RENAULT

LATITUDE

DRIVE THE CHANGE

YENİ RENAULT

LATITUDE BAKIȘ

S. 4-7

YAKIN PLAN

S. 8-13

İNOVASYON

S. 16-17

CARLAB

S. 18-22

BAKIȘ 04/05

BIRAKIN

ZERAFET SİZİ TAȘISIN

GERÇEK ZERAFET: LATITUDE, SEÇKİN VE GÜÇLÜ SİLUETİ İLE GÖZ ÖNÜNDE... ARACA KARAKTERİSTİK ȘEKLİNİ VEREN ÇİZGİSİ, PARLAK VE ÇARPICI BAKIȘLARI, ȘIK ÖN IZGARASIYLA MODERN VE ZAMANIN ÖTESİNDE BİR TASARIMA SAHİP. HER PARÇASINDAN İDDİA VE AYRINTI TUTKUSU YAYILAN YENİ RENAULT LATITUDE İLE ZERAFET NADİR GÖRÜLEN BİR DÜZEYE ULAȘIYOR. * Görselde yer alan jantlar Türkiye ürün gamından farklı olabilir.

VİZYON, GÖSTERİȘ… KARİZMA

2. 1.

3.

4.

5.

1. Yeni Renault Latitude’ün ön yüzü. Motor kapağının karakter ve șıklığını destekleyen yalın, dinamik ve șık ön ızgara... 2. Yeni LED'li görsel imza LED sinyal lambaları ön yüzün genel görünüșünü mükemmelleștiriyor ve ona bir görsel imza katıyor. 3. LED Arka Stoplar Yeni Latitude’ün LED arka stopları aracın ıșıltısını tamamlıyor ve ona ancak arkadan bakabilenler için de farklılığını ortaya koyuyor… 4. Șık bir profil. Yolcu bölümünü ortaya çıkaran akıcı ve șık bir profil. Üst gam bir sedandan beklenen bütün estetik ayrıcalıklar. Güçlü kișiliği de cabası. İç mekânda hoș ve panoramik bir aydınlık olușturmak için biri 4 konumda ayarlanabilen, diğeri sabit iki cam panelden olușan Panoramik açılır tavan*. 5. Xenon farlar. Șık bir șekilde tasarlanan xenon farlar sürücüye gün ıșığına yakın, optimal bir güvenlik ve konfor sağlamak üzere derin ve konforlu bir aydınlatma sunuyor. Viraj eğrisiyle yönlenen far huzmesi ön görüș alanını maksimize ediyor. * Opsiyon ** Görselde yer alan jantlar Türkiye ürün gamından farklı olabilir.

BAKIȘ 06/07

YÜKSEK TEKNOLOJİ

YÜKSEK KONFOR

1.

BEȘ DUYUYA HİTAP EDEN TEKNOLOJİ VE TASARIM… KUSURSUZ LATITUDE TARZIYLA TASARLANMIȘ, SEÇKİN VE YARATICI BİR İÇ MEKAN. NEFES ALIN; ÜST DÜZEY KALİTEDE FİLTRELENMİȘ HAVAYI SOLUYUN. EĞLENİN; EN SAF DUYUSAL MÜZİK DENEYİMİNİ TADIN. RAHATLAYIN; HER YOLCUYA ÖZEL ISI KONFORU SUNAN, KİȘİSELLEȘTİRİLEBİLİR 3 BÖLGELİ KLİMAYA SAHİP, HAVA YASTIKLI MASAJ ÖZELLİKLİ KOLTUKLARIN KEYFİNE VARIN. HUZUR VE DİNGİNLİK İÇİNDE YOLCULUK EDİN...

3.

2.

5. 4.

7. 6.

YENİLİKLERİN KALBİNDE

8.

