CTE

REGULAMIN PREINKUBATORA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI UR/CTE PODSTAWOWE ZASADY ORGANIZACYJNO-PRAWNE §1 „Preinkubator Przedsiębiorczości UR/CTE” w Krakowie, zwa...
Author: Helena Bukowska
1 downloads 0 Views 210KB Size
REGULAMIN PREINKUBATORA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI UR/CTE

PODSTAWOWE ZASADY ORGANIZACYJNO-PRAWNE

§1 „Preinkubator Przedsiębiorczości UR/CTE” w Krakowie, zwany dalej „Preinkubatorem”, został utworzony w ramach realizacji projektu „Utworzenie Preinkubatora Przedsiębiorczości Akademickiej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie” realizowanego w ramach programu „Kreator

Innowacyjności



wsparcie

innowacyjnej

przedsiębiorczości

akademickiej”

dofinansowującego konsorcjum Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie i spółki Centrum Transferu Ekotechnologii.

§2 Preinkubator ma swoją siedzibę w Krakowie przy ulicy Mickiewicza 21 w budynku Collegium Godlewskiego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

§3 1.

W

skład

Preinkubatora

wchodzą

pomieszczenia

wynajęte

Centrum

Transferu

Ekotechnologii Sp. z o.o., zwanym dalej „CTE”, przez Uniwersytet Rolniczy, w którym na szczególnych

zasadach

regulowanych

niniejszym

Regulaminem

oraz

odrębnymi

przepisami wynajmowane są stanowiska pracy, zwane dalej „Stanowiskami”, na cele działalności gospodarczej, a także obsługa i zaplecze biurowe CTE zaangażowane w świadczenie usług wymienionych w § 5 ust. 1.

www.centrumtransferu.pl/preinkubator

Strona 1 z 9

2.

Za administrowanie lokalami oraz realizację usług wymienionych w § 5 pkt 1 Regulaminu Preinkubatora, w tym realizację zadań związanych z wynajmem stanowisk, odpowiada CTE.

CEL, SPOSÓB I ZAKRES DZIAŁANIA PREINKUBATORA

§4 Celem działania Preinkubatora jest: 3.

Promowanie i wspieranie przedsiębiorczości wśród pracowników, studentów i absolwentów krakowskich uczelni, w szczególności studentów i pracowników naukowych Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

4.

Stwarzanie

specjalnych

warunków

organizacyjno



technicznych

ułatwiających

powstawanie nowych i rozwój istniejących małych i średnich Firm. 5.

Aktywizacja pracowników, studentów i absolwentów krakowskich uczelni w celu podejmowania działalności gospodarczej.

6.

Promowanie rozwoju przedsiębiorczości i usług opartych na nowoczesnych technologiach.

§5 1.

Cele Preinkubatora realizowane są w szczególności poprzez świadczenie usług wynajmu powierzchni biurowych i obsługi biurowej oraz innych usług, w zależności od aktualnych potrzeb.

2.

Usługi świadczone przez Preinkubator są skierowane w szczególności do początkujących Firm oraz osób zainteresowanych podjęciem działalności gospodarczej, rekrutujących się spośród pracowników, studentów i absolwentów krakowskich uczelni.

3.

Zasady odpłatności za usługi świadczone w ramach Preinkubatora określone są w „Cenniku Usług Preinkubatora”.

www.centrumtransferu.pl/preinkubator

Strona 2 z 9

ZASADY PRZYJMOWANIA FIRM DO INKUBATORA

§6 1.

Osobami uprawnionymi do prowadzenia działalności w ramach Preinkubatora są głównie: pracownicy, studenci i absolwenci krakowskich uczelni. Inne osoby mogą zostać uprawnione do prowadzenia działalności w ramach Preinkubatora pod warunkiem uzyskania pozytywnej opinii „Rady Preinkubatora” składającej się z przedstawiciela Uniwersytetu Rolniczego oraz Zarządu CTE.

2.

Firma w celu przyjęcia do Preinkubatora wypełnia formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej www.centrumtransferu.pl/preinkubator.

3.

Podczas opiniowania Firm do Preinkubatora Zarząd CTE bierze przede wszystkim pod uwagę innowacyjność pomysłu, realne możliwości jego realizacji oraz zgodność z profilem działalności Preinkubatora.

4.

Udostępnienie Stanowiska wymaga każdorazowo odrębnej zgody władz Uniwersytetu tj. Kanclerza UR. O uzyskanie zgody ubiega się pracownik CTE w imieniu Firmy.

§7 1.

W przypadku występowania w Preinkubatorze wolnych Stanowisk, CTE sporządza i publikuje ich wykaz na stronie internetowej www.centrumtransferu.pl/inkubator.

2.

Firmy mogą zgłaszać aplikacje do Preinkubatora, w sposób wskazany w § 6 pkt 2, przez cały okres działania Preinkubatora. Po złożeniu aplikacji i przeprowadzeniu procesu rekrutacyjnego zostaną poinformowani przez pracowników CTE o możliwości podpisania umowy.

