STATUT STOWARZYSZENIA TRADYCYJNIE NOWOCZESNYCH DLA WSI

STATUT STOWARZYSZENIA TRADYCYJNIE NOWOCZESNYCH DLA WSI Rozdział I Postanowienia ogólne §1 Stowarzyszenie nosi nazwę : Stowarzyszenie Tradycyjnie ...
Author: Damian Janicki
0 downloads 2 Views 306KB Size
STATUT

STOWARZYSZENIA TRADYCYJNIE NOWOCZESNYCH DLA WSI

Rozdział I

Postanowienia ogólne

§1

Stowarzyszenie nosi nazwę : Stowarzyszenie Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi” .

§2

1.

Terenem działania Stowarzyszenia jest obszar Rzeczypospolitej Polskiej i poza jej granicami a w szczególności Gmina Długosiodło.

2.

Stowarzyszenie może powoływać koła, które działają na podstawie regulaminu zatwierdzonego przez Walne Zebranie.

§3

Siedziba Stowarzyszenia będzie się mieściła w miejscowości Plewki Gmina Długosiodło.

§4

Stowarzyszenie może być członkiem innych krajowych i zagranicznych organizacji zainteresowanych tym samym lub podobnym profilem działania.

§5

Stowarzyszenie ma prawo używania własnych pieczęci, oznak i znaków organizacyjnych z zachowaniem obowiązujących przepisów. §6 1.

Stowarzyszenie może posiadać majątek trwały i ruchomy.

2.

Stowarzyszenie może prowadzić działalność nieodpłatną i działalność odpłatną według zasad określonych w odrębnych przepisach.

3.

Zarząd zapewnia rachunkowe wyodrębnienie działalności nieodpłatnej i odpłatnej w stopniu umożliwiającym określenie przychodów, kosztów i wyników, zgodnie z przepisami o rachunkowości.

4.

Dochody z działalności odpłatnej, a także inne dochody Stowarzyszenia, służą wyłącznie realizacji celów statutowych i nie mogą być przeznaczone do podziału między jego członków.

Rozdział II

Cele i środki działania

§7

Stowarzyszenie działa na rzecz rozwoju społeczno gospodarczego wsi.

1)

wspieranie rozwoju ekonomicznego wsi i regionu

2)

aktywizacja zawodowa mieszkańców

3)

pobudzanie samo zatrudnienia

4)

ochrona środowiska,

5)

działalność kulturalna,

6)

działalność wspierająca rozwój oferty rekreacyjno – turystycznej wsi i regionu

7)

wzmacnianie więzi miejscowej ludności z małą ojczyzną, pielęgnowanie jej tradycji,

8)

działalność profilaktyczna związana z patologiami społecznymi,

9)

zapobieganie wykluczeniu społecznemu

10) poszerzanie grona miłośników i sympatyków wsi i regionu, 11) upowszechnianie wiedzy o historii wsi, Gminy Długosiodło i województwa mazowieckiego w Europie 12) poprawa walorów estetycznych i krajobrazowych regionu oraz jego promocja, 13) przeciwdziałanie bezrobociu, 14) działalność wspomagająca wychowanie i rozwój psychofizyczny dzieci i młodzieży, 15) działalność wspierająca rozwój podmiotów ekonomii społecznej 16) działalność na rzecz ochrony zdrowia mieszkańców, 17) działalność na rzecz tworzenia i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, 18) działalność wydawnicza, 19) popularyzowanie wiedzy z dziedziny technologii informacyjnych wśród społeczeństwa, 20) promocja i popieranie wykorzystywania nowoczesnych usług dostępnych w Internecie, 21) wzbogacanie zasobów sieci Internet, 22) tworzenie płaszczyzny wymiany informacji, wiedzy i doświadczeń pomiędzy osobami i instytucjami zainteresowanymi, 23) wspieranie i niesienie pomocy osobom poszkodowanym, będącym w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej w stosunku do społeczeństwa, 24) działalność wspomagająca realizację zadań w zakresie edukacji elementarnej.

