PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO

ZAPRASZA DO ZŁOśENIA OFERTY W POSTĘPOWANIU PROWADZONYM W TRYBIE PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO O WARTOŚCI PONIśEJ KWOT OKREŚLONYCH NA PODSTAWIE ART. 11 U...
Author: Jacek Górecki
0 downloads 1 Views 299KB Size
ZAPRASZA DO ZŁOśENIA OFERTY W POSTĘPOWANIU PROWADZONYM W TRYBIE

PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO O WARTOŚCI PONIśEJ KWOT OKREŚLONYCH NA PODSTAWIE ART. 11 UST. 8 NA:

„Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPS ZOZ „Zdroje” NR SPRAWY: 7/2015 SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA SPIS TREŚCI: Rozdział I Rozdział II Rozdział III Rozdział IV Rozdział V Rozdział VI Rozdział VII Rozdział VIII Rozdział IX Rozdział X Rozdział XI Rozdział XII Rozdział XIII Rozdział XIV

Forma oferty; Zmiana, wycofanie i zwrot oferty; Oferty wspólne; Wykonawcy zagraniczni; Jawność postępowania; Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tych warunków; Wyjaśnienia treści SIWZ oraz jej modyfikacja; Sposób obliczenia ceny oferty; Składanie i otwarcie ofert; Wybór oferty najkorzystniejszej; Zawarcie umowy; Pouczenie o środkach ochrony prawnej; Opis przedmiotu zamówienia i inne istotne postanowienia; Wzór umowy

Załączniki: Załącznik nr 1 – oferta cenowa; Załącznik nr 1.1 – szczegółowa oferta cenowa; Załącznik nr 2 – oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia; Załącznik nr 3 - oświadczenie o grupie kapitałowej; Załącznik nr 4 – oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu; Załącznik nr 5 – doświadczenie – wykaz głównych usług; Załącznik nr 6– oświadczenie o posiadaniu uprawnień; Załącznik nr 7 – oświadczenie wykonawcy; Załącznik nr 8 - wzór zobowiązania podmiotu trzeciego

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. t. j. 2013.907 z póź zm.), zwana dalej „ustawą” lub „Pzp”. Zamieszczone w dalszej części SIWZ wskazania na artykuły oznaczają w odpowiednie przepisy Pzp.

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia na „Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPSZOZ „Zdroje” Strona 1 z 24

ROZDZIAŁ I Forma oferty 1.

Na ofertę składają się: załącznik nr 1 „Oferta cenowa”, nr 1.1 „Szczegółowa oferta cenowa”, oraz załączniki od nr 2 do nr 7 do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, zwanej dalej SIWZ, a takŜe wszystkie wymagane dokumenty zgodnie z SIWZ i załącznikami do niej.

2.

Wykonawcy sporządzą oferty zgodnie z wymaganiami SIWZ.

3.

Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia spisu treści dokumentów znajdujących się w ofercie, który naleŜy zamieścić na początku oferty, Spis treści znajdujących się w ofercie dokumentów powinien uwzględniać nazwę dokumentu (np. załącznik nr …., oświadczenie itp.) oraz stronę oferty.

4.

Oferta cenowa musi być sporządzona na formularzu oferty stanowiącym załącznik nr 1 oraz nr 1.1 „Szczegółowa oferta cenowa”,

5.

Oferta musi być sporządzona w języku polskim, na maszynie do pisania, komputerze, ręcznie długopisem lub nieścieralnym atramentem..

6.

Oferta cenowa oraz pozostałe załączniki musi być podpisana przez osoby upowaŜnione do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy. UpowaŜnienie do podpisania oferty cenowej i załączników musi być dołączone do oferty, o ile nie wynika ono z innych dokumentów załączonych przez wykonawcę.

7.

W przypadku, gdy wykonawca dołącza do oferty kopię jakiegoś dokumentu, musi być ona poświadczona za zgodność z oryginałem przez wykonawcę (wykonawca na kserokopii składa własnoręczny podpis poprzedzony dopiskiem „za zgodność” lub równowaŜnym). JeŜeli do podpisania oferty upowaŜnione są łącznie dwie lub więcej osób kopie dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez wszystkie te osoby.

8.

Dokumenty sporządzone w języku obcym inne niŜ dokumenty, o których mowa w rozdziale IV pkt. 1. i 2. SIWZ, mają być złoŜone wraz z tłumaczeniami na język polski, sporządzone przez wykonawcę.

9.

Zaleca się, aby wszystkie strony oferty były ponumerowane. Ponadto, zaleca się, aby wszelkie miejsca, w których wykonawca naniósł zmiany, były przez niego parafowane.

10. Wykonawca składa tylko jedną ofertę. Alternatywy zawarte w treści oferty spowodują jej odrzucenie. 11. Zamawiający dopuszcza składania ofert częściowych. Przedmiot zamówienia jest podzielony na części zwane pakietami. Oferta powinna obejmować całość przedmiotu zamówienia w danym pakiecie. Wykonawca moŜe złoŜyć ofertę obejmująca dowolnie wybraną liczbę pakietów. 12. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 13. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złoŜeniem oferty.

14. Wykonawca zamieszcza ofertę w zamkniętej zewnętrznej i wewnętrznej kopercie z tym, Ŝe: 1) zewnętrzna koperta powinna być zaadresowana na zamawiającego, zawierać oznaczenie: Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Zdroje” ul. Mączna 4, 70-780 Szczecin, przetarg nieograniczony, oferta na „Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPSZOZ „Zdroje” oraz „nie otwierać przed 09.03.2015 r. godzina 11:30” - bez nazwy i pieczątki firmy; 2) koperta wewnętrzna powinna zawierać ofertę i być zaadresowana na wykonawcę, tak, aby moŜna było odesłać ofertę w przypadku jej wpłynięcia po terminie. Uwaga: W przypadku dostarczenia oferty za pośrednictwem firmy kurierskiej lub w inny podobny sposób pociągający za sobą konieczność uŜycia dodatkowego opakowania) koperta (opakowanie) transportowe powinno być oznaczone w sposób następujący „OFERTA – DOKUMENTACJA PRZETARGOWA”.

ROZDZIAŁ II Zmiana, wycofanie i zwrot oferty 1.

Wykonawca moŜe wprowadzić zmiany oraz wycofać złoŜoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert.

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia na „Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPSZOZ „Zdroje” Strona 2 z 24

1) w przypadku wycofania oferty, wykonawca składa pisemne oświadczenie, Ŝe ofertę swą wycofuje, w zamkniętej kopercie zaadresowanej jak w rozdziale I pkt. 14. ppkt 1) z dopiskiem „wycofanie”. 2) w przypadku zmiany oferty, wykonawca składa pisemne oświadczenie, iŜ ofertę swą zmienia, określając zakres i rodzaj tych zmian a jeśli oświadczenie o zmianie pociąga za sobą konieczność wymiany czy teŜ przedłoŜenia nowych dokumentów – wykonawca winien dokumenty te złoŜyć. PowyŜsze oświadczenie i ew. dokumenty naleŜy zamieścić w zamkniętej kopercie wewnętrznej i zewnętrznej, oznaczonych jak w rozdziale I pkt. 14. ppkt 1) i 2) przy czym koperta zewnętrzna powinna mieć dopisek „zmiany”. 2.

Wykonawca nie moŜe wprowadzić zmian do oferty oraz wycofać jej po upływie terminu składania ofert.

3.

Zamawiający niezwłocznie zwraca wykonawcy ofertę, która została złoŜoną po terminie.

ROZDZIAŁ III Oferty wspólne 1. Wykonawcy składający ofertę wspólną ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i do zawarcia umowy. 2. Pełnomocnictwo, o którym mowa w pkt. 1 musi znajdować się w ofercie wspólnej wykonawców. Pełnomocnictwo musi być złoŜone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza. 3. Pełnomocnik pozostaje w kontakcie z zamawiającym w toku postępowania i do niego zamawiający kieruje informacje, korespondencję, itp.. 4. Oferta wspólna, składana przez dwie lub więcej firm występujących jako partnerzy powinna spełniać następujące wymagania: 1) oferta wspólna powinna być sporządzona zgodnie z SIWZ; 2) sposób składania oświadczeń i dokumentów w ofercie wspólnej: 3. dokumenty, dotyczące własnej firmy, takie jak np.: odpis z właściwego rejestru, oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia itp. składa kaŜdy z wykonawców składających ofertę wspólną we własnym imieniu. 4. dokumenty wspólne takie jak np.: oferta cenowa, wykaz prac podobnych, oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu itp. składa pełnomocnik wykonawców w imieniu wszystkich wykonawców składających ofertę wspólną, 5. kopie dokumentów dotyczących kaŜdego z wykonawców składających ofertę wspólną muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez osobę lub osoby upowaŜnione do reprezentowania tych wykonawców (a nie np. pełnomocnika konsorcjum);. 3) Przed podpisaniem umowy wykonawcy składający ofertę wspólną, (wykonawcy, których oferta została wybrana) mają obowiązek dostarczyć umowę konsorcjum (list intencyjny), zawierającą co najmniej: 1. zobowiązanie do realizacji wspólnego przedsięwzięcia gospodarczego obejmującego swoim zakresem przedmiot zamówienia, 2. wskazanie osoby pełnomocnika oraz zakresu jego pełnomocnictwa (czy obejmuje ono takŜe podpisanie umowy), 3. czas obowiązywania umowy, który nie moŜe być krótszy, niŜ termin obejmujący realizację zamówienia oraz czas trwania gwarancji jakości i rękojmi; 4. pełnomocnik pozostaje w kontakcie z zamawiającym w toku postępowania; zwraca się do zamawiającego z wszelkimi sprawami i do niego zamawiający kieruje informacje, korespondencję, itp.; 5.

Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak wykonawcy składający ofertę wspólną i mają do nich zastosowanie zasady określone w pkt. 1 – 4 niniejszego rozdziału.

ROZDZIAŁ IV Wykonawcy zagraniczni 1.

JeŜeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej zamiast dokumentu, o którym mowa w rozdziale VI, pkt. 2, ppkt. 1, lit. b SIWZ składa dokument, wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzający, Ŝe nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości.

2.

Dokument, o którym mowa w pkt. 1, powinien być wystawiony nie wcześniej niŜ 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia na „Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPSZOZ „Zdroje” Strona 3 z 24

3.

4.

JeŜeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa wyŜej, wykonawca powinien dołączyć dokument zawierający oświadczenie złoŜone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego, lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Dokumenty i oświadczenie, o których mowa w pkt. 1 i 3 naleŜy składać w formie oryginału, odpisu, wypisu, wyciągu lub kopii, przetłumaczonych na język polski, poświadczonych za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.

ROZDZIAŁ V Jawność postępowania 1.

Zamawiający prowadzi protokół postępowania.

2.

Protokół postępowania wraz z załącznikami jest jawny. Załączniki do protokołu udostępnia się po dokonaniu wyboru najkorzystniejszej oferty lub uniewaŜnieniu postępowania, z tym, Ŝe oferty są jawne od chwili ich otwarcia.

3.

Udostępnienie protokołu lub załączników moŜe nastąpić przez wgląd w miejscu wyznaczonym przez Zamawiającego, przesłanie kopii pocztą, faksem lub drogą elektroniczną, zgodnie z wyborem wnioskodawcy wskazanym we wniosku.

4.

Bez zgody Zamawiającego wnioskodawca w trakcie wglądu do protokołu lub załączników w miejscu wyznaczonym przez Zamawiającego nie moŜe samodzielnie kopiować lub utrwalać za pomocą urządzeń lub środków technicznych słuŜących do utrwalania obrazu treści złoŜonych ofert.

5.

JeŜeli przesłanie kopii protokołu lub załączników zgodnie z wyborem wnioskodawcy jest z przyczyn technicznych utrudnione, w szczególności z uwagi na ilość Ŝądanych do przesłania dokumentów, Zamawiający informuje o tym wnioskodawcę i wskazuje sposób, w jaki mogą być one udostępnione.

6.

JeŜeli udostępnienie protokołu lub załączników będzie się wiązało z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów, związanych z wskazanym przez wnioskodawcę sposobem udostępnienia lub koniecznością przekształcenia protokołu lub załączników koszty te pokrywa wnioskodawca.

7.

Nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeŜeli wykonawca, nie później niŜ w terminie składania ofert, zastrzegł, Ŝe nie mogą one być udostępniane. W przypadku zastrzeŜenia informacji wykonawca ma obowiązek wydzielić z oferty informacje stanowiące tajemnicę jego przedsiębiorstwa i oznaczyć je klauzulą „nie udostępniać” oraz wykazać, iŜ zastrzeŜone informację stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 4 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2003 r. nr 153, poz. 1503 z późniejszymi zmianami)”.

8.

Wykonawca nie moŜe zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 Ustawy PZP.

9.

W sytuacji, gdy wykonawca zastrzeŜe w ofercie informacje, które nie stanowią tajemnicy przedsiębiorstwa lub są jawne na podstawie przepisów ustawy Prawo Zamówień Publicznych lub odrębnych przepisów, informacje te będą podlegały udostępnieniu na takich samych zasadach, jak pozostałe niezastrzeŜone dokumenty.

ROZDZIAŁ VI Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tych warunków 1. 2.

W postępowaniu mogą wziąć udział wykonawcy spełniający warunki określone w pkt. 2 – 3, którzy złoŜą wymagane oświadczenia i dokumenty. O udzielenie zamówienia ubiegać się mogą wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania, w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 oraz 24 ust. 2 pkt. 1) oraz 5) ustawy, tj.:

1) wykonawcy w stosunku, do których nie otwarto likwidacji lub których upadłości nie ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeŜeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli poprzez likwidację majątku upadłego; W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia wykonawca zobowiązany jest złoŜyć następujące dokumenty: a) pisemne oświadczenie na załączniku nr 2 Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia na „Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPSZOZ „Zdroje” Strona 4 z 24

b) aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeŜeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt. 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niŜ 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. 2) wykonawcy, którzy nie zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków, gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłoŜenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu; W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia wykonawca zobowiązany jest złoŜyć pisemne oświadczenie na załączniku nr 2; 3) osoby fizyczne, które nie zostały prawomocnie skazane za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a takŜe za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego; 4) spółki jawne, których wspólnika prawomocnie nie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a takŜe za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego; 5) spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie nie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a takŜe za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego; 6) spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie nie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a takŜe za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego; 7) osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie nie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a takŜe za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego; W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w ppkt 2) – 7) wykonawca zobowiązany jest złoŜyć pisemne oświadczenie na załączniku nr 2; 8) podmioty zbiorowe, wobec których sąd nie orzekł zakazu ubiegania się o zamówienia, na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary; W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia wykonawca zobowiązany jest złoŜyć pisemne oświadczenie na załączniku nr 2; 9) wykonawcy będącymi osobami fizycznymi, których prawomocnie nie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 9 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769) – przez okres 1 roku od dnia uprawomocnienia się wyroku; 10) wykonawcy będącymi spółką jawną, spółką partnerską, spółką komandytową, spółką komandytowoakcyjną lub osobą prawną, której odpowiednio wspólnika, partnera, członka zarządu, komplementariusza lub urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie nie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 9 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – przez okres 1 roku od dnia uprawomocnienia się wyroku; 11) wykonawcy, którzy nie wykonywali bezpośrednio czynności związanych z przygotowaniem prowadzonego postępowania, z wyłączeniem czynności wykonywanych podczas dialogu technicznego, o którym mowa w art. 31a ust. 1 PZP, lub nie posługiwali się w celu sporządzenia oferty osobami uczestniczącymi w

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia na „Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPSZOZ „Zdroje” Strona 5 z 24

dokonywaniu tych czynności, chyba, Ŝe udział tych wykonawców w postępowaniu nie utrudni uczciwej konkurencji; W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w ppkt. 9) – 11) wykonawca zobowiązany jest złoŜyć pisemne oświadczenie na załączniku nr 2; 12) wykonawcy, którzy nie naleŜą lub wykonawcy, którzy naleŜą do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz. 331, z późn. zm.), złoŜyli odrębne oferty, oraz wykazali, Ŝe istniejące między nimi powiązania nie prowadzą do zachwiania uczciwej konkurencji pomiędzy wykonawcami w postępowaniu o udzielenie zamówienia. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia wykonawca zobowiązany jest złoŜyć listę podmiotów naleŜących do tej samej grupy kapitałowej, albo informację o tym, Ŝe nie naleŜy do grupy kapitałowejwedług wzoru załącznika nr 3 do SIWZ; 3. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, tj.: 1) posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeŜeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania; Celem potwierdzenia spełnienia warunku wykonawca zobowiązany jest złoŜyć: pisemne oświadczenie na załączniku nr 4; Ocena spełniania ww. warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złoŜonych przez wykonawcę, na zasadzie SPEŁNIA/NIE SPEŁNIA. 2) posiadają wiedzę i doświadczenie- w celu spełniania tego warunku, Wykonawca zobowiązany jest wykazać, Ŝe naleŜycie wykonał (a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych równieŜ wykonuje) w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeŜeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – dwie główne usługi. Za jedną główną usługę Zamawiający uzna usługę związaną z prowadzeniem usług w zakresie konserwacji urządzeń dźwigowych, z których co najmniej jedna jest o wartości 50 000,00 zł. Celem potwierdzenia spełnienia warunku wykonawca zobowiązany jest złoŜyć następujące dokumenty: a) pisemne oświadczenie na załączniku nr 4; b) załącznik nr 5 Doświadczenie – wykaz głównych usług, w którym Wykonawca jest zobowiązany wykazać minimum dwie główne usługi związane z prowadzeniem usług w zakresie konserwacji urządzeń dźwigowych, z których co najmniej jedna jest o wartości 50 000,00 zł W przypadku, gdy w wykazie zostanie zamieszczone zadanie obejmujący szerszy zakres, to wykonawca jest zobowiązany osobno wyszczególnić wartość, przedmiot, datę wykonania i odbiorcę dotyczącą usług odpowiadającej rodzajem i wartością określonej przez Zamawiającego. c) dowody potwierdzających, Ŝe usługi wymienione w załączniku nr 5 zostały wykonane lub są wykonywane naleŜycie. Ocena spełniania ww. warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złoŜonych przez wykonawcę, na zasadzie SPEŁNIA/NIE SPEŁNIA. 3) dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia; Wykonawca zobowiązany jest oświadczyć, Ŝe dysponuje odpowiednim potencjałem technicznym oraz, Ŝe osoby, które będą uczestniczyć wykonaniu zamówienia posiadają wymagane uprawnienia, w szczególności: a) uprawnienia UDT, SEP E do 1 kV i SEP D do 1 kV b) uprawnienia dozorowe do konserwacji dźwigów z napędem regulowanym i hydraulicznym, Celem potwierdzenia spełnienia warunku wykonawca zobowiązany jest złoŜyć następujące dokumenty: a) pisemne oświadczenie na załączniku nr 4; b) załącznik nr 6 oświadczenie o posiadaniu uprawnień Ocena spełniania ww. warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złoŜonych przez wykonawcę, na zasadzie SPEŁNIA/NIE SPEŁNIA. 4) sytuacji ekonomicznej i finansowej w celu spełniania tego warunku, Wykonawca zobowiązany jest wykazać, Ŝe jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę ubezpieczenia nie niŜszą niŜ 100 000,00 zł Celem potwierdzenia spełniania warunku dot. sytuacji ekonomicznej i finansowej, Wykonawca zobowiązany jest złoŜyć następujące dokumenty Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia na „Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPSZOZ „Zdroje” Strona 6 z 24

a) pisemne oświadczenie na załączniku nr 4; b) opłaconą polisę a w przypadku jej braku inny dokument ubezpieczenia potwierdzający, Ŝe wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę ubezpieczenia nie niŜszą niŜ 100 000,00 zł Do przedłoŜonej przez wykonawcę polisy naleŜy dołączyć równieŜ potwierdzenie jej opłacenia. JeŜeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie moŜe przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, moŜe przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku polegającego na zdolności do pokrycia zobowiązania odpowiadającego ww. sumie ubezpieczenia. Ocena spełniania ww. warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złoŜonych przez wykonawcę, na zasadzie SPEŁNIA/NIE SPEŁNIA. 4.

Celem potwierdzenia, Ŝe oferowane usługi odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty oświadczenie na załączniku nr 7. Ocena spełniania ww. warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złoŜonych przez wykonawcę, na zasadzie SPEŁNIA/NIE SPEŁNIA.

5.

Wykonawca na Ŝądanie Zamawiającego i w zakresie przez niego wskazanym zobowiązany będzie do wykazania odpowiednio, nie później niŜ na dzień składania ofert spełnienia warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy i brak podstaw do wykluczenia z uwagi na okoliczności, o których mowa w art. 24 ust.1 oraz 24 ust. 2 pkt. 1) oraz 5) ustawy.

6.

Wykonawca moŜe polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezaleŜnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iŜ będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z ust. 2b, odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba Ŝe za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.

7.

Zamawiający wezwie na podstawie art. 26 ust. 3 ustawy wykonawców, którzy w określonym terminie nie złoŜyli wymaganych przez Zamawiającego oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, lub którzy nie złoŜyli pełnomocnictw, albo, którzy złoŜyli wymagane przez Zamawiającego oświadczenia i dokumenty, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, zawierające błędy lub złoŜyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich złoŜenia w wyznaczonym terminie, chyba, Ŝe mimo ich złoŜenia oferta wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby uniewaŜnienie postępowania. ZłoŜone na wezwanie Zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz spełnianie przez oferowane dostawy wymagań określonych przez Zamawiającego, nie później niŜ w dniu, w którym upłynął termin składania ofert.

8.

O udzielenie zamówienia ubiegać się mogą wykonawcy, którzy oprócz ww. opisanych warunków spełniają takŜe dodatkowy warunek: 1) wniosą wadium zgodnie z zasadami określonymi, w ppkt 2. Celem potwierdzenia spełniania warunku wykonawca powinien dołączyć dowód wniesienia wadium, w jednej z następujących form tj.: a) kopia dokonania przelewu na konto zamawiającego, b) oryginał (w oddzielnej kopercie) i załączoną do oferty kopię gwarancji bankowej, c) oryginał (w oddzielnej kopercie) i załączoną do oferty kopię gwarancji ubezpieczeniowej, d) oryginał (w oddzielnej kopercie) i załączoną do oferty kopię umowy poręczenia. 2) Wadium. Wadium naleŜy wnieść w wysokości 4 300,00 zł w terminie do dnia 09-03-2015r. do godziny 11.00. Decyduje data wpływu środków do Zamawiającego lub złoŜenia dokumentu. 3) Wadium moŜe być wnoszone: a) w pieniądzu – przelewem na konto PKO BP S.A. O/Szczecin Nr 15 1020 4812 0000 0102 0048 6886 z dopiskiem „Wadium na Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPSZOZ „Zdroje”. b) poręczeniach lub gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6, ust. 3, pkt. 4), lit. b) ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, Ŝe poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pienięŜnym. Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia na „Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPSZOZ „Zdroje” Strona 7 z 24

4) Wykonawca, którego oferta została wybrana, traci wadium wraz z odsetkami na rzecz zamawiającego w przypadku, gdy: a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie, b) nie wniósł zabezpieczenia naleŜytego wykonania umowy, c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemoŜliwe z przyczyn leŜących po stronie wykonawcy. 5) Zgodnie z art. 46, ust. 4a ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Pzp Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeŜeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26, ust. 3 ustawy, nie złoŜył dokumentów, o których mowa w art. 25, ust. 1 ustawy lub pełnomocnictw, chyba, Ŝe udowodni, Ŝe wynika to z przyczyn nieleŜących po jego stronie 6) W przypadku, gdy wykonawca wnosi wadium w formie gwarancji bankowej lub gwarancji ubezpieczeniowej z treści tych gwarancji musi w szczególności jednoznacznie wynikać: a) zobowiązanie gwaranta (banku, zakładu ubezpieczeń) do zapłaty całej kwoty wadium nieodwołalnie i bezwarunkowo na pierwsze Ŝądanie zamawiającego (beneficjenta gwarancji) ze stwierdzeniem, Ŝe zaistniały okoliczności, o których mowa w pkt. 4) bez konieczności wykazywania, czy choćby uprawdopodobniania tych okoliczności; stwierdzenie o nieodwołalnej i bezwarunkowej zapłacie na Ŝądanie zamawiającego bez konieczności wykazywania, czy choćby uprawdopodobniania podstaw wezwania ( lub inne równowaŜne ) ma stanowić treść gwarancji b) termin obowiązywania gwarancji, który nie moŜe być krótszy niŜ termin związania ofertą, c) miejsce i termin zwrotu gwarancji. 7) W przypadku, gdy wykonawca wnosi wadium w pieniądzu w ofercie naleŜy wpisać nr konta, na który zamawiający będzie mógł zwrócić wadium lub do oferty załączyć upowaŜnienie dla osoby, której zamawiający będzie mógł zwrócić wadium 8) Brak wniesienia wadium, o których mowa w pkt. 5. 2) lub wadium wniesione w jednej z form, o których mowa w pkt. 5.3) niezawierające zobowiązań, o których mowa w art. 46, ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych spowoduje wykluczenie Wykonawcy (art. 24, ust. 2 pkt. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych). 9.

