Coke Live Music Festival

Pozostali wykonawcy

Neverafter Trio klubowe w składzie CLS & Wax oraz K-Size. Występują jako pojedynczy DJ’e, jak również Sound System z udziałem różnych MC i wokalistów. Ostatnio wypracowali własną formułę łączącą doświadczenie producenckie z pokazem turntablistycznym. Ich wspólny występ to miks w stylistyce drum’n’bass, podany na trzech talerzach gramofonowych, okraszony elementami technicznych popisów i scratchu. Tą nową formułę setu didżejskiego opracowali, poszukując nowych możliwości do wykorzystania gramofonów i sprzętu CD, aby dać ujście swoim umiejętnościom didżejskoproducenckim i zaprzeczyć mitowi, według którego, didżej to współczesne wcielenie szafy grającej. NeverAfter to również grupa producentów. WaxVax wraz z niezwykle uzdolnionym muzykiem, znanym jako Clauss, tworzą duet CLS&Wax, którego brzmienia znajdują uznanie na Wyspach Brytyjskich. Mają już na swoim koncie podpisane kontrakty z renomowanymi angielskimi wytwórniami muzyki drum’n’bass jak: Hospital, Defunked, Rubik, Planet Funk na wydanie ich autorskich produkcji. Kilka z ich kompozycji było emitowanych na falach BBC Radio 1, BBC 6 i Kiss FM w audycjach Fabio & Grooveridera, DJ’a Hype i innych. Na początku tego roku CLS & Wax zagrali w londyńskim klubie Heaven na 10-lecie wytwórni Hospital wśród śmietanki drum’n’bassowej sceny, czyli takich artystów, jak High Contrast, LTJ Bukem, Andy C, London Elektricity, czy Total Science.

K.Mill Kamil Choma, znany również jako dj K.Mill, zafascynował się muzyką elektroniczną we wczesnych latach 90. Do dziś mile wspomina pierwsze utwory Kraftwerk, Mike’a Oldfielda, Laser Dance czy Blaze. Nie sposób wyliczyć wpływu wielu wykonawców zarówno minionego wieku, jak i współczesnych na muzykę, którą teraz prezentuje. Można go usłyszeć nie tylko na ekskluzywnych imprezach Gigolo Records, mocnych brzmieniowo Tresorach, wielotysięcznych festiwalach (Creamfields, Mayday, Soundtropolis...), suportującego wielkie gwiazdy muzyki klubowej (Timo Mass, Carl Cox, dj Chus..), lecz również na specyficznych klimatem imprezach organizowanych przez firmę Red Bull (King Of The Air, FlugTag...), filmowych wydarzeniach (Era Nowe Horyzonty), oraz koncertach (Futro, Reni Jusis, Chilli). Grał jako suport takich artystów, jak: Carl Cox, Sasha, Timo Mass, Planet Funk, Kosheen, Gotan Project, dj Chus, David Penn, Robert Owens, Paul Jackson, Johnny Fiasco, Paul Farris, Copyright, Audiowhores, Shakedown, MJ Cole, Artful Dodger, Stonebridge, dj Krush, Christian Vogel, Swayzak, Daniel Paul, czy Play Paul.

Tenessee Jest jednym z czołowych przedstawicieli warszawskiej sceny house’owej. Na rynku tym obecny i znany jest niemal od samego początku tworzenia się kultury klubowej. Od ponad czterech lat jest rezydentem klubu UTOPIA, w którym współodpowiedzialny jest za takie imprezy, jak OUTSIDER, RICH & FAMOUS czy SQUANDALS BOUTIQUE. Gościły na nich takie postaci, jak David Guetta, Bob Sinclar, Joey Negro, Martin Solveig, Robert Owens, Antoine Clamaran czy sam Junior Vasquez. Jego niebanalny gust, sety wypełnione czystym housem i technika na bardzo wysokim poziomie dały mu okazję współpracy z takimi markami, jak Ministry Of Sound, Gatecrasher Global Soundsystem czy MTV Europe. Jest jednym z nielicznych polskich dj’ów, który miał przyjemność występowania w tak licznych miejscach za granicą. Jako pierwszy dj z Polski zagrał w legendarnym paryskim klubie QUEEN. Swoje umiejętności prezentował także w Hiszpanii, Belgii, Anglii, Czechach, Niemczech, na Litwie i Białorusi. W kwietniu 2006 roku, wspólnie z Paulem Harisem (Dirty Vegas) i Ricardo, zagrali w Dubaju w klubie Mix, po raz pierwszy przekraczając granice Azji.

