BU)

ODPOWIEDZI NA PYTANIA ZADANE PRZEZ WYKONAWCÓW ORAZ MODYFIKACJE (ZMIANY) ZAPISÓW SIWZ W POSTĘPOWANIU PRZEPROWADZONYM W TRYBIE PRZETARGU NIEOGRANICZONEG...
Author: Nina Lisowska
5 downloads 3 Views 120KB Size
ODPOWIEDZI NA PYTANIA ZADANE PRZEZ WYKONAWCÓW ORAZ MODYFIKACJE (ZMIANY) ZAPISÓW SIWZ W POSTĘPOWANIU PRZEPROWADZONYM W TRYBIE PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO NA USŁUGĘ UBEZPIECZENIA SAMODZIELNEGO PUBLICZNEGO SZPITALA KLINICZNEGO NR 1 WE WROCŁAWIU (ZNAK SPRAWY 11/2015/M_OC_KOM/NO/U/BU)

Wszyscy Wykonawcy

Brokers Union Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ślężnej 112B/U8 we Wrocławiu, będący pełnomocnikiem Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 we Wrocławiu, w związku pytaniami jakie wpłynęły w toku postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Usługa ubezpieczenia Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 we Wrocławiu” (znak sprawy 11/2015/M_OC_KOM/NO/U/BU) podaje niniejszym odpowiedzi na zadane przez Wykonawców pytania oraz informuje o modyfikacjach (zmianach) zapisów SIWZ:

Treść pytań zadanych przez Wykonawców jakie wpłynęły w dniu 16.11.2015r. wraz z odpowiedziami Zamawiającego

Pytanie nr 1: Czy w okresie od 1997 roku (włącznie) wystąpiła powódź lub podniesie się poziomu wód gruntowych spowodowane powodzią w sąsiedztwie miejsc ubezpieczenia, które maja być objęte ochrona ubezpieczeniową ? Jeżeli zdarzenia te miały miejsce, prosimy o podanie: daty (roku) wystąpienia i miejsca wystąpienia; charakteru zdarzenia (zalanie wodami powierzchniowymi, podtopienie, podniesienie się poziomu wód gruntowych); wielkości poniesionych szkód Odpowiedź na pytanie nr 1: Zamawiający informuje, że w okresie od 1997 roku (włącznie) nie wystąpiła powódź lub podniesie się poziomu wód gruntowych spowodowane powodzią w sąsiedztwie miejsc ubezpieczenia, które maja być objęte ochrona ubezpieczeniową.

Pytanie nr 2: Jaką powierzchnię zabezpiecza system sygnalizacji pożaru podłączony do PSP na terenie Szpitala. Jakie jest rozmieszczenie czujek dymu. Czy wszystkie pomieszczenia techniczne posiadają czujki dymu. Jeśli NIE – w których pomieszczeniach nie ma czujek dymu.

Strona 1 z 8

Odpowiedź na pytanie nr 2: Zamawiający informuje, że: 1. W obiektach nie ma systemu sygnalizacji pożaru podłączonych do PSP. System sygnalizacji pożaru jest w budynku przy ul. Chałubińskiego 2, 2a oraz budynku Budynek Tomografu Komputerowego wyb. Pasterua 5. 2. Rozmieszczenie czujek dymu jest następujące: W budynku przy ul. Chałubińskiego 2, 2a wszystkie pomieszczenia zabezpieczone są poprzez czujki dymu. W budynku przy wyb. Pasterua 5 system składa się z 30 czujek. 3. W budynku Chałubińskiego 2, 2a w toaletach, pomieszczeniach sanitarnych gdzie przepis nie wymaga brak jest czujek dymu, natomiast w przypadku budynku przy wyb. Pasterua 5. brak dokumentacji technicznej na podstawie, której można to w 100% ocenić. Na podstawie wizji lokalnej ustalono, że pomieszczenia użytkowe, ciągi komunikacyjne, przestrzenie między sufitowe wyposażone są w detekcję a np. w pomieszczeniu portierni brak jest czujki dymu. Czyli przy wyb. Pasterua 5 nie wszędzie są czujki. W pozostałych budynkach brak jest systemu sygnalizacji pożaru.

