REGULAMIN REKRUTACJI

REGULAMIN REKRUTACJI do Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu w roku szkolnym 2014/2015 Podstawa prawna: 1. Rozporządzenie MENi...
36 downloads 0 Views 293KB Size
REGULAMIN REKRUTACJI do Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu w roku szkolnym 2014/2015 Podstawa prawna: 1. Rozporządzenie MENiS z dnia 20 lutego. 2004r. z późniejszymi zmianami w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów i słuchaczy do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych 2. Zarządzenie nr 6 Mazowieckiego Kuratora Oświaty z dnia 10 lutego 2014 roku w sprawie rekrutacji uczniów i słuchaczy do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2014/2015 oraz Zarządzenie nr 10 Mazowieckiego Kuratora Oświaty z dnia 19 lutego 2014 roku zmieniający zarządzenie w sprawie rekrutacji uczniów i słuchaczy do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2014/2015

Oferta edukacyjna szkoły w roku szkolnym 2014/2015 Zespół Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Radomiu informuje, że w roku szkolnym 2014/2015 przyjmuje kandydatów na następujące kierunki: 

Technikum na podbudowie gimnazjum (okres nauczania 4 lata) 1E

technik elektryk (2 oddziały)

1N

technik energetyk (1 oddział)

1M

technik mechanik (1 oddział)

1T

technik mechatronik (2 oddziały)

1I

technik informatyk (2 oddziały)

1S

technik informatyk (1 oddział)

połowa klasy realizuje program klasy sportowej o profilu lekkoatletycznym



Zasadnicza Szkoła Zawodowa na podbudowie gimnazjum (okres nauczania 3 lata) 1Z

wielozawodowa  elektryk (1/2 oddziału)  operator obrabiarek skrawających /mechanik precyzyjny/ mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych (1/2 oddziału)

Zasady kwalifikacji absolwentów gimnazjum 1. Do klasy wszystkich klas technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej będzie kwalifikowanych po 34 uczniów, do klasy 1 S – dla 17 uczniów, którzy zadeklarowali wybór klasy sportowej, obowiązuje oddzielny regulamin przyjęć. Nabór do klasy sportowej odbędzie się zgodnie z informacjami poniżej (pkt. 3). 2. O przyjęciu absolwenta gimnazjum do wszystkich klas pierwszych, za wyjątkiem klasy sportowej, decyduje suma punktów zgodnie z Zarządzeniem MKO uzyskanych jako:  100 punktów – liczba punktów możliwych do uzyskania za oceny na świadectwie ukończenia gimnazjum z języka polskiego i trzech obowiązkowych zajęć edukacyjnych oraz za inne osiągnięcia ucznia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum  sposób przeliczania na punkty stopni z języka polskiego i trzech obowiązkowych zajęć edukacyjnych : 18 punktów – stopień celujący 14 punktów – stopień bardzo dobry 10 punktów – stopień dobry 6 punktów – stopień dostateczny 2 punkty – stopień dopuszczający Przedmioty punktowane w rekrutacji: o dla kandydatów do klas technikum: matematyka, język obcy obowiązkowy, informatyka; o dla kandydatów do klas ZSZ: matematyka, język obcy obowiązkowy, zajęcia techniczne.  sposób przeliczania na punkty osiągnięć ucznia wymienionych na świadectwie ukończenia gimnazjum: a) 13 punktów – za tytuł finalisty w co najmniej jednym konkursie, którego program obejmuje w całości lub poszerza treści podstawy programowej co najmniej jednego przedmiotu, lub za tytuł laureata innego konkursu, organizowanych przez kuratora oświaty co najmniej na szczeblu wojewódzkim (zasady organizacji tych konkursów i olimpiad zostały określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 - Dz. Nr 13, poz.125). Finalista więcej niż jednego konkursu uzyskuje 13 punktów. b) 7 punktów - za tytuł finalisty w co najmniej jednym konkursie organizowanym przez kuratora oświaty - zasady organizacji tych konkursów i olimpiad określone zostały w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz.U. Nr 13, poz.125). Finalista więcej niż jednego konkursu uzyskuje 7 punktów. c) 5 punktów – niezależnie od liczby zawodów, w których kandydat brał udział, za uzyskane wysokie miejsce – nagradzane lub honorowane zwycięskim tytułem w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez inne podmioty działające na terenie szkół, co najmniej na szczeblu wojewódzkim lub ogólnopolskim.

