NOWE

RENAULT

LAGUNA

HATCHBACK & GRANDTOUR

DRIVE THE CHANGE

FOCUS

PRZYJEMNOŚĆ KLASY

PREMIUM

POZNAJ W LAGUNIE NOWY WYMIAR POTĘŻNYCH I PORYWAJĄCYCH EMOCJI... POZNAJ JEJ PRZENIKLIWE „SPOJRZENIE”, RASOWY DESIGN ORAZ DRAPIEŻNE KSZTAŁTY. LAGUNA TO AUTO, KTÓRE POBUDZA WYOBRAŹNIĘ I DOSTARCZA ABSOLUTNIE NIEOPISANYCH DOZNAŃ Z JAZDY. NOWA LAGUNA - POZNAJ NAJWYŻSZY WYMIAR PRZYJEMNOŚCI.

1.

3.

2.

4.

WYRAFINOWANA OSOBOWOŚĆ

1. Tapicerka Limited, charakterystyczna dla tej wersji. Gwarantuje na co dzień wyjątkowy komfort jazdy. 2. Poziomo umieszczone pod reflektorami światła dzienne LED. Dodają subtelności „spojrzeniu” auta i zapewniają optymalną widoczność zarówno w dzień, jak i w nocy. 3. Pasjonatom muzyki Laguna oferuje system audio Bose®, zapewniający poziom emocji porównywalny z koncertem na żywo. Dzięki szczegółowej analizie akustyki wnętrza Laguny oraz wykorzystaniu wiedzy i doświadczenia firmy Bose®, wszyscy pasażerowie mogą cieszyć się jednakowym poziomem realizmu i jakości odtwarzanych dźwięków. 4. System 4Control. Sygnowany przez Renault innowacyjny system 4Control jest dostarczającą niezrównanych wrażeń z jazdy technologią oferowaną wyłącznie w Lagunie. Cztery koła skrętne zapewniają utrzymanie optymalnego toru jazdy, wprowadzając kierowcę w nowy wymiar przyjemności prowadzenia i unikalnych doznań z jazdy. Kąt skrętu tylnych kół zmienia się zależnie od prędkości pojazdu. Do 60 km/h skręcają one w kierunku przeciwnym do skrętu kół przednich, ułatwiając wykonywanie manewrów. Powyżej 60 km/h, koła przednie i tylne ustawiają się w tym samym kierunku, idealnie utrzymując tor jazdy na zakrętach. Na krętych drogach system pozwala ograniczyć zakres ruchów kierownicą, zapewniając spokojną i bezstresową jazdę.

ZAAWANSOWANE

TECHNOLOGIE

SYSTEM RENAULT R-LINK DZIĘKI SWEMU DOTYKOWEMU EKRANOWI, FUNKCJI POLECEŃ GŁOSOWYCH* I PILOTOWI STERUJĄCEMU, OFERUJE WYJĄTKOWO PROSTY DOSTĘP DO SZEREGU INNOWACYJNYCH I PRAKTYCZNYCH FUNKCJI: NAWIGACJI TOMTOM®, MULTIMEDIÓW, ŁĄCZNOŚCI TELEFONICZNEJ, INFORMACJI O POJEŹDZIE, JAK RÓWNIEŻ DO KATALOGU APLIKACJI DO POBRANIA ZA POŚREDNICTWEM R-LINK STORE. RENAULT R-LINK NA DOBRE ŁĄCZY ŚWIAT SAMOCHODÓW I CYFROWYCH TECHNOLOGII.

Wprowadzając innowacje, Renault dostosowuje samochód do Twoich codziennych potrzeb.

Dzięki innowacjom nasze samochody stają się jeszcze łatwiejsze w użytkowaniu.

Wprowadzając innowacje, budujemy przyszłość, która wyprzedza Twoje oczekiwania.

Możesz jeździć i mieć dostęp do Internetu! Dzięki Renault R-Link zyskujesz dostęp do swojej książki teleadresowej, plików muzycznych i aplikacji internetowych. Renault R-Link obsługuje się dotykowo za pośrednictwem ekranu lub za pomocą pilota sterującego pod kierownicą.