1. Hava kalitesi kontrol sistemi. Toksisite sensörü kirli havanın iç mekâna girmesini önlerken, polen filtresi havayı parçacıklardan arındırıyor. Üç bölgeli klima her bir yolcuya kișiselleștirilmiș bir termik konfor sağlıyor. Renault Latitude’ün iç mekânı böylece optimum bir konfora ulașıyor. 2. Kör nokta uyarısı. Yeni Latitude ile yenilikler daha da ileri gidiyor: Güvenliğinizi daha da artıran bu sistem, dikiz aynasında görünmeyen kör noktaya giren herhangi bir aracı algılıyor. Aracın içinde dıș dikiz aynası hizasında bulunan bir uyarı lambası ile sürücüyü ikaz ediyor. 3. Eller serbest kart. Ellerinizi kullanmadan giriș, çalıștırma ve otomatik kapı kilitleme. 4. TFT ekranlı kadranlar. Kadran grubu ve uyarı lambalarından daha zengin ve daha okunaklı bir renkli ekran, yararlı ve gerekli bilgileri anında görüntülüyor. 5. Park yardımı. Ön ve arka park sensörleri Prestij paketinde yer alan geri görüș kamerası ile tamamlanıyor. Kamera görüntüyü navigasyon ekranı üzerine yansıtıyor ve aracı daha kolay yönlendirmeniz için kılavuzluk yapıyor. 6. Audio Bose® Energy Efficient Series ses sistemi. Özel olarak Latitude için tasarlanan sistem size benzersiz bir akustik deneyim sunuyor. 7. Elektrikli sürücü koltuğu, ısıtmalı ve masaj yapıyor. Tamamen sessiz hava yastıklı pnömatik sistemi sayesinde, önceden seçeceğiniz moda ve șiddete göre sırtınıza masaj yapıyor. Soğuk kıș sabahlarında ısıtma fonksiyonu da çok hoșunuza gidecek. 8. Çift modlu iyonlaștırıcı ve hava tazeleyici. Havayı ișleme sistemi, sağlıklı ve rahatlatıcı bir hava sağlayan çift modlu Samsung Super Plasma® iyonizer (Temizleme ve Rahatlatma modlarına sahip) ve bir hava temizleyici ile tamamlanıyor. Bu incelik dokunușu ile sunulan altı parfümden ikisini seçebilirsiniz.

YAKIN PLAN 08/09

BİRİNCİ SINIF

YOLCULUK

GÖNLÜNÜZCE YARARLANABİLECEĞİNİZ GENİȘ VE FERAH BİR YAȘAM ALANI. SADECE ÜST GAM MODELLERİN SUNABİLECEĞİ KÜÇÜK AYRINTILARDAN OLUȘAN BİR RAHATLIK: MALZEMELER ASİL, HAVA KALİTELİ… GELİȘMİȘ TEKNOLOJİLER TAMAMEN BİLGİNİN, İLETİȘİMİN VE RAHATLIĞIN HİZMETİNDE. RENAULT LATITUDE’ÜN ȘIK VE CÖMERT KARAKTERİNİ KEȘFEDİN.

er ayrıntının önemli olduğu rahatlığa gerçek bir davet... Renault Latitude’ün iç mekânı, konuklarınızı her koșulda ağırlamak için mükemmel, geniș ve șık bir yașam alanı olarak tasarlandı. En ufak ayrıntısına kadar birinci sınıf kalitede, kromajlı detaylar, asil malzemeler, dengeli formlar… Sürücü ve yolcuların sıra dıșı bir konfor kapsamına sahip oldukları bu çok geniș alanda her șey görsel harmoniye katkıda bulunuyor. Zengin donanımlı Renault Latitude, en ileri teknolojiyi huzurun ve dıș dünya ile iletișimin hizmetine sunuyor..

H

YAKIN PLAN 10/11

TÜM GÖRÜȘ AÇILARI

KONTROL ALTINDA enault, güvenliği en ön planda tuttuğu için Latitude modelini bir kör nokta uyarı sistemi ile donattı. Araç, etrafında maksimum 5 m’lik bir bölgeyi kapsayan ultrasonlu bir algılama sistemine sahip. İki sensör arka açılara, iki sensör aracın ön kısmında yanlara yerleștiriliyor. Aracınızın hızı 35 km/h ve 140 km/h arasındayken ister otomobil, ister motosiklet veya bisiklet olsun, bu sensörler hareket halindeki her türlü nesneyi algılıyorlar. Renault kör nokta uyarı sistemi, iki kademeli alarm seviyesine sahip. Sol veya sağ dikiz aynası hizasında içerde yer alan bir sinyal lambası kör bölgede bir araç algılanır algılanmaz yanıyor. Yönelmek istediğiniz istikametteki sinyal lambasını devreye sokan sistem ise, kapsama alanına giren her araç hakkında sizi uyarmak üzere yanıp sönüyor. Sadece bir butona basarak sistemi devreden çıkarma seçeneğine de her zaman sahipsiniz.

