RCP-SQL. instrukcja programu rejestracji czasu pracy w wersji wielostanowiskowej. do zainstalowania na wydzielonym serwerze z systemem operacyjnym

RCP-SQL instrukcja programu rejestracji czasu pracy w wersji wielostanowiskowej do zainstalowania na wydzielonym serwerze z systemem operacyjnym Windo...
3 downloads 0 Views 9MB Size
RCP-SQL instrukcja programu rejestracji czasu pracy w wersji wielostanowiskowej do zainstalowania na wydzielonym serwerze z systemem operacyjnym Windows Server 2008 lub Windows Server 2012

2016-05-27 1 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL 2. Spis treści

1.

Strona tytułowa

1

2.

Spis treści

2

3.

Instalacja programu 3.1 wersja wielostanowiskowa klient-serwer 3.2 wersja wielostanowiskowa terminalowa

3 4 5

4.

Załoga 4.1. 4.2. 4.3. 4.4. 4.5. 4.6. 4.7.

6 Wpisanie nowego pracownika Zmiana danych pracownika Zwolnienie pracownika Drukowanie danych Drukowanie kart Import z Excel Eksport do Excel

7 8 9

5.

Lista obecności

10

6.

Raporty 6.1. Miesięczna karta pracy jednego pracownika 6.2. Roczna karta pracy jednego pracownika 6.3. Zestawienie czasu pracy dla pracowników jednego działu

11 12 14 15

7.

Zdarzenia

16

8.

Planowanie czasu pracy 8.1 Szablony 8.1.1 Jednotygodniowy 8.1.2 Dwutygodniowy 8.1.3 Trzytygodniowy 8.1.4 Zmienny 8.1.5. Ruchomy1 - bilansowany w dniu 8.1.6. Ruchomy2 - bilansowany w miesiącu 8.2. Harmonogramy

17 18 19 21 22

Ustawienia 9.1 Tworzenie kalendarzy - wprowadzanie dni wolnych 9.2 Sprawdzenie i naprawa baz danych 9.3 Nazwy działów

25

9.

23 24

10.

Pin kod

26

11.

Konfiguracja 11.1. Rejestrator czasu pracy DS-2401 11.2 Zmiana adresu IP 11.3 Czytnik kart DS-4

27 28 29 30

12. Zdarzenia - plik tekstowy

31

13. Eksport do innych programów

33

2 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL 3. Instalacja programu

Program RCP współpracuje z rejestratorami czasu pracy serii DS-2401 DS-2401X oraz urządzeniami kontroli dostępu produkowanymi przez naszą firmę. Wszystkie urządzenia mają wbudowane karty sieciowe, można je podłączyć do istniejącej sieci komputerowej. Wpisywanie kart ułatwia czytnik administratora DS-4 podłączany przez port USB.

Uwaga: Jeżeli konto użytkownika nie ma statusu "Administrator" konieczne jest dodatkowe skonfigurowanie dostępu do bazy SQL. Można to zrobić korzystając z narzędzia Udostępnianie bazy SQL dostępnej w opcji Konfiguracja. Po wpisaniu nazwy komputera oraz nazwy konta użytkownika program skonfiguruje dostęp do bazy oraz wszystkich tabel programu. Bazę można również skonfigurować korzystając z dostępnego na stronach internetowych firmy Microsoft programu SQL Server Management Studio.

3 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL 3.2 wersja wielostanowiskowa klient-serwer

Program RCP może być zainstalowany na jednym lub kilku komputerach. Baza danych SQL zainstalowana na wspólnym serwerze z systemem operacyjnym Windows Server. Program może wykorzystywać istniejącą bazę.

SERWER SQL LOCK UNLOCK

RESET

komputer z programem RCP

3.2.1

LAN

komputer z programem RCP

LAN

LAN

Instalacja na serwerze

3.2.1.1

Instalacja bazy SQL

Na płycie instalacyjnej w katalogu SqlExpress2008 znajdują się programy instalacyjne: SQLEXPRWT_x64_ENU.exe ( dla serwera 64-bit z systemem operacyjnym Windows Server 2008) SQLEXPRWT_x86_ENU.exe ( dla serwera 32-bit z systemem operacyjnym Windows Server 2008) Proszę wybrać i zainstalować wersję zgodną z komputerem. Przy instalowaniu bazy SQL zalecamy pozostawić wszystkie ustawienia domyślne.

3.2.2

Instalacja na komputerze użytkownika

Proszę uruchomić znajdujący się na płycie instalacyjnej program RCP.msi

3.2.3

Konfiguracja

Przed pierwszym uruchomieniem programu na serwerze musi być otworzona baza danych elarm Można do tego wykorzystać bezpłatny program SQL Server Management Studio w wersji 2008 dostępny na stronach internetowych firmy Microsoft. Na serwerze i komputerach z zainstalowanym programem RCP muszą być założone konta użytkowników - standardowe lub administrator, chronione hasłami. (jednakowy login i hasło na serwerze i komputerze użytkownika) Konieczne jest skonfigurowanie dostępu wszystkich użytkowników do bazy i tabel programu. W zależności od konfiguracji sieci należy równiez skonfigurować Zaporę Windows.

4 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL 3.3 wersja terminalowa

wydzielony serwer RCP z systemem operacyjnym Windows Server 2008 LOCK UNLOCK

RESET

LAN

komputer terminal

LAN

komputer terminal

LAN

komputer terminal

LAN

Instalacja programu w wersji terminalowej odbywa się wyłącznie na serwerze. Na komputerach - terminalach powinien być zainstalowany Framework w wersji 3.5 lub nowszej.

