Statystyczny obraz procesu Zdolność, stabilność i weryfikacja pomiaru dla danych ciągłych i atrybutowych.

13 - 14 listopada 2014 Dzierżoniów

Co to za warsztat? Czego możesz być pewien? Cel warsztatu

Dla kogo?

Poznasz w 100% praktyczne zastosowanie statystyki do analizy procesów usługowego i produkcyjnego.

Warsztat przeznaczony jest dla osób zarządzających procesami, inżynierów procesów, specjalistów jakości, transferu oraz wdrażania nowych procesów, osób odpowiedzialnych za rozwiązywanie problemów oraz ciągłe doskonalenie procesów, liderów zmian.

Przećwiczysz zastosowanie analizy zdolności, stabilności i weryfikację systemu pomiarowego z wykorzystaniem oprogramowania miniTab. Zrozumiesz metryki i indeksy procesowe, takie jak Cp, Cpk, DPU, DPMO, a także wykresy I-MR, Xbar, nP, P oraz %GR&R i Kappa. Weźmiesz udział w praktycznym warsztacie dla rzeczywistego procesu, w trakcie którego wspólnie zweryfikujemy pomiary, przeanalizujemy zdolność i stabilność procesową rzeczywistego procesu, a wszystko zarówno dla danych ciągłych (np. wymiar) jak i atrybutowych (np. decyzja: dobry – zły produkt).

Gospodarz Gospodarzem warsztatu będzie firma Harris Calorific International – lider w grupie producentów urządzeń kontroli przepływu oraz specjalistycznego i przemysłowego sprzętu do cięcia gazowego i spawania.

Uwaga: Szkolenie realizowane jest z wykorzystaniem programu MiniTab. Zalecane jest, aby uczestnicy szkolenia posiadali w trakcie jego trwania, własny notebook z zainstalowanym programem MiniTab. 30 dniową wersję testową programu MiniTab można pobrać ze strony producenta: www.minitab.com/en-PL/products/minitab/free-trial.aspx

Zakres warsztatów Dzień 1. 1. O co tutaj chodzi?  Praktyczne sytuacje procesu produkcyjnego i usługowego: dopuszczenie, weryfikacja, kwalifikowanie, Run@Rate, SAL, PPAP  Identyfikacja problemu w oparciu a analizę pod względem: wymagań klienta incident vs. problem czyli PRP na co dzień i w akcji 2. Czy to, co wydaje się problemem jest nim? Jak dużym?  Analiza procesu oraz jego charakterystyk względem: zdolności procesu i indeksów zdolności stabilności i przewidywalności procesu  Warsztat analizy w oparciu o rzeczywiste dane z wykorzystaniem miniTab’a dla: charakterystyki typu ciągłego (np. wymiar) charakterystyki typu atrybutowego (np. decyzja: dobry – zły produkt)

Dzień 2. 3. Czy to, co jest istotne, jest dobrze mierzone?  Weryfikacja pomiarów charakterystyk procesu, czyli MSA dla powtarzalności i odtwarzalności.  Warsztat analizy MSA w oparciu o rzeczywiste dane z wykorzystaniem miniTab’a dla: danych ciągłych – GR&R danych atrybutowych – Kappa 4. Jak to działa w rzeczywistym procesie (Gemba)?  Gemba walk – jak są zbierane i analizowane dane w rzeczywistym procesie na przykładzie Harris Calorific International.  Ćwiczenia z miniTab’em i analiza case’ów dla danych ciągłych i atrybutowych. 5. I co dalej?  Wnioskowanie na podstawie analizy procesu oraz wyniku weryfikacji systemu pomiarowego.  Definiowanie akcji poprawy względem: incydentu, problemu, rzetelności danych.

Informacje organizacyjne Miejsce szkolenia Siedziba firmy Harris Calorific International Poland ul. Strefowa 8, 58-200 Dzierżoniów

Grupy Stawiamy na małe grupy - utrzymujemy dynamikę pracy i warsztatowy charakter zajęć. Grupy liczą nie więcej niż 16 osób - o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń!

Propozycja warunków finansowych Szkolenie

Czas trwania

Cena

Statystyczny obraz procesu

16 h dydaktycznych

1600 zł + VAT

Zapewniamy: komplet materiałów 2 przerwy kawowe i obiad każdego dnia zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu

Jak pracujemy?

Nasz sposób pracy to efekt ponad 10 lat doświadczeń. Wiemy co robimy i wierzymy, że jest sposób na wszystko.

Jesteśmy częścią dużych zmian zachodzących w firmach, z którymi pracujemy, ale jest nam równie miło, kiedy słyszymy od uczestników szkoleń, że to dla nich osobista korzyść. Jesteśmy częścią dużych zmian zachodzących w firmach, z którymi pracujemy, ale jest nam równie miło, kiedy słyszymy od uczestników szkoleń. Z nimi pracowaliśmy:

Zobacz dla kogo jeszcze pracowaliśmy i sprawdź nasze referencje. www.abk.pl/referencje

Poznaj naszego trenera

Dominik Laska Trener / Konsultant

Wiodący konsultant i trener ABK specjalizujący się w obszarach Six Sigma, jakość i niezawodność, R&D. Doświadczony w wielu obszarach biznesowych zarówno usługowych (IBM, Philips Morris International, Tate&Lyle), jak produkcyjnych (Fiat Powertrain, LG, Jabil) i biurowych (Alstom, ING, Poczta Polska). Przez 12 lat związany z przemysłem motoryzacyjnym, głównie w obszarze biura rozwoju i badań nad produktami i systemami bezpieczeństwa (m.in. ABS, EBS, ACC). Jako certyfikowany Six Sigma Master Black Belt (SSA&Company) oraz Lean Master (Michigan University / Optiprise) zarządzał doskonaleniem jakości i wydajności procesów projektowania i produkcji. W ramach programu Lean Six Sigma pracował na poziomie operacyjnym, prowadząc i wspierając projekty poprawy. Na poziomie strategicznym wspierał realizację programu Lean Six Sigma w globalnej strukturze organizacji (ponad 1400 inżynierów rozwoju produktu). Absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz Nottigham Trent University. Autor ponad 10 publikacji z zakresu doskonalenia procesów oraz niezawodności.

Bądźmy w kontakcie Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i pomożemy w doborze odpowiedniego programu szkoleniowego.

Dorota Leśniak Koordynator ds. szkoleń [email protected] t: (71) 344 01 15 kom: 603 544 553

Natalia Daszek Specjalista ds. szkoleń [email protected] kom: 535 148 308

Akademia Białego Kruka Sp. z o.o. ul. Wystawowa 1/125 51-618 Wrocław tel/fax : 71 344 01 15

[email protected] www.abk.pl