ECK EUREKA tel fax

ECK EUREKA tel. 81 748 94 34 [email protected] fax 81 464 34 24 www.eckeureka.pl „Kwalifikowalność i konkurencyjne ponoszenie wydatków w projektach ...
2 downloads 0 Views 745KB Size
ECK EUREKA tel. 81 748 94 34 [email protected]

fax 81 464 34 24 www.eckeureka.pl

„Kwalifikowalność i konkurencyjne ponoszenie wydatków w projektach realizowanych przez powiatowe urzędy pracy”

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKOLENIU? Szkolenie zapewni uczestnikom wiedzę o regułach kwalifikowalności wydatków i zasadach konkurencyjnego ich ponoszenia. W związku z obowiązkiem stosowania zasady konkurencyjności dla wydatków powyżej 50.000 zł i koniecznością umieszczania ogłoszeń od dania 1 lipca 2015 roku na specjalnym portalu ogłoszeniowym słuchacze zostaną zapoznani z zasadami funkcjonowania Bazy Konkurencyjności.

Adresaci usługi szkoleniowej Szkolenie dedykowane jest pracownikom Publicznych Służb Zatrudnienia odpowiedzialnych za realizację i rozliczenie projektów realizowanych przez PUP.

„Kwalifikowalność i konkurencyjne ponoszenie wydatków w projektach realizowanych przez powiatowe urzędy pracy”

Cele i efekty kształcenia

Celem kształcenia jest podniesienie wiedzy i umiejętności uczestników z zakresu kwalifikowalności wydatków ze szczególnym uwzględnieniem zasady konkurencyjności. Po przeprowadzonych zajęciach uczestnik szkolenia będzie posiadał następujące: wiadomości:  znajomość zasad kwalifikowalności projektów,  znajomość wymogów dotyczących kwalifikowalności uczestników,  znajomość warunków kwalifikowalności wydatków, umiejętności:  umiejętność stosowania zasady konkurencyjności,  umiejętność korzystania z Bazy Konkurencyjności,  umiejętność ponoszenia wydatków w sposób konkurencyjny.

Program szkolenia (plan nauczania) Lp.

1.

2.

3.

4.

Nazwa zajęć (zagadnienia ogólne)

Podstawy prawne kwalifikowalności w latach 2014-2020

Kwalifikowalność projektów

Kwalifikowalność uczestników

Kwalifikowalność wydatków

Wymiar godzin

Treści nauczania (zagadnienia szczegółowe)

1

 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 1303/2013 oraz 1304/2013  ustawa wdrożeniowa na lata 20142020  wytyczne horyzontalne

1

 zasięg geograficzny,  warunki kwalifikowalności projektów,  trwałość projektu,

2

 warunki kwalifikowalności uczestnika,  proces rekrutacji,  zakres danych zbieranych od uczestników,

4

 ramy czasowe kwalifikowalności,  ocena kwalifikowalności wydatku,  uproszczone metody ponoszenia wydatków,

„Kwalifikowalność i konkurencyjne ponoszenie wydatków w projektach realizowanych przez powiatowe urzędy pracy”

   

5.

6.

Konkurencyjne ponoszenie wydatków

Baza Konkurencyjności

koszty personelu projektu, reguła proporcjonalności, wydatki w projektach partnerskich, budżet projektu - koszty bezpośrednie, koszty pośrednie,

4

 zasada uczciwej konkurencji,  ogólne warunki realizacji zamówień publicznych,  dodatkowe wymogi dla beneficjentów stosujących PZP,  zasada konkurencyjności – warunki stosowania dla PUP,  szczegółowe regulacje zasady konkurencyjności zgodnie z Wytycznymi,  wyłączenia podmiotów powiązanych,  protokół postępowania,

2

 upublicznienie oferty,  komunikat Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie uruchomienia Bazy dla PO WER,  zasady zamieszczania ogłoszeń w Bazie Konkurencyjności.

BIBLIOGRAFIA:  Rozporządzenia (UE) 1303/2013, 1304/2013  Ustawa wdrożeniowa na lata 2014-2020  Wytyczne w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020

Nazwa kształcenia i forma zajęć: kurs Zajęcia będą łączyły część teoretyczną z praktyczną, m.in. poprzez zastosowanie zróżnicowanych form pracy, jak wykład multimedialny, ćwiczenia, case study, dyskusja, burza mózgów oraz możliwość konsultacji z trenerem w formie sesji pytań i odpowiedzi bądź rozmów indywidualnych.