Instalacja bazy SQL Na płycie instalacyjnej w katalogu SqlExpress2008 znajdują się programy instalacyjne: SQLEXPRWT_x64_ENU.exe ( dla serwera 64-bit z systemem operacyjnym Windows Server 2008) SQLEXPRWT_x86_ENU.exe ( dla serwera 32-bit z systemem operacyjnym Windows Server 2008) Przy instalowaniu bazy SQL zalecamy pozostawić wszystkie ustawienia domyślne. Instalacja programu RCP Proszę uruchomić znajdujący się na płycie instalacyjnej program RCP.msi

Po pierwszym uruchomieniu na serwerze program utworzy bazę i tabela prgramu. Na serwerze i terminalach należy utworzyć konta użytkowników (administrator lub standardowe) zabezpieczone hasłami. Dla wszystkich użytkowników należy udostępnić na serwerze katalog C:\Elarm\ wraz z podkatalogami oraz katalog C:\Pliki Programów(x86)\Elarm\ wraz z podkatalogami Konieczny jest pełne udostępnienie Zapis/Odczyt Niezbędne jest również skonfigurowanie dla wszystkich użytkowników dostępu do bazy SQL. Można to zrobić korzystając z narzędzia Udostępnianie bazy SQL dostępnej w opcji Konfiguracja. Po wpisaniu nazwy komputera oraz nazwy konta użytkownika program skonfiguruje dostęp do bazy oraz wszystkich tabel programu. Bazę można również skonfigurować korzystając z dostępnego na stronach internetowych firmy Microsoft programu SQL Server Management Studio w wersji 2005 lub 2008.

5 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL 4. Załoga

4.1 Wpisanie pracownika Proszę wcisnąć przycisk Nowy pracownik a następnie wypełnić pola w ramce. Dla poprawnego działania programu wystarczy wypełnienie rubryk podświetlonych na żółto. Jeśli do komputera podłączony jest czytnik kart DS-4 , to zamiast wpisywania numeru karty z klawiatury należy położyć kartę na czytniku i nacisnąć klawisz Czytaj kartę. Numer karty zostanie wpisany w żółte okno. Pracowników można przypisać do jednego z działów a także przydzielić jeden ze sposobów planowania czasu pracy (szablon, harmonogram). Zaplanowane godziny pracy zostaną automatycznie wpisane do miesięcznej i rocznej ewidencji czasu pracy, pozwolą obliczyć nominalny czas pracy i porównać z rzeczywistym czasem pracy. W okienku Kod eksportu proszę wpisać kod pracownika w innych programach np. płacowych. Kod ten będzie widoczny w raportach i pozwoli na automatyczną wymianę danych z tymi programami.

4.2 Zmiana danych pracownika Należy zaznaczyć nazwisko pracownika a następnie wcisnąć przycisk Zmiany. Ramka z danymi pracownika jest aktywna i pozwala na dokonywanie zmian. Po wprowadzeniu danych należy nacisnąć przycisk Zapisz. Jeżeli wydajemy pracownikowi nową kartę, to numer poprzedniej karty będzie widoczny w okienku Poprzednia Zachowanie numeru poprzedniej karty, pozwoli dopisać do raportów równiez zapisy wykonane przy użyciu tej karty, jeżeli wcześniej nie zostały odczytane z pamięci urządzeń.

4.3 Zwolnienie pracownika Proszę wcisnąć przycisk Zmiany a następnie przycisk Zwolnienie. Dane pracownika nie są usuwane z komputera lecz przenoszone do bazy pracowników zwolnionych. Bazę tych pracowników można przeglądać po wciśnięciu przycisku Pokaż zwolnionych. Jeżeli chcemy anulować zwolnienie pracownika, należy wcisnąć przycisk Zmiany i usunąć zapisy w ramce Data zwolnienia.

4.4 Drukowanie danych Funkcja służy do wydruku wykazu pracowników, numerów posiadanych przez nich kart oraz kodów eksportu do innych programów.

6 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL 4.5 Drukowanie kart

Program RCP umożliwia zaprojektowanie i wydrukowanie karty. Należy wskazać pracownika a następnie nacisnąć klawisz Zmiany i Drukowanie karty. Wydruk składa się z następujących - tło - zdjęcie - teksty stałe - dane pobierane z bazy -

elementów: można zadeklarować dowolną ilość plików *.jpg pobierane z pliku lub kamery - można zmieniać dowolnie jego położenie na karcie. nazwa firmy, adres, telefon - można zmieniać położenie i rodzaj czcionek nazwisko, stanowisko - można zmieniać położenie i rodzaj czcionek.

Tło - program wyświetla pliki tła, które posiadają rozszerzenie jpg. i są umieszczone w katalogu C:\Elarm\TLO\ Zdjęcie - zdjęcie pracownika może być wprowadzone do programu dwoma sposobami: - wykonane przy podłączonej do komputera kamery USB. - wykonane aparatem fotograficznym i zapisane na karcie pamięci w postaci pliku o rozszerzeniu jpg.

Zapisanie zdjęcia z kamery Proszę nacisnąć klawisz Włącz kamerę - obraz z kamery jest widoczny w oknie. Po naciśnięciu klawisza Zdjęcie program przechwytuje obraz z kamery i po skadrowaniu wyświetla w następnym oknie. Można wykonywać wiele zdjęć aż do uzyskania satysfakcjonującej nas jakości. Zdjęcie zapisujemy w programie wciskając klawisz Zapisz.

Pobranie zdjęcia z pliku Proszę nacisnąć klawisz Pobierz z pliku. W oknie wyboru wskazać plik zdjęcia o rozszerzeniu jpg. Pobrane zdjęcie możemy obrócić i zapisać w programie. Teksty stałe

-

umieszczone się na wszystkich kartach - nazwa firmy, adres itp. Można zaznaczyć, które teksty stałe mają byc drukowane ma różnych rodzajach kart.

Dane pobierane z bazy - Można zaznaczyć, które dane pobrane z bazy, mają byc drukowane na karcie. Klawisz ? służy do ustawienia położenia, wielkości i rodzaju czcionki.

