NOWY Renault MASTER

drive the change

Finansowanie Renault Renault wraz z RCI Bank Polska S.A. oraz Renault Credit Polska Sp. z o.o. oferują szeroką gamę produktów finansowych i usług, skierowanych zarówno do klientów indywidualnych, jak i do firm. Samochód, finansowanie i ubezpieczenie – wszystko załatwiane jest na miejscu u Autoryzowanego Partnera Renault.

GWARANCJA RENAULT Podstawowa gama samochodów RENAULT objęta jest 2 letnią gwarancją bez limitu kilometrów, modele: Laguna III; Espace IV; Koleos; Latitude objęte są 3 letnią gwarancją z limitem kilometrów 150 000. Gwarancja obejmuje wszystkie wady materiałowe, montażowe oraz fabryczne, licząc od daty wydania pojazdu pierwszemu właścicielowi, wpisanej w książce gwarancyjnej. Wszystkie naprawy oraz części montowane w ramach Gwarancji RENAULT objęte są tą gwarancją aż do chwili jej wygaśnięcia.

RENAULT ASSISTANCE W razie awarii samochodu na terenie całej Polski oraz krajów europejskich pomoc RENAULT Assistance jest do twojej dyspozycji przez całą dobę. Korzysta z niej kierowca oraz pasażerowie przez cały czas trwania Gwarancji RENAULT. RENAULT Assistance zapewnia naprawę pojazdu na miejscu, a w przypadku braku możliwości dokonania takiej naprawy, samochód zostanie odholowany do najbliższego Autoryzowanego Serwisu RENAULT. W przypadkach uzasadnionych zakresem oraz czasem trwania naprawy można otrzymać samochód zastępczy. Inną możliwością jest zorganizowanie i pokrycie kosztów dojazdu do hotelu oraz zakwaterowania kierowcy i pasażerów w trakcie oczekiwania na naprawę, jeśli pojazd został unieruchomiony i nie może być naprawiony tego samego dnia w odległości 50 km od miejsca zamieszkania. W przypadku awarii unieruchamiającej należy dzwonić pod numer (48-22) 575 99 99.

Umowa serwisowa Formuła Non Stop (FNS) spokój gwarantowany - nawet do 5 lat! FNS zapewnia: - bezpłatną wymianę lub naprawę wadliwych części mechanicznych lub elektrycznych, jeśli niewłaściwe działanie samochodu nie wynika z normalnego zużycia eksploatacyjnego, - Renault Assistance z 24 godzinną bezpłatną pomocą drogową obejmującą m. in.: - naprawę na miejscu lub holowanie w Polsce i za granicą, zgodnie w warunkami umowy, - samochód zastępczy w przypadku awarii na drodze, - zakwaterowanie w razie dłuższej awarii w odległości większej niż 50 km od miejsca zamieszkania, - umożliwienie kontynuacji podróży lub zwrot kosztów zakwaterowania. Szczegóły w Autoryzowanym Serwisie RENAULT. Wykupując pakiet Formuła Non Stop wraz z zakupem samochodu zapewniasz sobie spokój na wiele lat już od pierwszych chwil posiadania nowego auta. Wartość umowy można włączyć w kredyt oferowany przez RCI Bank Polska S.A.

KTO LEPIEJ NIŻ RENAULT ZAJMIE SIĘ TWOIM RENAULT? DZIAŁ KONTAKTÓW Z KLIENTAMI Aby odpowiedzieć na Państwa potrzeby i udostępnić niezbędne informacje Renault oddaje do dyspozycji różne możliwości kontaktu: - infolinia: (22) 575 99 99 czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00-20.00 - wszelkie zapytania i uwagi prosimy kierować pod adres: [email protected] - strona internetowa: www.renault.pl

OD 114 LAT UWAŻAMY, ŻE ABY BYĆ W ZGODZIE ZE SWOJĄ EPOKĄ, SAMOCHODY MUSZĄ ZAPEWNIAĆ POSTĘP W ODPOWIEDZIALNY SPOSÓB, STANOWIĆ ŹRÓDŁO ENTUZJAZMU ORAZ SPEŁNIAĆ WYMAGANIA ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU, A JEDNOCZEŚNIE BYĆ DOSTĘPNE DLA WSZYSTKICH. W Renault jesteśmy od zawsze przekonani, że samochód musi być dostosowany do stylu życia i oczekiwań każdego użytkownika. Właśnie dlatego zaproponowaliśmy klientom „samochody zapewniające pełnię życia”. W dzisiejszych czasach wyżej wspomniana zgodność z epoką znajduje swoje odzwierciedlenie w poszukiwaniu rozwiązań w zakresie bezpiecznych i dostępnych dla szerokich rzesz odbiorców środków transportu indywidualnego spełniających wymogi zrównoważonego rozwoju i poszanowania środowiska. To przekonanie skłoniło nas do dostosowania naszych pojazdów do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Pragniemy nadać nowy sens samochodom, aby mogły zająć całkiem nowe miejsce w naszym świecie, dostosowane do wyzwań stojących przed społeczeństwem i być zawsze czynnikiem postępu dla człowieka. W tym właśnie duchu tworzymy obecnie całą gamę przystępnych cenowo pojazdów z napędem elektrycznym.

DRIVE THE CHANGE.

NOWY MASTER PRAKTYCZNY, SOLIDNY, OSZCZĘDNY. WYJĄTKOWO ROZBUDOWANA GAMA… ZAWSZE ZNAJDZIESZ W NIEJ WERSJĘ DOSTOSOWANĄ DO TWOICH POTRZEB

PEŁNA EKSPRESJI STYLISTYKA Zdecydowanie solidny i dynamiczny przód Nowego Mastera stanowi odzwierciedlenie możliwości tego modelu. Duże, wyraziste reflektory oraz nowa osłona chłodnicy podkreślają charakter tego samochodu, a masywny zderzak w optymalny sposób chroni nadwozie nadając mu jednocześnie nowoczesny wygląd.

PEŁNOWARTOŚCIOWE MIEJSCE DO PRACY W KABINIE

Obszerna, przytulna i komfortowa kabina Nowego Mastera jest równocześnie bardzo profesjonalna: optymalna widoczność, ergonomicznie rozmieszczone elementy sterowania, regulowana kierownica i fotel kierowcy, umożliwiające dostosowanie pozycji za kierownicą do każdego wzrostu, klimatyzacja, skuteczniejsze wyciszenie kabiny… jazda Nowym Masterem jest przyjemna i wygodna. Już nie musisz tracić czasu w trasie - system nawigacji Carminat TomTom® w języku polskim w prosty sposób prowadzi Cię do celu (1). Firma Renault wprowadziła też szereg innowacji: Nowy Master wyposażony został w pulpit roboczy na desce rozdzielczej oraz obrotowy stolik, na którym kierowca może położyć swoje dokumenty lub notebooka.

1

WIĘCEJ SCHOWKÓW - LEPSZA ORGANIZACJA PRACY

Dzięki licznym, pojemnym i praktycznym schowkom, Nowy Master jest wręcz wzorem funkcjonalności. 1. Obrotowy stolik - 2. Schowek pod siedziskiem przedniego fotela pasażera - 3. Półka nad przednią szybą - 4. / 7. Górna / dolna kieszeń w drzwiach kierowcy - 5. Schowek pod dachem 6. Zamykany i chłodzony schowek w desce rozdzielczej - 8. Schowek na drobne przedmioty - 9. Schowek pod siedziskiem kanapy pasażera - 10. Chowany stolik na dokumenty - 11. Uchwyt na telefon komórkowy i gniazdo 12V - 12. Zamykany schowek w górnej części deski rozdzielczej - 13. Uchwyt na kubki Wyposażenia dostępne seryjnie lub w opcji w zależności od wersji lub poziomu wyposażenia.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

PRZEDNI LUB TYLNY NAPĘD: ZNACZNIE WIĘCEJ MOŻLIWOŚCI napęd przedni

napęd tylny

Solidny i skuteczny Nowy Master potrafi lepiej niż kiedykolwiek dostosować się nawet do najostrzejszych wymagań. Twoja działalność wymaga przewożenia ciężkich i wielkogabarytowych ładunków? Nie musisz się już ograniczać. Nowy Master w wersji z tylnym napędem spełni wszelkie twoje wymagania pod względem zachowania na drodze. Możesz również wybrać wersję z pojedynczymi lub podwójnymi tylnymi kołami. Wersje przeznaczone pod zabudowę pozwalają na wszelkiego rodzaju przebudowy np. platformę, wywrotkę czy też samochód do przewozu ładunków wielkoprzestrzennych. Wersje furgon z napędem tylnym są wyposażone w standardzie w układ ESP dostosowujący siłę hamowania do stopnia obciążenia ładunkiem. Posiadają z tyłu stopień, który ułatwia dostęp do części ładunkowej. Hak holowniczy umożliwia ciągnięcie przyczepy o masie do 3 ton w wersji z tylnymi kołami podwójnymi.