„Kwalifikowalność i konkurencyjne ponoszenie wydatków w projektach realizowanych przez powiatowe urzędy pracy”

Sposób sprawdzenia efektów szkolenia poszkoleniowa ankieta ewaluacyjna

Prowadzący zajęcia: Marek Świć Prawnik (Wydział Prawa i Administracji UMCS), specjalista z zakresu zarządzania projektami, doświadczony wykładowca i trener w obszarze Funduszy Strukturalnych. Ekspert wpisany na listę Ministra Infrastruktury i Rozwoju. Przygotowywał opinie do wniosków PO KL w procesie oceny Komisji Oceny projektów, do projektów systemowych oraz w procedurze odwoławczej. Od kilkunastu lat pracuje przy realizacji programów finansowanych ze środków UE, posiada ponad 18 letnie doświadczenie trenerskie. Trener na szkoleniach horyzontalnych „Regulacje unijne, dokumenty strategiczne i programowe oraz logika i zasady programowania, system wdrażania i system instytucjonalny w latach 2014-2020” dla pracowników Instytucji Zarządzających i konsultantów PIFE na zlecenie MIR. Trener na szkoleniach horyzontalnych „Wdrażanie funduszy europejskich w latach 2007-2013” dla pracowników wszystkich Instytucji Pośredniczących realizowanych na zlecenie MRR, prowadził szereg szkoleń i warsztatów dla członów Komisji Oceny Projektów oraz dla przedstawicieli Instytucji Pośredniczących dla komponentu regionalnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, realizowanego na zlecenie MRR, trener Krajowego Ośrodka Szkoleniowego Europejskiego Funduszu Społecznego, wykładowca z zakresu zarządzania projektami na Podyplomowych Studiach Zarządzania Funduszami Strukturalnymi i Prawa Unii Europejskiej UMCS, pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Oceny Projektów i członka Rady Koordynacyjnej Krajowego Systemu Usług dla MSP 2004-2005.

Potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu: zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN

Termin szkolenia: 13 – 14 lipca 2015 roku

Czas trwania i sposób organizacji: 14 godzin lekcyjnych, 2 dni szkoleniowe Plan zajęć 13.07.2015 14.07.2015

Rozpoczęcie zajęć 10:00 08:00

Miejsce szkolenia: Warszawa, Hotel o standardzie 3***

Zakończenie zajęć 17:30 14:00

„Kwalifikowalność i konkurencyjne ponoszenie wydatków w projektach realizowanych przez powiatowe urzędy pracy”

Inwestycja w szkolenie: 1.190 zł netto za osobę* *Cena netto = cena brutto przy założeniu, że koszt szkolenia jest w co najmniej 70% finansowany ze środków publicznych. W innym przypadku do ceny netto należy doliczyć 23% podatku VAT Inwestycja w szkolenie obejmuje:

       

Przeprowadzenie szkolenia Materiały szkoleniowe Zaświadczenie Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych Wyżywienie całodzienne Serwis kawowy Ubezpieczenie NNW Obsługa organizacyjna szkolenia

Na Państwa życzenie usługa szkoleniowa może obejmować również inne, związane ze szkoleniem usługi: dodatkowy nocleg przed szkoleniem, zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym i inne. Usługi te stanowią integralną część usługi szkoleniowej, a ich koszty powiększają należność za usługę szkoleniową. Aby skorzystać z opcji dodatkowych prosimy o zaznaczenie Państwa wyboru na formularzu zgłoszenia lub kontakt z osobą wskazaną w ofercie.

Termin zgłoszeń: do 03 lipca 2015

Osoby, które zostaną zakwalifikowane do udziału w szkoleniu otrzymają potwierdzenie. Jeżeli macie Państwo szczególne życzenia, co do oznaczenia materiałów szkoleniowych i certyfikatów ukończenia szkolenia (np. realizowanego w ramach projektów EFS) prosimy o zgłoszenie tego faktu osobie do kontaktu. Prosimy również o informację o osobach, które preferują kuchnię wegetariańską.

Osoba do kontaktu: Helena Mazurek, tel. 81 748 94 34, w.23; 601150016; [email protected] ECK Eureka Sp. z o.o. S.K.A., ul. Wojciechowska 9A, jest zarejestrowana przez Sąd Rejestrowy: Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku w Rejestrze Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000485770 oraz posiada nadane numery identyfikacyjne NIP 7123282442 oraz REGON 061621312. Wszystkie formy kształcenia realizowane przez ECK EUREKA realizowane są zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 186 z późn. zm.). GRUPA ECK EUREKA realizuje usługi zgodnie z KODEKSEM DOBRYCH PRAKTYK oraz STANDARDEM USŁUGI SZKOLENIOWEJ PIFS. Wysoka jakość naszych usług naszej grupy została potwierdzona przez niezależnych ekspertów. Zostaliśmy uhonorowani tytułem JAKOŚĆ ROKU 2011, JAKOŚĆ ROKU 2012, JAKOŚĆ ROKU – USŁUGA ROKU 2013 ORAZ JAKOŚĆ ROKU ZŁOTO za prowadzoną politykę projakościową. W konkursie Business Excellence otrzymaliśmy tytuł PRZYJAZNY PRACODWCA. Szczegóły znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: www.eckeureka.pl.