Możesz korzystać z fabrycznie zainstalowanych aplikacji takich jak: e-mail, R-Link Tweet, Renault Assistance, informacje pogodowe. Natomiast R-Link Store umożliwia przeglądanie i pobieranie wielu innych aplikacji samochodowych, informacyjnych, praktycznych, rozrywkowych, kulturalnych bądź turystycznych.

Codzienne zmniejszenie zużycia paliwa jest teraz łatwe dzięki programowi Driving eco² i jego spersonalizowanym poradom. A HD Traffic®* poinformuje Cię z wyprzedzeniem o nieprzewidzianych sytuacjach na drodze.

1. Ekran dotykowy z możliwością personalizacji strony głównej. Skonfiguruj swoje skróty, aby jednym dotknięciem przejść do swoich ulubionych funkcji. 2. Muzyka z przenośnych urządzeń. Podłącz się za pośrednictwem Bluetooth® lub poprzez gniazdo USB systemu Renault R-Link i słuchaj swojej ulubionej muzyki. 3. Telefoniczny zestaw głośnomówiący. W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa rozmawiaj przez telefoniczny zestaw głośnomówiący Bluetooth® lub wybieraj numer korzystając z zapisanych w telefonie kontaktów.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

4. Informacje dotyczące samochodu. Zmniejsz zużycie paliwa w swoim aucie dzięki przyjaznemu dla użytkownika programowi Driving eco2. Zapoznaj się z bilansem pokonanej trasy oraz ze spersonalizowanymi, przydatnymi poradami. 5. Usługi. Korzystaj z fabrycznie zainstalowanych aplikacji (e-mail, R-Link Tweet, Renault Assistance, informacje pogodowe). Z pokładu swojej Laguny zapoznaj się z kompletnym katalogiem aplikacji Renault R-Link dzięki sześciu miesiącom nieodpłatnych usług on-line. Utwórz swoje konto na stronie internetowej Moje Renault, aby uzyskać dostęp do R-Link Store i pobierać stamtąd mapy oraz aktualizacje poszczególnych oprogramowań. 6. System. Możesz w niezwykle prosty sposób dostosować ustawienia Renault R-Link do swoich upodobań (język, zegar, dźwięki, itp.). * System poleceń głosowych nie jest dostępny w języku polskim.

POCZUCIE PEŁNEJ

KONTROLI ZWYCIĘSKI DUET

ROB WHITE

GASPAR GASCON

Dyrektor Renault Sport F1®

Dyrektor ds. konstrukcji silników Renault

W Renault nowe pomysły technologiczne rodzą się z pasji pracujących tu ludzi. Rob White, Dyrektor techniczny Renault Sport F1®, stworzył wraz ze swoim zespołem silniki Renault, które napędzają jedną czwartą bolidów startujących w Formule 1®. Silniki, które zwyciężają już od 35 lat! 11 tytułów mistrza świata. Jeśli chodzi o silniki do samochodów produkowanych seryjnie, Gaspar Gascon, Dyrektor ds. konstrukcji silników Renault, skonstruował wraz ze swoim zespołem nową gamę silników Energy. Uważasz, że nie ma to żadnego związku? Wprost przeciwnie! Rob i Gaspar mają z sobą codzienny kontakt, wymieniają się nowymi pomysłami i wspólnie je rozwijają, korzystając nawzajem ze swojego know-how. Celem jest zredukowanie o 35% zużycia paliwa i emisji CO2, przetestowanie wytrzymałości silników w ekstremalnych warunkach i zapewnienie najwyższego poziomu przyjemności prowadzenia samochodów Renault. Połączenie sił i umiejętności dwóch zespołów konstruktorskich wyzwala podwójną dynamikę i umożliwia zaprojektowanie jednych z najlepszych na świecie silników.

