(sobota), godz. 18:00

ZNICZ PRUSZKÓW - OKOCIMSKI KS BRZESKO 7.11.2015 (sobota), godz. 18:00 OFICJALNY PROGRAM MECZOWY NR 8/2015 Egzemplarz bezpłatny Zwycięstwo w derbac...
5 downloads 0 Views 5MB Size
ZNICZ PRUSZKÓW - OKOCIMSKI KS BRZESKO

7.11.2015 (sobota), godz. 18:00 OFICJALNY PROGRAM MECZOWY

NR 8/2015

Egzemplarz bezpłatny

Zwycięstwo w derbach Mazowsza NASI RYWALE: Okocimski KS Brzesko TEMAT NUMERU: Nowa strona internetowa!

2 | Z życia klubu

Nowa strona internetowa Znicza! Po ponad trzech miesiącach pracy uruchomiona została nowa strona internetowa Znicza Pruszków. Witryna, która jest dostępna pod dotychczasowym adresem (www.zniczpruszkow.com.pl), całkowicie zmieniła swoje oblicze. Oferuje ona niespotykane dotąd możliwości oraz jest największym źródłem wiedzy o klubie oraz miejscem, w którym oficjalne informacje publikowane są najszybciej. Administratorem serwisu jest Kamil Dumała. została działalność klubu w mediach społecznościowych.

Nowy serwis wykonany jest zgodnie z najnowszymi trendami w świecie Internetu. Dynamiczne treści, aktualne newsy, bogate statystyki dla wszystkich drużyn oraz dedykowana sekcja dla Akademii – to największe zalety nowej strony internetowej. – Stara strona była bogata w treści, ale nawigacja po niej była już mocno utrudniona i nieintuicyjna. Znicz Pruszków to dzisiaj nie tylko pierwsza drużyna, ale także drużyna rezerw licząca się w rozgrywkach IV ligi, a także ponad 30 drużyn grających w różnych rozgrywkach młodzieżowych. Nowa witryna gwarantuje dostęp do najpełniejszych statystyk dla wszystkich naszych zawodników, bez względu na to czy zawodnik ma 7 czy 40 lat. Zachęcamy do odwiedzin najmłodszych piłkarzy, bo każda drużyna młodzieżowa w Akademii będzie dysponowała swoją dedykowaną stroną – mówi Adam Krużyński, prezes klubu. Osobą odpowiedzialną za administrację strony www będzie w dalszym ciągu Kamil Dumała. To głównie dzięki jego staraniom dotychczasowa strona była

tak często aktualizowana. Dzięki stworzeniu kilkuosobowego zespołu udało się uzupełnić nową stronę w treści związane z życiem klubu oraz jego historią. W poszczególnych zakładach wykorzystano archiwalne materiały należącą do Wiesława Pośpiecha oraz informacje historyczne opracowane przez kapitana klubu, Arkadiusza Jędrycha w jego pracy licencjackiej. Warto również poświęcić więcej czasu na analizę sekcji dedykowanej dla Akademii. Każda drużyna w Akademii posiada obecnie swoją stronę, na której umieszczony został skład drużyny, dane kontaktowe do trenerów oraz statystyki wszystkich piłkarzy. Strona aktualizowana będzie globalnie, ale dużą autonomię dostaną także trenerzy, którzy będą mogli swobodnie zarządzać treścią na witrynie swojej drużyny. O ogromie pracy, jaki został wykonany, może świadczyć sesja zdjęciowa dla ponad 700 członków Akademii. Autorem większości fotografii na nowej stronie internetowej jest Adam Litwiniuk. Wraz z rozwojem nowej strony rozszerzona