7 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL 4.6 Import z Excel Proszę utworzyć na serwerze katalog C:\Elarm\Import. W programie RCP uruchomić funkcję Załoga. Program sprawdzi czy jest na dysku katalog C:\Elarm\Import i utworzy w nim plik wzór.xls Ten dokument jest pustym arkuszem Excel z wpisami nazwami kolumn. Program będzie pobierał dane jeżeli nazwa pliku zostanie zmieniona na import.xls Uwaga: Pobrany z pliku import.xls rekord jest oznaczane w kolumnie Wynik jako "wpisany" KodExportu KodPracownika Nazwisko Imie Dzial NumerKarty Stanowisko Zawod Pesel NIP Poczta Miasto Adres Mail Telefon DataZatr DataZwol Urlop Wynik Rcp Przepustki

-

20 znaków tekst 6 znaków tekst np. S10003 40 znaków tekst 20 znaków tekst 20 znaków tekst 8 znaków tekst 20 znaków tekst 20 znaków tekst 11 znaków tekst 13 znaków tekst 10 znaków tekst 20 znaków tekst 50 znaków tekst 40 znaków tekst 20 znaków tekst 10 znaków tekst np. 2007-03-13 10 znaków tekst np. 2011-05-03 2 znaki tekst 7 znaków 3 znaki - czy karta ma być widoczna w programie RCP - proszę wpisać "tak" lub "nie" 3 znaki - czy karta ma być widoczna w programie Przepustki - proszę wpisać "tak" lub "nie" (małe litery)

Dla nowego pracownika, którego dane mają być wpisane do programów DS-3000 i RCP powinna być wypełniona kolumna KodExportu - w tej kolumnie proszę w pisać identyfikator tej osoby w programie z którego będą pobrane dane. Jeżeli nie ma takiego identyfikatora proszę pozostawić pustą kolumnę. Dane można uzupełnić w programach DS-3000 i RCP. Program rozpoznaje czy chcemy dopisać nową osobę, czy zmienić dane osoby - na podstawie wpisów w kolumnie KodPracownika - jeżeli kolumna KodPracownika jest wypełniona - zmiana danych osoby już wpisanej do programów DS-3000 i RCP. - jeżeli kolumna KodPracownika jest pusta - dopisanie nowej osoby do programów DS-3000 i RCP. Osoby wpisane do programów RCP i DS-3000 maja identyfikatory zaczynające się od S1..... np. S10045 ; S11960 Identyfikatory są generowane automatycznie przez programy. W pokazanym powyżej przykładzie pliku import.xls pierwsza wpisana osoba (Kowal Marian) zostanie dodana do programów RCP i DS-3000. Następna osoba (Jacaszek Sylwia) jest już wpisana do programów - jej dane będą zmienione jeżeli kolumna Wynik jest pusta. Jeżeli w kolumnie Wynik jest umieszczony tekst "wpisany" program w danych tej osoby nie zrobi żadnych zmian. W arkuszu Excel można dodać dodatkowe kolumny o nazwie: L0 - pełny dostęp 7F0024FF - brak dostępu, pole puste L1 L2 L3 ( ilość kolumn L... powinna odpowiadać ilości zainstalowanych urządzeń ) ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

8

RCP-SQL 4.7 Export do Excel

Po wciśnięciu klawisza Export program tworzy na dysku plik w formacie Excel o nazwie Wykaz pracowników.xls Do tego pliku zostaną zapisane dane wszystkich pracowników.

9 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL 5. Lista obecności

Program wyświetla listę obecności z dowolnego dnia. W rubryce Nieobecności są wyświetlane powody nieobecności np. choroba lub delegacja natomiast w pozostałych rubrykach czas wejścia lub wyjścia. Przykłady zapisów: 7:55we - wejście do pracy 16:20wy - wyjście z pracy 8:33we1 - wejście służbowe - pracownik wcisnął na rejestratorze klawisz "1" i zbliżył kartę 14:23wy1 - wyjście służbowe - pracownik wcisnął na rejestratorze klawisz "1" i zbliżył kartę

10 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL 6. Raporty

Funkcja Raporty sporządza i drukuje zestawienia miesięczne i roczne czasu pracy dla wybranej osoby lub dla pracowników jednego działu. Pozwala na uzupełnianie policzonych automatycznie przez program zestawień czasu pracy, wprowadzanie nieobecności, delegacji i urlopów. Można wprowadzać zmiany w szablonie czasu pracy dla jednej osoby lub grupy pracowników. Aby wyświetlić miesięczną lub roczną kartę pracy należy wybrać nazwisko pracownika i nacisnąć klawisz Karty pracy. Klawisz Zablokuj pozwala pracownikom działu kadr wprowadzić blokadę zakończonego miesiąca. Po wydrukowaniu miesięcznych zestawień czasu pracy należy wcisnąć klawisz Zablokuj. Od tego momentu do ewidencji zablokowanego miesiąca nie można wprowadzać żadnych zmian ani poprawek.

11 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL 6.1 Miesięczna karta pracy jednego pracownika W miesięcznej ewidencji czasu pracy można dokonywać zmian zarówno w szablonie czasu pracy jak i danych, które program policzył automatycznie. Opis oznaczeń kolumn znajduje się na dole ekranu. Niebieska kolumna (Przeb) zawiera czas przebywania policzony przez program - różnica czasu między wejściem i wyjściem. Za niebieską kolumną znajdują się zapisy z danego dnia - wejścia/ wyjścia odczytane z urządzeń rejestrujących. Tych zapisów nie można zmienić. Jeżeli czas przebywania nie zgadza się z rzeczywistym czasem pracy to można ręcznie wpisać przepracowaną liczbę godzin w kolumnie Godz.