R

YAKIN PLAN 12/13

SOUND

BY BOSE

®

LATITUDE İÇİN ÖZEL OLARAK TASARLANAN EȘSİZ BİR AKUSTİK DENEYİM. YÜKSEK PERFORMANSLI HOPARLÖRLER VE DİJİTAL AMPLİFİKATÖRÜ SAYESİNDE SES BİR KONSER SALONUNA YARAȘIR KALİTEDE. DERİN PESLER, İNCE TİZLER: MÜKEMMELE ULAȘAN BİR DENGE.

erçek ses ustası Bose® , Yeni Renault Latitude’ün iç mekânı için özel olarak Bose® Energy Efficient Series ses sistemini yarattı. Aracın iç mekânının özelliklerini ve özgün akustik yapısını dikkate alan sistem, ön panele yerleștirilmiș bir dijital amplifikatör ile yüksek performanslı hoparlörlerden olușan bir ses grubu yönetiyor. Bu amplifikatör, Latitude’ün iç mekânının özellikleri için parametre edilmiș bir Bose ® sinyal ișleme sistemini içeriyor. Özel olarak Renault için geliștirilmiș olan Bose® sisteminin aksamları; benzer sistemlerden %30 daha küçük, %40 daha hafif ve %50 daha az enerji harcıyor. Ses, seviyesi ne olursa olsun müziğin orijinalini size yașatacak kadar zengin, doğal ve ayrıntılı. Heyecanın merkezine eșsiz bir yolculuk.

G

RENAULT VE BOSE®: KİȘİSELLEȘTİRİLEBİLİR SES İÇİN MÜKEMMEL İȘBİRLİĞİ 2008’den beri, otomobil kullanıcılarına optimum kalitede ses sistemleri sunmak için, Renault ve Bose® yeteneklerini birlikte kullanıyorlar. Bu ișbirliği iki markanın ortak değerlerini ve kendilerine özgü üstünlüklerini yansıtıyor: Yenilikçilik, keyif ve mükemmeliyetçilik. Renault-Bose® ortaklığının temelleri: Uzmanlık paylașımı, tutku, ve iletișim… Tüm bunlar size en güzel sesli deneyimi yașatmak için bir prova!

İNOVASYON 16/17

%100 DOKUNMATİK

RENAULT R-LINK

RENAULT R-LINK, ÖN PANELE ENTEGRE YENİLİKÇİ DOKUNMATİK MULTİMEDYA SİSTEMİ TEKNOLOJİSİYLE MEYDAN OKUYOR. RENAULT R-LİNK SİZE YÜKSEK PERFORMANSLI BİR NAVİGASYON SİSTEMİ SUNMAK VE YEPYENİ KEYİFLERLE DOLU MULTİMEDYA FONKSİYONLARI DÜNYASINI AÇMAK ÜZERE TASARLANDI.

Renault, yenilikleriyle otomobili gündelik yașantınıza yaklaștırıyor

Araçları yeniliklerle daha cazip hale getiriyoruz

Beklentilerinizi karșılamak için yeniliklerle geleceğinizi inșa ediyoruz

Renault R-Link ile 7 inçlik (18 cm) dokunmatik ekranınıza bağlantılı kalarak seyahat edersiniz: Bağlantılarınız, müzik içerikleriniz, yararlı uygulamalarınız; dokunmatik ekran veya direksiyondaki kumandalar yoluyla tam bir

kolaylık içinde ve parmaklarınızın ucunda R-Link ile navigasyona bir adres girin, rehberinizden bir kișiyi arayın, telefon edin veya bir uygulamayı görüntüleyin. R-Link Store ile diğer birçok eğlenceli uygulamaları keșfedin

ve indirin. Önceden yüklenmiș olan uygulamalara (E-postalar, R-Link Tweet, Renault Yardım, hava tahminleri) erișim sağlayın.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