Na rodzimym rynku wspólnie występował także z takimi legendami, jak Sander Kleinenberg, Tod Terry, Pete Heller, Danny Howells, Nick Warren, Bad Boy Bill czy Roger Sanchez.

DJ Taśmy aka Daniel Drumz Urodzony w 1985 roku w Stalowej Woli, mieszka w Krakowie. DJ, turntablista, producent, kolekcjoner płyt. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 10 lat od wieloletniej nauki gry na trąbce. Wychował się na new-schoolowym hiphopie początku lat 90., co bardzo silnie wpłynęło na jego późniejszy gust jako DJ`a. Za gramofonami stanął po raz pierwszy w 2000 roku. 3 lata później, dzięki wywalczeniu tytułu mistrzowskiego na swoich pierwszych zawodach - Vestax POPDJ 2003 - zapewnił sobie stałe miejsce wśród czołowych polskich turntablistów. Od 2004 roku koncertuje i nagrywa z warszawskim Grammatikiem oraz projektem Eldo/Bitnix. W ostatnim czasie zajął się również produkowaniem swojej własnej muzyki. Swoimi klubowymi setami DJ Taśmy wraca do początków kultury Hip Hop, grając sporo klasycznego hiphopu, funku i soulu wzbogacając wszystko o bardzo dokładnie wyselekcjonowane nowości hip hopowe, neo-soulowe, nu-jazzowe. W jego case`ie można znaleźć koło siebie płyty A Tribe Called Quest i Dwele, De La Soul i Bugz In the Attic, Jamiroquai i Platinum Pied Pipers... Prywatnie jest również fanem i kolekcjonerem płyt jazzowych. Otwierał imprezy dla takich artystów, jak De La Soul, Guru, Rahzel, Looptroop, Michał Urbaniak i innych. Jego fonograficznym debiutem był udział na winylowych składankach JuNouMi 3 oraz RapFrancuski EP. Na koncie ma również kilka mix-cd, dj sety m.in. w Radio Bis i Radiostacji, prowadzenie wykładów i warsztatów Rodec Sqratch College oraz wspólne nagrania z takimi artystami, jak Grammatik, Dizkret, Bitnix, Emil Blef (Flexxip) i innymi.

Numer Raz i Dj Zero Funkowy duet tworzący muzykę od 1993 roku. Numer Raz jest jednym z pionierów sceny hiphopowej w Polsce. Swą przygodę z muzyką rozpoczął od współpracy z zespołami: Quit New Sort, Traials X, potem Chuzdemak. W tym czasie, wraz z DJ Zero, nagrał utwór na pierwszą oficjalną polską składankę hip-hopową Smak Beat Records. W tym samym czasie Numer Raz i DJ Zero dołączyli do legendarnej ekipy MOP Skład, w której udzielali się członkowie składu 3H (TEDE, Mario, CUB) oraz inni młodzi raperzy z Warszawy. Numer Raz zaprzyjaźnił się z TEDE i DJ Mario, jednak jeszcze przez rok podążał swoją muzyczną drogą jako lider funkowego zespołu instrumentalnego Młoda Foka. Za sprawą artystów z zespołu 3H, w 1997 roku Numer Raz porzucił swój funkowy projekt i wraz z TEDE i DJ Mario stworzył jeden z kultowych zespołów ostatniej dekady – Warszawski Deszcz/3H. Współpracę raperów uwieńczyła płyta zespołu wydana w styczniu 1999 roku pt. Nastukafszy. Album ten przeszedł do historii jako jedna z najlepszych polskich płyt hip-hopowych i do dziś cieszy się ogromną popularnością. W 2004 roku duet wydał swój pierwszy solowy album, zatytułowany Muzyka, bloki, skręty. Kawałki Zazdrość, Chwila z udziałem zespołu Sistars i Stanisławem Tymem w teledysku, czy Ławka, chłopaki z bloków okazały się hitami, świętując triumfy na listach przebojów pomimo swego niekomercyjnego charakteru. W 2005 roku artyści zaangażowali się w projekty 12 Ławek, Sieciaki, aby wreszcie powołać do życia własne stowarzyszenie działające na rzecz utalentowanych dzieciaków – Spoko Dzieciak. Pracują również nad szeregiem projektów muzycznych w swoim nowym studio LWW Studio. DJ Zero stworzył również z Tu1 team producencki THE 210, wydając m.in. utwór Last Summer. Na koniec 2006 roku zapowiedziana jest druga płyta duetu Numer Raz i DJ Zero.