W prawej części ekranu znajdują się dodatkowe dane ewidencji miesięcznej czasu pracy - czas przebywania automatycznie obliczany przez program - zapisy czasu wejść i wyjść np. 7:55we - wejście do pracy 16:20wy - wyjście z pracy 8:33we1 - wejście służbowe 14:23wy1 - wyjście służbowe - uwagi o dokonanych zmianach w ewidencji ( do własnego wykorzystania) np. odbiera godziny za niedzielę przyszedł na inną zmianę - czas spóźnienia - suma czasu wyjść służbowych W kolumnie Error program wpisuje przyczynę dla której nie mógł automatycznie policzyć czasu pracy w tym dniu. np. "nie zgadza sie kolejność wejść wyjść" Wydruk miesięcznej karty pracy

Karta miesięcznej ewidencji czasu pracy drukowana przez program jest zgodna z Kodeksem Pracy

12 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL Eksport miesięcznej karty pracy jednego pracownika

Program eksportuje miesięczne zestawienie czasu pracy do pliku Excel

Pokaż zmiany Program zapisuje wszystkie zmiany których dokonujemy w miesięcznej ewidencji czasu pracy. Po wciśnięciu klawisza Pokaż zmiany program wyświetla tabelę w dolnej części ekranu w której widać jak wyglądały zapisy poszczególnych dni przed dokonaniem zmian, oraz nazwisko osoby która zrobiła zmiany, datę i czas operacji.

Uwaga: Jeżeli w obliczeniu czasu pracy pracownika pojawią się błędy proszę wcisnąć klawisz Eksport a następnie zaznaczyć Zapisz jako typ Access (.mdb) Plik prosze przesłać na adres [email protected]. Analiza tego pliku pozwoli nam ustalić przyczynę błędów.

13 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL 6.2 Roczna karta pracy jednego pracownika Roczna karta pracy Po wciśnięciu w górnej części ekranu zakładki Roczna program wyświetla roczne zestawienie czasu pracy wybranej osoby. W tej ewidencji nie można dokonywać zmian. Dane program pobierze z miesięcznych ewidencji czasu pracy. Roczną kartę pracy można wydrukować lub eksportować do programu Excel.

Wydruk rocznej karty pracy Karta rocznej ewidencji czasu pracy, drukowana przez program jest zgodna z Kodeksem Pracy

Eksport rocznej karty pracy jednego pracownika Program eksportuje roczne zestawienie czasu pracy do pliku Excel.

14 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL 6.3 Zestawienie czasu pracy dla pracowników jednego działu

Program pozwala na sporządzenie miesięcznych lub rocznych zestawień czasu pracy dla pracowników jednego działu. W górnej części ekranu należy wybrać nazwę działu i nacisnąć odpowiednio Raport miesięczny lub Raport roczny. Zestawienie można eksportować jako arkusz programu Excel. Kolumna Kod zawiera identyfikator pracownika w programie RCP. Kolumna Kod eksportu zawiera identyfikator pracownika w systemie płacowym.

15 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL 7. Zdarzenia

Funkcja pozwala odczytać zdarzenia zapisane w pamięci urządzeń. Zdarzenia są zapisywane do bazy danych oraz do rezerwowego pliku tekstowego znajdującego się w katalogu C:\Elarm\Rptxt\ Program zakłada każdego dnia plik tekstowy którego nazwa odpowiada bieżącej dacie np. 20110623.txt Opis rekordu znajduje się w dalszej części instrukcji. Klawisze w górnej części ekranu pozwalają na sprawdzenie ustawień kontrolerów oraz zmianę daty i godziny. Funkcja jest ustawiona domyślnie na przeglądanie i programowanie kolejno wszystkich linii. Jeżeli chcemy sprawdzić tylko jedną linię, proszę kliknąć wiersz w tabeli a następnie klawisz Sprawdź wybraną. Po wciśnięciu klawisza Sprawdź wszystkie program łączy się kolejno ze wszystkimi kontrolerami i pobiera z nich informację : - data - godzina - ilość zdarzeń zapisanych w pamięci oraz % zajętości pamięci Funkcja Sprawdź wszystkie pomija kontrolery, które zostały zablokowane w Konfiguracji ( litera "B" w kolumnie status ) Nie są również odczytywane i konfigurowane kontrolery podłączane przez port USB. Dla tych kontrolerów musimy najpierw wskazać linię w tabeli a następnie wcisnąć klawisz Sprawdź wybraną. Wybrana linia jest podświetlana na żółto. Identycznie działa funkcja Ustaw czas. Po wciśnięciu klawisza Czytaj wszystkie odczytane zostaną zapisy kolejno ze wszystkich kontrolerów. Jeżeli wcześniej wskażemy linię program odczyta zdarzenia tylko z jednego kontrolera. Odczytywanie zdarzeń następuje w kilku krokach: - sprawdzanie ilości zapisów w pamięci - odczytywanie zapisów - przetwarzanie zapisów i dopisywanie ich do baz danych programów DS-3000 i RCP - kasowanie pamięci - synchronizacja zegara - odczytywanie i wyświetlanie ilości zapisów w pamięci urządzenia. Funkcja Zdarzenia ma 3 tryby pracy: - czytaj teraz - czytaj w odstępach co . . . . minut - czytaj o godzinie . . . . . Po wybraniu trybu pracy, proszę go zatwierdzić wciśnięciem klawisza Zapisz ustawienia Jeżeli zostanie wybrany tryb czytaj w odstępach co ... minut lub czytaj o godzinie to po naciśnięciu klawisza Zapisz, należy pozostawić otwarte okno Zdarzenia. Jeżeli je zamkniemy, program nie będzie odczytywał zdarzeń z urządzeń. Po naciśnięciu klawisza Import Rcp_trx, program pobierze dane z pliku tekstowego znajdującego się w katalogu C:\Elarm\Rptxt\ Można powtarzać importowanie tego samego pliku. Program sprawdza każdy rekord i pomija te, które się powtarzają.