EFEKTYWNOŚĆ W STYLU HIGH-TECH... SZTUKA ŁĄCZENIA INNOWACYJNYCH TECHNOLOGII UMOŻLIWIAJĄCYCH NIESPOTYKANY WZROST OSIĄGÓW. WYSOKOPRĘŻNE I BENZYNOWE SILNIKI OPRACOWANE NA POTRZEBY LAGUNY ZMIENIAJĄ RADYKALNIE SYTUACJĘ: WYDZIELAJĄ MNIEJ CO2 I SĄ NIESPOTYKANIE OSZCZĘDNE, OFERUJĄC PRZY TYM DUŻE PRZYSPIESZENIE. PRZYJEMNOŚĆ POD PEŁNĄ KONTROLĄ.

P

rzed inżynierami z działu konstrukcji silników Renault stanęło ambitne wyzwanie - nadać nowy wymiar przyjemności prowadzenia z równoczesnym radykalnym ograniczeniem zużycia energii i emisji zanieczyszczeń. Dzięki skojarzonemu efektowi szeregu innowacyjnych technologii, silniki Laguny umożliwiają znaczną obniżkę zużycia paliwa, emisji CO2 i kosztów użytkowania pojazdu.

Wśród jednostek wysokoprężnych na szczególną uwagę zasługuje silnik dCi 110, dysponujący momentem obrotowym 240 Nm, umożliwiającym dynamiczne przyspieszenie podczas ruszania z miejsca i na kolejnych biegach, przy zachowaniu niewielkiego zużycia paliwa: zużycie w cyklu mieszanym to zaledwie 4,2 l/100 km*, a emisja CO2 jest na poziomie 109 g CO2/km* w wersji hatchback i 110 g CO2/km* w wersji Grandtour. To idealne połączenie przyjemności prowadzenia i komfortu. Wysokoprężna jednostka 2.0 Energy dCi jest dostępna na 3 poziomach mocy: 130, 150 lub 175 KM - wszystkie wyposażone w system odzyskiwania energii ESM (Energy Smart Management). Jazda Laguną z tym silnikiem dostarcza wrażenia mocy i przyjemności prowadzenia przy oszczędnym zużyciu paliwa. Przyspieszenie przy ruszaniu z miejsca i na kolejnych biegach jest dynamiczne i mocne już od najniższych obrotów silnika. Dzięki zastosowaniu technologii opracowanych na potrzeby Formuły 1 oraz systemowi ESM efektywność energetyczna auta jest niezwykle wysoka: niewielkie zużycie paliwa (średnio 4,8 l/100 km*) i emisja CO2 obniżona do 126 g/km*. Silnik 2.0 Energy dCi w wersji o mocy 175 KM jest dostępny z automatyczną skrzynią biegów i również układem odzyskiwania energii (ESM). Emisja CO2 obniżona została w nim dla obydwu wersji nadwozia do 150 g/km*. Wśród jednostek benzynowych tradycję łączenia pasji z rozsądkiem podtrzymuje silnik 2.0 16V. Umożliwia on elastyczną i dynamiczną jazdę dzięki dostępności 85% momentu obrotowego i mocy już od 2 000 obr./min. Osiąga moc 140 KM przy maksymalnych obrotach 6 000 obr./min i moment obrotowy 195 Nm przy 3 750 obr./min. Tym wysokim osiągom towarzyszy wyjątkowo małe zużycie paliwa: w cyklu mieszanym to 7,5 l/100 km (dotyczy wersji hatchback). * Zużycie paliwa i emisja CO2 określone zgodnie z obowiązującymi wytycznymi.

TO, CO NAJLEPSZE W ZAAWANSOWANYCH TECHNOLOGIACH

1 2

SYSTEM ESM (ENERGY SMART MANAGEMENT) Pozwala na zoptymalizowanie zużycia energii elektrycznej i ładowanie akumulatora trakcyjnego poprzez odzyskiwanie i przetwarzanie energii kinetycznej w fazach zwalniania i hamowania.

SYSTEM THERMOMANAGEMENT System ten umożliwia przyspieszenie wzrostu temperatury silnika w celu obniżenia oporów tarcia (niższa lepkość oleju).

WARSZTAT KREATYWNOŚCI POZIOMY WYPOSAŻENIA, KOLORY, OPCJE - WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE!

