RENAULT

CLIO

DRIVE THE CHANGE

Renault Clio i concept car DeZir.

ÉDITORIAL

RENAULT CLIO INSPIROWANE

POŻĄDANIEM Samochody są po to, żeby jeździć, ale niektóre budzą w nas marzenia i pragnienia. Od deski projektowej po linię produkcyjną - zmysłowe kształty Nowego Renault Clio od początku budziły pożądanie. Zainspirowane concept carem DeZir, zaprezentowanym na Salonie Samochodowym w październiku 2010, Nowe Clio ma ten sam styl i niesie w sobie ten sam ładunek emocjonalny. Wszystko - energetyczne linie, wyrazista osobowość widoczna w każdym detalu - składa się na charyzmatyczną siłę przyciągania.

Gdy obejmowałem dyrekcję designu Renault otrzymałem tylko jedno zalecenie - miałem projektować piękne samochody. To zwięzłe polecenie uwolniło dzisiejsze ambicje Renault i pragnienie odnowy. Przełożyłem to na historie z życia wzięte, gdzie każdy model uosabia inny, ważny etap w życiu człowieka. Clio to doświadczenie miłości od pierwszego wejrzenia, która jest podstawą każdego związku. Miało to być sportowe, sexy auto dla młodych ludzi wyrażające oryginalne podejście do praktycznych rozwiązań na co dzień. Posągowe, Nowe Renault Clio jest przedmiotem budzącym pożądanie, o niemal ludzkiej zmysłowości. Jego „umięśnione” kształty wyrażają dynamikę, która emanowała z concept caru. Żadnych ostrych, agresywnych kantów, same łagodne krzywizny, które budzą pragnienie dotknięcia. Nowe Renault Clio to szerokie możliwości personalizacji i innowacyjne technologie, to auto, któremu nie będziesz mógł się oprzeć! LAURENS VAN DEN ACKER, DYREKTOR DS. DESIGNU

ANATOMIA

POŻĄDANIA

RENAULT CLIO CIĘ ZASKOCZY. ZMYSŁOWA LINIA, PEŁEN EKSPRESJI PRZÓD I MOCNO ZARYSOWANE TYLNE NADKOLA O SPORTOWEJ LINII. DOSKONALE WIDOCZNE LOGO RENAULT POŚRODKU OSŁONY CHŁODNICY. ZMYSŁOWOŚĆ EMANUJĄCA Z KAŻDEGO DETALU.

1.

ZMYSŁOWOŚĆ KUSI KSZTAŁTEM

3.

2.

4.

1. Świetnie wyeksponowane logo na czarnym tle. 2. Światła do jazdy dziennej z diodami LED zapewniające charakterystyczny dla Clio, atrakcyjny wygląd przodu. 3. Zmysłowe kształty dobrze oddające dynamikę 3-drzwiowego auta w 5-drzwiowym nadwoziu dzięki klamkom tylnych drzwi wbudowanym tuż przy szybie. 4. Mocno wyprofilowana sylwetka, stabilnie trzymająca się drogi, zapowiadająca sportowe zacięcie.

KONTAKT ZE ŚWIATEM

RENAULT R-LINK

CYFROWY TABLET WBUDOWANY W DESKĘ ROZDZIELCZĄ - RENAULT R-LINK - ZAPEWNIA W PROSTY SPOSÓB DOSTĘP DO INNOWACYJNYCH I PRAKTYCZNYCH FUNKCJI: NAWIGACJI TOMTOM® , MULTIMEDIÓW, TELEFONU, INFORMACJI DOTYCZĄCYCH SAMOCHODU I WIELU APLIKACJI DOSTĘPNYCH W R-LINK STORE. RENAULT R-LINK NA DOBRE ŁĄCZY ŚWIAT SAMOCHODÓW I CYFROWYCH TECHNOLOGII.

1. Dotykowy ekran główny z możliwością spersonalizowanych ustawień. Skonfiguruj ustawienia, aby jednym dotknięciem przejść do ulubionych funkcji. 2. Muzyka z przenośnego odtwarzacza. Podłącz się za pomocą Bluetooth® lub gniazda USB i słuchaj muzyki, którą lubisz. 3. Bezprzewodowa komunikacja telefoniczna. Rozmawiaj nie odrywając rąk od kierownicy dzięki systemowi Bluetooth® *.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

4. Informacje dotyczące samochodu. Zmniejsz zużycie paliwa dzięki instrukcjom automatycznego trenera systemu Driving eco2. Sprawdź bilans swoich tras oraz porady przeznaczone tylko dla ciebie. 5. Usługi. Wykorzystaj fabrycznie zainstalowane aplikacje i sprawdź bogatą ofertę aplikacji Renault R-Link. 6. System. Dostosuj w prosty sposób ustawienia Renault R-Link w zależności od swoich preferencji (język, zegar, dźwięki, itd.). * W zależności od kompatybilności telefonu komórkowego.