3.

Firmy przed podpisaniem umowy składają w biurze Preinkubatora następujące dokumenty: a.

Formularz zgłoszenia wniosku o udostępnienie Stanowiska w Preinkubatorze,

www.centrumtransferu.pl/preinkubator

Strona 3 z 9

b.

dokumenty założycielskie Firmy, tj. zaświadczenie potwierdzające wpis Firmy do właściwego rejestru, zaświadczenia o nadaniu numeru NIP, REGON.

4.

Zarząd CTE może również zażądać od Firmy przedłożenia dodatkowych dokumentów: a.

zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o nie zaleganiu z płatnościami z tytułu obowiązujących podatków, wystawione nie później niż 30 dni przed datą złożenia wniosku o przyjęcie do Preinkubatora,

b.

zaświadczenie z ZUS o nie zaleganiu z płatnościami z tytułu obowiązujących składek ubezpieczenia społecznego, wystawione nie wcześniej niż 30 dni przed datą złożenia wniosku o przyjęcie do Preinkubatora.

5.

Dokumenty wymienione w § 7 pkt 3 b oraz w § 7 pkt 4 a, b składają Firmy, które w chwili składania wniosku już prowadzą działalność gospodarczą.

6.

Osoby chcące rozpocząć działalność gospodarczą w Preinkubatorze obowiązane są uzupełnić dokumenty, o których mowa w § 7 pkt 3 b, najpóźniej w dniu podpisania umowy najmu. Osób tych nie obowiązują wymogi § 7 pkt 3 c-d.

7.

CTE dokonuje weryfikacji złożonych dokumentów, sprawdzając, czy kandydat ubiegający się o przyjęcie do Preinkubatora odpowiada kryteriom wymienionym w § 6 pkt 3.

8.

W przypadku weryfikacji złożonych dokumentów i stwierdzenia nie spełnienia kryteriów, dokumenty wymienione w § 7 pkt 3 zostają zwrócone wraz z uzasadnieniem odmowy.

9.

Firmy przyjęte do Preinkubatora zostają poinformowane o tym fakcie, a także zobowiązane do podpisania w terminie 14 dni od daty otrzymania zawiadomienia o przyjęciu do Preinkubatora umowy najmu Stanowiska oraz oświadczenia o zapoznaniu się z treścią Regulaminu działania Preinkubatora.

10.

W przypadku braku wolnych Stanowisk w Preinkubatorze, Firmy aplikujące zostaną poinformowane o tym fakcie.

11.

Brak zawarcia umowy w terminie, o którym mowa w ust. 8 jest równoznaczny z rezygnacją z prowadzenia działalności w ramach Preinkubatora.

www.centrumtransferu.pl/preinkubator

Strona 4 z 9

12.

W przypadku złożenia przez Firmę działającą w Preinkubatorze wniosku o wynajęcie dodatkowego stanowiska, wniosek taki może zostać pozytywnie rozpatrzony w sytuacji, jeżeli w Preinkubatorze są wolne stanowiska.

13.

Okres działalności Firmy w Preinkubatorze jest określony w umowie najmu. W przypadku wygaśnięcia terminu umowy, okres działalności Firmy w Preinkubatorze może zostać przedłużony na podstawie nowej umowy lub aneksu do umowy najmu.

ZASADY DZIAŁANIA FIRM W INKUBATORZE

§8 1.

Podstawą rozpoczęcia przez Firmę działalności w Preinkubatorze jest podpisanie umowy najmu Stanowiska oraz przejęcie Stanowiska i urządzeń protokołem przejęcia.

2.

Zasady działania Firmy w Preinkubatorze określa umowa najmu.

3.

Firma ma prawo posługiwać się adresem i numerami telefonicznymi Preinkubatora (w celu odbierania połączeń przychodzących).

4.

Firmy działające w Preinkubatorze mają prawo umieszczać reklamy i znaki firmowe po uzgodnieniu z CTE formy i miejsca usytuowania – wyłącznie na terenie Preinkubatora.

5.

Wynajmujący zobowiązuje się do dostosowania się do ogólnie przyjętych zasad pracy na otwartej przestrzeni biurowej takich, jak:  zakaz słuchania głośniej muzyki i prowadzenia bardzo głośnych rozmów, w tym telefonicznych;  zakaz wprowadzania zwierząt;  zakaz wprowadzania zaproszonych osób na teren wspólnej przestrzeni biurowej (poza sekretariatem) – dopuszcza się wprowadzenie gości do wynajmowanego stanowiska, pod warunkiem uzgodnienia tego faktu z pracownikiem CTE odpowiedzialnym za działanie Preinkubatora oraz okazania przez niego dowodu tożsamości i wpisania się do książki gości;

www.centrumtransferu.pl/preinkubator

Strona 5 z 9

 zakaz wprowadzania osób obcych na teren Preinkubatora poza godzinami pracy sekretariatu;  zakaz samowolnego wejścia na stanowisko pracy pracownika CTE (sekretariatu) i korzystania z jakichkolwiek urządzeń, które się tam znajdują;  zakaz korzystania z dóbr, urządzeń i informacji pozostałych wynajmujących;  obowiązek należytego dbania o infrastrukturę i urządzenia udostępnione przez Preinkubator;  sekretariat

dysponuje

harmonogramem

udostępniania

lokalu

w

celach

konferencyjnych – osoba planująca spotkanie jest zobowiązana każdorazowo uzgodnić tę kwestię z sekretariatem (dotyczy to również spotkań, mających się odbyć poza godzinami pracy sekretariatu).