Robert Busha W swoją „podróż z muzyką” wybrał się 8 lat temu. Głównym powodem tych wojaży było propagowanie i rozpowszechnianie ciekawych i często mało znanych płyt. Podstawową jego cechą, jako grającego, jest to, że nie zamyka się w określonym gatunku muzycznym i stara się czerpać z wielu dobrodziejstw muzyki współczesnej, korzystając ze źródeł klasycznego funka, soulu, czy disco i house’u, czego efektem są ciekawe i urozmaicone muzycznie sety dj’skie. Prezentowana przez niego muzyka jest z pewnością taneczna i rozrywkowa, zakrapiana jednak dużą dawką jazzu.

Od wielu lat współpracuje z macierzystą wytwórnią Jazzanovy - Sonar Kollektiv. Często też występuje w towarzystwie wokalistów i muzyków np.: Capitol A , Desney Bailey, Clara Hill, Colin Corvez itd. Sprawdził się także jako organizator, ostatnimi czasy zaprosił kilka ciekawych osobistości ze świata muzyki np.: Darshana Jesrani (METRO AREA), Nuspirit Helsinki, Mark de Clive-Lowe, Justus Kohncke (Whirpool Production), Ben Mono (compost rec.), Alex’a Barck’a JAZZANOVA, Atjazz’a Mantis Records London, Slope Sonar Kollektiv Berlin i wiele innych postaci. Obecnie związany z warszawskim kolektywem Ekllektiv Kollektiv, którego celem jest propagowanie różnych odmian współczesnej muzyki tanecznej, na terenie kraju i nie tylko!

Matt Kowalsky DJ, producent muzyczny, kompozytor, remixer i reżyser dźwięku. Niedawno wyszła jego debiutancka płyta pt. Nowy Plan. Większość utworów jest jednak premierowa, utrzymana w klubowej motoryce 135 bpm. Artyści zaproszeni do projektu to w większości debiutujące pokolenie jazzowe zarażone przez Matta energią klubowych bitów oraz nisko pulsującymi liniami basu. Trzonem zespołu są: Matt Kowalsky – produkcja, kompozycja, Tomek Haken Nowak – trąbka, Paweł 5tek Piątek – instrumenty klawiszowe. Gościnnie wystąpili: Ms Róża, Jean, Natalia Przybysz, Kasia Klich, Mc Bonezlee, Mc Sqbass, Michael Black&Emmanuel, Jake The Snake Zaitz, Felisity, Tweety, Matthew Maka. Teksty do kilku utworów napisał DJ Fontem czyli Mateusz Moczulski.

3 Channels 3 Channels to Deeop (Grzegorz Demiańczuk) i Ketiov (Wojciech Tarańczuk). Ich znajomość zaczęła się w 2003 roku, Deeop kolekcjonował i słuchał w tym czasie dużo muzyki, a Ketiov stawiał swoje pierwsze kroki w dj'owaniu w szczecińskich klubach Sonar i Taras Café. Jesienią 2003 roku zagrali swoja pierwszą imprezę w nowo otwartym klubie Mezzoforte, w którym byli rezydentami przez dwa lata. Efektem ich pracy był cykl imprez Electronic House, na którym grały takie gwiazdy jak: John Tejada, Antonelli Electr., Wighnomy Brothers, Tom Clark, Dub Taylor, Todd Bodine, Matthias Tanzmann, Duplex 100 oraz wielu innych, których nie sposób wymienić. Po pół rocznej współpracy Deeop i Ketiov wraz ze swoim kolegą Votchikiem postanowili założyć kolektyw 3 Channels. Efektem ich pracy były 2 utwory, które znalazły się na składance Split EP wydanej przez Trenton Records. Pod koniec 2004 roku 3 Channels pozostało w składzie Deeop i Ketiov. Oboje postanowili położyć duży nacisk na produkcję. Ich praca zaowocowała podpisaniem kontraktu z wytwórniami Trapez, Crosstown Rebels oraz ich domowym labelem Trenton. We wrześniu 2005 roku ukazała się ich pierwsza solowa epka Superficial, na której znalazł się także remix francuskiego producenta – Frankiego. Całkowity nakład płyty wyprzedał się w ciągu kilkutygodni, a kawałki były grane przez takich dj'ów, jak Martin Landsky, Damian Lazarus czy Mike Vamp. Miesiąc później 3 Channels wydając Trapez Ltd. pokazują swoje bardziej minimalowe oblicze, tym samym płyta Simple staje się zapowiedzią dalszej współpracy z wytwórnią z Kolonii. W grudniu przełomowym momentem jest wydanie singla Super Jurek! przezznaną angielską wytwórnię Crosstown Rebels. Płyta ta ugruntowuje pozycję 3 Channels jako bardzo wszechstronnych artystów oraz zdobywa wiele pozytywnych opinii. Na początku 2006 muzycy robią sobie małą przerwę, w tzw. międzyczasie grają wiele imprez m.in. we Francji, Anglii, Niemczech, Rosji, Hiszpanii. Obecnie skupili się na produkcji kilku remixów dla Jacka Sienkiewicza, Codeca/Flexora oraz Mariela Ito. Wydali też EP w internetowej wytwórni Flumo z Hiszpanii oraz pojawiają się na kilku składankach m.in. dla wytwórni Resopal z Niemiec.