Renault Clio z klasą łączy styl i osiągi. Poczuj przyjemność jazdy dzięki nowym silnikom Energy TCe 90 i Energy dCi 90 z funkcją Stop & Start. Te nowoczesne, ulepszone silniki są owocem doświadczeń Renault i sukcesów marki w Formule 1®. Łączą niskie zużycie paliwa z obniżoną emisją CO2 i przyjemnością jazdy.

CARLAB

PERSONALIZACJA

RENAULT CLIO OFERUJE DO WYBORU 3 STYLE PERSONALIZACJI: TRENDY, ELEGANT I SPORT. MOŻESZ ZMIENIĆ ZARÓWNO ELEMENTY WNĘTRZA JAK I ELEMENTY ZEWNĘTRZNE. TO WYSTARCZY, ABY TWOJE CLIO STAŁO SIĘ NAPRAWDĘ WYJĄTKOWE.

WYGLĄD ZEWNĘTRZNY 1

Zewnętrzne elementy w kolorze lśniącej czerni (obudowy lusterek bocznych, ozdobne listwy chłodnicy, boczne listwy ochronne drzwi, listwa zderzaka tylnego) z wstawkami chromowanymi czarnymi/czerwonymi/niebieskimi/kość słoniowa.

1

3 1 2

2

1

2

Aluminiowe obręcze kół 16" lub 17".

3

3 wzory naklejek zewnętrznych.

ALUMINIOWE OBRĘCZE KÓŁ

16" Passion Standardowe

16" Passion Czarne

16" Passion Kość słoniowa

17" Drenalic Niebieskie

17" Drenalic Czerwone

17" Drenalic Czarne

17" Drenalic Kość słoniowa

ZEWNĘTRZNE ELEMENTY OZDOBNE W KOLORZE LŚNIĄCEJ CZERNI Z KOLOROWYMI WSTAWKAMI

Listwy chromowane

Listwy niebieskie

Listwy czerwone

Listwy czarne

Listwy w kolorze kości słoniowej

WNĘTRZE 1

Wystrój wnętrza: deska rozdzielcza, elementy tapicerki i płatów drzwi.

2

Wewnętrzne elementy ozdobne: dekoracyjny element kierownicy, podstawa dźwigni zmiany biegów, ozdobne listwy drzwi i obramowania nawiewów.