1. Ana menü. Renault R-Link dünyasına hoș geldiniz: Navigasyon, multimedya, mobil telefon, farklı hizmetler ve uygulamalar*, sistem ayarları. Kișiselleștirilebilir karșılama sayfalı dokunmatik ekran. Tercih ettiğiniz fonksiyonlara erișmek için kısa yollarınızı seçin. 2. TomTom® navigasyon sistemi: Gittiğiniz tüm șehirlerde, adeta bir yerlisi gibi yolunuzu bulmanız için entegre navigasyon sistemi hizmetinizde. 3. Mobil telefon. Daha fazla güvenlik için, bluetooth ® sayesinde elleriniz serbest telefon edin veya telefon rehberinizden** bir numara veya ismi aramak için sesli komutu kullanın. 4. Mobil müzik. Müziğinizi dinlemek için Bluetooth’tan ® veya Renault R-Link’in USB girișinden bağlanın. 5. Multimedya. Sevdiğiniz fotoğraflarınızı ve videolarınızı doğrudan Renault R-Link ekranınız üzerinde arșivleyin ve seyredin. 6. Araç. Renault R-Link ile, eğlenceli Driving eco2 *** uygulaması rehberliğinde yakıt tüketiminizi azaltın: Yolculuğunuzun bilançosunu inceleyin ve kișiselleștirilmiș pratik tavsiyelerden yararlanın. Sistem. Tercihlerinize göre Renault R-Link ayarlarınızı kolayca kișiselleștirin (dil, saat, sesler, vs.). * Ülkelere göre mevcuttur ** Mobil telefonun uyumlu olması kaydıyla. *** Motor seçeneklerine göre.

18/19

YARATICI ATÖLYE EXPRESSION

EXPRESSION EKİPMAN ABS+AFU ESP Hız ayar ve sınırlayıcı Çift bölgeli otomatik klima Elektrikli katlanan dıș dikiz aynaları Sis farı 17" Alüminyum alașımlı jantlar Sürücü ve yolcu ön ve yan hava yastıkları Perde hava yastıkları

Koyu karbon iç ambians ve kumaș koltuklar Arka perdeler Yan aynalarda sinyal lambaları Arka park sensörü Yağmur ve far sensörü Uzaktan kumandalı Renault Card Deri direksiyon simidi Elektrikli arka camlar

Yer tasarruflu stepne Bluetooth özellikli radyo-CD-MP3 Isofix Çocuk koltuk bağlantısı Gövde rengi kapı kolları Siyah fonlu ön farlar OSİYONLAR Teknoloji Paketi: Elektrikli park freni + R-Link

PRIVILÈGE = EXPRESSION +

Krem beji iç ambians ve kumaș koltuklar Xenon farlar Far yıkama sistemi Eller Serbest Renault Card Sistemi

Sıkıșma engelleyicili arka camlar Hava temizleyici ve parfüm sistemi Parlak krom kapı kolları OPSİYON: Teknoloji Paketi: Elektrikli park freni + R-Link Elektrikli Açılır Tavan

EXECUTIVE = PRIVILÈGE +

3 bölgeli elektronik klima Geri vites ayarlı yan aynalar Krem bej deri döșemeler Koyu karbon / Krem bej iç ambiyans Elektrikli hafızalı ve ısıtmalı ön koltuklar Yan aynalarda LED sinyal lambaları Elektrikli park freni Ön ve arka park sensörü

Elektrokrom dikiz aynası R-Link + Bose ses sistemi Kör nokta uyarı sistemi OPSİYON: Prestij Paketi: Masaj fonksiyonlu sürücü koltuğu + Geri görüș kamerası Elektrikli açılır tavan

20/21

CHROMO ZONE OPAK RENKLER

KAR BEYAZ

JANT

17" FIDJI JANT

METALİK RENKLER

MİNERAL BEJ

İNCİ BEYAZ

MARS GRİ

METALİK SİYAH

ULTRA GRİ

ABANOZ KAHVE

LATITUDE TEKNİK ÖZELLİKLERİ 1.5 dCi 110bg

1.5 dCi EDC 110 bg

2.0 dCi 175 bg BVA

1461 76 x 80,5 4 8 81 (110) 4000 240 1750 Dizel Euro 5

1461 76 x 80,5 4 8 81 (110) 4000 240 1750 Dizel Euro 5

1995 84 x 90 4 16 127 (175) 3750 380 2000 Dizel Euro 5

MOTOR TİPİ Silindir hacmi (cm3) Çap x strok (mm) Silindir adedi Supap adedi Maksimum güç kw (bg) Maksimum güç devri (dev/dak) Maksimum tork Nm CEE (m.kg) Maksimum tork devri (dev/dak) Yakıt tipi Emisyon Normu