EXPRESSION

Silniki: 2.0 16V 140, 1.5 dCi 110 WYPOSAŻENIE SERYJNE EXPRESSION: ESP + ABS + układ wspomagania nagłego hamowania 6 poduszek powietrznych System Isofix na 2 miejscach z tyłu Regulator-ogranicznik prędkości Autostradowy tryb pracy kierunkowskazów Automatyczna, dwustrefowa klimatyzacja Czujnik światła i deszczu Elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka boczne Automatyczny hamulec postojowy, elektromechaniczny Wspomaganie parkowania tyłem Elektrycznie podnoszone szyby tylne sterowane impulsowo Elektrycznie podnoszone szyby przednie sterowane impulsowo Karta Renault

LIMITED

Silniki: 2.0 16V 140, 2.0 dCi 130, 2.0 dCi 150 WYPOSAŻENIE SERYJNE LIMITED = EXPRESSION +: Tapicerka materiałowo-skórzana (skóra ekologiczna) w kolorze grafitowym z elementami ozdobnymi Limited Nakładki na progi drzwi przednich z napisem Limited Obudowy lusterek bocznych w kolorze lśniącej czerni Oznakowanie zewnętrzne Limited Kierownica pokryta skórą typu GT Aluminiowa gałka dźwigni zmiany biegów Gniazdo USB i jack Środkowy podłokietnik z tyłu Schowek na osłonę bagażnika (Grandtour) Obręcze kół ze stopu metali lekkich 17”, wzór Akihiro srebrne

Kierownica skórzana z regulacją ustawienia w pionie i w poziomie Fotel kierowcy i pasażera regulowany manualnie Środkowy podłokietnik z przodu Radioodtwarzacz CD MP3, 3D Sound by Arkamys, Bluetooth®, panel złączy analogowych Tapicerka materiałowo-skórzana (skóra ekologiczna) w kolorze ciemnografitowym Elementy ozdobne w kolorze metalicznym Światła dzienne z diodami LED Obręcze kół ze stopu metali lekkich 16", wzór Bertrand Klapka wlewu paliwa z wbudowanym korkiem Relingi dachowe (Grandtour)

BOSE ® EDITION

Silniki: 2.0 16V 140, 2.0 dCi 150, 2.0 dCi 175 aut. WYPOSAŻENIE SERYJNE BOSE® EDITION = LIMITED +: System audio Bose® Lakierowane osłony głośników (dotyczy tylko wersji Bose® Edition) System Renault R-Link Karta Renault Hands Free Elektrycznie regulowane, podgrzewane i składane lusterka boczne Obudowy lusterek bocznych w czarnym błyszczącym kolorze (dotyczy tylko wersji Bose® Edition) Fotele przednie podgrzewane Elektrochromatyczne wewnętrzne lusterko wsteczne Elementy ozdobne w czarnym błyszczącym kolorze

Nakładki na progi drzwi z napisem Bose® Specjalna tapicerka ze skóry ekologicznej łączonej z tkaniną Pasy bezpieczeństwa w kolorze szarym (dotyczy tylko wersji Bose® Edition) Oznakowanie zewnętrzne Bose® (dotyczy tylko wersji ze skrzynią manualną) Przyciemniane tylne boczne szyby i szyba tylna (Grandtour) Obręcze kół ze stopu metali lekkich 17”, wzór Akihiro czarne

WYMIARY RENAULT LAGUNA Pojemność bagażnika (dm3) Wymiary (mm) A - Rozstaw osi B - Długość całkowita C - Zwis przedni D - Zwis tylny E - Rozstaw kół przednich F - Rozstaw kół tylnych G -  Szerokość całkowita bez lusterek bocznych G1 - Szerokość całkowita z lusterkami bocznymi H - Wysokość pojazdu nieobciążonego pod klapą pojazdu H1 - Wysokość nieobciążonego progu bagażnika pojazdu J - Wysokość nieobciążonego K - Prześwit pojazdu obciążonego M - Szerokość nad przednimi podłokietnikami M1 - Szerokość nad tylnymi podłokietnikami na wysokości przednich N - Szerokość podłokietników Szerokość na N1 - podłokietnikówwysokości tylnych od siedzenia do dachu pod kątem P - Wysokość 14° z przodu Wysokość Q - 14° z tyłu od siedzenia do dachu pod kątem R - Promień na wysokości kolan Y - Szerokość otworu bagażnika u góry Y1 - Szerokość otworu bagażnika u dołu Y2 - Szerokość wewnętrzna między wnękami kół Z1 - Długość załadunku do oparcia tylnej kanapy Z2 - Długość załadunku po złożeniu tylnej kanapy Z3 - Wysokość pod tylną półką