Dizky & The Headnods Dizky (wcześniej znany jako Dizkret) przez wielu uznawany jest za jednego z najciekawszych przedstawicieli inteligentnego, alternatywnego hip-hopu. Jego najnowszy projekt - Dizky & The Headnods - to próba połączenia najciekawszych zjawisk w nowej, “miejskiej" muzyce z tradycją funk, analogowymi brzmieniami i rapem najwyższej próby. Przez ostatnie kilkanaście miesięcy Dizky & The Headnods wyrobili sobie opinię doskonałego zespołu koncertowego, a ich żywiołowe live acty nie

pozwalają widzom stać w miejscu. Taneczne, przepełnione radością z grania występy staną się podstawą płyty, która w niedalekiej przyszłości ukaże się nakładem niezależnego, założonego przez Dizky`ego labelu – Drugiobieg.

Eastwest Rockers EastWestRockers, soundsystem reggae/dancehall założony przez kubę1200 parę miesięcy po jego powrocie z Amsterdamu do Opola. Od początku istnienia (listopad 2004) w skład ekipy wchodzą selektor kuba1200, wokaliści Grizzlee i Cheeba oraz VJ i selektor JahLaptop. Piorunująca mieszanka dwóch świetnych wokalistów śpiewających po polsku i angielsku, dynamicznej selekcji modern roots i dancehall i wyjątkowej energii na scenie szybko zapewniły EastWestRockers uznanie zarówno innych sound systemów i promotorów, jak i miłośników reggae. Za tym poszły kolejne zaproszenia na imprezy i festiwale w Polsce i zagranicą (ponad 40 imprez w 6 miesięcy), w tym trasa po Niemczech i Bałkanach, festiwale: Reggae Seasplash w Chorwacji, LB27 Reggae Camp pod Budapesztem, Nie zabijaj!, Ostróda Reggae Festiwal 2005. W październiku 2005 roku do składu EastWestRockers dochodzi Ras Luta i razem występują na festiwalu One Love we Wrocławiu dla ponad tysięcznej publiczności. Na początku 2006 roku wygrywają plebiscyt magazynu reggae Free Colours na najlepszy polski sound system 2005. Chwilę później na portalu reggaenet.pl odbywa się głosowanie na 4 ekipy stające do corocznego pojedynku sound systemow Soundclash 2006, EastWestRockers wygrywa największa ilością głosów. W tej chwili całe EastWestRockers pracuje nad debiutanckim albumem, prezentującym 3 wokalistów składu na podkładach czołowych producentów z Polski, Niemiec, Austrii i Francji. Niedawno ukazał się singiel 7 Bless Ya na podkładzie warszawskiego duetu JuniorBwoy, wyprodukowany przez producenta Germaican - Pioneara, odpowiedzialnego również za składanke Polski Ogień, z czołówką polskich wokalistów reggae/dancehall. Aż 5 z 20 zamieszczonych tam utworów to numery ekipy EWR. Pomimo napiętego terminarza nagrań EastwestRockers dalej działa na imprezach w klubach i w plenerze - siła trzech rewelacyjnych wokalistów, selekcja od szaleńczego tempa dancehall po spokojny puls roots reggae, do tego odrobina hip-hopu i szalonych remixów, dubplates, wizualizacje, syreny z samplera i żywy ogień...