Pytanie nr 3: Jaki jest typ centralki przeciwpożarowej SAP na terenie szpitala (czy jest certyfikowana). Odpowiedź na pytanie nr 3: Zamawiający informuje, że: 1. centralka przeciwpożarowa SAP na terenie szpitala jest typu: CSP 35 wyb Pasterua 5 oraz Integral Ip firmy Schrack seconet. 2. centralka przeciwpożarowa Integral Ip w budynku przy ul. Chałubińskiego 2,2a SAP na terenie szpitala jest certyfikowana.

Pytanie nr 4: Czy na terenie szpitala składowane są gazy techniczne, ciecze łatwopalne. W jaki sposób są zabezpieczone, kto ma do nich dostęp. Odpowiedź na pytanie nr 4: Zamawiający informuje, że na terenie szpitala nie są składowane łatwopalne.

gazy techniczne, ciecze

Pytanie nr 5: Czy na terenie szpitala są miejsca zagrożone wybuchem. Czy są wyznaczone miejsca do palenia tytoniu, jak zabezpieczone. Odpowiedź na pytanie nr 5: Zamawiający informuje, że: 1. na terenie szpitala są miejsca zagrożone wybuchem. 2. nie są wyznaczone miejsca do palenia tytoniu.

Strona 2 z 8

Pytanie nr 6: Ilu pracowników sprawuje dozór w dzień / w nocy oraz czy posiadają podgląd z monitoringu Odpowiedź na pytanie nr 6: Zamawiający informuje, że w dzień dozór sprawuje 8 pracowników, którzy nie mają podglądu z monitoringu. Zamawiający informuje, że w nocy dozór sprawuje 7 pracowników, którzy nie mają podglądu z monitoringu. Dane wg stanu na dzień 18.11.2015r. Firma zewnętrzna sprawuje ochronę obiektów SPSK1 do 30.11.2015r. Obecnie trwa postępowanie dotyczące wyboru nowego Wykonawcy.

Pytanie nr 7: Czy agencja ochrony posiada polisę OC z tytułu prowadzonej działalności. Odpowiedź na pytanie nr 7: Zamawiający informuje, że agencja ochrony posiada polisę OC z tytułu prowadzonej działalności. Dane wg stanu na dzień 18.11.2015r. Firma zewnętrzna sprawuje ochronę obiektów SPSK1 do 30.11.2015r. Obecnie trwa postępowanie dotyczące wyboru nowego Wykonawcy.

Pytanie nr 8: Czy na terenie szpitala jest monitoring. Co obejmuje/ rejestruje monitoring wewnątrz szpitala i gdzie przechowywany jest zapis (serwerownia czy portiernia) oraz jak długo jest archiwizowany. Odpowiedź na pytanie nr 8: Zamawiający informuje, że na terenie szpitala nie ma monitoringu.

Pytanie nr 9: Czy są jakieś miejsca w szpitalu, które są zabezpieczone przeciwpożarowo inaczej niż całość szpitala, np. jakieś specjalistyczne pracownie, gdzie pracuje sprzęt wymagający np. specjalnej wentylacji, urządzeń sygnalizujących dym, pożar, tryskacze lub inne, jakie. Odpowiedź na pytanie nr 9: Zamawiający informuje, że na terenie Szpitala nie ma miejsc, które są zabezpieczone przeciwpożarowo inaczej niż całość szpitala.

Pytanie nr 10: Jak przechowywane pomieszczenia/sejfu.



leki

typu

morfina,

inne

narkotyki

oraz

sposób

zabezpieczenia

Odpowiedź na pytanie nr 10: Zamawiający informuje, że leki typu morfina, inne narkotyki są przechowywane w aptece szpitalnej i klinikach. Miejsce, w którym są przechowywane jest zabezpieczone w następujący sposób: w aptece narkotyki są przechowywane w sejfie, pomieszczenie zabezpieczone jest alarmem.

Strona 3 z 8

Pytanie nr 11: Czy na okres ubezpieczenia planowane są w szpitalu remonty – jakie, kiedy? Odpowiedź na pytanie nr 11: Zamawiający informuje, że na okres ubezpieczenia są planowane w szpitalu remonty:

Opis remontu

Termin remontu

Drobne prace remontowe w różnych lokalizacjach.

01.01.2016r – 31.12.2016r.