d) 2 punkty – niezależnie od liczby zawodów, w których kandydat brał udział, za uzyskane wysokie miejsce – nagradzane lub honorowane zwycięskim tytułem – w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez inne podmioty działające na terenie szkół, co najmniej na szczeblu powiatowym (w przypadku przyznania 5 punktów za osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim lub ogólnopolskim nie przyznaje się 2 punktów za osiągnięcia na szczeblu powiatowym). e) 2 punkty – za osiągnięcia w aktywności na rzecz innych ludzi, zwłaszcza wolontariatu lub środowiska szkolnego. f) 2 punkty – liczba punktów za świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem, g) do 6 punktów - za średnią arytmetyczną zaokrągloną do trzech miejsc po przecinku uzyskaną z obowiązkowych zajęć edukacyjnych i dodatkowych zajęć edukacyjnych, wymienionych w świadectwie ukończenia gimnazjum oraz religii lub etyki (w przypadku braku oceny z wymienionych wyżej zajęć edukacyjnych, zajęć tych nie uwzględnia się przy obliczaniu średniej arytmetycznej).  przy obliczaniu średniej arytmetycznej przyjmuje się następujące wartości punktowe dla stopni: 6 punktów – stopień celujący 5 punktów – stopień bardzo dobry 4 punkty – stopień dobry 3 punkty – stopień dostateczny 2 punkty – stopień dopuszczający  100 punktów – liczba punktów możliwych do uzyskania za egzamin przeprowadzany w ostatnim roku nauki gimnazjum. Szczegółowe wyniki egzaminu wyrażone w skali procentowej dla zadań z zakresu:  języka polskiego,  historii i wiedzy o społeczeństwie,  matematyki,  przedmiotów przyrodniczych: geografii, biologii, chemii, fizyki.  języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym, należy przeliczać na punkty przyjmując współczynnik 0,2 (np. uczeń uzyskał z matematyki wynik – 70% co daje w rekrutacji 14 pkt. gdyż 70 x 0,2 =14) Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania w postępowaniu kwalifikacyjnym wynosi: 200 pkt. – dla kandydatów do wszystkich rodzajów klasy z wyjątkiem klasy sportowej. 3. O przyjęciu absolwenta gimnazjum do klasy sportowej, decydują wszystkie kryteria zawarte w pkt 1 i 2 niniejszego regulaminu oraz:

a) zaliczenie próby sprawności fizycznej i uzyskanie maksymalnie 30 dodatkowych punktów z przeprowadzonych prób sprawnościowych (zawodnicy z minimum IV klasą sportową uzyskaną na zawodach rangi ROZLA lub PZLA są zwolnieni z testów sprawnościowych i uzyskują maksymalna liczbę punktów). Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania w postępowaniu kwalifikacyjnym wynosi: 230 pkt. – dla kandydatów do klasy sportowej. b) bardzo dobry stan zdrowia, potwierdzony przedłożeniem zaświadczenia lekarskiego, które powinno być wystawione przez Przychodnię Sportowo-Lekarską lub lekarza specjalistę z dziedziny medycyny sportowej.

c) pisemna zgoda opiekunów prawnych (zał. Nr 1 do niniejszego regulaminu). 4. Zespół Szkół Technicznych ustala progi punktowe dla kandydatów starających się o przyjęcie do technikum: – informatycznego i mechatronicznego – 80 punktów, – elektrycznego, energetycznego i mechanicznego – 65 punktów. 5. Zespół Szkół Technicznych nie ustala progu punktowego dla kandydatów starających się o przyjęcie do zasadniczej szkoły zawodowej.

Wymagane dokumenty 1. Kandydaci do klas pierwszych składają w szkole pierwszego wyboru kwestionariusz-podanie pobrane i wydrukowane ze strony internetowej naboru elektronicznego. Szkoła przyjmuje podania podpisane przez kandydata i rodziców (prawnych opiekunów). 2. Kopia świadectwa ukończenia gimnazjum i kopia zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego, poświadczone za zgodność z oryginałem. Na każdej stronie kopii należy umieścić adnotację: „Stwierdzam zgodność z oryginałem”, datę, pieczęć urzędową szkoły o średnicy 36 mm oraz pieczęć imienną i podpis dyrektora gimnazjum lub osoby upoważnionej przez niego.

3. Oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum oraz oryginał zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego. 4. Trzy fotografie podpisane czytelnie. 5. Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań zdrowotnych do kształcenia w określonym zawodzie wydane przez lekarza medycyny pracy (skierowania na badania można pobierać w sekretariacie szkoły). 6. W przypadku prowadzenia przez ZST im. T. Kościuszki w Radomiu rekrutacji uzupełniającej kandydat zobowiązany jest złożyć podanie skierowane do Szkolnej Komisji RekrutacyjnoKwalifikacyjnej z prośbą o rozpatrzenie.

Harmonogram rekrutacji do Zespołu Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Radomiu Szkolna Komisja Rekrutacyjno-Kwalifikacyjna w roku szkolnym 2014/2015 przeprowadza postępowanie kwalifikacyjne kandydatów do szkoły według harmonogramu: 1. od 12 maja (poniedziałek), od godz. 10.00 do 23 maja (piątek), do godz. 15.00 - składanie kwestionariuszy - podań w sekretariacie szkoły. 2. od 20 czerwca (piątek) od godz. 10.00, do 24 czerwca (wtorek), do godz. 16.00 - kandydaci mogą dokonywać zmiany wyboru szkół. 3. 6 czerwca (piątek), godz. 8.00 – sprawdzian uzdolnień kierunkowych dla kandydatów do klasy sportowej. 4. 10 czerwca (wtorek), godz. 15.00 – ogłoszenie wyników sprawdzianu uzdolnień kierunkowych. 5. od 27 czerwca (piątek), od godz. 11.00 do 30 czerwca (poniedziałek), do godz. 16.00 - kandydaci składają jedną kopię świadectwa ukończenia gimnazjum oraz zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki w gimnazjum poświadczone za zgodność z oryginałem przez dyrektora gimnazjum, które kandydat ukończył. Na każdej stronie kopii należy umieścić adnotację: „Stwierdzam zgodność z oryginałem”, datę, pieczęć urzędową szkoły o średnicy 36 mm oraz pieczęć imienną dyrektora szkoły i podpis dyrektora lub upoważnionej przez niego osoby. Kandydaci składają dokumenty, o których mowa wyżej, w szkołach, w których mają złożone kwestionariusze - podania. 6. od 1 lipca (wtorek), godz. 9.00 do 3 lipca (czwartek), godz. 15.00 - Szkolna Komisja RekrutacyjnoKwalifikacyjna prowadzi postępowanie rekrutacyjne według kryteriów ustalonych przez szkołę. 7. do 3 lipca (czwartek), do godz. 16.00 - Szkolna Komisja Rekrutacyjno-Kwalifikacyjna ogłasza listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do oddziałów klasy pierwszej i listy kandydatów niezakwalifikowanych do przyjęcia do oddziałów klasy pierwszej, zawierające imiona i nazwiska kandydatów uszeregowane w kolejności alfabetycznej oraz informację o zakwalifikowaniu albo niezakwalifikowaniu kandydata, a także najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia. 8. 4 lipca (piątek), od godz. 9.00 do 7 lipca (poniedziałek), do godz. 15.00 – kandydaci umieszczeni na listach kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do oddziałów klasy pierwszej składają oświadczenia potwierdzające wolę podjęcia nauki w Zespole Szkół Technicznych i składają do Szkolnej Komisji Rekrutacyjno-Kwalifikacyjnej w przezroczystej obwolucie (koszulce) następujące dokumenty:

− oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum, − oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego, − 3 zdjęcia. Kandydaci otrzymują ze szkoły skierowanie na badanie do lekarza medycyny pracy, który wydaje zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia o określonym zawodzie (zaświadczenie należy złożyć do 25 sierpnia w sekretariacie szkoły). 9. 8 lipca (wtorek), godz. 16.00 - Szkolna Komisja Rekrutacyjno-Kwalifikacyjna ogłasza listę kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do szkoły. Lista zawiera imiona i nazwiska kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych (lub informację o liczbie wolnych miejsc) uszeregowane w kolejności alfabetycznej oraz najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia. 10. do 29 sierpnia (piątek), Szkolna Komisja Rekrutacyjno- Kwalifikacyjna przeprowadza postępowanie uzupełniające, jeśli wcześniej nie dokonała pełnego naboru. 11. Szkolna Komisja Rekrutacyjno – Kwalifikacyjna po każdym etapie rekrutacji sporządza i podpisuje protokoły postępowania kwalifikacyjnego. 12. Niezłożenie w odpowiednim terminie wymaganych dokumentów spowoduje niedopuszczenie kandydata do postępowania rekrutacyjno-kwalifikacyjnego lub nieuwzględnienie w nim nieudokumentowanych osiągnięć czy uprawnień.