§8

Stowarzyszenie realizuje swoje cele przez:

1)

inicjowanie i podejmowanie społecznych działań dotyczących rozwoju społeczno gospodarczego

2)

finansowe wspieranie osób prawnych i fizycznych,

3)

udzielanie dotacji, grantów

4)

organizację szkoleń, konferencji, wizyt studyjnych, warsztatów, wykładów

5)

proporcję samo zatrudnienia

6)

wspieranie lokalnych producentów, rękodzielników i twórców ludowych

7)

podejmowanie i inicjowanie działań zmierzających do tworzenia wsi tematycznych i gospodarstw Agro – edukacyjnych

8)

podejmowanie i inicjowanie działań wspierających rozwój społeczno-zawodowy

młodzieży wiejskiej

kształtowanie właściwego stosunku do środowiska, szerzenie zrozumienia celów ochrony środowiska oraz propagowania spraw ochrony środowiska i poczynań zmierzających do zapewnienia tej ochrony, 9)

inicjowanie i podejmowanie społecznych działań dotyczących ochrony środowiska,

10) inicjowanie i podejmowanie działań dotyczących właściwego stosunku do zwierząt i innych składników przyrody żywej, 11) zgłaszanie wniosków mających na celu ochronę środowiska w działalności inwestycyjnej i eksploatacyjnej oraz zmierzających do poprawy jego stanu, 12) współdziałanie z jednostkami organizacyjnymi w opracowaniu i realizacji programów i planów działania zmierzających do poprawy stanu środowiska, 13) zwiększenie społecznego wpływu na działalność jednostek organizacyjnych w celu zapewnienia optymalnej efektywności poczynań na rzecz ochrony środowiska, 14) organizowanie spotkań mających na celu rozszerzenie zainteresowania problematyką zrównoważonego rozwoju, 15) inicjowanie projektów wynikających z zadań Towarzystwa i organizowanie publicznych zebrań i dyskusji nad nimi, 16) prowadzenie Inkubatora Przedsiębiorczości, 17) tworzenie Ośrodków Wspierania Rozwoju Przedsiębiorczości, 18) tworzenie Funduszy Pożyczkowych i Gwarancyjnych (Poręczeniowych), 19) organizowanie różnych form wypoczynku, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, 20) prowadzenie działalności rehabilitacyjnej,

21) prowadzenie działalności edukacji wczesnoszkolnej 22) przekazywanie projektów odpowiednim władzom, instytucjom, organizacjom społecznym i organom administracji (władze samorządowe), 23) gromadzenie zbiorów dokumentujących przeszłość i teraźniejszość regionu, 24) działalność wydawnicza w zakresie dokumentacji archiwalnej, wspomnień, albumów, kart widokowych, czasopism i innych publikacji mających na celu upowszechnienie wiedzy o regionie, 25) organizowanie lub inicjowanie zjazdów, konferencji, dyskusji publicznych i wycieczek związanych z celami Stowarzyszenia, 26) budowanie szeroko rozumianego partnerstwa międzysektorowego 27) ogłaszanie lub inicjowanie wszelkiego rodzaju odczytów, zjazdów, spotkań autorskich, imprez i wystaw, konkursów wynikających z zadań i działalności Stowarzyszenia, 28) współpracę i wymianę doświadczeń z instytucjami i Stowarzyszenia regionu, 29) inicjowanie wydawnictw artystycznych i reklamowych o Mazowszu, 30) inspirowanie twórców do tworzenia dzieł tematycznie związanych z regionem, 31) propagowanie turystycznych walorów regionu, 32) działanie na rzecz wzmacniania więzi międzyludzkich i międzypokoleniowych, 33) informowanie opinii publicznej o podejmowanych działaniach i ich wynikach za pośrednictwem środków masowego przekazu oraz własnych wydawnictw, 34) współdziałanie z innymi jednostkami i organizacjami przeciwko wykluczeniu społecznemu, 35) współpraca z przedszkolem gminnym, oddziałami przedszkolnymi, szkołami, instytucjami kultury i świetlicami wiejskimi w zakresie realizacji zapisów dokumentów strategicznych Gminy.

Rozdział III

Członkowie ich prawa i obowiązki

§9

Członkowie Stowarzyszenia dzielą się na:

1) rzeczywistych, 2) wspierających, 3) uczestników, 4) honorowych.