RENAULT LAGUNA GRANDTOUR Pojemność bagażnika (dm3) Wymiary (mm) A - Rozstaw osi B - Długość całkowita C - Zwis przedni D - Zwis tylny E - Rozstaw kół przednich F - Rozstaw kół tylnych G - Szerokość całkowita bez lusterek bocznych G1 - Szerokość całkowita z lusterkami bocznymi H - Wysokość pojazdu nieobciążonego Wysokość pod klapą pojazdu H1 nieobciążonego Wysokość progu bagażnika pojazdu J nieobciążonego K - Prześwit pojazdu obciążonego M - Szerokość nad przednimi podłokietnikami M1 - Szerokość nad tylnymi podłokietnikami Szerokość na wysokości przednich N podłokietników Szerokość na wysokości tylnych N1 podłokietników Wysokość od siedzenia do dachu pod kątem P 14° z przodu Wysokość od siedzenia do dachu pod kątem Q 14° z tyłu R - Promień na wysokości kolan Y - Szerokość otworu bagażnika u góry Y1 - Szerokość otworu bagażnika u dołu Y2 - Szerokość wewnętrzna między wnękami kół Z1 - Długość załadunku do oparcia tylnej kanapy Z2 - Długość załadunku po złożeniu tylnej kanapy Z3 - Wysokość pod tylną półką

450 2 756 4 695 1 014 926 1 557 1 512 1 811  2 060 1 445 1 900 711 >120 1 487 1 490 1 440 1 400 890 842 220 870 910 1 000 1 005 1 805 470

508 2 756 4 803 1 014 1 031 1 557 1 512 1 811  2 060 1 445 1 900 546 >120 1 487 1 490 1 440 1 400 890 895 220 890 1 030 1 000 1 120 1 910 436

DANE TECHNICZNE SILNIKI Skrzynia biegów mechaniczna Skrzynia biegów automatyczna Norma emisji spalin Pojemność skokowa (cm3) Średnica cylindra x skok tłoka (mm) Maksymalna moc kW CEE (KM) przy obrotach (obr./min) Maksymalny moment obrotowy Nm CEE przy obrotach (obr./min) Rodzaj wtrysku

2.0 16V 140 6-biegowa ­Euro 5 1 997 84x90,1 103 (140) przy 6000 195 przy 3750 wielopunktowy sekwencyjny

1.5 dCi 110 6-biegowa ­Euro 5 1 461 76x80,5 81 (110) przy 4000 240 przy 1750

2.0 dCi 130 6-biegowa ­Euro 5 1 995 84x90 96 (130) przy 4000 320 przy 2000

2.0 dCi 150 6-biegowa ­Euro 5 1 995 84x90 110 (150) przy 4000 340 przy 2000

2.0 dCi 175 aut. -­ 6-biegowa Euro 5 1 995 84x90 127 (173) przy 3750 360 przy 2000

bezpośredni Common Rail

OSIĄGI 0-100 km/h (s) (Hatchback/Grandtour) Prędkość maksymalna na torze (km/h) (Hatchback/Grandtour) ZUŻYCIE PALIWA Emisja CO2 (g/km)* (Hatchback/Grandtour) Cykl miejski (l/100 km)* (Hatchback/Grandtour) Cykl pozamiejski (l/100 km)* (Hatchback/Grandtour) Cykl mieszany (l/100 km)* (Hatchback/Grandtour) POJEMNOŚĆ Zbiornik paliwa (l) Bagażnik po złożeniu tylnej kanapy (dm3) (Hatchback/Grandtour) KOŁA I OPONY