– Jestem przekonany, że nasza strona będzie wspaniałą wizytówką w Internecie. Już teraz mogę zaryzykować stwierdzenie, że w II lidze jesteśmy pod tym względem najlepsi. Nasza strona aktualizowana jest praktycznie każdego dnia, ale nie skupiamy się jedynie na uzupełnianiu witryny w treści. Już dzisiaj rozpoczynamy prace nad dalszym rozwojem strony. W dalszej kolejności planujemy rozszerzenie możliwości komunikacyjnych na linii trenerzy – rodzice; chcemy stworzyć coś na wzór elektronicznego dziennika. Jak wszyscy z pewnością zauważyli, znacznie zwiększyła się w ostatnim czasie frekwencja na naszych meczach. Kolejnym udogodnieniem dla wszystkich kupujących bilety ma być system sprzedaży biletów on-line, ściśle powiązany z naszą witryną. Planujemy także uruchomienie sklepu z prawdziwego zdarzenia – dodaje Krużyński. Wraz z uruchomieniem nowej strony, rozpoczynają swoje funkcjonowanie także nowe adresy e-mail. Wszyscy trenerzy oraz pracownicy klubu otrzymali skrzynki w domenie zniczpruszkow.com. pl. Stare adresy będą jeszcze funkcjonowały przez kilka miesięcy. Następnie obowiązującymi adresami staną się te w nowej domenie. Klub jest otwarty na wszelkie opinie związane z nowym serwisem oraz jego funkcjonalnościami. Zapraszamy do częstych odwiedzin serwisu!

Z życia klubu | 3

Wyniki konkursu frekwencyjnego dla Akademii po meczu derbowym z Legionovią Konkurs dla członków Akademii wchodzi w decydującą fazę. W klasyfikacji prowadzi grupa 2000B pod opieką trenera Ryszarda Dumały. Na drugim i trzecim miejscu trwa zacięta rywalizacja pomiędzy grupami 2007A i 2005A. Przypominamy, że główną nagrodą dla najlepszej grupy jest dofinansowanie obozu w kwocie 10 tys. zł! Warto również pamiętać o indywidual- 2000B Ryszard Dumała 98 2001B Tomasz Spytek 29 nych nagrodach. 2007A Marek Milankiewicz 74 2005C Michał Dumała 29 2005A Adam Mrówka 74 2009A Artur Węska 29 Za wizytę na szóstym meczu w tej 2006A Emil Adamczuk 65 2004D Adrian Śliwiński 27 rundzie zawodnicy Akademii otrzymają 2002B Ryszard Dumała 57 2005D Rafał Jończyk 26 nagrodę gwarantowaną w postaci rę- 2004A Artur Januszewski 53 2000A Hubert Byrka 25 kawic. Godny podkreślenia jest fakt, 2006B Łukasz Kowalski 53 2001A Grzegorz Szoka 24 że ponad 70 członków Akademii było 2004B Artur Januszewski 51 2006D Łukasz Kowalski 24 obecnych już na pięciu meczach Znicza 2007B Krzysztof Kopciński 47 2008C Piotr Misztal 22 w tej rundzie. Oznacza to, że brakuje 2005B Michał Dumała 45 2009B Stanisław Szuster 19 im jeszcze tylko jednego punktu, aby 2003C Mateusz Niewiadomski 43 2007D Mateusz Frączek 17 zdobyć nagrodę najwyższego poziomu. 2008A Marcin Rackiewicz 42 2008B Bartosz Wiśniewski 14 2003B Mateusz Niewiadomski 40 2007C Mateusz Frączek 13 Okazji ku temu będą jeszcze aż trzy, 2002A Artur Kalinowski 39 1999 Sebastian Rybak 9 a najbliższa już dzisiaj, przy okazji me- 2003A Jarosław Sawicki 38 2009C Stanisław Szuster 8 czu z Okocimskim KS Brzesko. Kolejna 2006C Emil Adamczuk 37 1997 Robert Kochański 4 - za dwa tygodnie. 2004C Adrian Śliwiński 35