Pytanie nr 12: Czy na okres ubezpieczenia planowane są inwestycje typu rozbudowa, budowa, przebudowa obiektów istniejących lub nowych? Odpowiedź na pytanie nr 12: Zamawiający informuje, że na okres ubezpieczenia są planowane inwestycje typu rozbudowa, budowa, przebudowa obiektów istniejących lub nowych Planowane prace w 2016r. Prace dostosowawcze – modernizacje pomieszczeń i oddziałów klinicznych Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej- blok operacyjny II etap Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej- odcinek dzieci starszych Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej- odcinek dzieci młodszych II etap

budynek przy ul. M.Curie-.Skłodowskiej 50/52

Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia Klinice Chirurgii Przewodu Pokarmowego i Chirurgii Ogólnejmodernizacja bloku operacyjnego III etap w pomieszczeniach budynku na rzecz oddziału łóżkowego

budynek przy ul. M.Curie- Skłodowskiej 66

Klinika Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopamioddział kliniczny endokrynologiczny Klinice Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpikuoddział kliniczny hematologii i transplantacji szpiku w odcinku transplantacji autologicznych oraz poradni przyklinicznej transplantacji szpiku

budynek przy ul. Pasteura 4

Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii - oddział kliniczny dermatologiczny I etap oddział kliniczny chirurgii plastycznej wraz z blokiem operacyjnym

budynek przy ul. Chałubińskiego 1

budynek przy ul. Chałubińskiego 1a

Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii Klinice Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowegomodernizacja oddziału klinicznego endokrynologii dziecięcej i odcinka dzieci młodszych II etap Klinice Ginekologii i Położnictwa - oddział kliniczny ginekologiczno- położniczy, - oddział kliniczny neonatologii - izba przyjęć ginekologiczno- położnicza

Strona 4 z 8

budynek przy ul. Chałubińskiego 2-2a budynek przy ul. Chałubińskiego 3

montaż dźwigów Klinika Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Endokrynologicznej Klinika Chirurgii Przewodu Pokarmowego i Chirurgii Ogólnej; Klinika Chorób Wewnętrznych Geriatrii i Alergologii- 2 dźwigi Klinika Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku; Klinika Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopami- 2 dźwigi

budynek ul. M. Curie-Skłodowskiej 66

budynek przy ul. Pasteura 4 budynek przy ul. Chałubińskiego 3 budynek przy ul. M.CurieSkłodowskiej 50/52

Klinika Ginekologii i Położnictwa- 1 dźwig Klinika Chirurgii i Urologii Dziecięcej- 1 dźwig

Pytanie nr 13: Czy w chwili obecnej trwają na terenie szpitala jakieś inwestycje budowlane, remontowe, modernizacje? Czy teren prac jest wyłączony z użytkowania, czy jest tam prowadzona działalność? Odpowiedź na pytanie nr 13: Zamawiający informuje, że w chwili obecnej trwają na terenie szpitala jakieś inwestycje budowlane, remontowe, modernizacje

Opis inwestycji

Termin remontu

Czy teren prac jest wyłączony z użytkowania, czy jest tam prowadzona działalność

Klinika Chirurgii i Urologii Dziecięcej - III p.

31.12.15r.

wyłączony

Centralna Izba Przyjęć

31.12.15r.

wyłączony

Klinika Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku; odc. A

31.12.15r.

wyłączony

Pytanie nr 14: Czy Zamawiający posiada agregaty prądotwórcze pozwalające na zasilanie urządzeń chłodniczych na wypadek awarii elektryczności? Ile, o jakiej mocy ? Odpowiedź na pytanie nr 14: Zamawiający informuje, że posiada następujące agregaty prądotwórcze pozwalające na zasilanie urządzeń chłodniczych na wypadek awarii elektryczności: 2 agregaty prądotwórcze po 250 kVA mocy zasilające: Chałubińskiego 1, (Kl. Dermatologii i Dyrekcja) Chałubińskiego 3, (Kl. Ginekologii , Kl. Anestezjologii) Skłodowskiej 66, (Kl. Chirurgiczne, Wewnętrzna i Zakład Radiologii) Pasteura 4, (Kl. Endokrynologii, Hematologii) 1 agregat prądotwórczy o mocy 150 kVA zasilający: C-Skłodowskiej 50/52, (Kl. Chirurgii Dziecięcej + budynek po Kl. Nefrologii Dz.) C-Skłodowskiej 50/52, (Kl. Gastroenterologii i Żywienia Dz.) 1 agregat prądotwórczy o mocy 100 kVA zasilający: C-Skłodowskiej 50, (OITD) 1 agregat prądotwórczy o mocy 125 kVA zasilający: Chałubińskiego 2, (Kl. Gastroenterologii, Alergologii i Kardiologii Dziecięcej) 1 agregat prądotwórczy o mocy 125 kVA zasilający: Bujwida 44, (Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, Kl. Ch. Infekc.) 1 agregat prądotwórczy o mocy 150 kVA przeniesiony z ul. Wrońskiego 13C – zapasowy