9,1 / 9,3 210 / 205

11,9 / 12,1 192 / 188

10,6 / 10,8 206 / 202

9,5 / 10,0 210

9,8 / 10,0 220 / 215

173 / 175 10,1 / 10,2 6,1 / 6,2 7,5 / 7,6

109 / 110 4,9 3,7 / 3,8 4,2

126 6,3 4,0 4,8

126 6,3 4,0 4,8

150 7,4 4,8 5,8

Wymiary opon

195/60 R16, 205/60 R16, 215/50 R17

215/50 R17

215/50 R17

66 1377 / 1593 195/60 R16, 205/60 R16

215/50 R17

* Wartości zużycia paliwa i emisji CO2 ustalone zgodnie ze standardową metodą pomiaru określoną w obowiązujących przepisach dotyczących homologacji pojazdów. Identyczna dla wszystkich producentów metoda pomiaru umożliwia porównanie samochodów. Zużycie paliwa w warunkach rzeczywistych zależy od warunków eksploatacji pojazdu, wyposażenia i stylu jazdy kierowcy. W celu optymalizacji spalania zachęcamy do zapoznania się z poradami dostępnymi na www.renault.pl. Wyżej wymienione wartości mogą ulec zmianie w zależności od wyposażenia samochodu. Samochody Renault podlegają recyklingowi, odzyskowi zgodnie z ustawą o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji oraz innymi przepisami dotyczącymi wymogów ochrony środowiska. Demontażu samochodów i ich zużytych części dokonuje się zgodnie ze stosownymi przepisami o odpadach. Szczegółowe informacje dotyczące spełniania wymogów ochrony środowiska na www.renault.pl i u Autoryzowanych Partnerów Renault.

OBRĘCZE KÓŁ OBRĘCZE KÓŁ 16” WZÓR BERTRAND

OBRĘCZE KÓŁ 17” WZÓR AKIHIRO CZARNE

OBRĘCZE KÓŁ 17” WZÓR AKIHIRO SREBRNE

STREFA KOLORÓW BIEL ALPEJSKA(1)

BEŻ POPIELATY(2)

SZARY PLATYNOWY(2)

SZARY KASJOPEA(2)

SZARY ECLIPSE(2)

CZARNA PERŁA(2)

BIAŁA PERŁA(3) (1) niemetalizowany;

(2) metalizowany;

NIEBIESKI MALTE(3) (3)

metalizowany specjalny

WYPOSAŻENIE I OPCJE Expression

Limited

Bose® Edition­-

¤

• • • • • • • • • • • ¤ •

• • • • • • • • • • • ¤ •

• • • • • • • • • • • ¤ •

• • ­­• • ­• • ­• ­-

• • P P • • • • • P • P

• • P P • • • • • P ­•

• ­• • • • • • • •

• • • • • • • • • •

• • • • • • • • • •

­¤

­­-

P P• • P • ­• P

• • P • P • •

• • P ­• • •

PROWADZENIE POJAZDU System 4Control (4 koła skrętne)

BEZPIECZEŃSTWO 6 poduszek powietrznych: czołowe, przednie boczne, przednie i tylne kurtynowe Automatycznie włączane światła awaryjne w przypadku nagłego hamowania Układ kontroli toru jazdy ESP + ABS + AFU Przednie pasy bezpieczeństwa z podwójnymi napinaczami i ogranicznikami napięcia 3 trzypunktowe pasy bezpieczeństwa na tylnych siedzeniach z napinaczami i ogranicznikami napięcia Kontrolka zapięcia lub braku zapięcia pasów bezpieczeństwa na tylnych siedzeniach Przednie zagłówki nowej generacji zapobiegające urazom szyi Automatyczne odblokowanie drzwi w przypadku zderzenia Możliwość wyłączenia poduszki powietrznej pasażera z przodu System mocowania fotelików dziecięcych Isofix na 2 tylnych bocznych siedzeniach Zestaw do naprawy uszkodzenia opony Dojazdowe koło zapasowe (do 130 km/h) System kontroli ciśnienia w oponach