4 | Z życia klubu

Znicz II Pruszków Mszczonowianka 1:2

W miniony weekend podopieczni trenera Zbigniewa Kowalskiego przegrali 1:2 z Mszczonowianką Mszczonów. Pierwszą akcję w meczu stworzyli podopieczni trenera Zbigniewa Kowalskiego, bo już w 5 minucie mocne uderzenie z około 20 metrów Bartosza Wiśniewskiego wybił z linii obrońca Mszczonowianki. Na kolejną akcję kibice czekać musieli do 17 minuty, kiedy to obok bramki uderzył Mateusz Stryjewski. Już dwie minuty później Znicz objął prowadzenie. W polu karnym powalony został Bartosz Wiśniewski, do piłki podszedł Paweł Czarnecki, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W 29 minucie na bramkę uderzył jeden z piłkarzy Mszczonowianki, piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny, po którym minimalnie obok bramki główkował jeden z zawodników Mszczonowianki. W 35 minucie kolejna akcja gości, ale jeden z zawodników Mszczonowianki uderza obok bramki. W 50 minucie rzut karny dla gości podyktował sędzia, pewnym strzałem z „11” metrów jeden z piłkarzy gości wyrównał stan rywalizacji. Po chwili bardzo dobrze interweniował Michał Bigajski, broniąc trudny strzał jednego z zawodników gości. W 54 minucie kolejne uderzenie gości, ale minęło naszą bramkę. W 57 minucie obok bramki uderzył Adam Dobosz. Po chwili jeden z zawodników Mszczonowianki głową uderzył minimalnie obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Michała Bigajskiego. W 65 minucie kolejna groźna akcja gości, ale piłka mija naszą bramkę. Po chwili dobra kontra Znicza, Wiktor Płaneta dośrodkował piłkę do Bartosza Wiśniewskiego, ale napastnik Znicza uderzył minimalnie obok bramki. W 73 minucie Mszczonowianka wyszła na prowadzenie. Po chwili Wiktor Płaneta dośrodkował do Bartosza Wiśniewskiego, ale jego uderzenie głową wybronił bramkarz gości.

17:00

7.11.2015 Olimpia Zambrów - Stal Mielec GKS Tychy - Siarka Tarnobrzeg Polonia Bytom - Radomiak Radom Puszcza Niepołomice - Nadwiślan Góra Znicz Pruszków - Okocimski KS Brzesko Stal Stalowa Wola - Kotwica Kołobrzeg Raków Częstochowa - Legionovia Legionowo Błękitni Stargard Szczeciński - Gryf Wejherowo

13:00 17:00 18:00 13:00 18:00 13:00 13:00 13:00

Znicz II Pruszków: Michał Bigajski - Kamil Guziak, Maciej Pieczyński, Paweł Czarnecki, Kamil Morawski - Adam Dobosz Michał Danilczyk (`56 Robert Świercz) - Mateusz Stryjewski (`68 Adam Kłys), Jarosław Kosieradzki, Wiktor Płaneta - Bartosz Wiśniewski. Bramki: `19 Paweł Czarnecki (k).

Nasi rywale | 5

NASI RYWALE: Okocimski KS Brzesko (historia) Oficjalną datą powstania „Okocimskiego Klubu Narciarskiego” w Okocimiu jest 6 września 1933 roku, w którym to dniu na mocy decyzji Wojewody Krakowskiego zatwierdzony został statut klubu. Wcześniej jednak, bo już w 1900 roku w środowisku pracowników jedynego większego zakładu pracy na ziemi brzeskiej – Browaru Okocim powstała sportowa organizacja „Okocimski Klub Kolarski – Gambrinus”.

Początki to przede wszystkim działalność turystyczno-narciarska, wkrótce jednak działalność klubowa znacznie się poszerza. Impulsem do powstania sekcji piłki nożnej było przekazanie przez honorowego prezesa klubu barona Antoniego Goetza placu w lesie słotwińskim pod boisko piłkarskie. Na boisku tym 25 sierpnia 1935 roku doszło do pierwszego meczu, w którym piłkarze OKN-u pokonali w stosunku 3:0 żydowską drużynę Makkabi. Jednocześnie w drużynie powstają nowe sekcje: lekkoatletyczna, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, siatkówki, hokeja na lodzie, szachowa. Tymczasem właściciel Browaru i honorowy prezes klubu przekazuje nowy plac pod budowę stadionu w miejscu, gdzie do dzisiaj znajduje się kompleks sportowy OKS-u. Na wiosnę 1939 roku klub liczył 59 członków (w tym jednego honorowego),