Nie zastosowanie się do powyższych zasad będzie jednoznaczne z wypowiedzeniem umowy najmu ze skutkiem natychmiastowym – nagrania z monitoringu oraz informacje otrzymywane od ochrony budynku będą stanowić podstawę do podjęcia w/w czynności.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

§9 1.

Wykaz stanowisk wynajmowanych w Preinkubatorze stanowi załącznik nr 2 do Regulaminu Preinkubatora.

2.

Regulamin niniejszy wchodzi w życie od 1 lutego 2012 roku i obowiązuje przez czas nieokreślony.

Lista załączników do niniejszego Regulaminu: Załącznik nr 1 – Cennik Usług Preinkubatora

www.centrumtransferu.pl/preinkubator

Strona 6 z 9

Załącznik nr 2 – Wykaz stanowisk wynajmowanych w Preinkubatorze

www.centrumtransferu.pl/preinkubator

Strona 7 z 9

Załącznik nr 1 do Regulaminu Preinkubatora - CENNIK USŁUG INKUBATORA

Ceny wynajęcia stanowisk dla Firm rozpoczynających działalność w inkubatorze kształtują się następująco: 

Cena stanowiska 1-osobowego:

200,00 zł + VAT miesięcznie



Cena stanowiska z rejestracją siedziby Firmy:

300,00 zł + VAT miesięcznie



Cena stanowiska „wirtualnego”1:

150,00 + VAT miesięcznie

Szczegółowe zasady odpłatności określone są w umowie najmu, przy czym zasadą jest, iż w stawce czynszu zawarte są koszty zużycia wody i odprowadzenia ścieków, koszty energii cieplnej dla ogrzewania pomieszczenia Preinkubatora w okresie zimowym oraz koszt dostępu do internetu. W stawce czynszu zawarty jest również koszt energii elektrycznej w zakresie nie przekraczającym ilości wymaganej do prowadzenia działalności o charakterze biurowym na stanowisku,

a

także

koszt

korzystania

z

linii

telefonicznej

(w

zakresie

połączeń

przychodzących). Dodatkowo płatnymi usługami są: 

przesłanie faksu : w kraju – 0,58 PLN/strona, za granicę - zależne od ilości połączeń (zgodnie ze stawkami TP SA);



bindowanie dokumentów: do 10 kartek – 3 PLN, 10-55 kartek – 3,5 PLN, 55-150 kartek – 4 PLN, 150-250 kartek – 5 PLN, 250 -500 kartek – 6 PLN;



przygotowanie oraz podanie kawy i herbaty - 10,00 PLN/termos;



wynajem pomieszczenia w celach konferencyjnych powyżej 3 (trzech) godzin dziennie – 15,00 PLN/za każdą kolejną godzinę.

Wszystkie podane ceny są cenami netto i mogą ulec zmianie.

1

Stanowisko „wirtualne” – Firma rejestruje działalność pod adresem Preinkubatora ale nie korzysta fizycznie ze stanowiska na jego terenie; dopuszcza się organizację spotkań konferencyjnych po uzgodnieniu z zarządem CTE lub pracownikiem odpowiedzialnym za działanie Preinkubatora;

www.centrumtransferu.pl/preinkubator

Strona 8 z 9

Usługi bezpłatne: 

obsługa i korzystanie z urządzeń znajdujących się w obrębie recepcji;



odbiór telefonów i łączenie rozmów;



odbiór i rozdzielanie korespondencji;



udzielanie informacji o Firmach na terenie Preinkubatora (bezpośrednie i telefoniczne);



udostępnianie sal konferencyjnych do 3 (trzech) godzin dziennie;



korzystanie ze sprzętu komputerowego i peryferiów zakupionych w ramach projektu.

Firma zobowiązuje się zapewnić na własny koszt wywóz oraz zagospodarowanie wszelkich odpadów wielkogabarytowych. Po roku od rozpoczęcia działalności w inkubatorze stawka ceny wynajmu może zostać zmieniona. Wysokość nowej stawki jest negocjowana indywidualnie i zależna od stopnia rozwoju Firmy w danym okresie. Kwestia udostępnienia ew. miejsc parkingowych regulowana bezpośrednio pomiędzy Firmą a Uniwersytetem. Centrum Transferu Ekotechnologii jako zarządca Preinkubatora nie ma uprawnień do dysponowania kartami wjazdowymi na teren parkingu.

www.centrumtransferu.pl/preinkubator

Strona 9 z 9