1 1

2 2 2

2

1

DESKA ROZDZIELCZA

Niebieska

Czerwona

Czarna

Brązowa Havane

Kość słoniowa

ELEMENTY OZDOBNE WNĘTRZA

Niebieskie

Czerwone

Czarne

z motywem Trendy

z motywem Sport

z motywem Elegant

CARLAB

TRENDY (W TONACJI NIEBIESKIEJ) ALUMINIOWE OBRĘCZE KÓŁ

16" Passion standardowe

16" Passion w kolorze czarnym

Niebieski France

17" Drenalic w kolorze czarnym

Czarny Etoile

17" Drenalic w kolorze niebieskim

ZEWNĘTRZNE ELEMENTY OZDOBNE

Szary Kasjopea Ozdobne listwy chromowane

Biel Alpejska

WEWNĘTRZNE ELEMENTY OZDOBNE

Niebieskie

Czarne

Ozdobne listwy niebieskie

WYSTROJE WNĘTRZA

Trendy

Wystrój wnętrza w kolorze niebieskim z elementami ozdobnymi Trendy

Niebieski

Oklejenie zewnętrzne Trendy

Czarny

TRENDY RED (W TONACJI CZERWONEJ) ALUMINIOWE OBRĘCZE KÓŁ

16" Passion standardowe

16" Passion w kolorze czarnym

Czerwony Flamme

17" Drenalic w kolorze czarnym

Czarny Etoile

17” Drenalic w kolorze czerwonym

ZEWNĘTRZNE ELEMENTY OZDOBNE

Szary Kasjopea Ozdobne listwy chromowane

Biel Alpejska

WEWNĘTRZNE ELEMENTY OZDOBNE

Czerwone

Czarne

Ozdobne listwy czerwone

WYSTROJE WNĘTRZA

Trendy

Wystrój wnętrza w kolorze czerwonym z elementami ozdobnymi Trendy

Czerwony

Oklejenie zewnętrzne Trendy

Czarny

CARLAB

SPORT ALUMINIOWE OBRĘCZE KÓŁ

16" Passion standardowe

16" Passion w kolorze czarnym

Kość Słoniowa

17" Drenalic w kolorze czarnym

Czarny Etoile

ZEWNĘTRZNE ELEMENTY OZDOBNE

Szary Kasjopea Ozdobne listwy chromowane

Szary Platynowy

WEWNĘTRZNE ELEMENTY OZDOBNE

Czarne

WYSTROJE WNĘTRZA

Sport

Wystrój wnętrza w kolorze czarno-szarym z elementami ozdobnymi Sport

Oklejenie zewnętrzne Sport

Ozdobne listwy czarne

ELEGANT ALUMINIOWE OBRĘCZE KÓŁ

16" Passion standardowe

16" Passion w kolorze kości słoniowej

16" Passion w kolorze czarnym

Czarny Etoile

17" Drenalic w kolorze czarnym Brązowy Ardent

ZEWNĘTRZNE ELEMENTY OZDOBNE

Ozdobne listwy chromowane

Czarny Etoile

WEWNĘTRZNE ELEMENTY OZDOBNE

Kość słoniowa

17" Drenalic w kolorze kości słoniowej

Czarne

Ozdobne listwy kość słoniowa

WYSTROJE WNĘTRZA

Elegant

Wystrój wnętrza w kolorze czarno-szarym z elementami ozdobnymi Elegant

Brązowy

Oklejenie zewnętrzne Elegant

Czarny

CARLAB

WYPOSAŻENIE

LIFE/BUSINESS Wyposażenie seryjne: ABS z elektronicznym korektorem siły hamowania EBV + system wspomagania nagłego hamowania Czołowe i boczne poduszki powietrzne (chroniące głowę i klatkę piersiową kierowcy i pasażera z przodu) System dynamicznej kontroli toru jazdy ESC z systemem zapobiegania poślizgowi kół ASR System wspomagania ruszania pod górę (Hill Start Assist) System mocowania fotelików dla dzieci Isofix Regulator – ogranicznik prędkości Komputer pokładowy Zespół wskaźników analogowo-cyfrowych Karta Renault (umożliwiająca włączanie silnika oraz otwieranie/zamykanie drzwi) Centralny zamek drzwi zdalnie sterowany Kartą Renault System Renault BASS REFLEX Fotel kierowcy z regulacją wysokości Zagłówki przednie z regulacją wysokości Kierownica z regulacją wysokości i głębokości Światła do jazdy dziennej z diodami LED Elektrycznie regulowane szyby przednie Lusterka boczne regulowane elektrycznie w czarnej obudowie o ziarnistej fakturze

Tapicerka czarno-czerwona Fortunate

Tylna kanapa dzielona w układzie 1/3-2/3 (oparcie) z 3 zagłówkami z regulacją wysokości Instalacja do montażu radioodtwarzacza Zestaw do naprawy uszkodzenia opony Przednia listwa z logo Renault w kolorze lśniącej czerni Boczne listwy ochronne i listwa zderzaka tylnego w kolorze czarnym o ziarnistej fakturze Wewnętrzne klamki drzwi w kolorze matowego chromu Tapicerka materiałowa czarno-czerwona Stalowe obręcze kół 15”, wzór Extreme

Stalowe obręcze kół 15", wzór Extreme

ZEN Wyposażenie seryjne ZEN = LIFE + Multimedialny system MEDIA NAV z ekranem dotykowym 7”: radioodtwarzacz 4X20W (bez CD) + nawigacja + Bluetooth® + USB + gniazdo jack Zewnętrzne klamki drzwi i obudowy lusterek bocznych w kolorze nadwozia Przednia listwa z logo Renault w kolorze lśniącej czerni z chromowanymi wstawkami Tapicerka czarno-szara (w opcji bezpłatnej czarno-czerwona) Wstawka w dole kierownicy w kolorze lśniącej czerni Stalowe obręcze kół 15”, wzór Paradise (z wyjątkiem wersji Energy dCi 90 83 g oraz TCe 120 EDC*)

Tapicerka czarno-szara Fortunate

Stalowe obręcze kół 15", wzór Paradise (seryjnie)

*Wersja Zen z silnikiem TCe 120 EDC posiada koło zapasowe oraz aluminiowe obręcze kół 16” seryjnie. Wersja Zen z silnikiem Energy dCi 90 83 g posiada stalowe obręcze kół 15”, wzór Extreme.