Zabezpieczenie naleŜytego wykonania umowy: 1) Wybrany Wykonawca, przed podpisaniem umowy zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia naleŜytego wykonania umowy zgodnie z art.147 i 150 ustawy Prawo zamówień publicznych na sumę stanowiąca 4% zaoferowanego wynagrodzenia brutto w jednej lub w kilku następujących formach: a) pieniądzu - wpłata przelewem na rachunek bankowy PKO BP S.A. O/Szczecin Nr 15 1020 4812 0000 0102 0048 6886 z dopiskiem „zabezpieczenie naleŜytego wykonania umowy nr …… – na Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPSZOZ „Zdroje”. b) poręczeniach bankowych lub w poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym Ŝe zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pienięŜnym, c) gwarancjach bankowych, d) gwarancjach ubezpieczeniowych, e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b, ust. 5, pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 2) Zabezpieczenie naleŜytego wykonania umowy będzie słuŜyło do pokrycia roszczeń z tytułu niewykonania lub nienaleŜytego wykonania umowy. 3) W przypadku, gdy wykonawca wnosi zabezpieczenie naleŜytego wykonania umowy w formie gwarancji bankowej lub gwarancji ubezpieczeniowej z treści tych gwarancji musi w szczególności jednoznacznie wynikać: a) zobowiązanie gwaranta (banku, zakładu ubezpieczeń) do zapłaty całej kwoty określonej w gwarancji nieodwołalnie i bezwarunkowo na pierwsze Ŝądanie zamawiającego (beneficjenta gwarancji) ze stwierdzeniem, Ŝe zaistniały okoliczności niewykonania lub nienaleŜytego wykonania umowy, bez konieczności wykazywania, czy choćby uprawdopodobniania tych okoliczności, stwierdzenie o nieodwołalnej i bezwarunkowej zapłacie na Ŝądanie zamawiającego bez konieczności wykazywania, czy choćby uprawdopodobniania podstaw wezwania ( lub inne równowaŜne ) ma stanowić treść gwarancji b) termin obowiązywania gwarancji, który nie moŜe być krótszy niŜ termin wykonania umowy i rękojmi, c) miejsce i termin zwrotu gwarancji. 4) Zamawiający moŜe na wniosek wykonawcy, wyrazić zgodę na zmianę formy wniesionego zabezpieczenia pod warunkiem zachowania ciągłości zabezpieczenia i nie zmniejszenia jego wysokości.

ROZDZIAŁ VII Wyjaśnienia treści SIWZ i jej modyfikacja oraz sposób porozumiewania się Wykonawców z Zamawiającym

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia na „Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPSZOZ „Zdroje” Strona 8 z 24

1.

Wykonawca moŜe zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści SIWZ. Zamawiający jest zobowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie jednak nie później niŜ na 2 dni przed terminem składania ofert – pod warunkiem, ze wniosek o wyjaśnienie treści SIWZ wpłynął do zamawiającego nie później niŜ do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. JeŜeli wniosek o wyjaśnienie treści SIWZ wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa powyŜej lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający moŜe udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznani. PrzedłuŜenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, o którym mowa powyŜej.

2.

Zamawiający jednocześnie przekazuje treść wyjaśnień wszystkim wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania, a takŜe zamieszcza na stronie internetowej Zamawiającego.

3.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach zamawiający moŜe w kaŜdym czasie przed upływem terminu do składania ofert zmienić treść SIWZ. Dokonaną w ten sposób zmianę przekazuje się niezwłocznie wszystkim wykonawcom, którym przekazano SIWZ oraz zamieszcza się na stronie internetowej Zamawiającego. 1) JeŜeli w wyniku zmiany treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia nieprowadzącej do zmiany treści ogłoszenia o zamówieniu jest niezbędny dodatkowy czas na wprowadzenie zmian w ofertach, Zamawiający przedłuŜy termin składania ofert, informując o tym fakcie wykonawców poprzez zamieszczenie informacji na stronie internetowej Zamawiającego. 2) JeŜeli dokonana zmiana treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia prowadzić będzie do zmiany treści ogłoszenia o zamówieniu, Zamawiający zamieści ogłoszenie o zmianie ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych. 3) JeŜeli zmiana, o której mowa w pkt. 2) jest istotna, a w szczególności, jeŜeli dotyczy określenia przedmiotu, wielkości lub zakresu zamówienia, kryteriów oceny ofert, warunków udziału w postępowaniu lub sposobu ich spełniania Zamawiający przedłuŜy termin składania ofert o czas niezbędny na wprowadzenie zmian w ofertach, informując o tym fakcie wykonawców poprzez zamieszczenie informacji na stronie internetowej Zamawiającego. 4) We wszystkich ww. przypadkach Zamawiającego poinformuje o wprowadzonych modyfikacjach oraz o przedłuŜeniu terminu składania ofert Wykonawców, którym na ich pisemny wniosek doręczono SIWZ, jak równieŜ zamieści informację na stronie internetowej Zamawiającego.

4.

Osobą uprawnioną do bezpośredniego kontaktowania się z wykonawcami jest: w zakresie przedmiot zamówienia przedmiot zamówienia - p. Bogdan Prałat, w godz. 800-1400, w zakresie wymogów formalnych oferty - p. Jolanta Duda w godz. 8.00-14.00 (fax. 0-91-88-06-203).

5.

Wszystkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia, odwołania oraz inne informacje składane w trakcie postępowania wymagają formy pisemnej, z zastrzeŜeniem pkt. 6.

6.

Zamawiający dopuszcza porozumiewanie się za pomocą faksu lub e-mailem potwierdzonego pisemnie, przy przekazywaniu następujących dokumentów: 1) pytania i wyjaśnienia dotyczące treści siwz, 2) modyfikacje treści siwz, 3) wniosek o wyjaśnienie treści oferty, 4) wniosek o wyjaśnienie dotyczące oświadczeń i dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy; 5) wniosek o udzielenie wyjaśnień dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny oraz odpowiedź wykonawcy, 6) wezwanie kierowane do wykonawców na podstawie art. 26 ust. 3, art. 91, ust. 5 ustawy; 7) informacja o poprawieniu oczywistych omyłek, o których mowa w art. 87 ust. 2 ustawy Pzp, 8) oświadczenie wykonawcy w kwestii wyraŜenia zgody na poprawienie omyłek, o których mowa w art. 87 ust.2 ustawy Pzp, 9) wniosek zamawiającego o wyraŜenie zgody na przedłuŜenie terminu związania ofertą oraz odpowiedź wykonawcy, 10) samodzielne przedłuŜenie terminu związania ofertą przez Wykonawcę, 11) zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty, o wykonawcach, którzy zostali z postępowania wykluczeni i wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, 12) zawiadomienie o uniewaŜnieniu postępowania, 13) informacje i zawiadomienia kierowane do zamawiającego i wykonawców na podstawie art. 181 ustawy.

7.

JeŜeli zamawiający lub wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem, kaŜda ze stron na Ŝądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.

8.

Postępowanie odbywa się w języku polskim w związku, z czym wszelkie pisma, dokumenty, oświadczenia itp. składane w trakcie postępowania między zamawiającym a wykonawcami muszą być sporządzone w języku polskim.

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia na „Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPSZOZ „Zdroje” Strona 9 z 24

9.

Adres do korespondencji jest zamieszczony na pierwszej stronie niniejszej siwz. Zamawiający wymaga, aby wszelkie pisma związane z postępowaniem były kierowane wyłącznie na ten adres.

10. Zamawiający nie zamierza zwoływać zebrania wykonawców. 11. Kancelaria Zamawiającego urzęduje od poniedziałku do piątku w godz. 7.25 – do 15.00. Korespondencja przesyłana za pomocą faksu po godzinach urzędowania administracji Zamawiającego zostanie zarejestrowania w następnym dniu pracy i uznana za wniesioną z datą tego dnia. 12. Wykonawca moŜe wysłać treść zapytania dot. treści siwz na adres e-mail: [email protected] Wysłane przez wykonawcę zapytanie musi być potwierdzone w formie pisemnej. W przypadku przesłania treści pytań droga mailową do Zamawiającego po godzinach urzędowania administracji, wiadomości te zostaną zarejestrowane w następnym dniu pracy i uznane za wniesione z datą tego dnia. 13. Zgodnie z zapisami art. 92 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający zawiadomi wykonawców, którzy złoŜyli oferty o: 1) wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę (firmę) siedzibę i adres wykonawcy, którego ofertę wybrano oraz uzasadnienie jej wyboru, a takŜe nazwy (firmy) siedziby adresy wykonawców, którzy złoŜyli oferty wraz ze streszczeniem oceny i porównania złoŜonych ofert zawierającym punktację przyznaną ofertom w kaŜdym kryterium oceny ofert i łączną punktację; 2) Wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, podając uzasadnienie faktyczne i prawne; 3) Wykonawcach, którzy zostali wykluczeni z postępowania o udzielenie zamówienia, podając uzasadnienie faktyczne i prawne; 4) terminie, określonym zgodnie z art. 94 ust. 1 lub 2, po którego upływie umowa w sprawie zamówienia publicznego moŜe być zawarta. 14. W przypadku wystąpienia przesłanek, o których mowa w art. 93 ust. 1 ustawy zamawiający uniewaŜnia postępowanie. 15. O uniewaŜnieniu postępowania zamawiający zawiadomi równocześnie wszystkich wykonawców, którzy: 1) ubiegali się o udzielenie zamówienia, - w przypadku uniewaŜnienia postępowania przed upływem terminu składania ofert; 2) złoŜyli oferty - w przypadku uniewaŜnienia postępowania po upływie terminu składania ofert - podając uzasadnienie faktyczne i prawne 16. Zamawiający przekaŜe wykonawcom informację, o których mowa, w pkt. 13-15 pisemnie, faksem lub drogą elektroniczną oraz poprzez zamieszczenie na stronie internetowej www.szpital-zdroje.szczecin.pl, Od terminu przekazania informacji Zamawiający będzie liczył termin skutecznego powiadomienia wykonawcy o powzięciu wiadomości, o których mowa w pkt. 13 - 15.

ROZDZIAŁ VIII Sposób obliczenia ceny oferty 1. Cena - Wynagrodzenie ma charakter ryczałtu. Wynagrodzenie podane w ofercie powinno zwierać: podatek VAT, wszelkiego rodzaju opusty i rabaty. Podane przez wykonawcę w ofercie wynagrodzenie powinno obejmować podany w przedmiocie zamówienia cały zakres oraz uwzględniać wszelkie koszty, nakłady według Wykonawcy - konieczne do naleŜytego wykonania przedmiotu zamówienia oraz ryzyka związane w wykonywaniem zamówienia. Nie dopuszcza się określania cen w sposób alternatywny. 2. W ofercie naleŜy podać cenę z VAT (brutto). 3. Cena musi być wyraŜona w złotych polskich niezaleŜnie od wchodzących w jej skład elementów. Tak obliczona cena będzie brana pod uwagę przez komisję przetargową w trakcie wyboru najkorzystniejszej oferty. 4. Cena oferty wskazana przez Wykonawcę w formularzu oferty, musi być podana w PLN cyfrowo i słownie. 5. Błąd w obliczeniu ceny, którego nie moŜna poprawić na podstawie art. 87, ust. 2, pkt. 2 Prawa zamówień publicznych spowoduje odrzucenie oferty.

ROZDZIAŁ IX Składanie i otwarcie ofert

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia na „Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPSZOZ „Zdroje” Strona 10 z 24

1.

Ofertę naleŜy złoŜyć w siedzibie zamawiającego: ul. Mączna 4, 70-780 Szczecin, Pawilon 5, Kancelaria, do dnia 09.03.2015r., o godziny 1100. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 725 do 1500.