NOWY SILNIK: -1 L / 100 km (*) BARDZIEJ WYDAJNY I OSZCZĘDNY

kW

Moc Moment obrotowy Nm

100

80

310 290 270 250

60

Nowy silnik to kwintesencja mocy i oszczędnego zużycia paliwa dzięki zwiększonemu momentowi obrotowemu przy mniejszej pojemności skokowej.

230 210 190

40

20 1000

2000

3000

4000 obr./min

Nowy silnik zapewnia większy zasięg i mniejsze zużycie paliwa. W Nowym Masterze szczególną uwagę zwrócono również na koszty obsługi technicznej, jedne z najniższych na rynku w tym segmencie pojazdów. Przebiegi między wymianami oleju wydłużone zostały do 40.000 km – 2 lat (**). Dzięki zastosowaniu bezobsługowego łańcucha rozrządu znikł też problem wymiany paska rozrządu. (*) W porównaniu do Mastera poprzedniej generacji (**) W zależności od tego, który z warunków zostanie osiągnięty jako pierwszy

CZAS NA ZMIANY Dzięki wykorzystującemu najnowsze technologie silnikowi oraz dopracowanej aerodynamice nadwozia Nowy Master odznacza się niskim poziomem emisji CO2. Jest wyposażony w standardzie w układy zmniejszające zużycie paliwa, informujące kierowcę o najdogodniejszym momencie zmiany biegu na wyższy lub niższy. Produkowany w zakładzie posiadającym certyfikat ISO 14001 Nowy Master zawiera ponad 11% tworzyw pochodzących z recyklingu, a ponad 95% jego masy nadaje się do przetworzenia po wycofaniu pojazdu z eksploatacji. Powyższe parametry oraz emisja CO2 poniżej 195 g/100 km uprawniają Nowego Mastera do znaku Renault eco2, symbolizującego proekologiczne zobowiązanie Renault uwzględniające cały cykl życia pojazdu.

NOWY MASTER PRACA W WARUNKACH PEŁNEGO BEZPIECZEŃSTWA

W celu zapewnienia kierowcy jak najwyższego poziomu komfortu oraz zapobieganiu zagrożeniom, Nowy Master został wyposażony w najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa czynnego i biernego: - ABS z elektronicznym korektorem siły hamowania EBV oraz układ wspomagania nagłego hamowania montowane w standardzie. - Układ kontroli toru jazdy ESP dostosowujący siłę hamowania do stopnia obciążenia pojazdu i układ ASR zapobiegający poślizgowi kół pędnych przy ruszaniu (w standardzie w wersjach z tylnym napędem i w opcji w wersjach z przednim napędem). - Czołowa poduszka powietrzna kierowcy montowana w standardzie. - Boczne poduszki powietrzne kierowcy i pasażera na przednich miejscach (*). - Pełna, stalowa przegroda, z szybą lub bez, montowana w standardzie (chroniąca kierowcę przed przesunięciem się ładunku w przypadku gwałtownego hamowania). - Światła stałe doświetlające zakręty (zwiększają szerokość pola widzenia przy pokonywaniu zakrętów), automatyczne włączanie wycieraczek oraz automatyczne włączanie świateł mijania*. W Nowym Masterze możesz pracować w warunkach pełnego bezpieczeństwa! (*) w opcji zależnie od wersji

Wszystkie modele mają 5 wspólnych i nie dających się pominąć zalet: solidna budowa, zwrotność, praktyczność, bezpieczeństwo i komfortowa kabina. W celu spełnienia potrzeb użytkowników oferujemy praktycznie niewyczerpane możliwości adaptacji wnętrza.

Masy i obciążenia Pojemność użyteczna (m3) L1H1 8 L1H2 9 Maksymalny nacisk na oś przednią (kg) Maksymalny nacisk na oś tylną (kg) Masa maksymalna przyczepy hamowanej / niehamowanej (kg) Promień skrętu między ścianami Promień skrętu między krawężnikami

Ładowność maksymalna (kg) DMC 2,8 t DMC 3,3 t DMC 3,5 t 100 KM 125 / 150 KM 1 030 994 1 489 1 684 966 1 461 1 656 1 550 1 650 1 850 1 650

1 900

2 100

2 500 / 750 12,0 m 12,5 m

Pojemność użyteczna (m3) L2H2 10,8 L2H3 12,3 Maksymalny nacisk na oś przednią (kg) Maksymalny nacisk na oś tylną (kg) Masa maksymalna przyczepy hamowanej / niehamowanej (kg) Promień skrętu między ścianami Promień skrętu między krawężnikami

Ładowność maksymalna (kg) DMC DMC 3,3 t 3,5 t 1 415 1 610 1 390 1 548 1 650 1 850 1 900

Pojemność użyteczna (m3) L3H2 13 L3H3 14,8 Maksymalny nacisk na oś przednią (kg) Maksymalny nacisk na oś tylną (kg) Masa maksymalna przyczepy hamowanej / niehamowanej (kg) Promień skrętu między ścianami Promień skrętu między krawężnikami

2 100

2 500 / 750 13,6 m

Ładowność maksymalna (kg) DMC 3,5 t 1 530 1 508 1 850 2 100 2 500 / 750 15,7 m 16,2 m

14,1 m

L1H1 2 290 / 2 307

L1H2 2 481 / 2 500 L2H2 2 482 / 2 499 L3H2 2 475 / 2 488

L2H3 2 732 / 2 749 L3H3 2 731 / 2 744

NADWOZIA ZAMKNIĘTE

FURGON Z PRZEDNIM NAPĘDEM

oś przednia/tylna 1 750 / 1 730 2 070 2 470

WYMIARY WEWNĘTRZNE Część ładunkowa Długość maksymalna Długość użyteczna na wysokości 1,1 m Szerokość maksymalna Szerokość między nadkolami Wysokość maksymalna Przesuwne drzwi boczne Szerokość przesuwnych drzwi bocznych Wysokość przesuwnych drzwi bocznych

L1H1

L1H2

L2H2

L2H3

L3H2

L3H3

2 583 2 530 1 765 1 380 1 700

2 583 2 530 1 765 1 380 1 894

3 083 3 030 1 765 1 380 1 894

3 083 3 030 1 765 1 380 2 144

3 733 3 680 1 765 1 380 1 894

3 733 3 680 1 765 1 380 2 144

1 050 1 581

1 050 1 780

1 270 1 780

1 270 1 780

1 270 1 780

1 270 1 780

Podana ładowność dotyczy wersji podstawowej bez opcji i może różnić się w zależności od specyfikacji auta. Wysokość pojazdu pustego gotowego do jazdy może różnić się w zależności od wersji i wyposażenia.