§ 10

1.

Członkiem rzeczywistym Stowarzyszenia może być osoba fizyczna, która pragnie wnieść wkład w urzeczywistnienie celów Stowarzyszenia i jest aktywnie zaangażowana w życie społeczności regionu.

2.

Członkiem Stowarzyszenia może być również obywatel innego kraju. Osoba taka składa pisemną deklarację popartą przez dwóch członków rzeczywistych Stowarzyszenia.

§ 11

Członek rzeczywisty ma prawo:

1) czynnego i biernego udziału w wyborach władz Stowarzyszenia, 2) podejmowania inicjatyw, zgłaszania wniosków i głosowania na zebraniach Stowarzyszenia zgodnie z przepisami statutu, 3) zgłaszania opinii, postulatów i wniosków dotyczących działalności Stowarzyszenia, 4) legitymowania się przynależnością do Stowarzyszenia.

§ 12

1.

Członkiem wspierającym może być osoba prawna lub fizyczna, zainteresowana celami Stowarzyszenia, która zadeklaruje stałą składkę członkowską na rzecz Stowarzyszenia i zostanie przyjęta na podstawie pisemnie złożonej deklaracji do Zarządu Stowarzyszenia.

2.

Członek wspierający ma prawo udziału w wyborach władz Stowarzyszenia, podejmowania inicjatyw,

zgłaszania wniosków i głosowania na zebraniach Stowarzyszenia zgodnie z przepisami statutu, zgłaszania opinii, postulatów i wniosków dotyczących działalności Stowarzyszenia, legitymowania się przynależnością do Stowarzyszenia.

§ 13

1.

Członkiem uczestnikiem Stowarzyszenia może być osoba niepełnoletnia, która za pisemną zgodą swego prawnego opiekuna oraz kierownictwa szkoły złoży wniosek do Zarządu Stowarzyszenia.

2.

Członkom uczestnikom przysługują prawa i obowiązki członka rzeczywistego, poza głosem stanowiącym oraz czynnym i biernym prawem wyborczym.

§ 14

1.

Członkiem honorowym może być osoba szczególnie zasłużona w urzeczywistnianiu celów Stowarzyszenia

2.

Członkostwo honorowe nadaje Walne Zebranie.

3.

Członkom honorowym przysługują prawa i obowiązki członka rzeczywistego.

4.

Członek honorowy zwolniony jest z opłacania składek członkowskich.

§ 15

Członek rzeczywisty i wspierający zobowiązany jest do:

1) przestrzegania statutu, regulaminów i uchwał władz Stowarzyszenia, 2) aktywnego uczestnictwa w realizacji celów Stowarzyszenia, 3) regularnego opłacania składki członkowskiej.

§ 16

1.

Członków rzeczywistych Stowarzyszenia przyjmuje Zarząd Stowarzyszenia większością 2/3 głosów w obecności przynajmniej połowy członków Zarządu.

2.

Członków wspierających przyjmuje Zarząd Stowarzyszenia zwykłą większością głosów.

§ 17

Członkowie założyciele Stowarzyszenia z chwilą rejestracji Stowarzyszenia stają się członkami rzeczywistymi.

§ 18

Członkostwo rzeczywiste Stowarzyszenia ustaje w razie:

1) pisemnej rezygnacji członka, 2) skreślenia z listy członków przez Zarząd z powodu niepłacenia składek członkowskich przez okres dwunastu miesięcy, 3) skazania prawomocnym wyrokiem sądu powszechnego na karę dodatkową utraty praw publicznych, 4) śmierci członka, 5) rozwiązania się Stowarzyszenia,

§ 19

Członkostwo wspierające ustaje w razie:

1) rezygnacji zgłoszonej na piśmie Zarządowi Stowarzyszenia, uchwałą Zarządu, 2) skreślenia z uzasadnionych przyczyn dokonanego uchwałą Zarządu, 3) utraty osobowości prawnej w przypadku osoby prawnej będącej członkiem wspierającym, 4) rozwiązania się Stowarzyszenia.

§ 20

Członek uczestnik traci przynależność do Stowarzyszenia z takich samych przyczyn jak członek rzeczywisty, a także po pisemnym wycofaniu zgody swego opiekuna lub kierownictwa szkoły.