Strona 5 z 8

Pytanie nr 15: Jeśli brak jest zapasowych agregatów – czy Zamawiający stosuje jakieś inne alternatywne rozwiązanie na wypadek przerwy w dostawie energii elektrycznej? Odpowiedź na pytanie nr 15: Zamawiający informuje, że stosuje inne alternatywne rozwiązanie na wypadek przerwy w dostawie energii elektrycznej. Wynika to z § 181 Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie budynek, w którym zanik napięcia w elektrycznej sieci zasilającej może spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, zgodnie z którym należy zasilać co najmniej z dwóch niezależnych, samoczynnie załączających się źródeł energii elektrycznej. Zatem w szpitalu oprócz agregatów zabezpieczone jest rezerwowe źródło.

Pytanie nr 16: Czy Zamawiający posiada umowę serwisową urządzeń chłodniczych? Jaki jest gwarantowany czas dojazdu serwisu? Odpowiedź na pytanie nr 16: Zamawiający informuje, że posiada umowę serwisową urządzeń chłodniczych. Gwarantowany czas dojazdu serwisu to: 2h

Pytanie nr 17: Czy ubezpieczony elektroniczny sprzęt stacjonarny posiada odpowiednie zabezpieczenia przed przepięciem w sieci typ D. (np. tomograf komputerowy)? Odpowiedź na pytanie nr 17: Zamawiający informuje, że ubezpieczony elektroniczny sprzęt stacjonarny nie posiada odpowiednie zabezpieczenia przed przepięciem w sieci typ D. (np. tomograf komputerowy).

Pytanie nr 18: Czy wszystkie budynki zgłoszone do ubezpieczenia posiadają zabezpieczenia przeciw przepięciowe, instalację odgromową? Jeżeli nie – które nie posiadają? Odpowiedź na pytanie nr 18: Zamawiający informuje, że wszystkie budynki zgłoszone do ubezpieczenia posiadają zabezpieczenia przeciw przepięciowe, instalację odgromową, jednakże w trakcie jest obecnie przygotowanie procedury przetargowej na wykonanie pomiarów instalacji odgromowych..

Pytanie nr 19: Prosimy o wprowadzenie limitu w wysokości 500.000PLN w klauzuli przepięć Odpowiedź na pytanie nr 19: Zamawiający informuje, że nie wyraża zgody na wprowadzenie limitu w wysokości 500.000 PLN w klauzuli przepięć. Zapisy SIWZ w tym zakresie pozostają bez zmian.

Strona 6 z 8

Pytanie nr 20: Prosimy o dopisanie do treści klauzuli zabezpieczeń przeciwpożarowych po słowach ….i za wystarczające… zapisu: oraz o ile w momencie szkody były sprawne i zgodne z przepisami prawa. Odpowiedź na pytanie nr 20: Zamawiający informuje, że nie wyraża zgody na dopisanie do treści klauzuli zabezpieczeń przeciwpożarowych po słowach ….i za wystarczające… zapisu: oraz o ile w momencie szkody były sprawne i zgodne z przepisami prawa. Zapisy SIWZ w tym zakresie pozostają bez zmian.