Drzwi tylne Szerokość (na wysokości 169 mm od podłogi) Wysokość otworu drzwiowego Wysokość progu załadowczego Minimalny prześwit

L1H1

L1H2

L2H2

L2H3

L3H2

L3H3

1 580

1 580

1 580

1 580

1 580

1 580

1 627 1 820 1 820 1 820 1 820 1 820 Min: 546 Min: 544 Min: 545 Min: 543 Min: 543 Min: 542 Max: 564 Max: 563 Max: 562 Max: 556 Max: 557 Max: 555 182 182 174 173 172 169

FURGON Z TYLNYM NAPĘDEM

Nowy Master w wersji z tylnym napędem nadaje się nawet do najcięższych prac. Stanowi optymalne rozwiązanie w przypadku konieczności przewozu znacznych ładunków.

Masy i obciążenia Pojemność użyteczna (m3) L3H2 12,4 L3H3 14,2 Maksymalny nacisk na oś przednią (kg) Maksymalny nacisk na oś tylną (kg) Masa maksymalna przyczepy hamowanej / niehamowanej (kg) Promień skrętu między ścianami Promień skrętu między krawężnikami SGL – koła tylne pojedyncze

Pojemność użyteczna (m3) L4H2 14,9 L4H3 17 Maksymalny nacisk na oś przednią (kg) Maksymalny nacisk na oś tylną (kg) Masa maksymalna przyczepy hamowanej / niehamowanej (kg) Promień skrętu między ścianami Promień skrętu między krawężnikami

Ładowność maksymalna (kg) 3,5 t SGL 3,5 t DBL 4,5 t DBL 1 390 1 254 2 254 1 362 1 232 2 232 1 850 1 850 1 850 2 300 2 800 3 200 2 500 / 750 3 000 / 750 13,6 m 14,1 m

DBL – koła tylne podwójne

SGL – koła tylne pojedyncze

Ładowność maksymalna (kg) 3,5 t DBL 4,5 t DBL 1 176 2 176 1 151 2 151 1 850 1 850 2 800 3 200 3 000 / 750 15,7 m 16,2 m

DBL – koła tylne podwójne

L3H2 2 507 / 2 527 L3H2 2 533 / 2 549* L4H2 2 541 / 2 557*

L3H3 2 764 / 2 786 L3H3 2 797 / 2 815* L4H3 2 792 / 2 808*

1 750 / 1 612* 1 750 / 1 730 2 070 2 470

WYMIARY WEWNĘTRZNE Część ładunkowa Długość maksymalna Długość użyteczna na wysokości 1,1 m. Szerokość maksymalna Szerokość między wnękami kół Wysokość maksymalna Przesuwne drzwi boczne Szerokość przesuwnych drzwi bocznych Wysokość przesuwnych drzwi bocznych

L3H2 SGL

L3H2 DBL

L3H3 SGL

L3H3 DBL

L4H2 DBL

L4H3 DBL

3 733 3 680 1 765 1 380 1 798

3 733 3 680 1 765 1 080 1 798

3 733 3 680 1 765 1 380 2 048

3 733 3 680 1 765 1 080 2 048

4 383 4 330 1 765 1 080 1 798

4 383 4 330 1 765 1 080 2 048

1 270 1 684

1 270 1 684

1 270 1 684

1 270 1 684

1 270 1 684

1 270 1 684

Drzwi tylne Szerokość (na wysokości 169 mm od podłogi) Wysokość otworu drzwiowego Wysokość progu załadowczego Minimalny prześwit

L3H2 SGL

L3H2 DBL

L3H3 SGL

L3H3 DBL

L4H2 DBL

L4H3 DBL

1 580 1 580 1 580 1 580 1 580 1 580 1 724 1 724 1 724 1 724 1 724 1 724 Min: 674 Min: 706 Min: 672 Min: 704 Min: 701 Min: 700 Max: 696 Max: 724 Max: 694 Max: 723 Max: 717 Max: 715 197 181 197 181 167 167

SGL – koła tylne pojedyncze DBL – koła tylne podwójne * Podana wysokość dotyczy wersji z kołami tylnymi bliźniaczymi (DBL)

NADWOZIA OTWARTE

PLATFORMA Z KABINĄ

Zabudowa wykonana na bazie platformy z kabiną umożliwia uzyskanie bardzo niskiego progu załadunku. Możliwe są różnorodne wersje nadwozia, dostępne dla różnych branż: karetka, izoterma, samochód-sklep, przewóz koni... Informacje o aktualnej gamie wersji dostępnych w Polsce u Autoryzowanych Partnerów Renault.

MASY I OBCIĄŻENIE

Ładowność maksymalna (kg) Maksymalny nacisk na oś przednią (kg) Maksymalny nacisk na oś tylną (kg) Masa maksymalna przyczepy (kg) Promień skrętu między ścianami Promień skrętu między krawężnikami

WYMIARY L2H1 napęd przedni 3,5t 1 922

L2H2 napęd przedni 3,5t 1 907

L3H1 napęd przedni 3,5t 1 901

L3H2 napęd przedni 3,5t 1 887

1 850

1 850

1 850

1 850

2 100 2 500 / 750 13,6m

2 100 2 500 / 750 13,6 m

2 100 2 500 / 750 15,7 m

2 100 2 500 / 750 15,7 m

14,1m

14,1 m

16,2 m

16,2 m

L2H1

L2H2

L3H1

L3H2

Długość maksymalna nadwozia po zabudowie 5751 5790 7021 7071 Długość zabudowy (min. / maks.) 3091 / 3313 3091 / 3352 3741 / 4632 3741 / 4632 Maksymalna szerokość zabudowy z lusterkami 2170 / 2350 2170 / 2350 2170 / 2350 2170 / 2350 standardowymi na wydłużonych ramionach Szerokość z bocznymi lusterkami na 2654 2654 2654 2654 wydłużonych wysięgnikach Wysokość progu załadowczego platformy 581 / 585 581 / 584 579 / 583 579 / 583 (min. / maks.) Prześwit minimalny 166 166 166 166

PODWOZIE Z KABINĄ (POJEDYNCZĄ / PODWÓJNĄ)

Sprawdzona, solidna wersja przeznaczona do różnego typu adaptacji, odpowiadających dokładnie potrzebom użytkowników (przykładowe nadwozia: wywrotka, samochód do przewozów wielkoprzestrzennych...) Podana ładowność dotyczy wersji podstawowej bez opcji i może różnić się w zależności od specyfikacji auta.

PODWOZIE Z KABINĄ (POJEDYNCZĄ / PODWÓJNĄ) cd. NAPĘD PRZEDNI

NAPĘD TYLNY

Informacje o aktualnej gamie wersji dostępnych w Polsce u Autoryzowanych Partnerów Renault.

MASY I OBCIĄŻENIE WERSJI Z KABINĄ PODWÓJNĄ

MASY I OBCIĄŻENIE WERSJI Z KABINĄ POJEDYNCZĄ Napęd przedni L2 L3 3,5 t 3,5 t 1 814 1 794

L2 SGL 3,5 t 1 665

L3 SGL 3,5 t 1 640

Napęd tylny L3 DBL L3 DBL 3,5 t 4,5 t 1 525 2 525

L4 DBL 3,5 t 1 495

L4 DBL 4,5 t 2 495

Napęd przedni L2 L3 3,5 t 3,5 t 1 615 1 592

Napęd tylny L2  L3 L4 3,5 t SGL 3,5 t SGL 3,5 t DBL 4,5 t DBL 3,5 t DBL 4,5 t DBL 1 475 1 447 1 355 2 355 1 290 2 290

DMC Ładowność maksymalna (kg) Maksymalny nacisk na oś 1 850 1 850 1 850 1 850 1 850 1 850 1 850 1 850 przednią (kg) Maksymalny nacisk na oś 2 100 2 100 2 300 2 300 2 800 3 200 2 800 3 200 tylną (kg) Masa maksymalna 2 500 / 750 2 500 / 750 2 500 / 750 2 500 / 750 3 000 / 750 3 000 / 750 3 000 / 750 3 000 / 750 przyczepy (kg) Promień skrętu między ścianami 13,6 m 15,7 m 13,6 m 13,6 m 13,6 m 13,6 m 15,7 m 15,7 m Promień skrętu między 14,1 m 16,2 m 14,1 m 14,1 m 14,1 m 14,1 m 16,2 m 16,2 m krawężnikami