Stalowe obręcze kół 15", wzór Caraïbes (opcja bezpłatna)

CARLAB

INTENS Wyposażenie seryjne INTENS = ZEN + Klimatyzacja manualna Czujnik światła i deszczu Światła przeciwmgłowe Karta Renault Hands Free (umożliwiająca otwarcie i zamknięcie drzwi oraz uruchomienie silnika bez konieczności wkładania jej do czytnika) Skórzana kierownica z dekoracyjnym elementem w kolorze lśniącej czerni Funkcja EKO (z wyjątkiem wersji z silnikiem 1.2 16V 75) Szyby przednie regulowane elektrycznie z włącznikiem impulsowym po stronie kierowcy Boczne listwy ochronne z chromowaną wstawką i listwa zderzaka tylnego w kolorze lśniącej czerni Ozdobna listwa bagażnika chromowana Ozdobne elementy wnętrza w kolorze lśniącej czerni

Tapicerka czarno-szara

Stalowe obręcze kół 16", wzór Fairway

Chromowana listwa szyb bocznych Tapicerka czarno-szara (w opcji bezpłatnej czarno-czerwona, czarno-niebieska lub czarnobrązowa) Deska rozdzielcza w kolorze czarnym (w opcji

bezpłatnej czerwona, niebieska lub brązowa) Stalowe obręcze kół 16”, wzór Fairway

GT Wyposażenie seryjne GT = INTENS + System multimedialny Renault R-link: z ekranem dotykowym 7'', nawigacją TomTom®, radioodtwarzaczem z przestrzennym dźwiękiem 3D Sound by Arkamys®, Bluetooth®, złączem USB i jack oraz dostępem do informacji na temat samochodu i usług on-line Klimatyzacja regulowana automatycznie Sportowe zawieszenie typowe dla wersji GT Funkcja RS Drive z 2 trybami działania: Normal i Sport Skórzana kierownica GT z szarymi łopatkami do sterowania biegami Szyby tylne regulowane elektrycznie Boczne lusterka elektrycznie składane Szyby tylne boczne i tylna przyciemniane Specjalna tapicerka szaro – grafitowa GT, ze wzmocnieniami bocznymi oraz oznaczeniem GT na przednich zagłówkach Deska rozdzielcza w kolorze szarym z oznaczeniem Renault Sport Aluminiowe pedały, pasy bezpieczeństwa w kolorze szarym Elementy zewnętrze w kolorze ciemnoszarym: wstawki w listwach bocznych, tylny dyfuzor z podwójna rurą wydechu chromowaną, obudowy lusterek bocznych

Tapicerka szaro-grafitowa GT

Ozdobna listwa bagażnika w kolorze szarym (przy zamówieniu opcji kamera cofania) Obramowanie świateł LED w kolorze szarym dla nadwozia w kolorze Czarny Etoile i Niebieski Malte, dla pozostałych kolorów nadwozia w kolorze lśniącej czerni Oznaczenie GT z przodu i na klapie bagażnika Specjalny zderzak przedni ze światłami LED po bokach (bez świateł przeciwmgłowych) Obręcze kół ze stopu metali lekkich 17’’ GT ciemnoszare Koło zapasowe Silnik TCe 120 z automatyczną, dwusprzęgłową i 6-biegową skrzynią biegów EDC

Obręcze kół ze stopu metali lekkich 17" w kolorze ciemnoszarym

DANE TECHNICZNE Rodzaj paliwa Rodzaj wtrysku

SILNIK

Pojemność skokowa (cm3) Ilość cylindrów / zaworów Moc maksymalna w kW EWG (KM) przy (obr./min) Maksymalny moment obrotowy Nm EWG przy (obr./min) Stop & Start i układ odzyskiwania energii podczas hamowania

1.2 16 V 75 benzyna wielopunktowy sekwencyjny

TCe 90 benzyna wielopunktowy sekwencyjny

ENERGY TCe 90 benzyna wielopunktowy sekwencyjny

1 149 4 / 16 54 (74) przy 5 500 107 przy 4 250 -

898 3 / 12 66 (90) przy 5 250 135 przy 2 500 -

898 1 197 1 461 3 / 12 4 / 16 4 / 8 66 (90) przy 5 250 88 (120) przy 4 900 55 (75) przy 4 000 135 przy 2 500 190 przy 2 000 200 przy 1 750 tak -

manualna 5b.

automatyczna EDC 6b.