Pytanie nr 21: Prosimy o możliwość wprowadzenia własnej definicji aktów terroryzmu (co wynika z wymogów reasekuracyjnych): Uzgodniono, że z zastrzeżeniem warunków, wyłączeń i postanowień zawartych w OWU, polisie lub załączonych do nich dodatkach ochrona ubezpieczeniowa zostaje rozszerzona o utratę lub uszkodzenie ubezpieczonego mienia powstałe bezpośrednio w wyniku aktu terroryzmu z zastrzeżeniem jak niżej: 1. Dla celów niniejszej polisy za akt terroryzmu uważa się akt polegający na użyciu siły lub przemocy pojedynczej osoby lub grupy osób działających samodzielnie, bądź w imieniu jakiejkolwiek organizacji, bądź w porozumieniu z taką organizacją, popełniony z pobudek politycznych, religijnych, ideologicznych lub podobnych, w tym z zamiarem wywarcia wpływu na rząd lub zastraszenia społeczeństwa albo jego części. 2. Niniejszą klauzulą nie są objęte: a) utrata lub uszkodzenie mienia lub koszty, lub wydatki powstałe bezpośrednio lub pośrednio w wyniku przerwy w dostawie mediów (np. gaz, prąd, woda, łączność), b) utrata lub uszkodzenie mienia lub koszty, lub wydatki wynikające bezpośrednio lub pośrednio z zanieczyszczenia biologicznego, chemicznego, nuklearnego lub radioaktywnego. Dla celów niniejszej klauzuli przez zanieczyszczenie rozumie się zanieczyszczenie, zatrucie lub uniemożliwienie korzystania, lub ograniczenie w korzystaniu z przedmiotów, z uwagi na oddziaływanie substancji chemicznych, biologicznych, nuklearnych lub radioaktywnych. Odpowiedź na pytanie nr 21: Zamawiający informuje, że nie wyraża zgody na wprowadzenie definicji aktów terroryzmu w powyższej treści. Zapisy SIWZ w tym zakresie pozostają bez zmian.

Pytanie nr 22: Prosimy o potwierdzenie, że intencją Zamawiającego nie jest, by w zakresie ubezpieczenia i limicie dla Klauzuli aktów terroryzmu ochrona ubezpieczeniowa pokrywała: a) utratę lub uszkodzenie mienia lub koszty, lub wydatki powstałe bezpośrednio lub pośrednio w wyniku przerwy w dostawie mediów (np. gaz, prąd, woda, łączność); b) utratę lub uszkodzenie mienia lub koszty, lub wydatki wynikające bezpośrednio lub pośrednio z zanieczyszczenia biologicznego, chemicznego, nuklearnego lub radioaktywnego. Dla celów niniejszej klauzuli przez zanieczyszczenie rozumie się zanieczyszczenie, zatrucie lub uniemożliwienie korzystania, lub ograniczenie w korzystaniu z przedmiotów, z uwagi na oddziaływanie substancji chemicznych, biologicznych, nuklearnych lub radioaktywnych.

Strona 7 z 8

Odpowiedź na pytanie nr 22: Zamawiający informuje, że ma zastosowanie klauzula terroryzmu w treści wskazanej w SIWZ tj.: Klauzula terroryzmu Niniejszym uzgadnia się, że zakres ubezpieczenia zostaje rozszerzony o szkody powstałe w ubezpieczonym mieniu w wyniku zdarzeń objętych ochroną ubezpieczeniową oraz akcji ratowniczej związanej z tymi zdarzeniami, będącymi bezpośrednim wynikiem aktu terroryzmu. Za akt terroryzmu uważa się działania, które mają na celu wprowadzenie chaosu, zastraszenie ludności lub dezorganizację życia publicznego dla osiągnięcia określonych skutków ekonomicznych, politycznych, ideologicznych, religijnych, społecznych lub socjalnych. Z zakresu odpowiedzialności wyłączone są szkody powstałe na skutek: − skażenia biologicznego lub chemicznego − działań hackerów komputerowych, ataków elektronicznych, włamań komputerowych, wprowadzenia wirusów komputerowych Limit odpowiedzialności: 2 000 000 zł na jedno i wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia. Zapisy SIWZ w tym zakresie pozostają bez zmian.

Pytanie nr 23: Prosimy o informacje jakie mienie jest składowane na podłodze i jaka jest jego wartość Odpowiedź na pytanie nr 23: Zamawiający informuje, że ze względu na charakter prowadzonej działalności i rozproszenie sprzętu po wszystkich budynkach nie ma możliwości wyszczególnienia mienia składowanego na podłodze.

Wrocław, 18.11.2015r.

Anna Giera

Strona 8 z 8