DMC Ładowność maksymalna (kg) Maksymalny nacisk na oś przednią (kg) Maksymalny nacisk na oś tylną (kg) Masa maksymalna przyczepy (kg) Promień skrętu między ścianami Promień skrętu między krawężnikami

WYMIARY WERSJI Z KABINĄ POJEDYNCZĄ

WYMIARY WERSJI Z KABINĄ PODWÓJNĄ

Napęd przedni Napęd tylny L2 L3 L2 SGL L3 SGL L3 DBL L4 DBL Maksymalna długość po zabudowie 5 924 7 298 6 754 8 206 6 452 7 928 Rozstaw osi (mm) 3 682 4 332 3 682 4 332 3 682 4 332 Zwis tylny / maks. po zabudowie 1025 / 1400 1025 / 2124 1025 / 2230 1025 / 3032 1575 / 1928 1575 / 2754 Długość zabudowy (min / maks.) 3 184 / 3 466 3 834 / 4 840 3 184 / 4 295 3 834 / 5 748 3 734 / 3 993 4 384 / 5 470 Wysokość progu podłużnicy (min / maks.) 735 / 740 736 / 741 771 / 774 771 / 775 784 / 787 786 / 789 Szerokość maksymalna zabudowy z lusterkami na krótkich / wydłużonych 2170 / 2350 2170 / 2350 2170 / 2350 2170 / 2350 2170 / 2350 2170 / 2350 wysięgnikach Prześwit minimalny 166 166 166 166 166 166

1 850

1 850

1 850

1 850

1 850

1 850

1 850

1 850

2 100

2 100

2 300

2 300

2 800

3 200

2 800

3 200

2 500  / 750 13,6 m

2 500 / 750 15,7 m

2 500 / 750 13,6 m

2 500 / 750 15,7 m

3 000  / 750 13,6 m

3 000 / 750 13,6 m

3 000 / 750 15,7 m

3 000  / 750 15,7 m

14,1 m

16,2 m

14,1 m

16,2 m

14,1 m

14,1 m

16,2 m

16,2 m

Maksymalna długość po zabudowie Rozstaw osi (mm) Zwis tylny / maks. po zabudowie Długość zabudowy (min. / maks.) Wysokość progu podłużnicy (min. / maks.) Szerokość maksymalna zabudowy z lusterkami na krótkich / wydłużonych wysięgnikach Prześwit minimalny

Napęd przedni Napęd tylny L2 L3 L2 SGL L3 SGL L3 DBL L4 DBL 5 643 7 252 6 441 8 206 6 193 7 645 3 682 4 332 3 682 4 332 3 682 4 332 1025 / 1119 1025 / 2078 1025 / 1917 1025 / 3032 1575 / 1669 1575 / 2471 2 434 / 2 434 3 084 / 4 044 2 434 / 3 232 3 084 / 4 998 2 985 / 2985 3 535 / 4 436 727 / 732 731 / 736 760 / 764 765 / 768 775 / 780 778 / 781 2170 / 2350 2170 / 2350 2170 / 2350 2170 / 2350 2170 / 2350 2170 / 2350 169

169

197

197

SGL = koła pojedyncze

167

167

DBL = koła podwójne

BEZPIECZEŃSTWO

FU

NK CJ A

1

NK CJ A

FU

+

2. Układ ESP dostosowujący siłę hamowania do stopnia obciążenia pojazdu i układ ASR Sprzężony z układem kontroli stopnia obciążenia pojazdu układ ESP koryguje tor jazdy pojazdu w nagłych sytuacjach i dostosowuje siłę hamowania do masy przewożonego ładunku.

+

1. AUTOMATYCZNE ŚWIATŁA I Wycieraczki (czujnik deszczu i światła) Dzięki czujnikowi deszczu i czujnikowi światła, samochód automatycznie dostosowuje się do sytuacji na drodze i odpowiednio na nią reaguje.

KO NT RO

LI PO D

ST ER OW NO ŚC I

2

KO NT RO

LI PO D

ST ER OW NO ŚC I

3

4. Poduszka powietrzna po stronie kierowcy I pasażera z przodu 5. światła stałe doświetlające zakręty Umożliwiają zwiększenie szerokości oświetlanego pola widzenia przy pokonywaniu zakrętów.

4

5

6. Światła przeciwmgłowe Poprawiają widoczność w przypadku mgły lub deszczu. 7. Komputer pokładowy Podaje użyteczne parametry jazdy, ułatwiając optymalizację trasy, zużycia paliwa oraz planowanie przeglądów. 8. Regulator-ogranicznik prędkości Umożliwia utrzymanie stałej prędkości pojazdu lub jej ograniczenie w zależności od potrzeb. Wyposażenia dostępne seryjnie lub w opcji w zależności od wersji lub poziomu wyposażenia.

6

7

8

3. ABS System ABS zapobiegający blokowaniu kół z elektronicznym korektorem siły hamowania EBV, sprzężony z układem wspomagania nagłego hamowania, umożliwia kierowcy zachowanie kontroli nad torem jazdy w przypadku gwałtownego wciśnięcia pedału hamulca.

KOMFORT I TECHNOLOGIE POKŁADOWE

1. Carminat TomTom® Nowy Master może być wyposażony w system nawigacji satelitarnej Carminat TomTom®, w języku polskim. Wytyczanie najlepszej trasy, informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, informacja o fotoradarach stacjonarnych – wszystko to wyświetlane w bardzo przystępny sposób na dużym, kolorowym, dającym się obracać w kierunku kierowcy ekranie. Oferowany w zestawie pilot umożliwia bezpieczną i intuicyjną obsługę poszczególnych funkcji systemu. Urządzenie to pozwala zaoszczędzić czas i przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa.

3

2. Karta Renault hands free Wystarczy mieć kartę przy sobie. Otwieranie drzwi możliwe jest wówczas poprzez zwykłe naciśnięcie klamki, bez konieczności użycia klucza.

2 1

3. Klucz z 3 przyciskami Umożliwia niezależne, zdalne otwieranie / zamykanie drzwi w przedniej lub tylnej części pojazdu 4. Klimatyzacja ręczna 5. Klimatyzacja automatyczna Umożliwia ustawienie żądanej temperatury w kabinie, posiada elektroniczny wyświetlacz wskazań, funkcję szybkiego usuwania zaparowania szyb oraz czujnik nasłonecznienia.

4

5

6. Radioodtwarzacz CD MP3 Bluetooth®* Jest przystosowany do odtwarzania plików MP3, a ponadto umożliwia bezprzewodowe podłączenie telefonu. 7. Moduł złączy multimedialnych Plug&Music Umożliwia podłączenie przenośnych, cyfrowych urządzeń audio dzięki gniazdom USB i iPod® oraz ich obsługę przy pomocy przełączników przy kierownicy.

6

7

Made for

iPod

* Przed wykonaniem połączenia telefonicznego zalecane jest zatrzymanie pojazdu.

ADAPTACJE DODATKOWE 1. Otwierające się pod kątem 270°, przeszklone dwuskrzydłowe drzwi tylne z podgrzewanymi szybami Kąt otwarcia 270° bardzo ułatwia dojazd tyłem do ramp załadowczych w centrach logistycznych. Drzwi utrzymywane są w położeniu pełnego otwarcia przy pomocy magnesów.

2. Lusterka wsteczne na długich wysięgnikach Dostępne w opcji w wersji podwozie i platforma. Obowiązkowe w przypadku zabudów przekraczających określoną szerokość (dotyczy np. pojazdów campingowych lub do przewozu ładunków wielkoprzestrzennych).

3. Pełna, stalowa i przeszklona przegroda Zapewnia kierowcy lepszą widoczność w kierunku strefy ładunkowej oraz, w przypadku przeszklonych drzwi tylnych, również na drogę.