ROS + MC Sqbass + MC Wiosna Historia dja Rosa, niekwestionowanego współtwórcy sceny Drum&Bass w Polsce, ma swe źródło we Włoszech. Tam na początku lat 90. totalnie zainfekował się muzyką klubową, która w Polsce w tym czasie była w stadium embrionalnym. Kiedy wrócił po 5 latach (1995) uznał, że jego obowiązkiem jest rozsiać wirus dobrej zabawy w ojczyźnie, czego efektem była współpraca z legendarnym warszawskim klubem Blue Velvet. Prezentował tam jazzujący house rodem z Chicago i Nowego Jorku. W tzw. międzyczasie w ramach promocji muzyki klubowej działał w pierwszym w Polsce sklepie winylowym – Analog Record Shop. W 1997 roku, gdy scena house uległa nasyceniu, Ros poczuł niedosyt. Zauważył, że nie to co gra aktualnie, tylko atmosferyczne brzmienia wytwórni Good Looking wprowadzają go w ten błogi stan, który czuje człowiek, będąc w swoim żywiole. Klamka zapadła i jako jeden z pierwszych zaczął budować drum&bassową scenę. Na początku wprowadza tę muzykę na chillouty, gdzie przy jego lejących dźwiękach rozpłynął się niejeden imprezowicz. W tym samym roku wraca do Włoch, gdzie przez kolejne 8 miesięcy ładuje baterie i rozwija swoje horyzonty muzyczne, grywając przy tym w lokalnych klubach. Fakt, że w styczniu 1998 roku po kolejnym powrocie z Italii osiadł na stale w 3mieście, zaważył na dalszych losach (sub)kulturalnych tej aglomeracji – pojawił się człowiek, który bez wahania zaczął szerzyć praktycznie nieznane dotąd trendy muzyczne. Na początku 1999 roku powołuje do życia projekt o nazwie SABBIA KRU, łączący występ: Dja (Ros), MC (RDW), scratcher’a (Cent) i instrumentów na żywo (Dominik Trębski). Skład pełen dynamiki, reprezentujący uderzenie mocniejsze niż dawniej, skierował uszy wielu słuchaczy w stronę drum&bassu, wzbudzając coraz większe zainteresowanie tym gatunkiem. Tego samego roku nawiązał kontakt z klubową sceną Pragi, od tamtej pory jest regularnie zapraszany do takich klubów, jak: PUNTO AZUL, MECCA, ROXY, RADOST FX. Działalność Rosa nie ograniczała się do clubbingu, ambitniejszym projektem była np. trasa koncertowa z sesyjnymi muzykami jazzowymi - Janem Plutą (perkusja) i Krzysztofem Ścierańskim (bas) w 2001 roku, która promowała D&B i Jazzy Breaks

pośród innej grupy odbiorców, a zarazem miała na celu stworzenie mostu porozumienia miedzy żywą sceną muzyczną a klubową. Od marca 2002 roku prowadzi sklep z vinylami ADDICTION records w Gdyni. Obecnie tylko internetowo: www.addiction.gd.pl. Mimo ciągłej intensywnej obecności na scenie znajduje jeszcze czas na produkcje (Addiction działa też jako label czyli wydawnictwo winylowe). Trzeba zaznaczyć, że od 2004 roku Sabbia jest już tylko producenckim duetem Ros + Sierak, współpracującym z muzykami i wokalistami takimi jak: NasQ (producent, aranżer, instr. klawiszowe), Sqbass (wokal), Wiosna (wokal), Dominik Trębski (trąbka), Panek (trąbka), Vongues (perkusjonalia). Aby dopełnić wizerunek człowieka zaczarowanego tym co robi, nie można zapomnieć o działalności organizacyjnej Rosa. Cykl ADDICTION NIGHT jest marką rozpoznawalną i kojarzoną z wysoką jakością. Zagrali na nim m.in.: LTJ BUKEM & MC CONRAD (good looking rec. UK), CYANTIFIC (Hospital rec. UK), NOOKIE (good Looking. UK), A.I. (V rec/ Comercial Suicide. UK), SKC (tactile. HUN), METRO & MC WHITE (Hard Edged rec./GER), DREAZZ & FALCON & MC DART (citrus rec./ fokuz rec. NL) REGGE (rotation USA), BABY LN (Prague. CZ), LIEBER & MC DABEE (odessa. UKR), IM CYBER (shadowbox CZ), w takich klubach jak: Sfinks, Mandragora, CDQ, Piekarnia, W5. Od stycznia 2005 roku występuje na scenie muzyki klubowej, gdzie bardzo szybko zyskała uznanie. Jej głos, niczym wisienka na torcie, jest elementem, który udoskonala elektroniczne sety, przyciągając tym samym bardziej wyrafinowaną publikę.