AKTARMA ORGANLARI Tip Vites sayısı

(6 ileri)

EDC (Çift Kavramalı Otomatik) (6 ileri)

182 12"50

184 14"2

205 9"90

66 129

66 125

66 159

6,1 4,4 5,0

5,5 4,3 4,7

7,9 5,1 6,1

1500

1600

1695

Mekanik

Otomatik (6 ileri)

PERFORMANS Maksimum hız (km/s) 0 - 100 km/s hızlanma (sn)

TÜKETİM DEĞERLERİ Yakıt deposu (l) CO2 (g/km) Yakıt tüketimi (l/100 km) Șehiriçi Șehirdıșı Ortalama

AĞIRLIKLAR (KG) Aracın yürür vaziyette kütlesi (sürücü dahil)

22/23

LATITUDE EKİPMAN SEVİYELERİ EKİPMAN SEVİYELERİ

EXPRESSION

PRIVILEGE

EXECUTIVE

1.5 dCi 110 bg, 1.5 dCi EDC 110 bg

1.5 dCi EDC 110 bg,

1.5 dCi EDC 110 bg, 2.0 dCi 175 bg BVA

GÜVENLİK Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS) Elektronik Denge Programı (ESC) Elektronik Patinaj Önleme Sistemi (ASR) Acil Fren Destek Sistemi (AFU) Sürücü ve yolcu hava yastıkları Yan hava yastığı Perde hava yastıkları Çocuk koltuğu sabitleyici (ISOFIX) Hız ayar ve sınırlayıcı (Cruise Control) Yokușta kalkıș destek sistemi (Hill Holder) Arka park sensörü Ön park sensörü Geri görüș kamerası Kör nokta uyarı sistemi Ön sis farları Stepne

S S S S S S S S S EDC* S S S

S S S S S S S S S EDC* S S S

S S S S S S S S S EDC* S S Prejtij Paketi S S S

S S S Teknoloji Paketi S S S S S S S S S S S S S S S S S -

S S S Teknoloji Paketi S S S S S S S S S S S S S S S S S O S -

S S S S S S S S S S S S S S S S S S S Prejtij Paketi S S S S S O S

S S S S Teknoloji Paketi

S S S S Teknoloji Paketi

S S S S S S

O S S S S

O S S S S S S

O S S S S S S

KONFOR Elektronik Klima Merkezi kilit Renault Card Sistemi (Anahtarsız sistem) Eller Serbest Renault Card Sistemi Elektrikli park freni Otomatik far yükseklik ayarı Otomatik yanan farlar Yağmur Sensörü Refakatçi aydınlatma (Follow-me home) Yol bilgisayarı Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası Elektrikli ve ısıtmalı dıș dikiz aynaları Elektrikli katlanan dıș dikiz aynaları Hafızalı dıș dikiz aynaları Tek dokunușla açılan sıkıșma önleyicili elektrikli ön camlar Elektrikli arka camlar Tek dokunușla açılan sıkıșma önleyicili elektrikli arka camlar Deri direksiyon Yükseklik ayarlı direksiyon Derinlik ayarlı direksiyon Manuel ayarlanabilen yolcu ve sürücü koltukları Elektrikli ayarlanabilen, hafızalı sürücü koltuğu - Elektrikli ayarlanabilen yolcu koltuğu - Sürücü koltuğu bel desteği ayarı

Hafızalı, masajlı ve elektrikli ayarlanabilen sürücü koltuğu - Elektrikli ayarlanailen yolcu koltuğu Isıtmalı ön koltuklar Arka koltuk sırtlığı 1/3 - 2/3 katlanma özelliği Ön koltuk kol dayanağı Arka koltuk kol dayanağı 12 V priz Elektrikli panoramik açılır tavan Koyu karbon döșeme Bej döșeme Bej deri döșeme