SKRZYNIA BIEGÓW Typ skrzyni biegów

UKŁAD KIEROWNICZY Układ kierowniczy

ZUŻYCIE PALIWA I EMISJA CO2

CO2 (g / km)  Cykl miejski / pozamiejski / mieszany (l/100 km)

POJEMNOŚĆ Zbiornik paliwa (l)

dCi 90  diesel bezpośredni z Common Rail

ENERGY dCi 90 diesel bezpośredni z Common Rail

ENERGY dCi 90 83 g diesel bezpośredni z Common Rail

1 461 4 / 8 66 (90) przy 3 750 220 przy 1 750 -

1 461 4 / 8 66 (90) przy 4 000 220 przy 1 750 tak

1 461 4 / 8 66 (90) przy 4 000 220 przy 1 750 tak

manualna 5b.

15” : 185 / 65 R15 88T 16” : 195 / 55 R16 87H 17” : 205 / 45 R17 88V

Wymiary opon standardowych*

Prędkość maksymalna (km / h) 0 - 100 km / h (s) 400 m ze startu zatrzymanego / 1000 m ze startu zatrzymanego (s)

dCi 75  diesel bezpośredni z Common Rail

zmienne elektryczne wspomaganie układu kierowniczego (w standardzie)

KOŁA I OPONY

OSIĄGI 

TCe 120 EDC benzyna bezpośredni sekwencyjny

167 14’’5 19”5 / 35”9

177 12’’2 18”2 / 33”6

182 12”2 18”2 / 33”6

194 9”9 17”4 / 31”7

168 14”3 19”1 / 35”8

181 12”0 brak danych

178 11”6 18”0 / 33”3

181 12”0 18”3 / 33”6

127 7 / 4,7 / 5,5

114 6,2 / 4,2 / 4,9

105 5,6 / 3,9 / 4,5

120 6,6 / 4,4 / 5,2

95 4,3 / 3,2 / 3,6

95 4,3 / 3,2 / 3,6

90 4,0 / 3,2 / 3,5

83 3,6 / 3,0 / 3,2

45

45

45

45

45

45

45

45

* W zależności od wersji. Wyżej wymienione wartości mogą ulec zmianie w zależności od wyposażenia samochodu.

WYMIARY

OBJĘTOŚĆ (dm3) Pojemność VDA (norma ISO 3832) (do wysokości tylnej półki) Pojemność maks. przy złożonych tylnych siedzeniach (do wysokości dachu)

300 1 146

WYMIARY (mm) A Rozstaw osi 2 589 B Długość całkowita 4 063 / 4 077 (GT) C Przedni zwis 853 / 863 (GT) D Tylny zwis 621 / 625 (GT) E Rozstaw kół przednich 1 506 / 1 498 * F Rozstaw kół tylnych 1 506 / 1 498 * G Szerokość całkowita / z rozłożonymi lusterkami wstecznymi 1 732 / 1 945 H Wysokość pojazdu nieobciążonego 1 448 / 1 441 (GT) H1 Wysokość z otwartą tylną klapą pojazdu nieobciążonego 1 920 J Wysokość progu bagażnika pojazdu nieobciążonego 716 K Prześwit pojazdu obciążonego ≥ 120 L Ilość miejsca na wysokości kolan w 2. rzędzie siedzeń 140 M Szerokość nad przednimi podłokietnikami 1 363 M1 Szerokość nad tylnymi podłokietnikami 1 378 N Szerokość na wysokości przednich podłokietników 1 370 N1 Szerokość na wysokości tylnych podłokietników 1 307 P Odległość od siedzenia do dachu (na przednich siedzeniach) 880 P1 Odległość od siedzenia do dachu (na tylnych siedzeniach) 847 Y Szerokość otworu bagażnika u góry / maks. szerokość bagażnika 770 / 1 038 Y1 Szerokość otworu bagażnika u dołu 905 Y2 Szerokość wewnętrzna między wnękami kół 1 011 Z Wysokość otworu bagażnika 550 Maksymalna długość bagażnika (od tylnej klapy do tylnych siedzeń w 1 388 Z1 położeniu złożonym) Z2 Długość bagażnika za tylną kanapą 649 Z3 Wysokość pod tylną półką 558 Maksymalna długość załadunku (ze złożonymi tylnymi siedzeniami i 2 480 Z4 fotelem pasażera z przodu złożonym do położenia stolika) * Koła 15” i 16” / 17”

