Autodesk Revit Architecture 2013 Kurulumu

Autodesk Revit Architecture 2013 Kurulumu Kurulumdan Önce Bu doküman Autodesk Revit Architecture 2013' un tek kullanıcı lisansı kurulumu içindir. Ser...
Author: Ece Ekşi
2 downloads 0 Views 1MB Size
Autodesk Revit Architecture 2013 Kurulumu Kurulumdan Önce Bu doküman Autodesk Revit Architecture 2013' un tek kullanıcı lisansı kurulumu içindir.

Seri Numarası ve Product Key

Ürün paketinin üzerinde bulunan seri numarasına ve product key’e kurulum esnasında ihtiyaç duyulacaktır. Lütfen bu numaraları kaydedip saklayın. Ürün yenilemelerinde veya ürünün tekrar kurulumu durumunda bu numaralara tekrar ihtiyaç duyacaksınız.

Sistem Gereksinimi Sistem gereksinimi bilgisini aşağıdaki bağlantıdan kontrol edin ve kurulumu yapacağınız bilgisayarın bu özelliklere uygun olduğundan emin olun. http://www.sayisalgrafik.com.tr/Urunler/yapi-tasarimi/autodesk-revit-architecture/ayrintilibilgi/sistem-gereksinimleri_18.aspx

Autodesk Revit Architecture 2013’u Kurmak Bu bölüm Autodesk Revit Architecture 2013' un tek kullanıcı lisansını kurmak veya yenilemek içindir.

Ön hazırlıklar: 1. Autodesk Revit Architecture 2013' u kurmayı düşündüğünüz dizinin, Windows sistem dosyalarının olduğu dizinin ve sistem kayıtları dizininin yazmaya karşı herhangi bir engeli olmadığını kontrol edin. 2. Autodesk Revit Architecture 2013 yazılımı ile birlikte gelen ve bir çıkartma şeklinde paketin dış kapağında bulunan seri numarası, kurulum sırasında sorulacaktır. Eğer yükseltme (upgrade) lisansı kurulumu yapıyorsanız, satın almış olduğunuz önceki sürümün seri numarasına da ihtiyacınız vardır. Önceki sürümün seri numarasına, yazılımı çalıştırıp "Help / About" menüsünden ulaşabilirsiniz. 3. Çalışan bütün uygulamaları kapatın. 4. Sistemde aktif halde herhangi bir anti virüs yazılımı varsa pasif hale getirin. 5. Sisteme "Administrator" (Yönetici) hakları ile giriş yapın.

Autodesk Revit Architecture 2013' u tek kullanıcıya göre kurmak: Autodesk Revit Architecture 2013 Installation Wizard Kurulum için Autodesk Revit Architecture 2013 DVD'sini sürücüye yerleştirdiğinizde, karşınıza "Autodesk Revit Architecture 2013 Installation Wizard" uygulaması çıkar. Bu uygulama, yazılım kuruluşuyla ilgili tüm işlemler için giriş kapısıdır; yazılımın bilgisayara yüklenmesi, kurulum dokümantasyonlarına, yazılım yeniliklerine ve son dakika bilgilerine erişim için araçlar sağlar. Eğer bilgisayarınızda DVD'den otomatik başlatma aktif ise, "Autodesk Revit Architecture 2013 Installation Wizard" DVD'yi yerleştirdiğinizde otomatik olarak çalıştırılacaktır. Eğer DVD'den otomatik başlatma aktif değil ise veya herhangi bir nedenle otomatik başlama gerçekleşmez ise, DVD'nin kök dizininde bulunan SETUP. EXE dosyasını çalıştırın.

"Autodesk Revit Architecture 2013 Installation Wizard" ekranında yer alan “Create Deployments” ağ kurulumlarının kolayca yapılmasını sağlar. “Install Tools and Utilities” başlığında network lisans yöneticisi, Cad yöneticisi araçları ve SDK gibi araçları kullanabilirsiniz. “InstallationHelp” bölümünde kurulum yardımı, “System Requirements” bölümünde sistem gereksinimi “ ReadMe” bölümünde kurulum kılavuzu, 2013 sürümündeki özellikler ve 2013 Known Issues dokümanlarına erişebilirsiniz. 1. Yazılımı kurmak için “Autodesk Revit Architecture 2013 Installation Wizard ekranında”, "Install" butonuna basın. 2. “Licence Agreement” penceresinde Autodesk yazılım lisans sözleşmesi görüntülenecektir. Bu sözleşmeyi kabul ediyorsanız "I Accept" i seçin "Next" ile devam edin. Sözleşmeyi kabul etmediğiniz durumda kurulum işlemi iptal edilecektir. “Next” ile bir devam edin.

3. “Product Information” penceresinde kutunun üzerinde yer alan seri numaranızı ve product key’i girin. “License Type” bölümünde Stand-alone license seçili olduğundan emin olun. “Next” ile devam edin. Eğer dememe amacı ile kurulum yapıyorsanız bu pencerede “I want to try this product for 30 days” işaretleyin. Yazılım 30 gün süre ile tüm özellikleri ile çalışacaktır.

4. Autodesk Revit Architecture 2013 kurulum ayarlarının yapılabileceği “Configure Installation” penceresi görüntülenir. Bu pencerede yazılımın bilgisayarınızda kurulacağı alanı seçebilirsiniz.