5 wspierających oraz 60 zawodników, a najlepiej działały sekcje piłki nożnej i tenisa. W latach okupacji hitlerowskiej klub zmuszony został do zawieszenia działalności, wielu działaczy i zawodników zostało uwięzionych w obozach koncentracyjnych, zamordowanych, lub znalazło się na emigracji. Hitlerowcy zajęli stadion i stworzyli tam magazyny płodów rolnych, a na boisku kopcowali ziemniaki. Nowy okres w historii klubu zaczyna się w 1957 r., kiedy następuje powrót do starej nazwy Okocimski Klub Sportowy. Nowym prezesem zostaje dyrektor ZP Rudolf Bogdani. Poziom sportowy znacznie się podnosi, szczególnie siatkarzy, którzy powoli stają się wizytówką klubu. W 1959 r. przybywa nowa sekcja – jeździecka, która przetrwała tylko kilka lat, albowiem utrzymanie jej okazało się znacznie przekraczającym możliwości finansowe klubu. W tym okresie baza sportowa znacznie się poszerza – oddano do użytku budynek klubowy z szatniami, sekretariatem, mieszkaniem dla gospodarza obiektu, oraz 30 miejscami noclegowymi, wyremontowano halę sportową, a także rozpoczęto budowę basenu, który ukończono w 1967 r. Rok później powstają obok basenu korty tenisowe. W latach 60 powstają i upadają sekcje piłki ręcznej, kolarska i turystyczno-kajakowa. W 1976 r. działacze „Okocimskiego” szukając wsparcia ze strony innych zakładów pracy decydują się na zmianę nazwy klubu na „Międzyzakładowy Klub Sportowy Okocimski”. Mimo, że liczenie na większe wsparcie ze strony wszystkich brzeskich zakładów zawiodło, to

jednak dzięki zawodnikom, trenerom i działaczom udało się nie dopuścić do dalszego upadku klubu, a nawet do podniesienia poziomu sportowego niektórych dyscyplin. Drużyna piłkarska w sezonie 1981-82 wywalczyła awans do klasy międzywojewódzkiej, a siatkarze walczyli o wejście do II ligi. W latach 80-tych mimo narastającego kryzysu gospodarczego udało się klubowi utrzymać 4 sekcje, które istnieją do dzisiaj. Oczkiem w głowie Zarządu jest sekcja piłkarska, której zawodnicy w sezonie 1990/91 awansowali do III ligi Małopolskiej. Dwa sezony później grali już w II lidze grupie drugiej. Występowali w niej przez pięć lat, w sezonach 1993/94 – 1997/98. Największym sukcesem piłkarzy było czwarte miejsce w II lidze, w sezonie 1994/95. Sezon 1997/98 był ostatnim, w jakim piłkarze grali w II lidze. Po jego zakończeniu drużynę wycofano z rozgrywek ze względu na brak sponsora. Konsekwencją wycofania piłkarzy była degradacja drużyny do IV ligi. W sezonie 1999/2000 piłkarze grali znowu w tej klasie rozgrywkowej. Mimo, że trzon zespołu stanowili gracze grający kiedyś w II lidze, drużyna zajęła dopiero 6 miejsce. W następnych dwóch sezonach Okocimski już nie zawodził. Rok po roku wygrywał swoją grupę IV ligi, ale nie sprostał w barażach o wejście do III ligi. W sezonie 2005/06 gracze Okocimskiego mogli już się cieszyć z upragnionego awansu do III ligi. źródło: okocimski.com

6 | Znicz Pruszków 2015 / 2016

Ostatni mecz: Znicz lepszy w derbach Mazowsza ZNICZ PRUSZKÓW - LEGIONOVIA 2:1 (2:0) Mecze derbowe zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności oraz rządzą się swoimi prawami. Stare przysłowie mówi, że można przegrać wszystkie mecze w danym sezonie, ale nie można pozwolić sobie na porażkę w meczu derbowym. W ostatnim pojedynku rozegranym przy Bohaterów Warszawy 4 Znicz Pruszków okazał się lepszy od Legionovii. Mecz do końca trzymał w napięciu!

W 9 minucie Arkadiusz Jędrych zagrał do Maksymiliana Banaszewskiego, ten uderzył nożycami, jednak w ostatniej chwili jego uderzenie wybił defensor gości. Po chwili Arkadiusz Górka zagrał do Patryka Kubickiego, ale uderzenie naszego pomocnika przeszło nad bramką Legionovii. W 10 minucie nad bramką uderzył Rafał Jankowski. Trzy minuty później Andrzej Niewulis zagrał do Patryka Kubickiego, ten dośrodkował piłkę w pole karne, ale uderzenie Maksymiliana Banaszewskiego zablokował defensor gości. Kolejną akcję Znicz przeprowadził w 18 minucie, ale uderzenie Michała Kucharskiego powędrowało nad bramką. Po chwili piłkę wybić chciał Mikołaj Smyłek uczynił to jednak źle, piłka spadła pod nogi Krzysztofa Kopcińskiego, który pięknym uderzeniem z około 20 metrów wyprowadził żółto-czerwonych na prowadzenie. W 22 minucie Przemysław Kita wyszedł