2.

Za termin złoŜenia oferty uwaŜa się termin jej dotarcia do zamawiającego.

3.

Wszelkie oferty wniesione po terminie zostaną zwrócone wykonawcom bez otwierania po upływie terminu przewidzianego na wniesienie protestu.

4.

Z zawartością ofert nie moŜna zapoznać się przed upływem terminu ich otwarcia.

5.

Otwarcie ofert odbędzie się w dniu 09.03.2015r., o godz. 1130 w siedzibie Zamawiającego, budynku Administracji, w obecności, co najmniej trzech członków Komisji przetargowej.

6.

Postępowanie toczyć się będzie z podziałem na część: jawną i niejawną.

7.

Zamawiający bezpośrednio przed otwarciem ofert poda kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Następnie zamawiający otworzy koperty z ofertami i ogłosi nazwę (firmę) i adres (siedzibę) wykonawcy, którego oferta jest otwierana, a takŜe informacje dotyczące ceny oferty.

8.

Informacje, o których mowa w pkt. 7 zamawiający przekaŜe niezwłocznie wykonawcom, którzy nie byli obecni przy otwarciu ofert, na ich wniosek.

ROZDZIAŁ X Wybór oferty najkorzystniejszej 1.

Wybór oferty najkorzystniejszej zostanie dokonany według następującego kryterium oceny ofert: KRYTERIUM OCENY OFERT: 1) Cena brutto - 95 % Sposób przyznania punktów w kryterium „cena”: cena najniŜsza --------------------------------------------- x 100pkt x znaczenie kryterium 95% cena oferty ocenianej 2) Termin płatności - 5 % Sposób przyznania punktów w kryterium „Termin płatności”: Wymagany termin płatności minimalny 30 dni, maksymalny 60 dni. Termin płatności w granicach wskazanych powyŜej naleŜy podać w dniach. Liczba punktów, jaką moŜna uzyskać w tym kryterium zostanie obliczona na podstawie poniŜszego wzoru Termin płatności: min. 30 dni – 0 pkt. maks. 60 dni – 5 pkt. Termin płatności oferowany --------------------------------------------- x 100pkt x znaczenie kryterium 5% Termin płatności maksymalny

2.

Komisja przetargowa ocenia oferty sumując iloczyny uzyskane z poszczególnych kryteriów. Komisja przetargowa, jako najkorzystniejszą wybierze ofertę, która uzyska najkorzystniejszy bilans punktowy.

3.

Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 30 dni.

4.

Wykonawca samodzielnie lub na wniosek zamawiającego moŜe przedłuŜyć termin związania ofertą, na czas niezbędny do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z tym Ŝe zamawiający moŜe tylko raz, co najmniej na 3 dni przed upływem terminu związania ofertą, zwrócić się do wykonawcy o wyraŜenie zgody na przedłuŜenie tego terminu o oznaczony okres, nie dłuŜszy jednak niŜ 60 dni.

5.

Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

6.

Zamawiający dokona badania ofert w celu stwierdzenia, czy wykonawcy nie podlegają wykluczeniu. W przypadku wykluczenia wykonawcy zamawiający odrzuci jego ofertę. Następnie zamawiający dokona oceny, czy oferty wykonawców niewykluczonych z postępowania nie podlegają odrzuceniu.

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia na „Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPSZOZ „Zdroje” Strona 11 z 24

7.

W toku badania i oceny ofert zamawiający moŜe Ŝądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złoŜonych ofert i dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu.

8.

Zamawiający zgodnie z art. 87 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, poprawi w tekście oferty: 1) Oczywiste omyłki pisarskie, 2) Oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek, 3) Inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty - niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta została poprawiona.

9.

JeŜeli oferta zawierać będzie raŜąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia, zamawiający zwróci się w formie pisemnej do wykonawcy o udzielenie w określonym terminie wyjaśnień dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny.

10. Zamawiający odrzuci ofertę, jeŜeli: 1) jest niezgodna z ustawą, 2) jej treść nie odpowiada treści siwz, z zastrzeŜeniem art. 87 ust. 2 pkt. 3 ustawy Pzp 3) jej złoŜenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, 4) zawiera raŜąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia, 5) została złoŜona przez wykonawcę wykluczonego z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia, 6) zawiera błędy w obliczeniu ceny, 7) wykonawca w terminie 3 dni od dnia doręczenia zawiadomienia nie zgodził się na poprawienie omyłki o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt. 3 ustawy, 8) jest niewaŜna na podstawie odrębnych przepisów. 11. Oferty nieodrzucone zostaną poddane procedurze oceny zgodnie z kryteriami oceny ofert określonymi w siwz. 12. Zamawiający wybierze ofertę najkorzystniejszą na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w siwz. 13. Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający zawiadomi wykonawców, którzy złoŜyli oferty o: 1) wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę (firmę) albo imię i nazwisko, siedzibę albo adres zamieszkania i adres wykonawcy, którego ofertę wybrano, uzasadnienie jej wyboru, a takŜe nazwy (firmy), albo imiona i nazwiska, siedziby albo miejsca zamieszkania i adresy wykonawców, którzy złoŜyli oferty wraz ze streszczeniem oceny i porównania złoŜonych ofert zawierającym punktację przyznaną ofertom w kaŜdym kryterium oceny ofert i łączną punktację, 2) wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, podając uzasadnienie faktyczne i prawne, 3) wykonawcach, którzy zostali wykluczeni z postępowania, podając uzasadnienie faktyczne i prawne, 4) terminie, określonym zgodnie z art. 94, po którego upływie umowa w sprawie zamówienia publicznego moŜe być zawarta. 14. Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający zamieszcza informacje, o których mowa w pkt. 13.na stronie internetowej oraz w miejscu publicznie dostępnym w swojej siedzibie. 15. W przypadku wystąpienia przesłanek, o których mowa w art. 93 ust. 1 ustawy zamawiający uniewaŜnia postępowanie. 16. O uniewaŜnieniu postępowania zamawiający zawiadomi równocześnie wszystkich wykonawców, którzy: 1) ubiegali się o udzielenie zamówienia, - w przypadku uniewaŜnienia postępowania przed upływem terminu składania ofert, 2) złoŜyli oferty - w przypadku uniewaŜnienia postępowania po upływie terminu składania ofert - podając uzasadnienie faktyczne i prawne. 17. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty w drodze aukcji elektronicznej. 18. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

ROZDZIAŁ XI Zawarcie umowy 1.

Informacje o formalnościach, jakie powinny być spełnione w celu zawarcia umowy.

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia na „Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPSZOZ „Zdroje” Strona 12 z 24

1) Wykonawca, którego oferta została wybrana zobowiązany jest skontaktować się z zamawiającym w terminie 5 dni od daty przekazania zawiadomienia o wyborze oferty i uzgodnić termin (nie dłuŜszy jak 7 dni od daty przekazania zawiadomienia o wyborze oferty) podpisania umowy, z zastrzeŜeniem punktu 2.2). 2) W przypadku, gdy Wykonawca nie skontaktuje się z Zamawiającym w terminie określonym w pkt 1 powyŜej, termin podpisania umowy wyznaczy jednostronnie Zamawiający i będzie on wiąŜący dla Wykonawcy. 3) Wykonawca ma obowiązek zawrzeć umowę zgodnie ze wzorem umowy załączonym do niniejszej siwz. 4) Zawarta umowa będzie jawna i będzie podlegała udostępnianiu na zasadach określonych w przepisach o dostępie do informacji publicznej (art. 139 ust. 3 ustawy). 2.

Termin i miejsce zawarcia umowy. 1) Zamawiający zawrze umowę w sprawie zamówienia publicznego w siedzibie zamawiającego,, z zastrzeŜeniem art. 183 w terminie: a) nie krótszym niŜ 5 dni od dnia przekazania zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty, jeŜeli zawiadomienie to zostało przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy oraz w SIWZ, w Rozdziale VII w pkt.7 z zastrzeŜeniem punktu 2). b) nie krótszym niŜ 10 dni od dnia przekazania zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty, jeŜeli zawiadomienie to zostało przesłane w inny sposób niŜ określony w art. 27 ust. 2 ustawy oraz w SIWZ, w Rozdziale VII w pkt. 7) z zastrzeŜeniem punktu 2).. 2) Zamawiający moŜe zawrzeć umowę w sprawie zamówienia publicznego przed upływem terminu, o którym mowa w ppkt.1: a) jeŜeli w postępowaniu o udzielenie zamówienia zostanie złoŜona tylko jedna oferta; b) nie odrzucono Ŝadnej oferty oraz nie wykluczono Ŝadnego wykonawcy.

3.

JeŜeli wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wniesie wymaganego zabezpieczenia naleŜytego wykonania umowy (w przypadku, gdy było ono wymagane), Zamawiający moŜe wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert bez przeprowadzenia ich ponownego badania i oceny, chyba, Ŝe zachodzą przesłanki uniewaŜnienia postępowania, o których mowa w art. 93 ust. 1 ustawy.

ROZDZIAŁ XII Pouczenie o środkach ochrony prawnej 1.

Wykonawcom, którzy mają lub mieli interes w uzyskaniu zamówienia oraz ponieśli lub mogą ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w dziale VI ustawy: odwołanie i skarga.

2.

Odwołanie przysługuje – zgodnie z art. 180 ustawy - wyłącznie wobec czynności: 1) opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu; 2) wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia; 3) odrzucenia oferty odwołującego.

3.

Odwołanie powinno wskazywać czynności lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać Ŝądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.

4.

Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą waŜnego kwalifikowanego certyfikatu w terminie określonym w art. 182 ustawy.

5.

Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.

6.

Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.

7.

Ponadto zgodnie z art. 181 ust.1 ustawy Wykonawca moŜe w terminie przewidzianym do wniesienia odwołania poinformować Zamawiającego o niezgodnej z przepisami ustawy czynności podjętej przez niego lub zaniechaniu czynności, do której jest on zobowiązany na podstawie ustawy, na które nie przysługuje odwołanie na podstawie art. 180 ust.2.

ROZDZIAŁ XIII Opis przedmiotu zamówienia i inne istotne postanowienia I.

PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia na „Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPSZOZ „Zdroje” Strona 13 z 24

1

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPS ZOZ „Zdroje” (Kategoria usług: 1; Kod CPV: 50.53.14.00-0, 50.75.00.00-7 Usługi w zakresie konserwacji wind):

2

Przedmiot zamówienia obejmuje następujące urządzenia: Lp

Lokalizacja dźwigu Rodzaj urządzenia SPS ZOZ „Zdroje” – szpital przy ul. Mącznej 4 Dozór i konserwacja urządzeń dźwigowych od dnia podpisania umowy 1. 1) Dźwig osobowy hydrauliczny H 1600AA nr 085H/2010; dźwig 2 Pawilon nr 1 przystankowe 2) Dźwig osobowy hydrauliczny H1600AA nr 086H/2010; dźwig 2 przystankowe 1) Dźwig towarowy BGK 100.45 nr 53438; dźwig 4- przystankowy 2. Pawilon nr 2 2) Dźwig E-155 nr P 0378; dźwig 4- przystankowy 3) Dźwig H-600 AA nr P 0377; dźwig 4- przystankowy 1) Dźwig H-600 AA nr P 0200; dźwig 4- przystankowy 3. Pawilon nr 3 2) Dźwig H-600 AA nr P 0201; dźwig 4- przystankowy 3) Dźwig towarowy BGK 100.45 nr 51082; dźwig 4- przystankowy 1) Dźwig towarowy ISO-A nr 130505; dźwig 4 - przystankowy 4. Pawilon nr 4 2) Dźwig elektryczny nr P 0098; dźwig 4 - przystankowy 3) Dźwig hydrauliczny nr P 0097; dźwig 4 - przystankowy 5. Dźwig towarowy 100 kg nr 121805; dźwig 2 przystankowy Pawilon nr 5 6. 1) Dźwig towarowy BGK 300.30/17; dźwig 3- przystankowe Pawilon nr 14 2) Dźwig hydrauliczny P 09H0939; dźwig 3 - przystankowe Dźwig osobowy Q 1000 kg; dźwig - 3 przystankowy 7. Pawilon nr 16 8. Kuchnia Mleczna Dźwig towarowy 300 kg nr 54560; dźwig 2- przystankowy 9. Budynek kuchni i 1) Dźwig towarowy 200 kg nr 39813; dźwig 2 przystankowe magazynów 2) Dźwig towarowy 200 kg nr 39812; dźwig 2 - przystankowe Dozór i konserwacja urządzeń dźwigowych po upływie okresu gwarancyjnego od dnia 01-01-2017r. 10. Pawilon nr 5 1) Dźwig BKG 100.45/0; dźwig 5- przystanków 2) Dźwig osobowy elektryczny; dźwig 5- przystanków 3) Dźwig osobowy elektryczny; dźwig 5- przystanków Dozór i konserwacja urządzeń dźwigowych po upływie okresu gwarancyjnego od dnia 02-12- 2015r. 11. Pawilon nr 18 1) Dźwig osobowy elektryczny; dźwig 5- przystanków 2) Dźwig towarowy BKG 300.30’; dźwig 3 - przystanki SPS ZOZ „Zdroje”- szpital przy ul. Św Wojciecha 7 Dozór i konserwacja urządzeń dźwigowych od dnia podpisania umowy 12. Szpital przy ul. Św 1) Dźwig towarowo osobowy SDE do 500 kg nr 30368; dźwig 4 Wojciecha 7 przystankowy 2) Dźwig osobowy do 630 kg nr D8NE7407; dźwig 5- przystankowy SPS ZOZ „Zdroje” - Ośrodek Rehabilitacji przy ul Marii Skłodowskiej Curie 14 Dozór i konserwacja urządzeń dźwigowych od dnia podpisania umowy 13. Ośrodek Rehabilitacji Dźwig osobowy 630 kg nr 966.2018; dźwig 3 - przystankowy SPS ZOZ „Zdroje” - Centrum Psychiatryczne przy ul. śołnierskiej 55 Dozór i konserwacja urządzeń dźwigowych od dnia podpisania umowy 14. Centrum Dźwig osobowy 630 kg nr 61060870206; dźwig 5 - przystankowy Psychiatryczne II.