4. Blokada mechanizmu różnicowego Zwiększa skuteczność napędu na śliskich lub nieutwardzonych nawierzchniach (plac budowy).

1

2

3

4

5

6

7

8

5. Tylny stopień Zapewnia łatwiejszy dostęp do części ładunkowej (montowany w standardzie w furgonach z tylnym napędem lub dostępny w opcji w furgonach z przednim napędem).

6. Standardowy hak holowniczy Umożliwia holowanie przyczepy o masie do 2,5/3,0 ton (dwufunkcyjny, 4-otworowy ze sworzniem lub obejmą, dostępny w akcesoriach).

Wyposażenia dostępne seryjnie lub w opcji w zależności od wersji lub poziomu wyposażenia.

7. Uchwyty do mocowania ładunku Montowane w liczbie od 8 do 12 w zależności od wersji, pomagają w utrzymaniu ładunku we właściwym położeniu.

8. Gniazdo 12V w strefie ładunkowej Nowość – umożliwia podłączenie narzędzi w części ładunkowej.

9. Fotel mechanicznie zawieszony Fotel kierowcy mechanicznie zawieszony umożliwia dostosowanie stopnia twardości zawieszenia do wagi i indywidualnych upodobań użytkownika.

10

10. Tachograf cyfrowy Obowiązkowy w pojazdach o DMC powyżej 3,5 tony.

9

11

13

14

13. Przeciwpoślizgowa, drewniana podłoga Chroni strefę ładunkową Nowego Mastera podczas przewozu towarów. Jest dostępna w zestawie z wykładziną przeciwpoślizgową. Wraz z drewnianą podłogą oferowane są również solidne i starannie wykonane, wyposażone w listwy progowe wewnętrzne panele wykończeniowe, chroniące skrzynię ładunkową aż do wysokości dachu (oprócz podwyższenia H3), a także drzwi.

12

15

14. Podwyższone obroty na biegu jałowym Funkcja umożliwia zwiększenie obrotów silnika do 1 000 obr./min* w celu zapewnienia prawidłowego zasilania dodatkowych urządzeń elektrycznych zainstalowanych w pojeździe. * Z możliwością regulacji (u Autoryzowanego Partnera Renault) do 2 000 obr./min

15. Koło zapasowe pod podłogą Dostępne we wszystkich wersjach pojazdu.

11-12. Przystawka odbioru mocy na skrzyni biegów i przystawka odbioru mocy na silniku Umożliwiają wykorzystanie mocy silnika (bezpośrednio lub poprzez skrzynię biegów) do napędu osprzętu takiego jak: agregaty chłodnicze, żurawie, wysięgniki hydrauliczne...

AKCESORIA

1-2-3. Hak holowniczy z zaczepem kulowym / Hak kulowy ze sworzniem / Hak z obejmą Nowy Master może być wyposażony w hak holowniczy z zaczepem kulowym, ze sworzniem lub z obejmą.

1

2

4 5 4-5. Aluminiowy bagażnik dachowy, podest roboczy i drabinka Specjalnie zaprojektowany do Nowego Mastera bagażnik dachowy jest w tylnej części wyposażony w poprzeczną rolkę ułatwiającą załadunek bagaży. Drabinka i podest roboczy ze stali ocynkowanej również ułatwiają umieszczanie bagaży.

3

6 6. Poprzeczki dachowe (77 11 427 804 H1) (77 11 425 820 H2)

Mogą wytrzymywać obciążenia do 46 kg każda (są sprzedawane w zestawach po 2 sztuki). Maksymalne dopuszczalne obciążenie w przypadku zamontowania: 2 poprzeczek - 89,5 kg, 4 poprzeczek - 181,5 kg, łącznie z wagą poprzeczek.

7

8

7. Przednie / tylne chlapacze Chronią nadwozie przed rozpryskami żwiru i zarysowaniami. 8. Kratki ochronne szyb tylnych / bocznych Chronią pojazd przed próbami włamania przy zachowaniu dobrej widoczności.

10

9. Pokrowce na siedzenia Super Aquila Wykonane ze skóry ekologicznej (tkanina powlekana tworzywem) chronią wnętrze i są idealnie dopasowane do stylistyki siedzeń oraz zaprojektowane do intensywnego użytkowania. 10. Tekstylne dywaniki podłogowe kierowcy i pasażera (77 11 426 007) Chronią podłogę kabiny pojazdu przed zużyciem i wilgocią 11. Gumowe dywaniki podłogowe Novestra (77 11 426 008)

9

11

Szczelne, łatwe w utrzymaniu, zmywalne strumieniem wody.

AKCESORIA

1. Zestaw świateł przeciwmgłowych (77 11 427 996) Poprawia widoczność w czasie mgły lub deszczu.

1

4 4. Radar cofania (77 11 224 385) Emituje sygnał dźwiękowy informujący o odległości między pojazdem a przeszkodą.

2-3. Kamera i ekran cofania Umożliwia wyświetlanie strefy znajdującej się za samochodem na ekranie umieszczonym w osłonie przeciwsłonecznej. Po włączeniu wstecznego biegu kamera przesyła na ekran czysty, wyraźny obraz, nawet w półcieniu.

2

3

5 5. Autoalarm (77 11 425 925) W pełni kompatybilny z elektroniką Nowego Mastera, chroni pojazd przed próbami włamania oraz wykrywa wszelkie przejawy ruchu w kabinie (wymaga fabrycznego przystosowania instalacji pojazdu do jego podłączenia).

7. Audio Connexion box Moduł ten umożliwia odsłuchiwanie ulubionej muzyki 6. ZESTAW GŁOŚNOMÓWIĄCY BLUETOOTH® (77 11 428 786) za pośrednictwem systemu audio zamontowanego w pojeździe i korzystanie z własnej audioteki za pomocą Model marki Parrot, składa się z wyświetlacza LCD pilota umieszczonego przy kierownicy (pliki MP3 zapisane z 2 wbudowanymi mikrofonami i przenośnego pilota. Umożliwia wyświetlanie książki telefonicznej z identyfikacją na dowolnym nośniku: pamięci USB, przenośnym odtwarzaczu plików MP3 czy iPodzie). połączeń przychodzących.

6

7

8

9

8. Przenośny system nawigacji Carminat TomTom® Wyznacza najdogodniejszą trasę, podaje na bieżąco informacje o ruchu drogowym i stacjonarnych fotoradarach… Wszystkie informacje wyświetlane są w bardzo przystępny sposób na dużym, kolorowym ekranie.

9. Uchwyt mocowania gaśnicy (77 11 426 006) Umożliwia umocowanie 1 lub 2-kilogramowej gaśnicy w kabinie pojazdu i zapobiega jej przemieszczaniu.

KOLORY NADWOZIA

biel polarna (389)

czerwień carmen (719)

Orange (031)

niebieski (423)

GRANATOWY (RNQ)

ZIELEŃ Mousse (D90)

ŻÓŁTY CYTRYNOWY (396)

BŁĘKIT ORBITY (489)

GWIEZDNY PYŁ (KNH)

SZARONIEBIESKI (J47)

Biel Polarna 389

Czerwień Carmen 719

Orange 031

l

l

l

Niemetalizowane Niebieski Zieleń Mousse 423 D90 l

l

Granatowy RNQ

Żółty Cytrynowy 396

Błękit Orbity 489

l

l

l

 Metalizowane Gwiezdny Pył Szaroniebieski KNH J47 KOŁPAKI I OBRĘCZE KÓŁ

Kołpak mini dla poziomu wyposażenia BUSINESS

Kołpak maxi dla poziomu wyposażenia PACK CLIM (dla wersji z przednim napędem)

Kołpak maxi dla poziomu wyposażenia PACK CLIM (napęd tylny koła pojedyncze)