§ 21

Członkostwo honorowe ustaje w razie:

1) dobrowolnego zrzeczenia się tej godności, 2) pozbawienia tej godności uchwałą Walnego Zebrania na wniosek Zarządu, 3) rozwiązania się Stowarzyszenia.

§ 22

Członkom skreślonym lub wykreślonym z listy członków przysługuje prawo wniesienia odwołania do najbliższego Walnego Zebrania.

Rozdział IV

Władze Stowarzyszenia

§ 23

Władzami Stowarzyszenia są:

1) Walne Zebranie 2) Zarząd 3) Komisja Rewizyjna

§ 24

1.

Kadencja Władz Stowarzyszenia trwa cztery lata.

2.

Wybór władz odbywa się w głosowaniu tajnym lub jawnym w zależności od uchwały Walnego Zebrania.

3.

Członkowie władz pełnią swe funkcje honorowo.

Walne Zebranie

§ 25

1.

Do kompetencji Walnego Zebrania należy: a. podejmowanie uchwał o przystępowaniu do stowarzyszeń, b. uchwalanie zmian statutu Stowarzyszenia c. rozpatrywanie odwołań od decyzji Zarządu, d. podjęcie uchwały o rozwiązaniu Stowarzyszenia e. opiniowanie i rozpatrywanie wniosków Komisji Rewizyjnej, f. wybór władz Stowarzyszenia g. ustalanie wysokości składek, h. podejmowanie uchwały dotyczącej bilansu rocznego oraz udzielenie absolutorium dla Zarządu

2.

Walne Zebrania powinno odbyć się co najmniej raz w roku.

3.

O terminie, miejscu i porządku obrad Walnego Zebrania, Zarząd zawiadamia członków pisemnie co

najmniej na 14 dni przed terminem. 4.

Uchwały Walnego Zebrania zapadają zwykłą większością głosów:

a.

w pierwszym terminie przy obecności co najmniej 1/2 ogólnej liczby członków,

b.

w drugim terminie bez względu na liczbę obecnych.

5.

Głosowanie uchwał Walnego Zebrania odbywa się jawnie. Wniosek o utajnienie głosowania uchwał musi

być przegłosowany zwykłą większością głosów przez Walne Zebranie.

§ 26

1.

Nadzwyczajne Walne Zebranie zwoływane jest na podstawie uchwały Zarządu na wniosek Komisji

Rewizyjnej lub 1/5 członków Towarzystwa. 2.

Wniosek Komisji Rewizyjnej lub członków Towarzystwa winien określić sprawy, które ma rozpatrywać

Walne Zebranie. 3.

Nadzwyczajne Walne Zebranie jest zwoływane przez Zarząd w terminie nie dłuższym niż 30 dni od

daty otrzymania wniosku.

Zarząd

§ 27

1.

Zarząd składa się z max. 5 osób wybranych przez Walne Zebranie.

2.

W skład zarządu mogą wchodzić funkcje :

Prezesa, Wiceprezesa, Sekretarza, Skarbnika i Członka

Zarządu 3.

Zarząd wybierany jest spośród zaproponowanych kandydatów przez Walne Zebranie Członków w

trybie głosowania jawnego lub tajnego. O sposobie głosowania decyduje Walne Zebranie Członków. W

przypadku głosowania tajnego powoływana jest komisja skrutacyjna. Wyboru pierwszego składu Zarządu można dokonać na zebraniu założycielskim. 4. Wybory przeprowadza się stopniowo, głosując nad każdym stanowiskiem oddzielnie, począwszy od stanowiska Prezesa. Jeżeli w wyniku głosowania dwóch lub więcej kandydatów uzyskało tę samą ilość głosów, przeprowadzana jest kolejna tura wyborów. 5.

Uchwały Zarządu zapadają większością głosów przy obecności co najmniej 1/2 liczby członków

Zarządu, w tym Prezesa lub Wiceprezesa. W razie równej liczby głosów decyduje głos przewodniczącego zebrania. W razie równej liczby głosów decyduje głos przewodniczącego zebrania.

§ 28

1.

Organizację i tryb pracy Zarządu określa regulamin uchwalony przez Walne Zebranie.