WYMAGANIA ZAMÓWIENIA

ZAMAWIAJĄCEGO

DOTYCZĄCE

REALIZACJI

PRZEDMIOTU

1. Wykonawca zobowiązuje się do konserwowania urządzeń dźwigowych zgodnie z wytycznymi producenta, DTR urządzenia i instrukcją konserwacji oraz warunkami technicznymi UDT, minimum jeden raz na 30 dni oraz na wezwanie. 2. Wykonawca zobowiązany będzie do utrzymania urządzeń dźwigowych w stałym ruchu, z wyjątkiem postojów niezbędnych do wykonania czynności konserwacyjnych i naprawczych. 3. Zakres prac konserwacyjnych będzie obejmował w szczególności: l.p. Miejsce konserwacji / zakres czynności MASZYNOWNIA Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia na „Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPSZOZ „Zdroje” Strona 14 z 24

1) 2) 3) 4) 5) 6) 7) 8) 9) 10) 11) 12) 13) 14) 15) 16) 17) 18) 19) 20) 21) 22) 1) 2) 3) 4) 5) 6) 7) 8) 9) 10) 11) 12) 13) 14) 15) 16) 17) 18) 19)

1) a) b) c) d) e) 2) 3) 4) 5)

Sprawdzenie wartości napięcia fazowego, przewodowego i sterowego /dla sterowań elektronicznych napięcie stabilizowane 24V/ Sprawdzenie działania przekaźnika zabezpieczenia termistorowego Wykonanie 2 jazd w górę i w dół kabiną i skontrolowania działania aparatury przekaźnikowostycznikowej Sprawdzenie czy luzownik pewnie otwiera szczęki hamulcowe Sprawdzenie czy elementy ogranicznika prędkości nie stukają Wyłącznik główny Sprawdzenie stanów obwodów ochrony przeciwporaŜeniowej i zabezpieczeń Skontrolowanie wartości i wyłącznika nadmiarowego Dokręcenie przewodów ze szczególnym zwróceniem uwagi na stan listew zaciskowych gdzie są podłączone łączniki obwodów bezpieczeństwa Sprawdzenie stanu styku styczników i przekaźników, oczyszczenie i regulacja Sprawdzenie działania łącznika ogranicznika prędkości Sprawdzenie stanu lin nośnych i linki ogranicznika prędkości Smarowanie ogranicznika prędkości Sprawdzenie stanu kół linowych, szczególnie rowków koła ciernego Sprawdzenie pracy i regulacja układu hamulcowego Sprawdzenie luzu gum sprzęgła elastycznego i dokręcenie sworzni Sprawdzenie luzu poosiowego ślimaka Sprawdzenie luzu poosiowego silnika Sprawdzenie stanu oleju w łoŜyskach silnika i jego uzupełnienie Sprawdzenie stanu oleju w reduktorze czy nie występują przecieki Sprawdzenie stanu cieplnego reduktora i silnika Sprawdzenie stanu baterii dzwonka alarmowego i telefonu KABINA I PRZECIWWAGA Sprawdzenie stanu prowadników ślizgowych, kabinowych i przeciwwagowych oraz ich luzów w prowadnicach Sprawdzenie stanu prowadników rolkowych. NaleŜy zwrócić uwagę czy guma nie wykazuje trwałych odkształceń i rozwarstwień oraz czy rolka obraca się bezszumnie i bez zacięć Sprawdzenie mocowania lin na kabinie i przeciwwadze Sprawdzenie zamocowania linki ogranicznika prędkości Sprawdzenie stanu aparatu chwytnego, sprawdzenia dokonać przez ręczne uruchomienie aparatu chwytnego Sprawdzenie działania łącznika chwytaczy i zwisu lin Sprawdzenie mocowania krzywek: wyłączników krańcowych, końcowych i piętrowych Sprawdzenie działania aparatów elektromagnetycznych krzywki ruchomej wyłącznika zatrzymania oraz ich oczyszczenie i nasmarowanie Sprawdzenie działania wylącznika krańcowego na kabinie Sprawdzenie stanu Ŝarówki fotoimpulsatora, oczyszczenie elementów fotoelektrycznych Sprawdzenie działania kasety jazd kontrolnych Sprawdzenie prawidłowej pracy silnika oraz wszystkich elementów napędu drzwi automatycznych Sprawdzenie działania nastawnika krzywkowego, nasmarowanie rolki Sprawdzenie i regulacja zatrzymania kabiny na przystankach Sprawdzenie działania i wymiana uszkodzonych elementów w kasecie dyspozycji Sprawdzenie działania i oczyszczenie łączników drzwi kabinowych Sprawdzenie strumienia światła w drzwiach automatycznych, regulacja i oczyszczenie soczewki Sprawdzenie działania oraz nasmarowanie części ruchomych krzywki ruchomej Sprawdzenie stanu wyposaŜenia kabiny: oświetlenie, lustro, instrukcja eksploatacji – uzupełnić braki SZYB Sprawdzenie drzwi przystankowych: naciągu linek, łącznika i rygla mechanicznego działania amortyzatora hydraulicznego, zamka bezpieczeństwa łącznika działania ryglowania i zamków mechanicznych usunięcie usterek, smarowanie, uzupełnienie brakujących korków zabezpieczających sposób ręcznego odryglowania Sprawdzenie działania kaset wezwań i wymiana uszkodzonych elementów Sprawdzenie pracy i regulacja przełączników piętrowych i smarowanie rolek Sprawdzenie działania wyłączników końcowych i krańcowych Sprawdzenie stanu instalacji ochronnej i mocowania instalacji elektrycznej

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia na „Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPSZOZ „Zdroje” Strona 15 z 24

6) 1) 2) 3) 4) 5) 6) 7)

Sprawdzenie działania wyłącznika dźwigu PODSZYBIE Sprawdzenie pracy i smarowanie obciąŜeń ogranicznika prędkości lin wyrównawczych Sprawdzenie wydłuŜenia lin obciąŜeń Sprawdzenie szczelności zderzaków hydraulicznych Sprawdzenie wydłuŜenia lin obciąŜeń Sprawdzenie szczelności zderzaków hydraulicznych Sprawdzenie działania łącznika sterowania /STOP? Sprawdzenie działania łącznika drzwi podszybia

4 Z przeprowadzonego przez wykonawcę przeglądu upowaŜniony pracownik wykonawcy będzie zobowiązany do: 1) sporządzenia raport, w którym naleŜy podać m.in. informacje o zespołach, które wymagają remontu; 2) dokonania wpisu w dzienniku dźwigu. 5 Prace konserwacyjne nie obejmują: 1) pomiarów elektrycznych 2) napraw dewastacyjnych 3) pozostałych napraw i remontów przewidzianych przepisami UDT 4. Wykonawcy, zobowiązany jest: 1) do wstawiennictwa w siedzibie Zamawiającego (7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę) w czasie niedłuŜszym niŜ 60 minut w przypadku przebywających osób w zablokowanej windzie niezwłocznie czasie nie dłuŜszym niŜ 30 minut, od powzięcia wiadomości o awarii zgłoszonej przez Zamawiającego telefonicznie, faxem lub e-meilem; 2) do usunięcia awarii urządzenia w terminie do 1 godziny od momentu wstawiennictwa w siedzibie Zamawiającego do przekazania Zamawiającemu naprawionego urządzenia dźwigowego w stanie pełnej gotowości do pracy; 3) w przypadku, gdy usuniecie awarii byłoby niemoŜliwe w terminie, o którym mowa w pkt 2 Wykonawca zobowiązany jest powiadomić Zamawiającego o planowanej dacie jej usunięcia oraz o przyczynach jej przedłuŜenia. W takim przypadku Wykonawca będzie zobowiązany uzyskać zgodę Zamawiającego na przedłuŜenie terminu usunięcia awarii; 4) zapewnienie – przy wykonywaniu czynności związanych z przedmiotową usługą – drobnych materiałów, np. styków do przekaźników, spręŜynek, Ŝarówek oświetlenia kabiny, bezpieczników, śrub podkładek, czyściwa, zawleczek, dzwonków; 5) naprawy urządzeń dźwigowych z zastrzeŜeniem pkt. 6); 6) w przypadku, gdy do naprawy potrzebna jest wymiana części zamiennych na nowe do przedstawienia do akceptacji Zamawiającego kalkulacji – oferty zakupu materiałów i części zamiennych niezbędnych do naprawy i prawidłowej pracy urządzenia. Koszty związane z realizacją zaakceptowanego zakupu pokrywa Zamawiający na podstawie przedłoŜonych rachunków lub faktur zakupów materiałów i części zamiennych uŜytych do naprawy. Wszystkie uŜyte przez Wykonawcę do naprawy części muszą być fabrycznie nowe i wolne od wad. Zamawiający dopuszcza uŜycia do naprawy takŜe części rekondycjonowane pod warunkiem, Ŝe Wykonawca udzieli Zamawiającemu 6 – cio miesięcznej jakości na wymienioną część lub podzespół; 7) dokonania zakupu materiałów i części na podstawie zatwierdzonej przez Zamawiającego kalkulacji. W przypadku gdy przewidywany koszt materiałów i części będzie przekraczał 30 000 euro to zakupu dokona Zamawiający; 8) rozpoczęcia naprawy w ciągu 24 godzin od powzięcia wiadomości o wyraŜeniu zgody na naprawę zgłoszoną przez Zamawiającego telefonicznie, faxem lub e-meilem; 9) naprawy sprzętu w nieprzekraczalnym terminie do 3 dni roboczych od momentu powzięcia wiadomości o naprawie oraz do przekazania Zamawiającemu ww. terminie naprawionego sprzętu w stanie gotowości do pracy; 10) w przypadku, gdy naprawa byłaby niemoŜliwa w terminie do 3 dni roboczych Wykonawca zobowiązany jest powiadomić Zamawiającego o planowanej dacie naprawy oraz o przyczynach jej przedłuŜenia. W takim przypadku Wykonawca będzie zobowiązany uzyskać zgodę Zamawiającego na wydłuŜenie terminu naprawy urządzenia; 11) przedłoŜenia Zamawiającemu faktury zakupu materiałów i części zamiennych wraz z dokumentacją tj raportu serwisowego lub karty pracy potwierdzającej naprawę i odbiór urządzenia. Wykonawca będzie zobowiązany do udokumentowania Zamawiającemu zakupu nowych materiałów i części zamiennych do naprawy danego urządzenia w przypadku, gdy wartość zakupu materiałów i części zamiennych przekroczy kwotę 100 zł brutto;

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia na „Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPSZOZ „Zdroje” Strona 16 z 24