16 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL 8. Planowanie czasu pracy

Program RCP ma wbudowane zaawansowane funkcje planowania czasu pracy oraz wyliczania nominalnego czasu pracy. Dzięki zastosowaniu szablonu, harmonogramu lub grafiku pracownikowi, który powinien pracować godzinach 7:00 do 15:00 a przyszedł do pracy o godzinie 6:45 i wyszedł o godzinie 15:15 program zaliczy w raportach czasu pracy jedynie 8 godzin, pomimo, że przebywał w pracy 8 godzin i 30 minut. Program może pracować bez przydzielonego pracownikowi szablonu, harmonogrmu lub grafiku. Czas pracy jest wtedy liczony jako różnica między czasem wyjścia i wejścia do pracy w podanym przykładzie 8:30 W programie RCP są 3 sposoby planowania czasu pracy: Szablon

- dla pracowników, których czas pracy zmienia się cyklicznie - jednotygodniowy - praca jednozmianowa - dwutygodniowy - praca dwuzmianowa - trzytygodniowy - praca trzyzmianowa - zmienny - praca w ruchu ciągłym, system czterobrygadowy - ruchomy czas pracy bilansowany w dniu - ruchomy czas pracy bilansowany w miesiącu

Harmonogram - dla pracowników, których czas pracy nie zmienia się cyklicznie, lecz jest planowany na kolejne miesiące. Program umożliwia stworzenie dowolnej ilości harmonogramów i przypisanie do nich grup pracowników. Rozlicza równoważny czas pracy.

17 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL 8.1 Szablony Typy szablonów

- 1 tydzień - 2 tygodnie - 3 tygodnie - zmienny (czterobrygadowy) - ruchomy czas pracy bilansowany w dniu - ruchomy czas pracy bilansowany w miesiącu

Jeżeli szablon jest pusty: - program liczy czas pracy jako różnicę między czasem wyjścia i wejścia Jeżeli wypełnimy kolumnę Nominalny - program wstawia do karty pracy podaną ilość godzin niezależnie od czasu przebywania Jeżeli wypełnimy Rozpoczęcie pracy i Zakończenie pracy - program będzie obliczał spóźnienia oraz wyjścia służbowe Jeżeli wypełnimy Tolerancja przed i Tolerancja po - program będzie naliczał godziny nadliczbowe po przekroczeniu tolerancji Wszystkie czasy policzone automatycznie można zmienić

Szablon zawiera kolumny: Który Dzień tyg Tolerancja przed

Rozpoczęcie pracy N N Zakończenie pracy Tolerancja po

Nominalny

Niedziele święta Dodatkowe wolne W porze nocnej Na dyżurze

- wypełniana automatycznie przez program - kolejny tydzień szablonu. - wypełniana automatycznie przez program - należy wpisać tolerancję czasu przed rozpoczęciem pracy. Jeżeli rubryka pusta program nie będzie automatycznie naliczał godzin nadliczbowych. Np. Jeżeli pracownik powinien rozpocząć pracę o godzinie 8:00 a przyszedł do pracy o godzinie 7:05 program będzie naliczał czas: - rubryka pusta - czas pracy jest liczony od godz. 8:00 - w rubryce jest wpisane 1:30 - czas pracy jest liczony od godz. 8:00 - w rubryce jest wpisane 0:30 - czas pracy jest liczony od godz. 7:05 i do bilansu godzin nadliczbowych program zaliczy 0:55 - godzina rozpoczęcia pracy - jeżeli jest pusta nie będą naliczane spóźnienia ani wyjścia służbowe - jeżeli pracownik rozpoczyna pracę na nocnej zmianie należy wpisać N - jeżeli pracownik kończy pracę na nocnej zmianie należy wpisać N - godzina zakończenia pracy - jeżeli jest pusta nie będą naliczane wyjścia służbowe. - należy wpisać tolerancję czasu po zakończeniu pracy. Jeżeli rubryka jest pusta program nie będzie automatycznie naliczał godzin nadliczbowych. Np. Jeżeli pracownik powinien zakończyć pracę o godzinie 16:00 a wyszedł z pracy o godzinie 16:55 program będzie naliczał czas: - rubryka pusta - czas pracy jest liczony do godz. 16:00 - w rubryce jest wpisane 1:30 - czas pracy jest liczony do godz. 16:00 - w rubryce jest wpisane 0:30 - czas pracy jest liczony do godz. 16:55 i do bilansu godzin nadliczbowych program zaliczy 0:55. - jeżeli rubryka jest pusta to pracownikowi, który przyszedł do pracy o godz. 7:45 i wyszedł o godzinie 16:23 program zaliczy do bilansu czasu pracy 8:38. jeżeli w rubryce jest wpisane 8:00 to do bilansu zostanie zaliczone 8:00 godzin. - ilość godzin jaka powinna być przyjęta do bilansu jako praca w niedzielę lub święta - ilość godzin jaka powinna być przyjęta do bilansu jako praca w dodatkowe dni wolne - ilość godzin jaka powinna być przyjęta do bilansu jako praca w porze nocnej - ilość godzin jaka powinna być przyjęta do bilansu jako praca na dyżurze.

Przy tworzeniu szablonu można zaznaczyć opcję: praca w ruchu ciągłym - również w dniach świątecznych wtedy program przy wpisywaniu szablonu wpisze pracownikowi nominalny czas pracy np. w dniu 1 maja jeżeli ten dzień wypada w środę.

18 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL 8.1.1 Jednotygodniowy

Program będzie automatycznie zaliczał do bilansu czasu pracy 8 godzin jeżeli pracownik przyjdzie do pracy miedzy godziną 7:30 a 8:00 i wyjdzie z pracy między godziną 16:00 i 16:30. Jeżeli przyjdzie o godzinie 7:10 i wyjdzie o 16:50 program zaliczy w tym dniu 9:40 z tego 1:40 jako godziny nadliczbowe. Jeżeli przyjdzie do pracy o godz. 8:10 i wyjdzie o godz. 13:50 program zaliczy do czasu pracy 5:40 Jeżeli przy wyjściu nacisnął przycisk wyjścia służbowego wtedy w raportach będzie zanotowane wyjście służbowe 2:10

Kolumny Tolerancja przed i Tolerancja po są puste. Program będzie automatycznie zaliczał do bilansu czasu pracy 8 godzin nawet wtedy gdy pracownik przyjdzie do pracy o godzinie 6:30 i wyjdzie z pracy o godzinie 16:30. Nie będą naliczane godziny nadliczbowe Jeżeli przyjdzie do pracy o godz. 8:10 i wyjdzie o godz. 13:50 program zaliczy do czasu pracy 5:40