OŚWIETLENIE I WIDOCZNOŚĆ Przednie światła do jazdy dziennej typu LED Tylne światła wykonane w technologii LED Kierunkowe reflektory bi-ksenonowe ze spryskiwaczami Reflektory przeciwmgłowe Osłony przeciwsłoneczne z zamykanymi lusterkami po stronie kierowcy i pasażera, z kieszenią na dokumenty po stronie kierowcy Podświetlane lusterka w osłonach przeciwsłonecznych Elektrochromatyczne lusterko wewnętrzne Czujnik światła i deszczu Funkcja oświetlenia drogi do domu Szyba przednia atermiczna Elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne (asferyczne po stronie kierowcy) Elektrycznie regulowane, składane, podgrzewane lusterka boczne (asferyczne po stronie kierowcy)

SCHOWKI - FUNKCJONALNOŚĆ Przedni podłokietnik wbudowany w konsolę środkową Tylny podłokietnik z wbudowanym schowkiem i wgłębieniem na kubki Kieszenie w drzwiach przednich i tylnych Zamykany, chłodzony schowek w desce rozdzielczej po stronie pasażera Środkowa konsola ze schowkiem pod podłokietnikiem Chowany uchwyt na kubek w desce rozdzielczej Gniazdo 12V do podłączenia akcesoriów w tylnej części środkowej konsoli Gniazdo 12V do podłączenia akcesoriów w bagażniku Gniazdo 12V do podłączenia akcesoriów w schowku pod podłokietnikiem środkowej konsoli Schowek po lewej stronie kierowcy

BAGAŻNIK Otwierana szyba w klapie bagażnika (Grandtour) Siatka oddzielająca bagaż (Grandtour) Funkcja Easy Break: płaska podłoga + błyskawiczne złożenie oparcia tylnej kanapy po naciśnięciu dźwigni od strony bagażnika (Grandtour) Zamykane boczne schowki w tylnych nadkolach (Grandtour)

KOMFORT Elektrycznie podnoszone szyby przednie, sterowane impulsowo po stronie kierowcy i pasażera, z systemem zapobiegającym przycięciu palców Elektrycznie podnoszone szyby tylne, sterowane impulsowo, z systemem zapobiegającym przycięciu palców System wspomagania parkowania tyłem System wspomagania parkowania przodem i tyłem Karta Renault ze zdalnym sterowaniem Karta Renault Hands Free Dwustrefowa klimatyzacja automatyczna z czujnikiem zanieczyszczeń Automatyczny hamulec postojowy, elektromechaniczny

Regulator - ogranicznik prędkości Przednie fotele z ręczną regulacją wysokości, regulacją wzdłużną oraz regulacją kąta nachylenia, fotel kierowcy z regulacją podparcia lędźwiowego Przednie fotele podgrzewane Żaluzje przeciwsłoneczne Panoramiczny dach otwierany elektrycznie Kierownica z regulacją wysokości i głębokości ustawienia

Expression •

Limited •

Bose® Edition •P ­­•

¤ P ­•

• P ¤ •

• P ­P ¤ P

­• ­P • P

­-­ • • • ¤

• • • • • ­• • ­¤ ­• ­-

• • • • ­• • ­• ¤ ­• •

• • • • ­• • ­• ¤ ¤ • •

­-­ • ­• • • -­

­• ­­• • • • ­-

• • ­• • • • ¤

¤ ­-­ -­ ­-

-­ ¤ ¤ ­¤­ ¤

-­ -­ ¤ ¤ ­¤

-

­¤

¤

¤

­­¤

­-

KOMUNIKACJA - NAWIGACJA

Radioodtwarzacz CD MP3, 3D Sound by Arkamys®, Bluetooth® Radioodtwarzacz CD MP3, 3D Sound by Arkamys®, Bluetooth®, gniazdo USB & jack Radioodtwarzacz CD MP3, Bose® Sound System, Bluetooth®, gniazdo USB & jack Renault R-Link Dostęp do usług interaktywnych Mapa Europy - wersja rozszerzona