Felgi Aluminiowe (dla wersji z przednim napędem)

zawieszenie i koła Wersje z napędem przednim Furgon

DMC (kg) Zawieszenie tylne (resory stalowe) Koła Opony

Platforma z kabiną

L1 / L2

L2 / L3

2 800 / 3 300

3 500

L1 / L2 / L3 SGL 3 500

Podwozie z kabiną (pojedynczą / podwójną) L2 / L3 3 500

pojedyncze 215 / 65

225 / 65

R16 J6,5 225 / 65

225 / 65

Wersje z napędem tylnym Podwozie z kabiną Furgon (pojedynczą / podwójną) L3 / L4 L2 / L3 / L4 SGL DBL SGL DBL 3 500 3 500 / 4 500 3 500 3 500 / 4 500 podwójne

potrójne

podwójne

potrójne

R16 J7,0 235 / 65

R16 J5,5 195 / 75

R16 J7,0 235 / 65

R16 J5,5 195 / 75

TAPICERKA

Tapicerka tkaninowa KALEIDO w kolorze ciemnografitowym, dla poziomu wyposażenia BUSINESS

Tapicerka tkaninowa FUNAÏA w kolorze ciemnoniebieskim i pomarańczowym dla poziomu wyposażenia PACK CLIM

Tapicerka ze skóry ekologicznej dostępna w opcji

SILNIKI

100

110

Nm

70

80 60

310 270

270 250

250

60

230 190

210 190

30

350 320 290 260 230 200 170

70

210

230

40

90

290

290

50

Nm

80

Nm

kW

dCi 150

kW

dCi 125

kW

dCi 100

40

50

20

30

170

20 1000

2000

3000

4000 obr./min

1000

2000

3000

4000 obr./min

SILNIKI Silnik wysokoprężny 2,3 l dCi montowany w Nowym Masterze, dostępny w wersjach o mocy 100, 125 i 150 KM, jest przystosowany do wersji z przednim lub tylnym napędem.

Silnik do wersji z przednim napędem

Silnik do wersji z tylnym napędem

1000

2000

3000

4000

5000 obr./min

Moc Moment obrotowy

skrzynia biegów

1. Mechaniczna 6-przełożeniowa skrzynia biegów Montowana w standardzie ze wszystkimi silnikami Nowego Mastera. Umożliwia pełne wykorzystanie ładowności pojazdu i zapewnia dobre przyspieszenie na biegach pośrednich. Szósty bieg pozwala obniżyć poziom hałasu w kabinie oraz zużycie paliwa na drogach ekspresowych. 2. Zautomatyzowana 6-przełożeniowa skrzynia biegów Zarówno w trybie automatycznym jak i impulsowym, podnosi komfort prowadzenia pojazdu (montowana w opcji w wersjach z silnikiem dCi o mocy 125 i 150 KM.)

ZUŻYCIE PALIWA

ZUŻYCIE PALIWA w l/100 km PRZEDNI NAPĘD

N1/N2 mech. Euro 5 FAP zaut. Euro 5 FAP dCi 150 / 125 dCi 150 / 125 dCi 100 / 125 dCi 125 heavy duty heavy duty

W cyklu miejskim W cyklu pozamiejskim W cyklu mieszanym Emisja CO2 (g/km)

9,7 - 10,3 7,2 - 7,6 8,1 - 8,6 214 - 227

10,8 - 10,9 7,2 - 7,8 8,6 - 8,9 226 - 233

8,7 - 8,8 7,5 - 7,7 7,9 - 8,1 206 - 214

9,1 - 9,7 7,5 - 8,1 8,1 - 8,7 214 - 222

W cyklu miejskim W cyklu pozamiejskim W cyklu mieszanym Emisja CO2 (g/km)

10,5 - 10,8 8,5 - 8,6 9,3 - 9,4 245 - 249

10,0 - 11,3 8,3 - 9,0 9,0 - 9,8 237 - 260

… … … …

… … … …

TYLNY NAPĘD

DANE TECHNICZNE 2.3 dCi Turbo Diesel Silniki Moc maksymalna (kW EWG) (KM DIN) Norma ochrony środowiska Maksymalny moment obrotowy (nm EWG) Ilość cylindrów Ilość zaworów Pojemność skokowa (cm3) Turbosprężarka o stałej / zmiennej geometrii (F = stała) (V = zmienna) Filtr cząstek stałych Napęd przedni (FWD) / Napęd tylny (RWD) Pojemność zbiornika paliwa (w litrach)

dCi 100

dCi 125

dCi 125

heavy duty

dCi 150

dCi 125

heavy duty

dCi 125

dCi 150

mech. Euro 5 74 (100) Euro 5 285 4 16 2 298 TGF

mech. Euro 5 92 (125) Euro 5 310 4 16 2 298 TGF

mech. Euro 5 92 (125) Euro 5 310 4 16 2 298 TGV

mech. Euro 5 107 (145) Euro 5 350 4 16 2 298 TGV

zaut. Euro 5 92 (125) Euro 5 310 4 16 2 298 TGF

zaut. Euro 5 92 (125) Euro 5 310 4 16 2 298 TGV

zaut. Euro 5 107 (145) Euro 5 350 4 16 2 298 TGV

l

l

l

l

l

l

l

FWD / RWD 80 (105 w opcji)

FWD / RWD 80 (105 w opcji)

FWD / RWD 80 (105 w opcji)

FWD / RWD 80 (105 w opcji)

FWD 80 (105 w opcji)

RWD 80 (105 w opcji)

FWD / RWD 80 (105 w opcji)

WYPOSAŻENIE I OPCJE WYGLĄD ZEWNĘTRZNY Lakier metalizowany Boczne listwy ochronne Ochrona drzwi tylnych - szeroka listwa z tworzywa w kolorze szarym Zderzaki przednie i tylne szare z tworzywa (podwozia i platformy - tylko przednie) dwuskrzydłowe 180°, nieprzeszklone Drzwi tylne dwuskrzydłowe 180°, przeszklone dwuskrzydłowe 270°, przeszklone (oprócz L1) dwuskrzydłowe 270°, nieprzeszklone (oprócz L1) szyba ogrzewana w drzwiach tylnych prawe odsuwane, nieprzeszklone Drzwi boczne prawe odsuwane z szybą stałą prawe odsuwane z szybą odsuwaną prawe otwierane z szybą odsuwaną (tylko w wersji 7-os) lewe odsuwane, pełne (bez szyby) lewe odsuwane, przeszklone z szybą stałą lewe odsuwane, przeszklone z szybą stałą otwierane z szybą odsuwaną (tylko w wersji 7-os) pełne blaszane, bez szyb Ściany boczne ścianka lewa na wprost drzwi, przeszklona z szybą stałą ścianka lewa na wprost drzwi, przeszklona z szybą odsuwaną całkowite przeszklenie Chlapacze przeciw błotne przednie Chlapacze przeciw błotne tylne Lusterka boczne na krótkich ramionach o podwójnym polu widzenia Lusterka boczne na długich ramionach (oprócz podwozi z napędem tylnym i krótkim zwisem oraz wersji 7-os) Lusterka elektrycznie regulowane, podgrzewane Reflektory przednie o podwójnej optyce Reflektory przednie o podwójnej optyce z funkcją doświetlania zakrętów (FBL) Reflektory przeciwmgłowe Boczne kierunkowskazy w lusterkach zewnętrznych (5W lub 16W, w zależności od wersji) Kierunkowskazy przednie pod reflektorami Dwa światła cofania, jedno światło przeciwmgłowe Miniaturowe kołpaki kół z logo Ozdobne kołpaki kół "Maxi" Felgi aluminiowe 16" Tylny stopień wejściowy BEZPIECZEŃSTWO CZYNNE I BIERNE ABS ESP Auto Adaptatif + ASR (System Kontroli Trakcji) Poduszka powietrzna kierowcy Poduszka powietrzna dla 2 pasażerów Poduszka powietrzna boczna dla kierowcy Poduszka powietrzna boczna dla pasażera (wymagany pojedynczy fotel pasażera) Centralny zamek drzwi zdalnie sterowany falami radiowymi z funkcją blokady drzwi w czasie jazdy Blokada antywłamaniowa Kluczyk centralnego zamka (standardowy) Kluczyk centralnego zamka z funkcją selektywnego otwierania drzwi Kluczyk z funkcją Hands Free Koło zapasowe umieszczone pod podwoziem Kontrolka sygnalizująca zużycie klocków hamulcowych System blokady zapłonu z kodem w kluczyku Punkty mocowania ładunku w podłodze Punkty mocowania ładunku w ścianach bocznych Zagłówki z przodu, pełne, regulowane na wysokość Zagłówki z tyłu pełne, regulowane na wysokość Pasy bezpieczeństwa 3-punktowe z ogranicznikiem napięcia Pasy tylne 2-punktowe kanapy w II rzędzie - tylko podwójna kabina Ścianka działowa pełna, blaszana bez szyby Ścianka działowa pełna, blaszana z szybą Kolumna kierownicy składana w razie wypadku Wycieraczki szyby przedniej 2 biegowe ze stałą pauzą Wycieraczki szyby przedniej automatyczne z czujnikiem deszczu Automatycznie włączane światła z funkcją Follow me home Stopień wejściowy w kabinie pokryty antypoślizgową wykładziną Kontrolka niezapiętego pasa kierowcy, w desce rozdzielczej PROWADZENIE POJAZDU, PRZYRZĄDY Sygnał dźwiękowy pozostawionych włączonych świateł Obrotomierz elektroniczny Kolumna kierownicy regulowana na wysokość Wspomaganie układu kierowniczego Komputer pokładowy, komunikaty wyświetlane w języku polskim Czujniki wspomagające parkowanie montowane w zderzaku tylnym Kamera cofania Licznik przebiegu dzienny i całkowity Regulator-ogranicznik prędkości Fabryczny ogranicznik prędkości 90/100/110/130 km/h (oprócz wersji DMC 4,5t) Fabryczna blokada prędkości 90 km/h ustawowa (tylko wersje DMC 4,5t) Fabryczna blokada prędkości 100 km/h ustawowa (w przypadku zabudowy na Autobus >9 miejsc) Tachograf cyfrowy (seryjnie w wersjach DMC 4,5t) Blokada mechanizmu różnicowego