STREFA KOLORÓW BIEL ALPEJSKA (NIEMETALIZOWANY)

NIEBIESKI FRANCE (NIEMETALIZOWANY)

KOŚĆ SŁONIOWA (NIEMETALIZOWANY)

SZARY KASJOPEA (METALIZOWANY)

CZERWONY FLAMME (METALIZOWANY)

SZARY PLATYNOWY (METALIZOWANY)

CZARNY ETOILE (METALIZOWANY)

BRĄZOWY ARDENT  (METALIZOWANY)

NIEBIESKI MALTE (METALIZOWANY)

Dostępny także na Clio GT 120 EDC

Dostępny także na Clio GT 120 EDC

Dostępny także na Clio GT 120 EDC

Dostępny także na Clio GT 120 EDC

Dostępny także na Clio GT 120 EDC

Dostępny wyłącznie na Clio GT 120 EDC

Wartości zużycia paliwa i emisji CO2 ustalone zgodnie ze standardową metodą pomiaru określoną w obowiązujących przepisach dotyczących homologacji pojazdów. Identyczna dla wszystkich producentów metoda pomiaru umożliwia porównanie samochodów. Zużycie paliwa w warunkach rzeczywistych zależy od warunków eksploatacji pojazdu, wyposażenia i stylu jazdy kierowcy. W celu optymalizacji spalania zachęcamy do zapoznania się z poradami dostępnymi na www.renault.pl. Samochody Renault podlegają recyklingowi, odzyskowi zgodnie z ustawą o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji oraz innymi przepisami dotyczącymi wymogów ochrony środowiska. Demontażu samochodów i ich zużytych części dokonuje się zgodnie ze stosownymi przepisami o odpadach. Szczegółowe informacje dotyczące spełniania wymogów ochrony środowiska na www.renault.pl i w autoryzowanych punktach Renault.

RENAULT

CLIO NIEZAPOMNIANE

SPOTKANIE ODKRYJ ŚWIAT RENAULT NA WWW.RENAULT.TV

ODKRYJ NOWE CLIO NA WWW.CLIO.RENAULT.PL

(www.renault.pl)

MOJE RENAULT

Zarejestruj się na www.mojerenault.pl i poznaj ofertę przygotowaną specjalnie dla Ciebie.

Zostały podjęte wszelkie środki, aby zawarte w niniejszej publikacji informacje były dokładne i aktualne w dniu oddania do druku. Publikacja została przygotowana w oparciu o serie próbne lub prototypy. W ramach polityki stałego ulepszania swoich produktów RENAULT zastrzega sobie prawo do wprowadzania w każdej chwili zmian w odniesieniu do specyfikacji opisanych lub przedstawionych pojazdów. O zmianach tych autoryzowani partnerzy RENAULT będą powiadamiani w możliwie najkrótszym terminie. Mogą występować pewne różnice między wersjami wprowadzonymi na rynek w poszczególnych krajach, tzn. niektóre elementy wyposażenia nie będą dostępne (w wyposażeniu seryjnym, w opcji lub w akcesoriach). Niektóre elementy wyposażenia opcjonalnego mogą się wykluczać lub być ze sobą powiązane. Nie zawsze zamieszczone zdjęcia należy łączyć z opisem wersji oferowanych na rynku polskim. W celu uzyskania najbardziej aktualnych informacji prosimy o skontaktowanie się z najbliższym autoryzowanym partnerem RENAULT. Ze względu na ograniczenia techniczne druku kolory widoczne na fotografiach lub ilustracjach mogą nieco różnić się od rzeczywistych kolorów lakieru lub materiałów wykończeniowych wnętrza pojazdu. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie w jakiejkolwiek postaci oraz jakąkolwiek techniką części lub całości niniejszej publikacji bez uprzedniego, pisemnego zezwolenia RENAULT jest zabronione. Niniejsza broszura nie stanowi oferty sprzedaży w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego. 04-02-2015 / 77 11 537 505