12) udzielenia Zamawiającemu 6-cio miesięcznej gwarancji jakości na wymienioną część lub podzespół oraz wykonaną naprawę. Bieg terminu gwarancji biegnie od dnia dokonania odbioru urządzenia przez upowaŜnionego pracownika Zamawiającego; 13) uwalnianie ludzi z unieruchomionego wskutek awarii dźwigu; 14) przegląd zespołów i części dźwigowych, zgodnie z obowiązującymi normami producenta i UDT, w tym w szczególności: a) oględziny zespołu napędowego, silnika, aparatury sterowej i stycznikowej, aparatów w szybie, stanu elementów nośnych; b) sprawdzenie działania kontaktów bezpieczeństwa, rygli, drzwi, obciąŜki, ogranicznika prędkości, wyłączników krańcowych; c) czyszczenie i smarowanie elementów dźwigowych: prowadnic kabiny i przeciwwagi, sprawdzenie poziomu oleju w agregacie, wyciągarce, silniku, utrzymanie w czystości maszynowni i podszybia; d) wykonanie regulacji i usuwanie usterek elektromechanicznych układu hamulcowego, kontaktów bezpieczeństwa, urządzeń regulujących drzwi, elementów wchodzących w skład aparatury przekaźnikowo – stycznikowej i elektronicznej, wymiana zwieraczy drzwi, Ŝarówek sygnalizacyjnych i informacyjnych; 15) zawiadomienie UDT o kaŜdym wykonaniu napraw wymagających badań nadzwyczajnych dźwigu przez UDT; 16) powiadomienie Zamawiającego o stwierdzonych przypadkach dewastacji, kradzieŜy lub wadliwej eksploatacji dźwigu, zwłaszcza, gdy moŜe to mieć wpływ na bezpieczeństwo pracy urządzenia; 17) powiadomienie Zamawiającego o konieczności uzupełnienia zdewastowanych lub ukradzionych instrukcji obsługi lub napisów informacyjno-ostrzegawczych; 18) reprezentowanie Zamawiającego podczas przeprowadzanych kontroli przez Urząd Dozoru Technicznego, p.poŜ i inne; 19) przestrzeganie terminów badań kontrolnych i konserwacyjnych dźwigu; 20) wyprzedzające informowanie Zamawiającego o stanie konserwowanego urządzenia oraz konieczność wykonania prac typu : remonty , naprawy, modernizacje , badania ochronne przeciwpoŜarowe dźwigu itp.; 21) dopilnowanie bezpiecznej eksploatacji dźwigu przez UŜytkownika, w tym wyłączenie urządzenia z ruchu z powodu złego stanu technicznego, o czym winien niezwłocznie powiadomić Zamawiającego; 22) prowadzenie dziennika konserwacji i odnotowywanie w nim kaŜdorazowo przeprowadzanej konserwacji; 23) przeszkolenie wskazanych przez Zamawiającego osób w zakresie uwalniania uwięzionych w kabinie osób; 24) informowanie Zamawiającego o kaŜdym wykonaniu naprawy wymagającej badania nadzwyczajnego dźwigu przez Dozór Techniczny. 6 W przypadku stwierdzenia przez UDT lub konserwatora konieczności wykonania naprawy przekraczającej poza zakres umowy na konserwację Zamawiający zleci jej wykonanie na podstawie odrębnego Zamówienia. 7 W przypadku stwierdzenia przez konserwatora w obecności przedstawiciela Zamawiającego – uszkodzenia dźwigu spowodowanego wadliwą eksploatacją, kradzieŜą lub dewastacją Zamawiający podejmie w terminie 7 dni decyzję o zleceniu stosownej naprawy. 5. Pozostałe wymogi Zamawiającego: 1) Do świadczenia przedmiotowej usługi polegającej na wykonaniu stałego nadzoru technicznego okresowych przeglądów technicznych, konserwacji i naprawie urządzeń dźwigowych Wykonawca jest zobowiązany zapewnić: a) własną aparaturę, narzędzia oraz materiały tj. styki do przekaźników, spręŜynki, Ŝarówki oświetlenia kabiny, bezpieczniki, śruby, podkładki, czyściwa, zawleczki itp. b) pracowników z odpowiednimi uprawnieniami, doświadczeniem i przygotowaniem zawodowym w tym zakresie. c) pracowników odpowiednio oznakowanych, wyposaŜonych w identyfikatory umieszczone w widocznym miejscu. Identyfikator osobowy powinien zawierać, co najmniej imię, nazwisko, stanowisko oraz nazwę firmy; 6. Wynagrodzenie wykonawcy, z tyt. wykonania przedmiotowej usługi jest wynagrodzeniem ryczałtowym. 7. Wynagrodzenie podane w ofercie powinno zwierać: podatek VAT, wszelkiego rodzaju opusty i rabaty. Podane przez wykonawcę w ofercie wynagrodzenie powinno obejmować podany w przedmiocie zamówienia cały zakres przedmiotu zamówienia oraz uwzględniać: 1) wszelkie koszty (w tym równieŜ koszty zakupu i dostawy drobnych materiałów np. styków do przekaźników, spręŜynek, Ŝarówek oświetlenia kabiny, bezpieczników, śrub, podkładek, czyściwa, zawleczek; dojazdu do Zamawiającego), Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia na „Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPSZOZ „Zdroje” Strona 17 z 24

2)

nakłady - według Wykonawcy - konieczne do naleŜytego wykonania przedmiotu zamówienia oraz ryzyka związane w wykonywaniem zamówienia.

8. Zamawiający zastrzega sobie prawo do aktualizacji wykazu urządzeń wymienionych w pkt. I ppkt.2 (tabela) poprzez: a) włączenie do wykazu dodatkowej urządzeń na podstawie pisemnego zlecenia Zamawiającego, po wcześniejszym uzgodnieniu z Wykonawcą; b) wyłączenie z usług tj. wykreślenie z wykazu urządzenia na podstawie pisemnego zgłoszenia przez Zamawiającego lub Wykonawcy; c) wyłączenie z usług tj. wykreślenie z wykazu urządzenia na podstawie orzeczenia technicznego, stwierdzającego, Ŝe urządzenie nie nadaje się do dalszej eksploatacji. 9. W przypadkach, o których mowa w pkt. 6 wynagrodzenie Wykonawcy, z tyt. wykonania przedmiotowej usługi będzie ulegało zmniejszeniu lub zwiększeniu. 10. Termin realizacji zamówienia obejmuje okres od dnia 01.04.2015 do dnia 31.03.2019r. 11. Wymagany termin płatności: minimalny 30 dni, maksymalny 60 dni. Termin płatności jest jednym z kryterium oceny ofert zgodnie z Rozdziałem X pkt. 1. 12. Wykonawca będzie zobowiązany do doręczenia prawidłowo wystawionej faktury do siedziby Zamawiającego wraz z potwierdzeniem wykonania usług przez upowaŜnionego pracownika Zamawiającego. 13. Wykonawca będzie zobowiązany z tyt. wykonania przedmiotowej usługi do wystawienia faktur, z rozbiciem na usługi świadczone w poszczególnych komórkach organizacyjnych. Zamawiający Ŝąda wystawienia czterech faktur z podziałem za 1) Szpitalu przy ul. Mącznej 4, 2) Ośrodku Rehabilitacji przy ul Marii Skłodowskiej Curie 14, 3) Centrum Psychiatrycznym przy ul. śołnierskiej 55; 4) Szpitalu przy ul. Św. Wojciecha 7 III.

INFORMACJE O FORMALNOŚCIACH, JAKIE POWINNY ZOSTAĆ DOPEŁNIONE PO WYBORZE OFERTY W CELU ZAWARCIA UMOWY W SPRAWIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO 1. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, jako najkorzystniejsza przed wyznaczonym terminem zawarcia umowy zobowiązany będzie do: 1) wniesienia - zgodnie z zapisami Rozdziału VI pkt. 9 - zabezpieczenia naleŜytego wykonania umowy, w wysokości 10 % wartości ceny oferty. W przypadku wnoszenia zabezpieczenia naleŜytego wykonania umowy w innej formie niŜ w pieniądzu, Wykonawca zobowiązany będzie przed wyznaczonym terminem zawarcia umowy przesłać na adres e-mail: [email protected]; faksem (0-91 88 06 203 lub 0-91 88-06 227) lub dostarczyć do siedziby Zamawiającego wzór lub kserokopię dokumentu wnoszonego zabezpieczenia w celu sprawdzenia jego zgodności z wymogami SIWZ. 2) przedłoŜenia (faksem 91 88 06 203 lub 91 88-06 227; e- mailem: [email protected] lub dostarczyć do siedziby Zamawiającego) kserokopię wzoru dokumentu ubezpieczenia celu sprawdzenia jego zgodności z wymogami określonymi w Rozdziale XIII, pkt. V. ppkt 1. 2. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, jako najkorzystniejsza, przed podpisaniem umowy, będzie zobowiązany uzgodnić zasady logistyki.

IV.

FORMALNOŚCI, JAKIE MUSZĄ ZOSTAĆ DOPEŁNIONE PO ZAWARCIU UMOWY 1. Wykonawca, z którym zostanie zawarta umowa zobowiązany będzie pozyskać i nieprzerwanie utrzymywać w mocy przez cały okres obowiązywania umowy ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę ubezpieczenia, co najmniej:100000,00 zł 2. W przypadku, gdy przedłoŜona przez Wykonawcę polisa ubezpieczenia OC nie obejmuje całego okresu obowiązywania niniejszej umowy, Wykonawca będzie obowiązany najpóźniej na 7 dni przed upływem Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia na „Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPSZOZ „Zdroje” Strona 18 z 24

terminu jej waŜności dostarczyć Zamawiającemu kaŜdorazowo nową umowę ubezpieczenia na kolejny okres ubezpieczenia, pod rygorem odstąpienia przez Zamawiającego od umowy z przyczyn dotyczących Wykonawcy (z zachowaniem prawa do kary umownej, o której mowa w umowie. V.

POZOSTAŁE POSTANOWIENIA 1.Podstawowe akty prawne związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia: 1) Ustawa z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2013 j.t. poz. 907ze zm.); 2) Ustawa z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym(Dz.U.2013.963 j.t. ze zm.); 3) Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 grudnia 2012 r. w sprawie rodzajów urządzeń technicznych podlegających dozorowi technicznemu (Dz.U.2012.1468). 2.Zamawiający przewiduje w trybie art. 67 ust. 1 pkt. 6) ustawy z dnia 29 stycznia, 2004 r. Prawo zamówień publicznych moŜliwość udzielenia dotychczasowemu wykonawcy usług zamówień uzupełniających do wysokości 50 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień i zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego.

ROZDZIAŁ XIV Wzór umowy

UMOWA NR ......../3720./2015 zawarta w dniu .........2015r. pomiędzy: Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Zakładem Opieki Zdrowotnej "Zdroje" ul. Mączna 4, 70-780 Szczecin, reprezentowanym przez: Danutę Śliwę– Dyrektora SPSZOZ "Zdroje" NIP: 955-14-89-094, KRS 0000003172 zwanym dalej ZAMAWIAJĄCYM, a ......................................................................... reprezentowanym przez: 1........................................................................ 2.…………………………............................... NIP: ………………….., KRS …………..….. zwanym dalej WYKONAWCĄ Umowa zostaje zawarta w wyniku udzielenia zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na „Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPSZOZ „Zdroje”” na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. t. j. 2013.907 z póź zm.). §1 1. Przedmiotem umowy jest konserwacja następujących urządzeń dźwigowych: Lp Lokalizacja dźwigu Rodzaj urządzenia SPS ZOZ „Zdroje” – szpital przy ul. Mącznej 4 Dozór i konserwacja urządzeń dźwigowych od dnia podpisania umowy 15. Pawilon nr 1 3) Dźwig osobowy hydrauliczny H 1600AA nr 085H/2010; dźwig 2 przystankowe 4) Dźwig osobowy hydrauliczny H1600AA nr 086H/2010; dźwig 2 przystankowe 16. Pawilon nr 2 4) Dźwig towarowy BGK 100.45 nr 53438; dźwig 4- przystankowy 5) Dźwig E-155 nr P 0378; dźwig 4- przystankowy 6) Dźwig H-600 AA nr P 0377; dźwig 4- przystankowy 17. Pawilon nr 3 4) Dźwig H-600 AA nr P 0200; dźwig 4- przystankowy 5) Dźwig H-600 AA nr P 0201; dźwig 4- przystankowy 6) Dźwig towarowy BGK 100.45 nr 51082; dźwig 4- przystankowy 18. Pawilon nr 4 4) Dźwig towarowy ISO-A nr 130505; dźwig 4 - przystankowy 5) Dźwig elektryczny nr P 0098; dźwig 4 - przystankowy 6) Dźwig hydrauliczny nr P 0097; dźwig 4 - przystankowy 19. Pawilon nr 5 Dźwig towarowy 100 kg nr 121805; dźwig 2 przystankowy 20. Pawilon nr 14 3) Dźwig towarowy BGK 300.30/17; dźwig 3- przystankowe 4) Dźwig hydrauliczny P 09H0939; dźwig 3 - przystankowe 21. Pawilon nr 16 Dźwig osobowy Q 1000 kg; dźwig - 3 przystankowy 22. Kuchnia Mleczna Dźwig towarowy 300 kg nr 54560; dźwig 2- przystankowy Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia na „Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPSZOZ „Zdroje” Strona 19 z 24

23.