MULTİMEDYA Radyo CD MP3 çalar Direksiyondan kumandalı müzik sistemi USB bağlantısı Bluetooth bağlantısı Bose Sound System Renault R-Link internet bağlantılı entegre navigasyon ve multimedya sistemi

DIȘ EKİPMANLAR Metalik boya Xenon far Far yıkama Gövde rengi yan aynalar Yan aynaya entegre sinyaller Gövde rengi kapı kolları Parlak krom kapı kolları 17" alüminyum alașımlı jantlar

Prestij Paketi: Geri görüș Kamerası + Hafızalı, elektrikli ve masajlı sürücü koltuğu Teknoloji Paketi: (Elektrikli Park Freni + Renault R-Link İnternet Bağlantılı Entegre Navigasyon ve Multimedya sistemi) O: Serbest Opsiyon

RENAULT'NUZA %.ç9ç"ç:"!+!2):ê GARANTİLER LATITUDE Yeni Araç Garantisi, malzeme, montaj ve üretim hatalarına karșı kilometre sınırı olmaksızın 2 yıldır. Renault Latitude, 2 yıl sınırsız kilometre garantisine ek olarak 3 yıl / 150.000 km (hangisi önce dolarsa) Yeni Araç Garantisi kapsamındadır. Boya Garantisi kilometre sınırı olmaksızın 3 yıl süre için geçerlidir. Aracın yașı ne olursa olsun, Renault Yetkili Servislerinde yapılan tüm müdahaleler, malzeme, montaj ve üretim hatalarına karșı 2 yıl / 60.000 km Yedek Parça ve Onarım Garantisi kapsamındadır.

5

RENAULT ȘEBEKESİNDE RENAULT YARDIM SUNULAN DİĞER Türkiye’nin her yerinde, günde 24 saat, yılda 365 gün arızalı ve kazalı araçlara yol üzerinde HİZMETLER onarım ve çekme hizmeti veren Renault Yardım’a 444 62 47 numaralı telefondan ulașabilirsiniz. Hiç kimse Renault’nuzun bakım ve onarımını Renault’dan daha iyi yapamaz, aracınızı Renault’dan daha iyi donanım ve aksesuarlarla teçhiz edemez. • İlk montaj parçalarına eșdeğer kalitede olan Renault Orijinal Yedek Parçaları Renault’nuzun orijinal değerinin korunmasını sağlar. • Artı Oto, çok cazip șartlar ve uygun fiyatlarla otomobil kiralama hizmeti verir. • Aracınızı kișiselleștirmek için, sağlam ve ileri teknolojili, geniș Renault Aksesuarları yelpazesinden seçiminizi yapabilirsiniz. • Aracınıza yapılan her müdahaleden sonra aracınızdaki 34 nokta, Renault șebekesi çalıșanları tarafından güvenliğiniz için ücretsiz olarak kontrol edilir. Sonuçlar, Kontrol Sertifikası ile size verilir. Ayrıca aracınız, dıș yıkaması yapılarak, size temiz bir șekilde teslim edilecektir.

RENAULT

YARDIM 444 62 47

365 GÜN/24 SAAT HİZMETİNİZDEYİZ.

• Her bir servis paketinin fiyatının baștan belli olduğu Renault Fix Servis Paketleri aracın bakımı için gerekli temel ișlemleri ve bakım sırasında değiștirilen parçaları kapsıyor. Diğer bir deyișle, bu paketler size yedek parça, ișçilik ve KDV’si içinde, “her șey dahil” fiyatlarla sunuluyor.

Renault sizi dinlemek ve bilgilendirmek amacıyla farklı olanakları hizmetinize sunuyor: - Telefon MÜȘTERİ HİZMETLERİ

- İnternet sitesi - Mektup adresi

: (0212) 444 66 22 Alo Renault, hafta içi saat 8'den 18'e ve hafta sonu 10'dan 18'e hizmetinizdedir. : www.renault.com.tr : RENAULT MAİS Motorlu Araçlar İmal ve Satıș A.Ș. Müșteri Hizmetleri Çakmak Mahallesi Balkan Cad. No: 49 Casper Plaza 34770 Ümraniye-İSTANBUL

12O Z G 00 156 Haziran 2014