2.

Posiedzenia Zarządu odbywają się w miarę potrzeb lecz nie rzadziej, niż jeden raz w kwartale i

zwoływane są przez Prezesa, Wiceprezesa lub Sekretarza.

§ 29

Do kompetencji Zarządu należy:

1) składnie oświadczeń woli w imieniu Stowarzyszenia w tym w sprawach majątkowych 2) powoływanie komisji doradczych, które działają na podstawie szczegółowo opracowanego regulaminu, 3) realizowanie uchwał Walnego Zebrania, 4) kierowanie działalnością Stowarzyszenia zgodnie z postanowieniami statutu oraz uchwałami i wytycznym Walnego Zebrania, 5) zwoływanie zwyczajnych i nadzwyczajnych Walnych Zebrań, 6) składanie Walnemu Zebraniu sprawozdań z działalności Zarządu, 7) zarządzanie majątkiem i funduszami Stowarzyszenia oraz podejmowanie uchwał o przyjmowaniu zapisów i darowizn, 8) zawieranie umów lub upoważnianie do ich zawierania, 9) ustanawianie pełnomocników Stowarzyszenia, 10) reprezentowanie Stowarzyszenia na zewnątrz, 11) powoływanie komisji problemowych i zespołów roboczych. 12) kierowania bieżącą działalnością Stowarzyszenia, 13) nadzorowania i wspierania działalności biura Stowarzyszenia, 14) opracowywania projektów planów działalności i budżetu Stowarzyszenia, 15) inicjowania i prowadzenia innych spraw wynikających z uchwał Zarządu i postanowień statutu.

Komisja Rewizyjna

§ 30

1.

Komisja Rewizyjna składa się z 3 członków wybranych podczas głosowania tajnego lub jawnego

Walnego Zebrania członków, po głosowaniu 3 kandydatów wybiera spośród siebie przewodniczącego. 2.

W posiedzeniu Zarządu z głosem doradczym może brać udział upoważniony członek Komisji

Rewizyjnej. 3.

Członkowie Komisji Rewizyjnej nie mogą pełnić żadnych innych funkcji we władzach Stowarzyszenia.

4.

Uchwały Komisji Rewizyjnej zapadają zwykłą większością głosów.

§ 31

Do kompetencji Komisji Rewizyjnej należy:

1) przeprowadzenie co najmniej dwa razy w roku kontroli całokształtu działalności Stowarzyszenia, 2) występowanie do Zarządu z wnioskami wynikającymi z ustaleń kontroli i żądanie wyjaśnień oraz usunięcia stwierdzonych uchybień, 3) sporządzanie sprawozdań ze swej działalności i występowanie do Walnego Zebrania z wnioskiem o absolutorium dla Zarządu.

§ 32

Organizację i tryb pracy Komisji Rewizyjnej określa regulamin uchwalony przez Walne Zebranie.

Rozdział V

Majątek i fundusze Towarzystwa

§ 33

1.

Stowarzyszenie może prowadzić działalność gospodarczą w oparciu o obowiązujące przepisy a całość

dochodów z niej uzyskanych przeznacza na realizacją celów statutowych

2.

Stowarzyszenie prowadzi działalność gospodarczą, w zakresie :

58.11.

Z. WYDAWANIE KSIĄŻEK

73.12.B. POŚREDNICTWO W SPRZEDAŻY CZASU I MIEJSCA NA CELE REKLAMOWE W MEDIACH DRUKOWANYCH

73.12.D POŚREDNICTWO W SPRZEDAŻY CZASU I MIEJSCA NA CELE REKLAMOWE W POZOSTAŁYCH MEDIACH

82.30.

Z. DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z ORGANIZACJĄ TARGÓW I WYSTAW I KONGRESÓW

85.59.B. POZOSTAŁE POZASZKOLNE FORMY EDUKACJI , GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANE

47.19.

Z POZOSTAŁA SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA W NIEWYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH

47.91.Z SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA PRZEZ DOMY SPRZEDAŻY WYSYŁKOWEJ LUB INTERNET

58. 1 4 . Z WYDAWANIE CZASOPISM I POZOSTAŁYCH PERIODYKÓW

58.19.