Jeżeli przy wyjściu nacisnął przycisk wyjścia służbowego wtedy w raportach będzie zanotowane wyjście służbowe 2:10

Wypełniona tylko kolumna Nominalny Program będzie zaliczał do bilansu czasu pracy 8 godzin jeżeli przebywał w pracy więcej niż 8 godzin. Jeżeli przebywał 6:43 do bilansu będzie przyjęty czas pracy 6:43 Nie będą naliczane godziny nadliczbowe Nie będą naliczane wyjścia służbowe

19 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL

Pusty szablon czasu pracy może być przypisany pracownikom, którzy nie mają stałych godzin pracy a czas ich pracy ustalany jest z kilkudniowym wyprzedzeniem. Na przykład mogą być stworzone szablony - murarze - elektrycy itp Jeżeli w opcji Raporty / Miesięczny jednemu z pracowników grupy murarze zaplanujemy, że w najbliższym tygodniu będzie pracował: w poniedziałek - od 6:00 do 17:00 we wtorek - od 9:00 do 22:00 w środę - od 11:15 do 23:20 w sobotę - od 6:15 do 18:20 i wciśniemy przycisk Zmień szablon to wszystkim murarzom program wpisze takie same normatywne godziny pracy.

20 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL 8.1.2 Dwutygodniowy

Dla każdej zmiany musi być utworzony oddzielny szablon.

Szablon dla pierwszej zmiany

Szablon dla drugiej zmiany

21 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL 8.1.3 Trzytygodniowy

Należy utworzyć 3 szablony - oddzielnie dla każdej zmiany. Szablon musi zaczynać się od tygodnia w którym obecnie pracuje zmiana dla której układamy szablon. Dla pracy nocnej muszą być wypełnione kolumny N (przyszedł na noc lub wychodzi po nocy) Jeżeli są wypełnione rubryki Tolerancja przed i Tolerancja po program będzie automatycznie naliczał godziny nadliczbowe Jeżeli są wypełnione rubryki - Niedziele i święta - Dodatkowe wolne - W porze nocnej - Na dyżurze program będzie te godziny automatycznie wstawiał do miesięcznej i rocznej ewidencji czasu pracy. Godziny pracy dla zmiany nocnej są zaliczane do dnia w którym pracownik rozpoczął pracę na nocnej zmianie.

8.1.4 Zmienny

Szablon do rozliczania osób pracujących w systemie czterobrygadowym, systemie pracy ciągłej 12/24 lub innych w których cykl zmian nie jest tygodniowy. Podany przykład dotyczy osoby pracującej w systemie 12 godzin pracy 24 godziny wolne Dla pracy nocnej muszą być wypełnione kolumny N (przyszedł na noc lub wychodzi po nocy) Jeżeli są wypełnione rubryki Tolerancja przed i Tolerancja po program będzie automatycznie naliczał godziny nadliczbowe. Jeżeli są wypełnione rubryki - Niedziele i święta - Dodatkowe wolne - W porze nocnej - Na dyżurze program będzie te godziny automatycznie wstawiał do miesięcznej i rocznej ewidencji czasu pracy.

22 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL 8.1.5 ruchomy 1 - bilansowany w dniu

Szablon przeznaczony dla osób które pracują w systemie jednozmianowym i powinny przyjść do pracy przed godziną 9:00 i wyjść z pracy po godzinie 14:00 pod warunkiem że przepracują w tym dniu 8 godzin. Na przykład: Pracownikowi, który przyszedł do pracy o godzinie 6:30 i wyszedł o 15:45 program zaliczy czas pracy 8:00 godzin Jeżeli przyjdzie o godzinie 8:30 i wyjdzie o godzinie 14:45 program zaliczy czas pracy 6:15 Nie należy wpisywać tolerancji Program dla tego szablonu nie nalicza automatycznie godzin nadliczbowych.

8.1.6 ruchomy 2 - bilansowany w miesiącu Szablon przeznaczony dla osób które pracują w systemie jednozmianowym i czas pracy jest bilansowany w skali miesiąca. W jednym tygodniu pracownik może pracować po 7 godzin a w następnym po 9. Nie należy wpisywać tolerancji Program dla tego szablonu nie nalicza automatycznie godzin nadliczbowych.

23 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL 8.2 Harmonogramy

Harmonogram miesięczny należy tworzyć dla kolejnych miesięcy. Pracownikowi w funkcji Załoga należy przypisać jego nazwę np. produkcja. Harmonogramy tworzone dla kolejnych miesięcy są przypisywane automatycznie pracownikom korzystającym z harmonogramu o tej nazwie. Godziny pracy dla zmiany nocnej są zaliczane do dnia w którym pracownik rozpoczął pracę na nocnej zmianie.

24 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL 9. Ustawienia

9.1 Tworzenie kalendarzy - wprowadzanie dni wolnych Dla następnego roku możemy utworzyć kalendarz i wprowadzić do niego święta oraz dodatkowe dni wolne obowiązujące w całej firmie. Kalendarz dla następnego roku należy utworzyć wcześniej aby program od 1 stycznia wpisał zaznaczone święta i dni dodatkowe wolne do kartotek wszystkich pracowników.