2. 3.

1.

Budynek kuchni i 3) Dźwig towarowy 200 kg nr 39813; dźwig 2 przystankowe magazynów 4) Dźwig towarowy 200 kg nr 39812; dźwig 2 - przystankowe Dozór i konserwacja urządzeń dźwigowych po upływie okresu gwarancyjnego od dnia 01-01-2017r. 24. Pawilon nr 5 4) Dźwig BKG 100.45/0; dźwig 5- przystanków 25. 5) Dźwig osobowy elektryczny; dźwig 5- przystanków 26. 6) Dźwig osobowy elektryczny; dźwig 5- przystanków Dozór i konserwacja urządzeń dźwigowych po upływie okresu gwarancyjnego od dnia 02-12- 2015r. 27. Pawilon nr 18 3) Dźwig osobowy elektryczny; dźwig 5- przystanków 4) Dźwig towarowy BKG 300.30’; dźwig 3 - przystanki SPS ZOZ „Zdroje”- szpital przy ul. Św Wojciecha 7 Dozór i konserwacja urządzeń dźwigowych od dnia podpisania umowy 28. Szpital przy ul. Św 3) Dźwig towarowo osobowy SDE do 500 kg nr 30368; dźwig 4 Wojciecha 7 przystankowy 4) Dźwig osobowy do 630 kg nr D8NE7407; dźwig 5- przystankowy SPS ZOZ „Zdroje” - Ośrodek Rehabilitacji przy ul Marii Skłodowskiej Curie 14 Dozór i konserwacja urządzeń dźwigowych od dnia podpisania umowy 29. Ośrodek Rehabilitacji Dźwig osobowy 630 kg nr 966.2018; dźwig 3 - przystankowy SPS ZOZ „Zdroje” - Centrum Psychiatryczne przy ul. śołnierskiej 55 Dozór i konserwacja urządzeń dźwigowych od dnia podpisania umowy 30. Centrum Dźwig osobowy 630 kg nr 61060870206; dźwig 5 - przystankowy Psychiatryczne Zakres rzeczowy przedmiotu i obowiązki Wykonawcy określa oferta Wykonawcy oraz dokumentacja „Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia” (SIWZ). Dokumenty te stanowią integralną część umowy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do aktualizacji wykazu urządzeń wymienionych w ust. 1(tabela) poprzez: 1) włączenie do wykazu dodatkowej urządzeń na podstawie pisemnego zlecenia Zamawiającego, po wcześniejszym uzgodnieniu z Wykonawcą; 2) wyłączenie z usług tj. wykreślenie z wykazu urządzenia na podstawie pisemnego zgłoszenia przez Zamawiającego lub Wykonawcy; 3) wyłączenie z usług tj. wykreślenie z wykazu urządzenia na podstawie orzeczenia technicznego, stwierdzającego, Ŝe urządzenie nie nadaje się do dalszej eksploatacji. §2 Do obowiązków Wykonawcy, jako konserwatora, naleŜy w szczególności: 1) do wstawiennictwa w siedzibie Zamawiającego (7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę) w czasie niedłuŜszym niŜ 60 minut w przypadku przebywających osób w zablokowanej windzie niezwłocznie czasie nie dłuŜszym niŜ 30 minut, od powzięcia wiadomości o awarii zgłoszonej przez Zamawiającego telefonicznie, faxem lub e-meilem; 2) do usunięcia awarii urządzenia w terminie do 1 godziny od momentu wstawiennictwa w siedzibie Zamawiającego do przekazania Zamawiającemu naprawionego urządzenia dźwigowego w stanie pełnej gotowości do pracy; 3) w przypadku, gdy usuniecie awarii byłoby niemoŜliwe w terminie, o którym mowa w pkt 2 Wykonawca zobowiązany jest powiadomić Zamawiającego o planowanej dacie jej usunięcia oraz o przyczynach jej przedłuŜenia. W takim przypadku Wykonawca będzie zobowiązany uzyskać zgodę Zamawiającego na przedłuŜenie terminu usunięcia awarii; 4) zapewnienie – przy wykonywaniu czynności związanych z przedmiotową usługą – drobnych materiałów, np. styków do przekaźników, spręŜynek, Ŝarówek oświetlenia kabiny, bezpieczników, śrub podkładek, czyściwa, zawleczek, dzwonków; 5) naprawy urządzeń dźwigowych z zastrzeŜeniem pkt. 6); 6) w przypadku, gdy do naprawy potrzebna jest wymiana części zamiennych na nowe do przedstawienia do akceptacji Zamawiającego kalkulacji – oferty zakupu materiałów i części zamiennych niezbędnych do naprawy i prawidłowej pracy urządzenia. Koszty związane z realizacją zaakceptowanego zakupu pokrywa Zamawiający na podstawie przedłoŜonych rachunków lub faktur zakupów materiałów i części zamiennych uŜytych do naprawy. Wszystkie uŜyte przez Wykonawcę do naprawy części muszą być fabrycznie nowe i wolne od wad. Zamawiający dopuszcza uŜycia do naprawy takŜe części rekondycjonowane pod warunkiem, Ŝe Wykonawca udzieli Zamawiającemu 6 – cio miesięcznej jakości na wymienioną część lub podzespół; 7) dokonania zakupu materiałów i części na podstawie zatwierdzonej przez Zamawiającego kalkulacji. W przypadku gdy przewidywany koszt materiałów i części będzie przekraczał 30 000 euro to zakupu dokona Zamawiający; 8) rozpoczęcia naprawy w ciągu 24 godzin od powzięcia wiadomości o wyraŜeniu zgody na naprawę zgłoszoną przez Zamawiającego telefonicznie, faxem lub e-meilem;

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia na „Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPSZOZ „Zdroje” Strona 20 z 24

9)

2.

3. 4. 5.

naprawy sprzętu w nieprzekraczalnym terminie do 3 dni roboczych od momentu powzięcia wiadomości o naprawie oraz do przekazania Zamawiającemu ww. terminie naprawionego sprzętu w stanie gotowości do pracy; 10) w przypadku, gdy naprawa byłaby niemoŜliwa w terminie do 3 dni roboczych Wykonawca zobowiązany jest powiadomić Zamawiającego o planowanej dacie naprawy oraz o przyczynach jej przedłuŜenia. W takim przypadku Wykonawca będzie zobowiązany uzyskać zgodę Zamawiającego na wydłuŜenie terminu naprawy urządzenia; 11) przedłoŜenia Zamawiającemu faktury zakupu materiałów i części zamiennych wraz z dokumentacją tj raportu serwisowego lub karty pracy potwierdzającej naprawę i odbiór urządzenia. Wykonawca będzie zobowiązany do udokumentowania Zamawiającemu zakupu nowych materiałów i części zamiennych do naprawy danego urządzenia w przypadku, gdy wartość zakupu materiałów i części zamiennych przekroczy kwotę 100 zł brutto; 12) udzielenia Zamawiającemu 6-cio miesięcznej gwarancji jakości na wymienioną część lub podzespół oraz wykonaną naprawę. Bieg terminu gwarancji biegnie od dnia dokonania odbioru urządzenia przez upowaŜnionego pracownika Zamawiającego; 13) uwalnianie ludzi z unieruchomionego wskutek awarii dźwigu; 14) przegląd zespołów i części dźwigowych, zgodnie z obowiązującymi normami producenta i UDT, w tym w szczególności: a) oględziny zespołu napędowego, silnika, aparatury sterowej i stycznikowej, aparatów w szybie, stanu elementów nośnych; b) sprawdzenie działania kontaktów bezpieczeństwa, rygli, drzwi, obciąŜki, ogranicznika prędkości, wyłączników krańcowych; c) czyszczenie i smarowanie elementów dźwigowych: prowadnic kabiny i przeciwwagi, sprawdzenie poziomu oleju w agregacie, wyciągarce, silniku, utrzymanie w czystości maszynowni i podszybia; d) wykonanie regulacji i usuwanie usterek elektromechanicznych układu hamulcowego, kontaktów bezpieczeństwa, urządzeń regulujących drzwi, elementów wchodzących w skład aparatury przekaźnikowo – stycznikowej i elektronicznej, wymiana zwieraczy drzwi, Ŝarówek sygnalizacyjnych i informacyjnych; 15) zawiadomienie UDT o kaŜdym wykonaniu napraw wymagających badań nadzwyczajnych dźwigu przez UDT; 16) powiadomienie Zamawiającego o stwierdzonych przypadkach dewastacji, kradzieŜy lub wadliwej eksploatacji dźwigu, zwłaszcza, gdy moŜe to mieć wpływ na bezpieczeństwo pracy urządzenia; 17) powiadomienie Zamawiającego o konieczności uzupełnienia zdewastowanych lub ukradzionych instrukcji obsługi lub napisów informacyjno-ostrzegawczych; 18) reprezentowanie Zamawiającego podczas przeprowadzanych kontroli przez Urząd Dozoru Technicznego, p.poŜ i inne; 19) przestrzeganie terminów badań kontrolnych i konserwacyjnych dźwigu; 20) wyprzedzające informowanie Zamawiającego o stanie konserwowanego urządzenia oraz konieczność wykonania prac typu : remonty , naprawy, modernizacje , badania ochronne przeciwpoŜarowe dźwigu itp.; 21) dopilnowanie bezpiecznej eksploatacji dźwigu przez UŜytkownika, w tym wyłączenie urządzenia z ruchu z powodu złego stanu technicznego, o czym winien niezwłocznie powiadomić Zamawiającego; 22) prowadzenie dziennika konserwacji i odnotowywanie w nim kaŜdorazowo przeprowadzanej konserwacji; 23) przeszkolenie wskazanych przez Zamawiającego osób w zakresie uwalniania uwięzionych w kabinie osób; 24) informowanie Zamawiającego o kaŜdym wykonaniu naprawy wymagającej badania nadzwyczajnego dźwigu przez Dozór Techniczny. Wykonawca zobowiązuje się do konserwowania urządzeń dźwigowych zgodnie z wytycznymi producenta, DTR urządzenia i instrukcją konserwacji oraz warunkami technicznymi UDT, minimum jeden raz na 30 dni oraz na wezwanie. Wykonawca zobowiązuje się do utrzymania urządzeń dźwigowych w stałym ruchu, z wyjątkiem postojów niezbędnych do wykonania czynności konserwacyjnych i naprawczych. W przypadku stwierdzenia przez UDT lub konserwatora konieczności wykonania naprawy wykraczającej poza zakres umowy na konserwację Zamawiający zleci jej wykonanie na podstawie odrębnego Zamówienia. W przypadku stwierdzenia przez konserwatora – w obecności przedstawiciela Zamawiającego – uszkodzenia dźwigu spowodowanego wadliwą eksploatacją, kradzieŜą lub dewastacją Zamawiający podejmie w terminie 7 dni decyzję o zleceniu stosownej naprawy.

§3 1. Zamawiający zobowiązany jest: a) do utrzymania w czystości kabiny, drzwi kabinowych, szybowych i ciągów komunikacyjnych okolicy dźwigu b) zapewnić konserwatorowi swobodny dostęp do dźwigu, maszynownia powinna być zamknięta, a klucz do niej wydany jedynie osobie upowaŜnionej, c) w przypadku awarii - unieruchomić dźwig i zabezpieczyć przed dostępem osób trzecich oraz niezwłocznie powiadomić konserwatora. Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia na „Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPSZOZ „Zdroje” Strona 21 z 24

2.