FURGON napęd przedni napęd tylny Business Pack Clim Business Pack Clim

PODWOZIE 3 / 7-os. napęd przedni napęd tylny Business Pack Clim Business Pack Clim

PLATFORMA napęd przedni Business Pack Clim

m l l l l

m l l l l

m l l l l

m l l l l

m -

m -

m -

m -

m -

m -

m

m

m

m

-

-

-

-

-

-

m

m

m

m

-

-

-

-

-

-

m

m

m

m

-

-

-

-

-

m

m

m

m

-

-

-

-

-

-

l

l

l

l

-

-

-

-

-

-

m

m

m

m

m

m

m

m

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

l

l

l

l

-

-

m

m

m

m

-

-

-

-

-

-

m

m

m

m

-

-

-

-

-

m

m

m

m

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

l

l

l

l

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

l

l

l

l

-

-

-

-

-

-

m

m

m

m

-

-

-

-

-

-

m

m

m

m

-

-

-

-

-

-

m m m l l l m m l l l l m m m

m m m l l l m m l l l l m m

m m m l l l m m l l l l m l

m m m l l l m m l l l l l

m l m l l m m l l l l m m -

m l m l l m m l l l l m -

m l m l l m m l l l l m -

m l m l l m m l l l l -

m m l m l l m m l l l l m m -

m m l m l l m m l l l l m -

l m l m m m l m l m m l l l l m l l l m l l m m l l

l m l m m m l m l m l l l l m l l m l l l m m l l

l l l m m m l m l m m l l l l m l l l m l l m m l l

l l l m m m l m l m l l l l m l l m l l l m m l l

l m l m m m l m l m l l l l l (7-os.) l l l l l m m l l

l m l m m m l m l m l l l l l (7-os.) l l l l l m m l l

l l l m m m l m l m l l l l l (7-os.) l l l l l m m l l

l l l m m m l m l m l l l l l (7-os.) l l l l l m m l l

l m l m m m l m l m l l l l l m m l l m m l l

l m l m m m l m l m l l l l l m m l l m m l l

l l l l m m m l m m m m m -

l l l l l m m l m m m m m -

l l l l m m m l m m m m m m

l l l l l m m l m m m m m m

l l l l m l m m m m -

l l l l l l m m m m -

l l l l m l m m m m m

l l l l l l m m m m m

l l l l m l m m m m -

l l l l l l m m m m -

FURGON napęd przedni napęd tylny Business Pack Clim Business Pack Clim KOMFORT Popielniczka z zapalniczką, oświetlone, na konsoli centralnej Szyby przednie sterowane elektrycznie Lusterka zewnętrzne sterowane elektrycznie Szyby przednie sterowane elektrycznie z włącznikiem impulsowym Osłona przeciwsłoneczna dla kierowcy i pasażera Szyby przyciemniane Szyby boczne i tylne dodatkowo przyciemniane (tylko z opcją przeszklenia częściowego lub całkowitego) Trzeci zapasowy kluczyk do drzwi Wykładzina podłogowa kauczukowa w kabinie na miejscach przednich Wykładzina podłogowa kauczukowa na miejscach z tyłu Obicie ścian bocznych w części pasażerskiej Panele obiciowe na drzwiach tylnych Panele obiciowe na drzwiach przednich z podłokietnikami Panele obiciowe na drzwiach tylnych w podwójnej kabinie Obicie ścian bocznych w części ładunkowej do połowy wysokości Obicie ścian bocznych w części ładunkowej do pełnej wysokości (oprócz dachu wysokiego H3) Podłoga drewniana antypoślizgowa, wodoodporna Podsufitka w kabinie pojedynczej i podwójnej Lampka sufitowa w kabinie WYPOSAŻENIE TECHNICZNE Gniazdo odbioru mocy przy silniku (nie występuje z klimatyzacją) Gniazdo odbioru mocy przy skrzyni biegów (nie występuje w wersjach ze skrzynią Quickshift) Filtr cząstek stałych Zwiększone obroty biegu jałowego Hak holowniczy 80 litrowy zbiornik paliwa 105 litrowy zbiornik paliwa OGRZEWANIE, WENTYLACJA Nawiewy boczne oraz na konsoli centralnej, regulowane Pokrętła sterujące ogrzewaniem i wentylacją - obrotowe, podświetlone, na konsoli centralnej Dmuchawa 4-biegowa Funkcja obiegu zamkniętego Standardowe ogrzewanie Klimatyzacja regulowana ręcznie przednia Klimatyzacja regulowana elektronicznie Nadmuch na szybę przednią i szyby przednie boczne SCHOWKI Zamykany schowek w dolnej części deski rozdzielczej Otwarty schowek w desce rozdzielczej Zamykany schowek w górnej części deski rozdzielczej Uchwyty na puszkę w desce rozdzielczej Schowek w drzwiach kierowcy i pasażera Powiększony schowek w drzwiach przednich ze światłem ostrzegawczym Schowek pod siedziskiem 2 miejscowej kanapy pasażera Półka w kabinie kierowcy Schowek na okulary Schowek w górnej części kabiny kierowcy (tylko H2 i H3) Wysuwany uchwyt na dokumenty (nie występuje z poduszką czołową pasażera) SIEDZENIA Fotel kierowcy z regulacją odległości i pochylenia oparcia z podłokietnikiem Fotel kierowcy komfortowy (z regulacją lędźwiową) Podgrzewanie fotela kierowcy Podgrzewanie fotela kierowcy i pojedynczego fotela pasażera Fotel kierowcy komfortowy mechanicznie zawieszony, dopasowujący się do wagi kierowcy Kanapa dwumiejscowa dla pasażera, bez regulacji Kanapa dwumiejscowa dla pasażera, typu "biuro" - ze stolikiem obrotowym Kanapa dwumiejscowa dla pasażera, typu "biuro" - ze stolikiem obrotowym i schowkiem w siedzisku Fotel pojedynczy pasażera z podłokietnikiem Fotel pojedynczy pasażera komfortowy, z regulacją lędźwiową i podłokietnikiem Tylna ławka 4-miejscowa, schowek pod ławką (tylko w podwójnej kabinie) Tapicerka siedzeń materiałowa Kaleido Tapicerka siedzeń materiałowa Funaia Tapicerka skóropodobna, łatwozmywalna Simili cuir RADIO I NAWIGACJA Radioodbiornik bez funkcji odtwarzacza Radioodtwarzacz CD, RDS i MP3 z oddzielnym wyświetlaczem Radioodtwarzacz CD, RDS i MP3 oraz Bluetooth® z oddzielnym wyświetlaczem (pod sufitem) Radioodtwarzacz CD, RDS i MP3 oraz Bluetooth® oraz złączem USB i iPod® Nawigacja satelitarna zintegrowana z mapą Polski Mapa Europy Zachodniej (do nawigacji) ● seryjnie

m

w opcji

PODWOZIE 3 / 7-os. napęd przedni napęd tylny Business Pack Clim Business Pack Clim