9.2 Sprawdzenie i naprawa baz danych Sprawdzanie bazy Kartoteki dla wszystkich pracowników są zakładane automatycznie przy pierwszym uruchomieniu programu w danym roku. Wciśnięcie klawisza pozwala sprawdzić czy kartoteki zostały poprawnie założone i skorygować ewentualne błędy. Jeżeli do programu zostało wpisane kilka tysięcy pracowników sprawdzanie może potrwać kilka minut. Indeksowanie bazy Indeksowanie baz danych znacznie przyspiesza wyszukiwanie danych. Program RCP ma wbudowaną funkcję funkcję automatycznego indeksowania. Klawisz umożliwia odświeżenie indeksów. Przeliczanie bazy Program przeliczy wszystkie dane czasu pracy dla bieżącego lub poprzedniego roku. Operacja może potrwać kilka minut ( około 1 sekundy dla każdego pracownika )

9.3 Nazwy działów Wprowadzenie nazw działów w firmie. Pracownik powinien być przypisany do jednego z działów. Na przykład. Pracownicy są przypisani do działów: - Kadry - Księgowość - Produkcja - Sklep Program można skonfigurować tak, że komputer w dziale Kadr będzie obsługiwały dane wszystkich pracowników firmy. Komputery w działach Księgowość, Produkcja, Sklep będą obsługiwały dane pracowników tylko jednego działu. 25 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL 10. Pin kod Funkcja Pin kod będzie aktywna jeżeli minimum jednej osobie zostanie przypisany status administrator.

Do programu można się zalogować: -

po wpisaniu kodu PIN - do 10 znaków

-

przy pomocy karty

-

po wpisaniu nazwiska ( lub kilku pierwszych liter ) i kodu PIN (w ramce Logowanie należy zaznaczyć nazwisko + PIN)

- czytnik DS-4

Logowanie przy pomocy kodu PIN Po zaznaczeniu statusu, należy nacisnąć klawisz Tymczasowy pin. Program wyświetla w okienku tymczasowy kod PIN pozwalający na jednorazowe zalogowanie do programu. Można ten kod podać np. telefonicznie lub mailem osobie która korzysta z innego komputera. Osoba której przydzielono kod tymczasowy powinna natychmiast zalogować się do programu. Po zalogowaniu program wymusza zmianę tego kodu. Należy wpisać własny pin zawierający dowolną kombinację liter i cyfr o długości nie przekraczającej 10 znaków. Zastosowany w programie sposób logowania jest bardzo bezpieczny. Administrator komputera nie zna i nie może odczytać kodu PIN poszczególnych osób. Jeżeli ktoś zapomni kodu administrator może wygenerować ponownie tymczasowy pin, a osoba która kodu zapomniała ponownie wprowadzi znany tylko sobie kod. Logowanie przy pomocy karty Należy położyć kartę na czytniku DS-4 i wcisnąć klawisz F5. Dostępne statusy 0 1 2 3 4 5 6

-

administrator nadzór obsługa, jeden dział przeglądanie własnych danych obsługa, wszyscy pracownicy portiernia - logowanie do programu Przepustki obsługa, wybrane działy

- dostępne wszystkie funkcje programu - dostępne wszystkie funkcje programu oprócz Konfiguracja - dostępne funkcje Raporty, Lista obecności - dostępne funkcje Raporty - dostępne funkcje Raporty, Lista obecności - dostępne funkcje Raporty, Lista obecności

Dodawanie i usuwanie działów, które będzie obsługiwać zaznaczona osoba.

26 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL 11. Konfiguracja

Instalowanie urządzeń -

proszę wcisnąć klawisz Dodaj linię zaznaczyć sposób podłączenia linii LAN lub USB dla urządzeń LAN proszę pisać adres IP urządzenia wpisać nazwę urządzenia np. "Wejście główne" wcisnąć klawisz Zapisz

zdarzenia odczytuje: Na serwerze mogą być zainstalowane 3 programy RCP, DS-3000, RCP_TRX pozwalające na odczytywanie zdarzeń z pamięci zainstalowanych urządzeń i zapisywania do wspólnej bazy SQL. Należy wybrać program, który będzie odczytywał dane. linia zablokowana wyłączenie linii która jest uszkodzona Czytnik USB Proszę najpierw zainstalować wirtualny port USB dla czytnika DS-4. Konieczny jest do tego plik konfiguracyjny mchpcdc.ini który znajduje się na płycie instalacyjnej. Sposób instalacji portu opisany jest w innej części instrukcji. Przed zaznaczeniem funkcji Czytnik USB czytnik DS-4 musi być zainstalowany i podłączony do komputera. Usuń zdarzenia starsze niż: Program usunie tylko zdarzenia wykorzystywane przez program DS-3000. Nie usuwa raportów czasu pracy programu RCP. Zmień IP Pozwala zmienić adres IP urządzenia (sposób zmiany adresu IP został opisane w innej części instrukcji) Usuń nazwę serwera Usuwa zapisaną w rejestrze ścieżkę do serwera na którym jest zainstalowana baza SQL.

27 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL 11.1 Rejestrator DS-2401

DS-2401 - rejestrator czasu pracy Przy instalowaniu rejestratora należy wpisać nazwę np. Portiernia oraz zaznaczyć sposób podłączenia - LAN lub USB. Dla transmisji LAN należy podać adres IP. Wciśnięcie klawisza Kasowanie zdarzeń powoduje wyczyszczenie pamięci zdarzeń rejestratora.

28 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL 11.2 Zmiana adresu IP

KROK 1 Zmienić IP komputera programującego na : 192.168.0. 33 (ostatni człon adresu - dowolny) Karty LAN wbudowane do kontrolerów można programować przy pomocy komputera którego adres IP jest ustawiony jako 192.168.0.XXX (proszę nie ustawiać adresu 192.168.0.100)

KROK 2 Przełożyć zworę na płytce w pozycję PROG ( adres IP kontrolera jest zabezpieczony sprzętowo - zmiana adresu wymaga przełożenia zwory )

DS-2401

ZMIANA ADRESU IP PROG PRACA

KROK 3 Uruchomić program i wybrać funkcję Konfiguracja. Wpisać w okienku wymagany dla tej karty adres IP. Wcisnąć klawisz Zmień IP

KROK 4 Przełożyć zworę na płytce w pozycję PRACA KROK 5 Przywrócić pierwotny adres IP komputera.

UWAGA: Jeżeli kontroler jest bezpośrednio podłączany do gniazda sieciowego komputera (bez switch'a), konieczne jest użycie kabla z żyłami skrzyżowanymi.