WYGLĄD ZEWNĘTRZNY Boczne listwy ochronne w kolorze nadwozia Klamki drzwi w kolorze matowego chromu Zderzaki w kolorze nadwozia, osłona chłodnicy w czarnym, błyszczącym kolorze, chromowane listwy ozdobne z przodu Chromowana listwa wokół bocznych szyb Obudowa lusterek bocznych w kolorze nadwozia Obudowa lusterek bocznych w kolorze lśniącej czerni Czarne klosze reflektorów przednich Obręcze kół ze stopu metali lekkich 16˝, wzór Bertrand Obręcze kół ze stopu metali lekkich 17˝, wzór Akihiro Lakier metalizowany Lakier metalizowany specjalny Relingi dachowe (Grandtour) Przyciemniane boczne szyby tylne i szyba tylna (Grandtour)

WYGLĄD WEWNĘTRZNY Aluminiowe listwy progowe z przodu Pasy bezpieczeństwa w kolorze szarym Skórzana gałka dźwigni zmiany biegów Aluminiowa gałka dźwigni zmiany biegów Tapicerka materiałowo-skórzana (skóra ekologiczna) Przednie fotele ze wzmocnionymi podparciami bocznymi Kierownica skórzana Dywaniki

PAKIETY OPCJI Pakiet Komfort 1: czujniki parkowania przodem i tyłem + fotele przednie podgrzewane Pakiet Komfort 2: lusterka boczne regulowane i składane elektrycznie + karta Renault Hands Free Pakiet Komfort 3: żaluzje przeciwsłoneczne + szyba przednia atermiczna Pakiet Komfort 4: otwierana szyba w tylnej klapie + bagażnik z przegrodami + siatka oddzielająca bagaż (Grandtour) Pakiet Komfort 5: bagażnik z przegrodami + siatka oddzielająca bagaż (Grandtour) Pakiet Widoczność 1: światła bi-ksenonowe + spryskiwacze reflektorów + funkcja reflektorów skrętnych Pakiet Widoczność 2: światła bi-ksenonowe + spryskiwacze reflektorów + funkcja reflektorów skrętnych + reflektory przeciwmgłowe + czujniki parkowania przodem i tyłem (pakiet wyklucza światła do jazdy dziennej LED) Pakiet Multimedia: Renault R-Link + radioodtwarzacz CD MP3, 3D Sound by Arkamys®, Bluetooth®, gniazdo USB & jack + mapa Europy w wersji rozszerzonej • = seryjnie; ¤ = w opcji; P = pakiet; - = niedostępne; Niektóre opcje wymagają zamówienia innych opcji lub wykluczają się wzajemnie. Szczegóły u Autoryzowanych Partnerów Renault.

(www.renault.pl)

MOJE RENAULT

LATA

Zarejestruj się na www.mojerenault.pl i poznaj ofertę przygotowaną specjalnie dla Ciebie. Zostały podjęte wszelkie środki, aby zawarte w niniejszej publikacji informacje były dokładne i aktualne w dniu oddania do druku. Publikacja została przygotowana w oparciu o serie próbne lub prototypy. W ramach polityki stałego ulepszania swoich produktów RENAULT zastrzega sobie prawo do wprowadzania w każdej chwili zmian w odniesieniu do specyfikacji opisanych lub przedstawionych pojazdów. O zmianach tych autoryzowani partnerzy RENAULT będą powiadamiani w możliwie najkrótszym terminie. Mogą występować pewne różnice między wersjami wprowadzonymi na rynek w poszczególnych krajach, tzn. niektóre elementy wyposażenia nie będą dostępne (w wyposażeniu seryjnym, w opcji lub w akcesoriach). Niektóre elementy wyposażenia opcjonalnego mogą się wykluczać lub być ze sobą powiązane. Nie zawsze zamieszczone zdjęcia należy łączyć z opisem wersji oferowanych na rynku polskim. W celu uzyskania najbardziej aktualnych informacji prosimy o skontaktowanie się z najbliższym autoryzowanym partnerem RENAULT. Ze względu na ograniczenia techniczne druku kolory widoczne na fotografiach lub ilustracjach mogą nieco różnić się od rzeczywistych kolorów lakieru lub materiałów wykończeniowych wnętrza pojazdu. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie w jakiejkolwiek postaci oraz jakąkolwiek techniką części lub całości niniejszej publikacji bez uprzedniego, pisemnego zezwolenia RENAULT jest zabronione. Niniejsza broszura nie stanowi oferty sprzedaży w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego. 27-11-2014