Z. POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ WYDAWNICZA

88.10.Z POMOC SPOŁECZNA BEZ ZAKWATEROWANIA DLA OSÓB W PODESZŁYM WIEKU I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

88.99.

Z. POZOSTAŁA POMOC SPOŁECZNA BEZ ZAKWATEROWANIA, GDZIE INDZIEJ NIEKLASYFIKOWANA

86.90.A DZIAŁALNOŚĆ FIZJOTERAPEUTYCZNA

96.02.Z FRYZJERSTWO I POZOSTAŁE ZABIEGI KOSMETYCZNA

90.03.

Z. ARTYSTYCZNA I LITERACKA DZIAŁALNOŚĆ TWÓRCZA

90.04.Z DZIAŁALNOŚĆ OBIEKTÓW KULTURALNYCH

85.52.

ZPOZASZKOLNE FORMY EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ

85.59.B POZOSTAŁE POZASZKOLNE FORMY EDUKACJI , GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANE

81.10.

Z. DZIAŁALNOŚĆ POMOCNICZA ZWIĄZANA Z UTRZYMANIEM PORZĄDKU W BUDYNKACH

85.60.

Z. DZIAŁALNOŚĆ WSPOMAGAJĄCA EDUKACJĘ

79.12.

Z. DZIAŁALNOŚĆ ORGANIZATORÓW TURYSTYKI

79.90.B . DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE INFORMACJI TURYSTYCZNEJ

66.30.

Z. DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z ZARZĄDZANIEM FUNDUSZAMI

33.19.

Z. NAPRAWA I KONSERWACJA POZOSTAŁEGO SPRZĘTU I WYPOSAŻENIA

39.00.Z DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z REKULTYWACJĄ I POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA ZWIĄZANA Z GOSPODARKĄ ODPADAMI

81.21.

Z. NIESPECJALISTYCZNE SPRZĄTANIE BUDYNKÓW I OBIEKTÓW PRZEMYSŁOWYCH

81.29.Z POZOSTAŁE SPRZĄTANIE

85.10.Z .WYCHOWANIE PRZEDSZKOLNE

95.29.Z. NAPRAWA POZOSTAŁYCH ARTYKUŁÓW UŻYTKU OSOBISTEGO I DOMOWEGO

74.90.Z. POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ PROFESJONALNA, NAUKOWA I TECHNICZNA, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA

81.30.Z DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA ZWIĄZANA Z ZAGOSPODAROWANIEM TERENÓW ZIELONYCH

81.30.Z DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA ZWIĄZANA Z ZAGOSPODAROWANIEM TERENÓW ZIELONYCH

70.21.Z. STOSUNKI MIĘDZYLUDZKIE (PUBLIC RELATIONS) I KOMUNIKACJA

01.61.Z DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA WSPOMAGAJĄCA PRODUKCJĘ ROŚLINNĄ

01.62.Z.DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA WSPOMAGAJĄCA CHÓW ZWIERZĄT GOSPODARSKICH

01.63.Z DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA PO ZBIORACH

§ 34

Na fundusze Stowarzyszenia składają się:



wpisowe i wpływy ze składek członkowskich,



zapisy, darowizny,



wpływy z działalności statutowej odpłatnej



wpływy ze zbiórek publicznych i różnego rodzaju imprez,



wpływy z loterii i aukcji,



dotacje budżetowe, subwencje,



dochody z majątku ruchomego i nieruchomego,



odsetki bankowe



pozyskane środki z funduszy zewnętrznych



działalności gospodarczej

§ 35

Do reprezentowania Stowarzyszenia na zewnątrz, zawierania umów, składania oświadczeń woli w imieniu Stowarzyszenia w tym w sprawach majątkowych dla ważności dokumentów w tym dotyczących zobowiązań finansowych wymagane są podpisy Prezesa lub łącznie dwóch innych uprawnionych członków Zarządu.

Statut przyjęto na walnym zebraniu w dniu 4 stycznia 2011 r. z późniejszymi zmianami wprowadzonymi 21 czerwca 2013r. Uchwałą nr 5 /2013.

Przewodniczący zebrania …………………………..

Protokolantka …………………………………