ECK EUREKA tel fax

ECK EUREKA tel. 81 748 94 34 [email protected] fax 81 464 34 24 www.eckeureka.pl „Praktyczne aspekty funkcjonowania systemu kancelaryjno – archiwaln...
3 downloads 0 Views 734KB Size
ECK EUREKA tel. 81 748 94 34 [email protected]

fax 81 464 34 24 www.eckeureka.pl

„Praktyczne aspekty funkcjonowania systemu kancelaryjno – archiwalnego w powiatowym urzędzie pracy”

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKOLENIU? Osoby, które wezmą udział w szkoleniu poznają zasady organizacji pracy kancelaryjnej i zasad obiegu dokumentacji w jednostce organizacyjnej. Zapoznają się z podstawowymi przepisami regulującymi postępowanie z dokumentacją oraz odmianami systemu kancelaryjnego bezdziennikowego. Zdobędą ponadto podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie zarządzania dokumentacją od chwili jej wytworzenia do przekazania do archiwum zakładowego.

Adresaci usługi szkoleniowej Szkolenie dedykowane jest w szczególności koordynatorzy czynności kancelaryjnych, pracownicy sekretariatu, kancelarii, kadr, archiwów zakładowych; ponadto pracownicy prowadzący sprawy, którzy potrzebują podstawowych informacji na temat zasad obiegu dokumentacji i prowadzenia spraw.

„Poprawność formułowania pism urzędowych. Kultura języka polskiego w urzędzie”

Cele i efekty kształcenia Celem szkolenia jest:    

poznanie zasad organizacji pracy kancelaryjnej i zasad obiegu dokumentacji w jednostce organizacyjnej, zapoznanie z podstawowymi przepisami regulującymi postępowanie z dokumentacją z uwzględnieniem zmian „ustawy archiwalnej”, wchodzących w życie 1 listopada 2015 r., poznanie odmian systemu kancelaryjnego bezdziennikowego (w ujęciu tradycyjnym i z użyciem EZD), zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania dokumentacją od chwili jej wytworzenia do przekazania do archiwum zakładowego.

Po przeprowadzonych zajęciach uczestnik szkolenia będzie posiadał następujące: wiadomości:  dotyczące aktów prawnych regulujących sposób postępowania z dokumentacją w samorządowych jednostkach organizacyjnych, w tym w macierzystej instytucji (urzędzie),  dotyczące typowego obiegu akt (zarówno w systemie tradycyjnym jak i EZD),  dotyczące normatywów kancelaryjno-archiwalnych i tego jak są skonstruowane, umiejętności:  stosowania w praktyce instrukcji kancelaryjnej i jednolitego rzeczowego wykazu akt,  zakładania i opisywania teczek aktowych,  przekazywania dokumentacji w stanie uporządkowanym do archiwum zakładowego lub składnicy akt.

Program szkolenia (plan nauczania)

Lp.

Nazwa zajęć (zagadnienia ogólne)

Wymiar godzin

Treści nauczania (zagadnienia szczegółowe) 

1.

2.

Prawne regulacje postępowania z dokumentacją w Polsce.

2

Podstawowe przepisy regulujące obieg dokumentacji

2



podstawowe pojęcia i konstrukcje prawne z „ustawy archiwalnej” i rozporządzeń wykonawczych z uwzględnieniem zmian „ustawy archiwalnej”, wchodzących w życie 1 listopada 2015 r. budowa i konstrukcja na podstawie analizy typowych normatywów

„Poprawność formułowania pism urzędowych. Kultura języka polskiego w urzędzie”

w jednostce organizacyjnej: instrukcja kancelaryjna oraz jednolity rzeczowy wykaz akt

3.

4.

Typowy obieg akt w oparciu o zasady zawarte w instrukcji kancelaryjnej i jednolitym rzeczowym wykazie akt

Przygotowanie akt do przekazania archiwum zakładowemu/składnicy akt. Postępowanie z dokumentacją w archiwum zakładowym/składnicy akt instrukcja archiwalna



  3



  1

obowiązujących w PUP, systemy kancelaryjne (ze szczególnym uwzględnieniem zasad systemu bezdziennikowego). system tradycyjny i system EZD, zasady poprawnego klasyfikowania i kwalifikowania dokumentacji, zakładanie i prowadzenie teczek aktowych oraz podteczek, (zakładanie spisów spraw, nadawania znaku spraw itd.). porządkowanie dokumentacji – procedura, podstawowe zasady działania archiwum zakładowego.

Nazwa kształcenia i forma zajęć: kurs Zajęcia będą łączyły część teoretyczną z praktyczną, m.in. poprzez zastosowanie zróżnicowanych form pracy, jak wykład multimedialny, analiza przypadków, ćwiczenie, case study, pogadanka, dyskusja, burza mózgów, oraz możliwość konsultacji z trenerem w formie sesji pytań i odpowiedzi bądź rozmów indywidualnych.