sam na sam z Mikołajem Smyłkiem, ale przegrał pojedynek z bramkarzem gości. W odstępie następnych czterech minut trzy akcje przeprowadzili goście, ale obok bramki uderzył i Mikołaj Grzelak i Mateusz Kwiatkowski oraz Omar Monterde. Znicz w 33 minucie podwyższył swoje prowadzenie, Arkadiusz Górka dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, w polu karnym najwyżej wyskoczył Arkadiusz Jędrych celnym strzałem głową podwyższając prowadzenie Znicza. Trzy minuty później uderzenie Marcina Rackiewicza świetnie obronił Mikołaj Smyłek. Tuż przed końcem pierwszej odsłony gry minimalnie obok bramki uderzył Patryk Kubicki.

Znicz Pruszków: 1.Piotr Misztal - 19. Marcin Rackiewicz, 8. Arkadiusz Jędrych, 14. Maciej Mysiak, 3. Michał Kucharski - 4. Andrzej Niewulis, 15. Arkadiusz Górka (`60 11. Adrian Grabowski), 22. Krzysztof Kopciński, 7. Maksymilian Banaszewski (`90 17. Mateusz Stryjewski), 13. Patryk Kubicki (`67 6. Michał Danilczyk) - 9. Przemysław Kita (`54 18. Paweł Kaczmarek). Ławka rezerwowych: 12. Michał Bigajski, 17. Mateusz Stryjewski, 11. Adrian Grabowski, 20. Bartosz Wiśniewski, 21. Wiktor Płaneta, 6. Michał Danilczyk, 18. Paweł Kaczmarek.

Pierwszą akcję w II połowie stworzyła Legionovia, ale dopiero w 59 minucie, kiedy to na bramkę uderzył Rafał Jankowski, ale uderzył obok bramki. W 68 minucie indywidualny rajd przeprowadził Mateusz Kwiatkowski, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W 76 minucie na bramkę huknął strzelec pierwszego gola w tym meczu Krzysztof Kopciński, ale jego uderzenie wyłapał Mikołaj Smyłek. Dwie minuty później Paweł Kaczmarek zagrał do Adriana Grabowskiego, ale jego dośrodkowanie wyłapał Mikołaj Smyłek, a po chwili po uderzeniu Samuelsona Odunki dobrze interweniował Piotr Misztal.

Legionovia Legionowo: 24. Mikołaj Smyłek - 16. Mikołaj Grzelak (`79 6. Radosław Śledziewski), 19. Michał Grudniewski, 5. Leon Leustek, 3. Marcin Kozłowski (`62 12. Kamil Tlaga), 7. Omar Monterde (`62 14. Michał Kitliński), 10. Mateusz Kwiatkowski, 25. Kamil Dankowski, 2. Łukasz Kopka, 8. Mariusz Zawodziński, 11. Rafał Jankowski (`62 17. Samuelson Odunka).

W 84 minucie rzut wolny wykonywali goście, ale obok bramki uderzył Mariusz Zawodziński. Trzy minuty później Michał Danilczyk zagrał do Pawła Kaczmarka, ale uderzenie pomocnika minęło bramkę gości. Po chwili sprzed pola karnego huknął Adrian Grabowski, ale jego uderzenie wybronił Mikołaj Smyłek.

Bramki: `14 Krzysztof Kopciński, `33 Arkadiusz Jędrych - `68 Mateusz Kwiatkowski.

Ławka rezerwowych: 1. Piotr Smołuch, 12. Kamil Tlaga, 14. Michał Kitliński, 6. Radosław Śledziewski, 26. Sebastian Milewski, 17. Samuelson Odunka, 23. Damian Szczepański

Żółte kartki: Przemysław Kita, Maksymilian Banaszewski, Rafał Jankowski - Mikołaj Grzelak, Łukasz Kopka.