5. Autodesk Revit Architecture 2013 altındaki üçgene tıklayarak yazılım yapılandırması ile ilgili alana geçin. “Select Content” bölümünde yüklenmesini istediğiniz kütüphane içeriklerini seçin. Tüm içeriği seçerseniz birçok kütüphane nesneniz olacaktır. Fakat kurulum seçiminize bağlı olarak uzayacaktır. 6. Aynı ekranda daha aşağıda “Default Content” seçeneğinin English- US Metric olduğundan emin olun. Artık yükleme işlemine başlayabilirsiniz. Kuruluma başlamak için “Install” butonuna basın. 7. Yükleme başlayacaktır. 8. Kurulum işlemi tamamlandığında açılacak pencerede “Finish” butonuna tıklayarak pencereyi kapatın.

Autodesk Revit Architecture 2013'u Yetkilendirmek Yazılımı masa üstünde yer alan ikonu tıklayarak başlatabilirsiniz. Autodesk Revit Architecture 2013 yazılımı, yetkilendirme kodu ile çalışır. Bunun için önce yazılımınızı kayıt ettirmeniz, sonra da yetki kodu almanız ve bilgisayara girmeniz gerekir. Autodesk Revit Architecture 2013’u hemen kayıt ettirebilir veya kayıt işini daha sonraya bırakabilirsiniz. Autodesk Revit Architecture 2013’u yetkilendirme yapılana kadar 30 gün kullanılabilir. Kurulumdan 30 gün sonra yetkilendirme yapılmamışsa, yetkilendirme kodu girilene kadar Revit’i DEMO modunda çalıştırabilirsiniz. Kayıt ettirme işlemi için; 1. Autodesk Revit Architecture' u çalıştırın. 2. Yazılımı ilk başlattığınız zaman aşağıdaki pencere açılacaktır. “Activate” ye tıklayın. Yetkilendirme Kodunu ilk kez isteyecekseniz

1. Ürünün kutusu üzerinde yazılı olan Seri Numarası (Serial Number) ya da Grup Numarası(Grup ID)’yi istenirse yazın. "Get an Activation code" seçip "Next" ile devam edin. 2. Firma bilgilerini girip "Next" ile devam edin. İnternet üzerinden çevrimiçi aktivasyon kodunu alırsınız. Aktivasyon kodunu çevrimiçi olarak almıyor ya da internet bağlantınız yoksa kodu yetkili satıcınız aracılığıyla alabilirsiniz. Bunun için internet bağlantısını kapatın. "Next" ile devam edin. Aşağıdaki pencerede “Use another method” seçeneğine tıklayın. 3. Açılan pencereden Türkiye’yi seçin ve lisansın firma ya da şahıs üzerine alınacağını belirtin. "Next" ile devam edin. Eğer ürün daha önceki sürümlerden yükseltme yapılmış ise “This is an upgrade” i tıklayın. Ürünü yeni satın aldıysanız bu seçeneği işaretlemeyin. "Next" ile devam edin. 4. Açılan pencerede firma bilgilerini doldurun. Bu pencerede dolduracağınız bilgiler ürünün size ait olduğunu kayıt altına alacaktır. Daha sonra size gönderilmesi olası yeni yükseltmeler veya ürünler için bu alanda girdiğiniz bilgiler kullanılacaktır. En alt bölümde kodu Email olarak alacağınızı belirtin. "Next" ile devam edin. 5. Konfirmasyon penceresinin en altında yer alan REVIT2013TRKReginfo.html dosyasına tıklayın. 6. Açılan pencerede “Autodesk Revit Architecture 2013 Registration Information” metni görüntülenir. Bu formu Yetkili satıcınıza e-mail ya da faks ile ulaştırın! En kısa sürede yetkilendirme kodunuz size gönderilecektir. Yetkilendirme kodunu almış iseniz Aktivasyon pencerede "Enter an activation code" seçeneğini seçin aşağıdaki alana yetkilendirme kodunuzu girin. Bir bilgisayar dokümanından kopyalama (Copy) yöntemi ile aktivasyon kodu girişini yapacaksanız “Paste the activation code” kısmını seçip, daha önce kopyaladığınız aktivasyon kodunu klavyeden CTRL+V tuşlarına basarak yapıştırın. Aktivasyon kodunu klavyeye yazarak girecekseniz, “Type the activation code” kısmını seçip aktivasyon kodunu yazın. "Next" ile devam edin.

Autodesk Revit Architecture 2013'u Kaldırmak "Windows Control Panel" den "Add/Remove Program" komutunu çalıştırıp Autodesk Revit Architecture 2013' u seçin. Autodesk Revit Architecture 2013 Setup diyalog kutusundan "Uninstall" seçeneğini seçerek devam edin. Autodesk Revit Architecture’ un bütün program dosyaları kaldırılacaktır. Kurulumdan sonra oluşturulmuş dosyalar bu işlemle otomatik olarak kaldırılamazlar; bunların daha sonra elle silinmesi gerekmektedir. Autodesk Revit Architecture 2013’un başarılı bir şekilde kaldırıldığı mesajı geldikten sonra bilgisayarınızı kapatıp yeniden çalıştırın.

SAYISAL GRAFİK Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti İnönü Cad. 57/3 Gümüşsuyu, 34437 İstanbul Tel: (212) 293 04 23 Faks: (212) 252 89 33 Yukarıda adı geçen tüm yazılımlar, Autodesk Inc.'in tescilli markalarıdır ve tüm hakları Autodesk Inc.'e aittir. SAYISAL GRAFİK™, SAYISAL GRAFİK San. ve Tic. Ltd. Şti.'nin tescilli markasıdır.

Suggest Documents