Sposób sprawdzenia efektów szkolenia poszkoleniowa ankieta ewaluacyjna

Prowadzący zajęcia: Grzegorz Zabielski Inspektor w Urzędzie Miasta na stanowisku pracy odpowiedzialnym za koordynację czynności kancelaryjnych, nadzór nad przestrzeganiem instrukcji kancelaryjnej i wdrożenie systemu EZD w Urzędzie (w tym szkolenia grupowe i stanowiskowe dla pracowników Urzędu), wcześniej wieloletni pracownik Archiwum Państwowego, zatrudniony w Oddziale Nadzoru (doświadczenie m.in. w zakresie: kontroli archiwów zakładowych i obiegu dokumentacji w państwowych i samorządowych jednostkach organizacyjnych, opiniowania, tworzenia i wdrażania przepisów kancelaryjno-archiwalnych, oceny przygotowania stanu uporządkowania materiałów archiwalnych

„Poprawność formułowania pism urzędowych. Kultura języka polskiego w urzędzie”

przejmowanych przez Archiwum Państwowe, - porządkowania zasobu archiwów zakładowych). Do kwietnia 2015 r. członek Zarządu Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Archiwistów Polskich. Wykładowca w Oddziale Krajowego Centrum Edukacji Archiwalnej przy Stowarzyszeniu Archiwistów Polskich. Absolwent m.in. Wydziału Prawa i Administracji UMCS oraz Europeistycznych Studiów Filozoficzno-Historycznych UMCS. Specjalista w dziedzinie prawa archiwalnego oraz archiwizacji i obiegu dokumentacji. Jako trener od 10 lat prowadzi szkolenia i kursy kancelaryjno-archiwalne (w tym ponad 10 kursów specjalistycznych zorganizowanych przez archiwum państwowe lub Stowarzyszenie Archiwistów Polskich, o których mowa w rozporządzeniu Ministra Kultury z dnia 1 kwietnia 2005 r. w sprawie określenia rodzaju wykształcenia uznanego za specjalistyczne oraz dokumentów potwierdzających posiadanie praktyki zawodowej, wymaganych od osób wykonujących niektóre czynności związane z dokumentacją osobową i płacową pracodawców Dz.U. z 2005 r. nr 68 poz. 596).

Potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu: zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN Termin szkolenia: 20 lipca 2015 roku Czas trwania i sposób organizacji: 7 godzin lekcyjnych, 1 dzień szkoleniowy Plan zajęć 20.07.2015

Rozpoczęcie zajęć 09:00

Zakończenie zajęć 15:15

Miejsce szkolenia: Lublin, sala konferencyjna ECK Eureka, ul. Wojciechowska 9a Inwestycja w szkolenie: 480,00 zł netto za osobę* *Cena netto = cena brutto przy założeniu, że koszt szkolenia jest w co najmniej 70% finansowany ze środków publicznych. W innym przypadku do ceny netto należy doliczyć 23% podatku VAT Inwestycja w szkolenie obejmuje:

     

Przeprowadzenie szkolenia Autorskie materiały szkoleniowe trenera Zaświadczenie Serwis kawowy Ubezpieczenie NNW Obsługa organizacyjna szkolenia

Na Państwa życzenie usługa szkoleniowa może obejmować również inne, związane ze szkoleniem usługi: dodatkowy nocleg przed szkoleniem, zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym i inne. Usługi te stanowią integralną część usługi szkoleniowej, a ich koszty powiększają należność za usługę szkoleniową. Aby skorzystać z opcji dodatkowych prosimy o zaznaczenie Państwa wyboru na formularzu zgłoszenia lub kontakt z osobą wskazaną w ofercie.

„Poprawność formułowania pism urzędowych. Kultura języka polskiego w urzędzie”

Termin zgłoszeń: do 16 lipca 2015 Osoby, które zostaną zakwalifikowane do udziału w szkoleniu otrzymają potwierdzenie. Jeżeli macie Państwo szczególne życzenia, co do oznaczenia materiałów szkoleniowych i certyfikatów ukończenia szkolenia (np. realizowanego w ramach projektów EFS) prosimy o zgłoszenie tego faktu osobie do kontaktu.

Osoba do kontaktu: Helena Mazurek, tel. 81 748 94 34, w.23; 601 150 016; [email protected] ECK Eureka Sp. z o.o. S.K.A., ul. Wojciechowska 9A, jest zarejestrowana przez Sąd Rejestrowy: Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku w Rejestrze Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000485770 oraz posiada nadane numery identyfikacyjne NIP 7123282442 oraz REGON 061621312. Wszystkie formy kształcenia realizowane przez ECK EUREKA realizowane są zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 186 z późn. zm.). GRUPA ECK EUREKA realizuje usługi zgodnie z KODEKSEM DOBRYCH PRAKTYK oraz STANDARDEM USŁUGI SZKOLENIOWEJ PIFS. Wysoka jakość naszych usług została potwierdzona przez niezależnych ekspertów. Zostaliśmy uhonorowani tytułem JAKOŚĆ ROKU 2011, JAKOŚĆ ROKU 2012, JAKOŚĆ ROKU – USŁUGA ROKU 2013 ORAZ JAKOŚĆ ROKU ZŁOTO za prowadzoną politykę projakościową. W konkursie Business Excellence otrzymaliśmy tytuł PRZYJAZNY PRACODWCA. Szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.eckeureka.pl.