Studium Podyplomowe Komunikacji i Promocji w Biznesie

Cele Studium Celem studium jest przekazanie nowoczesnej i zarazem praktycznej wiedzy z zakresu szeroko rozumianej komunikacji marketingowej. Zajęcia prowadzone są zarówno w formie wykładów, seminariów jak i ćwiczeń warsztatowych, które obejmują spotkania w studio telewizyjnym, treningi z aktorami i psychologami oraz pracownikami agencji reklamowych. Głównym zadaniem studium jest poszerzenie wiedzy a takŜe doskonalenie umiejętności menedŜerów oraz zdobycie doświadczeń praktycznych w dziedzinie komunikacji.

Słuchacze Studium Studium kieruje swoją ofertę do absolwentów wyŜszych uczelni. Słuchaczami mogą być zarówno absolwenci wyŜszych uczelni ekonomicznych, jak i osoby z wyŜszym wykształceniem nieekonomicznym. Studium kierowane jest do pracowników działów marketingu, obecnych i przyszłych pracowników agencji reklamowych oraz osób chcących poszerzyć swoją wiedzę z obszaru reklamy, a takŜe podnieść swoje kwalifikacje menedŜerskie z obszarów komunikacji w biznesie.

Plan zajęć Zajęcia na Studium są realizowane w formie wykładów, ćwiczeń warsztatowych i seminariów, w łącznym wymiarze 210 godzin. Organizacja zajęć jest dostosowana do charakteru kształcenia zaocznego. Studium trwa dwa semestry (rozpoczyna się we wrześniu 2010, a kończy w czerwcy 2011). Dwudniowe zjazdy słuchaczy są organizowane na ogół jeden raz w miesiącu (sobota, w godzinach 10,00-18,30 i niedziela, w godzinach 8,30-16,50).

Program zajęć Przedmiot

Liczba godz.

Komunikacja marketingowa i badania marketingowe (Zasady marketingowego zarządzania

18

przedsiębiorstwem, Komunikacja wewnątrz przedsiębiorstwa, Badania marketingowe)

Strategia promocji i jej uwarunkowania (Strategia promocji, Marketing zintegrowany, Współpraca z agencją reklamową, Prawo a komunikacja i promocja)

36

Public Relations (Zarządzanie sytuacjami kryzysowymi, Media Relations, Lobbing, Marketing polityczny)

24

Komunikacja interpersonalna (Komunikacja werbalna i niewerbalna, Komunikacja pisemna)

20

Psychologia komunikacji (Psychologia komunikacji, Kształtowanie wizerunku osoby, Rola lidera

24

w organizacji, Etykieta w biznesie)

Prezentacje i wystąpienia publiczne

16

Sztuka negocjacji (Negocjacje, RóŜnice kulturowe w negocjacjach)

10

Promocja bezpośrednia (Marketing mobliny, BTL w praktyce, Programy lojalnościowe)

26

Komunikacja między przedsiębiorstwami

8

Kreatywność w biznesie

10

Seminarium podyplomowe

18 Razem

210

Seminarium dyplomowe Słuchacze mogą pisać pracę podyplomową w ramach jednego z poniŜszych seminariów: —

Strategia promocji



Public Relations



Promocja bezpośrednia



Sztuka negocjacji



Komunikacja interpersonalna



RóŜnice międzykulturowe w biznesie

Efekty Studium Absolwenci studium będą dysponować wiedzą i umiejętnościami praktycznymi między innymi z następujących dziedzin: —

strategia promocji,



psychologia komunikacji w biznesie,



wystąpienia publiczne,



prowadzenie negocjacji sprzedaŜowych i zakupowych,



public relations,



kreatywne myślenie.

Prowadzący zajęcia Zajęcia prowadzone są: • z pracownikami Uniwersytetu Ekonomicznego (m.in. prof. dr hab. Henryk Mruk, prof. dr hab. Bogna Pilarczyk, dr Małgorzata Michalik, dr Agnieszka Olsztyńska, dr Aleksandra Kaniewska-Sęba, dr Grzegorz Leszczyński, dr Waldemar Rydzak) oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, • z praktykami, posiadającymi doświadczenie w obszarze komunikacji i promocji między innymi z następujących firm: – Agencja Reklamowa Advertiva (Cezary Hurka), – GTO Communications (Wojciech Malec), – Wydawnictwo Agora (Bartłomiej Wysocki), – Prelite Agencja PR (dr Jacek Trębecki), – Mobile-One (dr Jarosław Przybyła), – Tequila Polska (Bartłomiej Gola). • Osobny blok zajęć (na temat komunikacji międzyludzkiej) prowadzony jest przez psychologa