalnych instruktorów. W celu dokonania rezerwacji Land Rover Experience wejdź na stronę www.landrover.com/experience.

2

www.landrover.pl

WAŻNE INFORMACJE: Land Rover nieustannie dąży do wprowadzania ulepszeń w specyfikacjach, projektach i produkcji swoich pojazdów; zmiany mają miejsce na bieżąco. Choć dokładamy wszelkich starań, aby nasze publikacje zawierały aktualne dane, niniejszej broszury nie należy traktować jako niezawodnego przewodnika po aktualnych specyfikacjach, ani jako oferty sprzedaży żadnego konkretnego pojazdu. Dystrybutorzy i Dealerzy nie są agentami firmy Land Rover i nie mają żadnego prawa do występowania w imieniu lub reprezentowania firmy Land Rover.

Wszystkie nasze akcesoria są zaprojektowane tak, by stanowić integralny komponent pojazdów Land Rovera. Szereg akcesoriów takich, jak bagażniki dachowe, jest łatwych w montażu, zaś pewne produkty wymagają specjalistycznych narzędzi oraz sprzętu diagnostycznego w celu zapewnienia odpowiedniej integracji ze strukturą i układami elektrycznymi pojazdu. Produkty te różnią się w zależności od rynku; prosimy o kontakt z Dealerem firmy Land Rover, który z przyjemnością udzieli informacji odnośnie aktualnych specyfikacji oraz odpowie na wszelkie pytania.

Wszelkie zatwierdzone Akcesoria Land Rovera zamontowane przez Dealera firmy Land Rover w przeciągu jednego miesiąca lub do momentu przejechania 1600 kilometrów (którekolwiek z nich nastąpi wcześniej) od chwili przekazania nowego, zarejestrowanego pojazdu będą objęte tymi samymi zasadami gwarancji oraz okresu gwarancji, co sam pojazd. Akcesoria zakupione w innym momencie będą objęte 12-miesięczną gwarancją bez ograniczeń kilometrażu. Wszystkie zatwierdzone Akcesoria Land Rovera są poddawane surowym testom w celu zapewnienia ich zgodności z tymi samymi, wysokimi standardami, które dotyczą także samych pojazdów. Funkcjonowanie w ekstremalnie wysokich oraz niskich temperaturach, odporność na korozję, uruchomienie poduszek powietrznych to niektóre z kryteriów szeroko zakrojonych testów produktu, przeprowadzanych w celu zapewnienia, że akcesoria są zarówno trwałe, jak i, co ważne, nadal są zgodne z obecnie obowiązującymi przepisami.

Kolory przedstawione w niniejszej broszurze podlegają ograniczeniom procesu drukowania i mogą się nieznacznie różnić od rzeczywistych kolorów pojazdu. Niektóre kolory wykończenia mogą być niedostępne na Twoim rynku; Prosimy o skonsultowanie się z Dealerem firmy Land Rover odnośnie dostępności kolorów oraz aktualnych specyfikacji.

JLR Polska Sp. z o.o. Biuro handlowe: ul. Szyszkowa 35/37 02-285 Warszawa www.landrover.pl © Land Rover 2012. Numer publikacji: LRML 3937/12

Suggest Documents