31 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL 11.3 Czytnik kart DS-4

Na płycie instalacyjnej programu jest katalog config_elarm_USB. Proszę uruchomić znajdujący się w tym katalogu program config_elarm_USB.exe Przy pomocy tego programu można zainstalować lub usunąć sterowniki wykorzystywane przez czytnik DS-4

30 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL 12. Zdarzenia - plik tekstowy DS-2401

Program przy odczytywaniu zdarzeń z zainstalowanych urządzeń tworzy plik tekstowy w katalogu Rptxt. Nazwa pliku jest datą odczytania zdarzeń. np. zdarzenia odczytywane w dniu 13 marca 2010 roku będą zapisywane w pliku o nazwie 20100313.txt

EB C1 00 0775B2E4 10 02 08 13 32 00 01 C0DE CRC

kontroler DS-2400 numer sterownika GS wejście : 00,01,02,03,04,05,06,07 karta nieuprawniona : E0,E1,E2,E3,E4,E5,E6,E7

00 20 40 60 80 A0 rejestrator DS-2401 C0 E0 kontroler DS-2405 01 21 kontroler DS-230 41 61 81 minuta A1 C1 godzina E1

wyjście klawisz 1 + wyjście klawisz 2 + wyjście klawisz 3 + wyjście klawisz 4 + wyjście klawisz 5 + wyjście klawisz 6 + wyjście klawisz 7 + wyjście wejście klawisz 1 + wejście klawisz 2 + wejście klawisz 3 + wejście klawisz 4 + wejście klawisz 5 + wejście klawisz 6 + wejście klawisz 7 + wejście

dzień miesiąc rok numer karty numer urządzenia rodzaj urządzenia C0 - kontroler DS-2400 C1 - rejestrator RCP DS-2401 C3 - kontroler DS-2402 C4 - rejestrator RCP DS-2401S C5 - kontroler DS-2405 nagłówek C2 - kontroler DS-230

31 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL ZDARZENIA - PLIK TEKSTOWY - karty z UID 8 lub 14 znaków Program przy odczytywaniu zdarzeń z zainstalowanych urządzeń tworzy plik tekstowy w katalogu Rptxt. Nazwa pliku jest datą odczytania zdarzeń. np. zdarzenia odczytywane w dniu 28 kwietnia 2014 roku będą zapisywane w pliku o nazwie 20140414.txt

EC E5 00 A1 00 FF 0775B2E4000000 14 04 28 12 48 37 00

000000D74A CRC

dla DS-2401X 00 wyjście 20 klawisz 1 + wyjście 40 klawisz 2 + wyjście 60 klawisz 3 + wyjście 80 klawisz 4 + wyjście A0 klawisz 5 + wyjście C0 klawisz 6 + wyjście E0 klawisz 7 + wyjście 01 wejście 21 klawisz 1 + wejście 41 klawisz 2 + wejście 61 klawisz 3 + wejście 81 klawisz 4 + wejście A1 klawisz 5 + wejście C1 klawisz 6 + wejście E1 klawisz 7 + wejście sekunda minuta godzina dzień miesiąc rok

numer karty: 14 znaków lub 8 znaków + 000000

nie wykorzystywane FF numer linii

rodzaj kart

dla DS-2401X i DS-2405X A1 Unique B1 Mifare 4 UID B2 Mifare 7 UID B3 Mifare DESFire

rodzaj urządzenia 10 -> DS-2401X

rodzaj płyty E5 - DS-2401X nagłówek 32 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl

RCP-SQL 13. Export do innych programów

Program może eksportować zdarzenia czasu pracy dla innych programów. Proszę założyć na dysku serwera katalog C:\Elarm\Export W tym katalogu program będzie zapisywał dane o wejściach i wyjściach pracowników. Tworzone będą w katalogu C:\Elarm\Export dla każdego dnia oddzielne pliki tekstowe. Nazwa pliku jest nazwą dnia w którym jest dokonywany odczyt danych np. w dniu 2011-06-12 dane będą zapisywane do pliku 20110612.txt

Przykładowe rekordy zapisywane w pliku: S10002,A123bcdefgh,0844A6A6,20110612,1211,01 S10002,A123bcdefgh,0844A6A6,20110612,1211,21 S10002,A123bcdefgh,0844A6A6,20110612,1211,41 S10002,A123bcdefgh,0844A6A6,20110612,1211,61 S10002,A123bcdefgh,0844A6A6,20110612,1212,81 S10002,A123bcdefgh,0844A6A6,20110612,1212,A1 S10002,A123bcdefgh,0844A6A6,20110612,1212,C1 S10002,A123bcdefgh,0844A6A6,20110612,1212,E1 S10002,A123bcdefgh,0844A6A6,20110612,1211,00 S10002,A123bcdefgh,0844A6A6,20110612,1212,20 S10002,A123bcdefgh,0844A6A6,20110612,1212,40 S10002,A123bcdefgh,0844A6A6,20110612,1212,60 S10002,A123bcdefgh,0844A6A6,20110612,1212,80 S10002,A123bcdefgh,0844A6A6,20110612,1212,A0 S10002,A123bcdefgh,0844A6A6,20110612,1212,C0 S10002,A123bcdefgh,0844A6A6,20110612,1212,E0

S10002 A123bcdefgh 0844A6A6 20110612 1211 01

-

wejście wejście służbowe 1 wejście służbowe 2 wejście służbowe 3 wejście służbowe 4 wejście służbowe 5 wejście służbowe 6 wejście służbowe 7 wyjście wyjście służbowe 1 wyjście służbowe 2 wyjście służbowe 3 wyjście służbowe 4 wyjście służbowe 5 wyjście służbowe 6 wyjście służbowe 7

Kod pracownika w programach Elarm Kod pracownika w programie do którego eksportujemy dane Numer karty Data 2011-06-12 Godzina 12:11 Oznaczenie wejść i wyjść

35 ELARM 93-160 Łódź ul. Mochnackiego 34 tel/fax +48 (42) 682-81-38 www.elarm.pl