Osobą upowaŜnioną przez Zamawiającego w kwestii zgłaszania napraw i potwierdzenia wykonania usług jest p. Bogdan Prałat, tel. 0-91 88-06-508 lub osoba przez niego wyznaczona.

3.

Awarie dźwigu naleŜy zgłaszać na nr telefonu ...........................

1.

§4 Wykonawca oświadcza, Ŝe: 1) posiada wiedzę, doświadczenie, wymagane uprawnienia, dysponuje odpowiednim potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania przedmiotu niniejszej umowy oraz znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia. 2) jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie swojej działalności w ………………….. na sumę gwarancyjną ………………………………………zł; 3) przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy zobowiązuje się posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody powstałe w związku z wykonywaniem przedmiotu umowy. Wykonawca zobowiązuje się przedłoŜyć Zamawiającemu uwierzytelnioną kopię polisy (lub innego dokumentu) ubezpieczenia OC. W przypadku, gdy przedłoŜona przez Wykonawcę polisa ubezpieczenia OC nie obejmuje całego okresu obowiązywania niniejszej umowy, Wykonawca jest zobowiązany najpóźniej na 7 dni przed upływem terminu jej waŜności dostarczyć Zamawiającemu uwierzytelnioną kopię nowego dokumentu potwierdzającego umowę ubezpieczenia na kolejny okres ubezpieczenia, pod rygorem odstąpienia przez Zamawiającego od umowy z przyczyn dotyczących Wykonawcy (z zachowaniem prawa do kary umownej, o której mowa w §9, ust.1, pkt 4).

§5 1*. Strony nie przewidują moŜliwości zlecania prac podwykonawcom. Wykonawca wykona prace wynikające z niniejszej umowy osobiście. 1. Zgodnie z przyjętą ofertą wykonawcy, strony przewidują moŜliwość zlecenia prac podwykonawcom. 1) Za prace wykonane przez podwykonawców Wykonawca odpowiada jak za własne. 2) Zakres prac powierzonych podwykonawcom nie moŜe przekraczać zakresu prac powierzonych głównemu Wykonawcy. 3) Wynagrodzenie za prace powierzone podwykonawcom nie moŜe przekraczać odpowiedniej części wynagrodzenia Wykonawcy Głównego. Płatności najwcześniej w tym samym terminie. 4) W przypadku przekroczenia pkt.2 i 3 automatycznie odwołana jest zgoda, o której mowa w ust. 1 w zakresie dokonanych przekroczeń. (zapisy punktu 1* lub punktów 1-4 zostaną usunięte w przypadku nie korzystania z podwykonawców).

1.

2. 3. 4. 5. 6.

7. 8. 9.

§6 Wykonawca oferuje wykonanie zamówienia za całkowitą ryczałtową wartość ………………..zł brutto (słownie:………………………………………………………). Za wykonanie usług będących przedmiotem niniejszej umowy Zamawiający zobowiązuje się za kaŜdy miesiąc zapłacić wynagrodzenie ryczałtowe w wysokości: l.p. Za okres Wynagrodzenie Słownie zł brutto miesięczne (zł brutto) 1 od dnia 01-04-2015 r. 2 od dnia 02-12-2015 r. 3 od dnia 01-01-2017r.. - z zastrzeŜeniem ust. 2. Wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 1 moŜe ulec odpowiedniej zmianie w przypadkach, o których mowa w § 1 ust. 3, w § 6 ust. 6 oraz w § 8 ust. 2 i ust. 3. Wynagrodzenie płatne będzie na podstawie faktury wystawionej Zleceniodawcy w ostatnim dniu miesiąca kalendarzowego. Wskazana w ust. 1 cena za konserwację urządzeń dźwigowych przysługuje, w 100%, jeŜeli sprawna i bezpieczna eksploatacja przebiegała w ciągu wszystkich dni miesiąca. Warunkiem zapłaty wynagrodzenia jest przedłoŜenie (do wglądu) łącznie z fakturą dokumentacji opisanej w §2, ust. 1, pkt. 22) obejmującej okres, którego faktura dotyczy. Za kaŜdy dzień postoju któregokolwiek urządzenia dźwigowego, wynagrodzenie miesięczne, o którym mowa w ust. 1 zostanie pomniejszone o 1/30.ceny danego urządzenia, jaka wynika z załącznika nr 1.1 „Szczegółowa oferta cenowa”. Faktury regulowane będą w formie przelewu na konto w terminie ……..dni od daty ich doręczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury wraz z potwierdzeniem wykonania usług. Za dzień zapłaty uwaŜa się dzień obciąŜenia rachunku Zamawiającego. Wykonawca zobowiązuje się do pisemnego informowania Zamawiającego o kaŜdej zmianie siedziby, nr telefonu, konta bankowego, numerów NIP, REGON.

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia na „Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPSZOZ „Zdroje” Strona 22 z 24

§7 Wykonawca oświadcza, iŜ wniósł zabezpieczenie naleŜytego wykonania umowy w dniu ……………….w wysokości 4 % całkowitej wartości umowy brutto co stanowi kwotę ……………………..…………..zł (słownie:…………………………………………………………………….). Zabezpieczenie zostało wniesione w formie: ……………………………………………………………………………………….………………… 2. W przypadku naleŜytego wykonania przedmiotu umowy wniesione zabezpieczenie zostanie zwrócone lub zwolnione w terminie 30 dni od daty wygaśnięcia lub rozwiązania umowy. W przypadku gdyby zabezpieczenie naleŜytego wykonania umowy było wniesione w innej formie niŜ w pieniądzu i wiązało się z koniecznością wystawienia nowego dokumentu Wykonawca będzie zobowiązany do złoŜenia takiego dokumentu w terminie przypadającym na dzień zwolnienia zabezpieczenia naleŜytego wykonania umowy. 3. W przypadku niewykonania lub nienaleŜytego wykonania przedmiotu umowy zabezpieczenie przeznaczone będzie na pokrycie wszelkich kosztów, odszkodowań, kar umownych i innych roszczeń przysługujących Zamawiającemu z tytułu niewykonania bądź nienaleŜytego wykonania przedmiotu umowy przez Wykonawcę. 4. W przypadku niedopełnienia przez Wykonawcę obowiązku, o którym mowa w ust. 2 zd. 2 Zamawiający będzie uprawniony do naliczenia kary umownej w wysokości 5% całkowitego wynagrodzenia Wykonawcy, o którym mowa w § 6 ust.1w zadaniu pierwszym umowy.

1.

1. 2.

3.

4.

1.

4.

1. 2. 3.

§8 Zmiana postanowień niniejszej umowy wymaga dla swej waŜności formy pisemnej. Zmianie ulega wynagrodzenie, o którym mowa w § 6 ust. 1 w przypadku zmiany: 1) stawki podatku od towaru i usług; 2) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę; 3) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne Zmiana umowy wymaga zgody obu stron i moŜe nastąpić tylko w drodze podpisania aneksu do umowy w następujących przypadkach: 1) gdy podczas realizacji umowy wystąpią nieprzewidywalne zdarzenie lub okoliczności, które uniemoŜliwią zrealizowanie przedmiotu zamówienia w sposób, w zakresie i w terminie przewidzianym w ofercie; 2) w przypadku nadzwyczajnej zmiany stosunków spełnienie świadczenia byłoby połączone z nadmiernymi trudnościami lub groziłoby, co najmniej jednej ze stron raŜącą stratą, a czego strony nie mogły przewidzieć przy zawarciu umowy; 3) zmiana jest korzystna dla Zamawiającego, w szczególności dotyczy obniŜenia ceny (wynagrodzenia); 4) gdy Zamawiający rozszerzy lub zrezygnuje w części usług objętych przedmiotem zamówienia, w wyniku prowadzonych remontów, modernizacji, przebudowy, zmian organizacyjnych dopuszcza odpowiednią zmianę wysokości wynagrodzenia wykonawcy; 5) w przypadku zmian obciąŜeń publiczno-prawnych; 6) w przypadku, o którym mowa w §1ust.3 oraz §6 ust.2, 7) zmiana jest nie istotna. Postanowienia ust. 3 nie oznaczają deklaracji zgody Zamawiającego na dokonanie zmiany umowy w wymienionych przypadkach, względnie na podjęcie rokowań idących w tym kierunku. Zgoda zaleŜy tu od swobodnej decyzji Zamawiającego. W kaŜdym przypadku Zamawiający moŜe odmówić zmiany lub podjęcia rokowań bez podania przyczyn, lub nie składać Ŝadnych oświadczeń w tym względzie z równorzędnym skutkiem jak brak zgody. §9 Wykonawca jest zobowiązany do zapłaty Zamawiającemu kar umownych: 1) w przypadku nie dochowania terminów określonych w §2 ust. 1, w pkt 1) – 2) w wysokości 5 % wartości wynagrodzenia miesięcznego brutto, o którym mowa w §6 ust. 1 - za kaŜdą godzinę opóźnienia. 2) w wysokości 200 zł za kaŜdy inny niŜ wskazany w pkt 1), 3) lub 4) przypadek nienaleŜytego wykonania umowy ( w przypadku zdarzeń o charakterze ciągłym lub występujących jednocześnie w wielu lokalizacjach za jeden przypadek nienaleŜytego wykonania umowy uznaje się zdarzenie trwające jedną godzinę czasu) . 3) za rozwiązanie umowy z przyczyn leŜących po stronie Wykonawcy w wysokości 10% wynagrodzenia rocznego brutto. 4) 5% wynagrodzenia, o którym mowa §6 ust. 1 w zdaniu pierwszym, w przypadku niezłoŜenia kopii dokumentu, o którym mowa w §4, ust. 1 pkt. 3) umowy; - kary powyŜsze stają się wymagalne w następnym dniu po naliczeniu. Kary umowne są naleŜne Zamawiającemu niezaleŜnie od faktu wystąpienia szkody oraz od regulacji przewidzianej w § 6 ust. 6. §10 Umowę zawarto na czas oznaczony od dnia 01.04.2015r do dnia 31.03.2019 roku. KaŜda ze stron moŜe rozwiązać niniejszą umowę z zachowaniem 1 - miesięcznego okresu wypowiedzenia. W razie trzykrotnego stwierdzonego nie wywiązania się Wykonawcy z obowiązków będących przedmiotem niniejszej umowy, Zamawiający moŜe niezaleŜnie od naliczenia kar umownych określonych w § 9 ust. 1 pkt. 1),

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia na „Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPSZOZ „Zdroje” Strona 23 z 24

2), rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym, naliczając karę umowną, o której mowa w § 9 ust. 1 pkt. 3). §10 W razie wystąpienia istotnej zmiany okoliczności, powodującej, Ŝe wykonanie umowy nie leŜy w interesie publicznym, czego nie moŜna było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, Zamawiający moŜe odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o powyŜszych okolicznościach. W takim wypadku Wykonawca moŜe Ŝądać jedynie wynagrodzenia naleŜnego mu z tytułu wykonania części umowy. §11 Wykonawca moŜe przenieść wierzytelności wynikające z niniejszej umowy na osobę trzecią wyłącznie za pisemną zgodą Zamawiającego i jego organu załoŜycielskiego. Zgody takiej nie moŜna bezpodstawnie odmówić. W przypadkach przewidzianych ustawą z dnia 15.04.2011r. o działalności leczniczej (Dz. U. nr 112, poz. 654), zgoda taka musi spełniać warunki wskazane tą ustawą”. §12 Zmiany umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem niewaŜności. §13 W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową zastosowanie mają odpowiednie przepisy Kodeksu cywilnego, oraz przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych. §14 Wszelkie spory wynikające z realizacji niniejszej umowy będą rozpatrywane przez właściwy rzeczowo sąd w Szczecinie. §15 Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla kaŜdej ze stron. Wykonawca

Szczecin, dnia 03.03.2015r.

Zamawiający

Przewodniczący Komisji Przetargowej Bogdan Prałat

ZATWIERDZA Danuta Śliwa Dyrektor SPS ZOZ „Zdroje”

Załączniki do umowy: 1. Załącznik Nr 1- Opis przedmiotu zamówienia i inne istotne postanowienia (Rozdział XIII do SIWZ) 2. Załącznik Nr 2 - kopia polisy OC

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia na „Świadczenie usługi polegającej na dozorze i konserwacji urządzeń dźwigowych znajdujących się na terenie SPSZOZ „Zdroje” Strona 24 z 24