PLATFORMA napęd przedni Business Pack Clim

m l l m l l m m l l l m m m l l

m l l l l m m l l l m m m l l

m l l m l l m m l l l m m m l l

m l l l l m m l l l m m m l l

m l l m l l m l l (7-os.) l (7-os.) l l (7-os.) l l

m l l l l m l l (7-os.) l (7-os.) l l (7-os.) l l

m l l m l l m l l (7-os.) l (7-os.) l l (7-os.) l l

m l l l l m l l (7-os.) l (7-os.) l l (7-os.) l l

m l l m l l m l l l l

m l l l l m l l l l

m l m m l m

l m m l m

m m l m m l m

m l m m l m

m l m m l m

l m m l m

m m l m m l m

m l m m l m

m l m m l m

l m m l m

l l l l l m m l

l l l l l l m l

l l l l l m m l

l l l l l l m l

l l l l l m m l

l l l l l l m l

l l l l l m m l

l l l l l l m l

l l l l l m m l

l l l l l m m l

l l m l l m m l m l m

l l l l l l m l l l l

l l m l l m m l m l m

l l l l l l l l l l l

l l m l l m m l m m

l l l l l l l l l l

l l m l l m m l m m

l l l l l l l l l l

l l m l l m m l m m

l l l l l l l l l l

l m m m m l m m m m l m m

l m m m m l m m m l m

l m m m m l m m m m l m m

l m m m m l m m m l m

l m m m m l m m m m l (7-os.) l m m

l m m m m l m m l (7-os.) l m

l m m m m l m m m m l (7-os.) l m m

l m m m m l m m l (7-os.) l m

l m m m m l m m m m l m m

m m m l m l m m l m

l m m m m m

l m m m m

l m m m m m

l m m m m

m/l m m m m m

l m m m m

m/l m m m m m

l m m m m

m m m m m m

l m m m m

- niedostępny

UWAGA! Wymienione opcje są dostępne w zależności od wersji nadwozia lub silnika; mogą występować w pakietach, w połączeniu z innymi opcjami lub mogą się także wzajemnie wykluczać. Niektóre opcje będą dostępne w późniejszym terminie.

RENAULT PRO+, centrum obsługi firm

Profesjonalne centra obsługi firm specjalnie dla Państwa Firma Renault opracowała specjalną ofertę usług: Renault PRO+. Obejmuje ona punkty sprzedaży oraz serwisu posprzedażnego w 100% przeznaczone do obsługi firm. Aby spełnić oczekiwania naszych klientów profesjonalnych, Renault PRO+ opiera się na trzech podstawowych zasadach: doświadczonych pracownikach, kompleksowej obsłudze wszystkich potrzeb klienta w jednym miejscu oraz zapewnieniu stałej mobilności. One stop shop: rozwiązania dostosowane do Państwa potrzeb i działalności Centrum Obsługi Firm Renault Pro+ oferuje pełną gamę samochodów nowych i używanych w tym samochody modyfikowane. W jednym miejscu otrzymacie Państwo kompleksową informację o produktach, usługach, finansowaniu i obsłudze posprzedażnej. Salony proponują również specjalny pakiet usług serwisowych w programie Karta Serwisowa Renault.

Wyspecjalizowani pracownicy otwarci na Państwa potrzeby Wszyscy pracownicy salonów PRO+ zostali przeszkoleni w ramach Renault Academy w zakresie umiejętności rozumienia, określania i analizy potrzeb poszczególnych branż. Doskonała znajomość samochodów dostawczych oraz uwzględnienie wszelkich oczekiwań pozwalają na opracowanie rozwiązań idealnie dopasowanych do potrzeb każdego klienta. W momencie wydania zakupionego samochodu przydzielany jest konsultant odpowiedzialny za jego obsługę posprzedażną. Nasze zobowiązania wobec Państwa Dzięki Renault Pro+ zyskujecie Państwo na czasie zarówno jeśli chodzi o wybór samochodu jak i jego obsługę techniczną. Sprawna obsługa jest efektem zaangażowania wszystkich pracowników sieci Renault. Usługi przy zakupie samochodu: •  Punkt sprzedaży i usług serwisowych przeznaczone w 100% dla klientów firmowych • Bogata ekspozycja samochodów nowych i używanych w tym samochodów modyfikowanych

• Dostępność jazdy próbnej samochodami osobowymi i dostawczymi • Oferta handlowa uwzględniająca specyficzne potrzeby klienta składana w ciągu 48 godzin. Obsługa posprzedażna: •  Wydłużone godziny pracy serwisu dla firm. • Diagnoza serwisowa wystawiana w ciągu godziny. • Przeglądy pojazdów bez umawiania się w ciągu 8 godzin roboczych od przyjazdu do warsztatu. • W przypadku naprawy - przedstawienie w ciągu 4 godzin szczegółowego kosztorysu naprawy z określonym terminem odbioru samochodu • W przypadku unieruchomienia pojazdu - propozycja samochodu zastępczego W Renault jesteśmy przekonani, że zaufanie naszych klientów jest najlepszą gwarancją naszego rozwoju. Dzięki ofercie Renault Pro+ mogą Państwo naprawdę na nas liczyć!

NOWY Renault MASTER

(www.renault.pl)

Zostały podjęte wszelkie środki, aby zawarte w niniejszej publikacji informacje były dokładne i aktualne w dniu oddania do druku. Publikacja została przygotowana w oparciu o serie próbne lub prototypy. W ramach polityki stałego ulepszania swoich produktów RENAULT zastrzega sobie prawo do wprowadzania w każdej chwili zmian w odniesieniu do specyfikacji opisanych lub przedstawionych pojazdów. O zmianach tych autoryzowani partnerzy RENAULT będą powiadamiani w możliwie najkrótszym terminie. Mogą występować pewne różnice między wersjami wprowadzonymi na rynek w poszczególnych krajach, tzn. niektóre elementy wyposażenia nie będą dostępne (w wyposażeniu seryjnym, w opcji lub w akcesoriach). Niektóre elementy wyposażenia opcjonalnego mogą się wykluczać lub być ze sobą powiązane. Nie zawsze zamieszczone zdjęcia należy łączyć z opisem wersji oferowanych na rynku polskim. W celu uzyskania najbardziej aktualnych informacji prosimy o skontaktowanie się z najbliższym autoryzowanym partnerem RENAULT. Ze względu na ograniczenia techniczne druku kolory widoczne na fotografiach lub ilustracjach mogą nieco różnić się od rzeczywistych kolorów lakieru lub materiałów wykończeniowych wnętrza pojazdu. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie w jakiejkolwiek postaci oraz jakąkolwiek techniką części lub całości niniejszej publikacji bez uprzedniego, pisemnego zezwolenia RENAULT jest zabronione. Niniejsza broszura nie stanowi oferty sprzedaży w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego. 3-01-2012 / 77 11 138 266