z dnia 9 listopada 2010 r

Załącznik nr 1 do Uchwały Nr 87/1487/10 Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 9 listopada 2010 r. Wykaz osób i zespołów zgłoszonych do nagr...
1 downloads 1 Views 183KB Size
Załącznik nr 1 do Uchwały Nr 87/1487/10 Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 9 listopada 2010 r.

Wykaz osób i zespołów zgłoszonych do nagrody Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej - 2010 rok Nagrody Indywidualne Lp.

Osoba zgłoszona do nagrody

Obszar działania osoby zasługujący na wyróŜnienie

1.

Jolanta Koczorowska przewodnicząca zarządu Klubu Sportowego Aktywni „Łyżwa” w Toruniu

Działania o charakterze sportowym na rzecz osób i dzieci z rodzin o niższym statusie społecznym i narażonych na wykluczenie społeczne. Organizatorka zawodów, imprez i obozów sportowych, szkoleń i doskonalenia dzieci i młodzieży w zakresie nauki jazdy na łyżwach. Propagowanie aktywnego i zdrowego trybu życia wśród najmłodszych mieszkańców Torunia.

2.

Barbara Śpica wolontariusz, Członek Nadzwyczajny Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Specjalnej Troski w Tucholi

Wolontariusz, organizatorka zajęć terapeutyczno-edukacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych. Autorka projektu: „ Bawimy się w życie, życie z nami bawi się” oraz pracy licencjackiej „Zaangażowanie w wolontariat jako autoterapia samotności”. Propagatorka aktywności obywatelskiej i wolontariatu.

3.

Stella Marcinkowska st. pracownik socjalny, koordynator działu socjalnego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie LeczniczoOpiekuńczym w Raciążku

Działania na rzecz osób ze schorzeniami układu nerwowego i psychicznie chorych. Organizator usług kulturalno-artystycznych i spraw socjalno-bytowych mieszkańców Zakładu.

1

4.

Eliza Rokita kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chełmnie

5.

Grażyna Pietrkiewicz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzuzem

6.

Katarzyna Kurowska kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Pakości

7.

Izabela Podlecka – Kandyba dyrektor Centrum Profilaktyki i Terapii w Grudziądzu

8.

Violetta Gryszan nauczyciel, prezes ZNP, Prezes Stowarzyszenia „Przyjazna Dłoń”

Podnoszenie standardów jakości usług świadczonych przez MOPS na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem, poprzez wdrożenie nowych metod pracy socjalnej: KGR, asystent rodziny, PAL. Realizator projektu: „Podnieś głowę – potrafisz” zmierzający do ułatwienia dostępu do rynku pracy osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym i rozwijania skutecznych form integracji społeczno-zawodowej. Realizowane projekty przyczyniają się do rozwoju partnerstwa pomiędzy sektorem samorządowym a pozarządowym, integracji i aktywizacji środowiska lokalnego. Organizacja pomocy społecznej na terenie gminy Brzuze. Animator profilaktyki antyalkoholowej wśród dzieci i młodzieży, organizator wypoczynku dla dzieci, świetlic środowiskowych, dożywiania dzieci, imprez środowiskowych „Maraton Trzeźwości”, Przegląd Teatrów Profilaktycznych, Forum Dyskusyjne – Stop Przemocy, Punkt Informacyjno-Konsultacyjny. Działania na rzecz osób niepełnosprawnych: stworzenie etatu opiekuna osób starszych oraz wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Propagatorka aktywności obywatelskiej i wolontariatu jako członek Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Brzuze. Organizatorka kompleksowych rozwiązań w zakresie budowania gminnej infrastruktury socjalnej , rozwój wolontariatu i samopomocy, pobudzanie aktywności społecznej. Inicjatorka świetlic dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych i osób w podeszłym wieku, Punktu Wydawania i Przyjmowania Odzieży Używanej, Gminnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Aktywnie pozyskuje środki zewnętrzne realizując projekty z EFS. Kompleksowe działania w zakresie pomocy dziecku i jego rodzinie: świetlice socjoterapeutyczne, integracyjne, obozy socjoterapeutyczne, szkoła i grupy wsparcia dla rodziców. Inicjatorka cennych społecznie inicjatyw na polu profilaktyki: Klub socjoterapeutyczny, Ośrodek Terapii Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży, akcje profilaktyczne, sympozja, konferencje, kampanie profilaktyczno-edukacyjne „Wychowanie bez klapsa”. Podejmowane działania przyczyniają się do podniesienia świadomości mieszkańców Grudziądza w zakresie profilaktyki i zdrowego stylu życia.

Działalność na rzecz zapobiegania wykluczeniu społecznemu rodzin niewydolnych wychowawczo i dzieci. Dystrybucja żywności dla najuboższych, dożywianie dzieci- akcja „Duże serce mały grosik”, inicjatorka wielu przedsięwzięć charytatywnych, których 2

celem jest łagodzenie skutków ubóstwa wśród mieszkańców Chełmna. Od 2009 roku jest członkiem Powiatowej Rady Zatrudnienia w Chełmnie.

9.

Maria Rostek prezes Stowarzyszenia Dzieci, Młodzieży i Osób Niepełnosprawnych „Światełko Nadziei” w Chełmnie

Działania na rzecz kompleksowej rehabilitacji osób niepełnosprawnych i chorych poprzez organizację zajęć terapeutycznych, grup wsparcia, imprez sportoworekreacyjnych i edukacyjnych, wypoczynku letniego w ramach integracji dzieci niepełnosprawnych. Znakomity organizator i animator Stowarzyszenia, aktywnie pozyskuje środki zewnętrzne na rehabilitację społeczno-zawodową osób niepełnosprawnych. Działalność i realizowane projekty przyczyniają się do integracji i aktywizacji środowiska lokalnego.

10.

Małgorzata Bik pedagog w Ośrodku Adopcyjno-Opiekuńczym we Włocławku

Działania w zakresie pozyskiwania, kwalifikowania i wspierania kandydatów na rodzinne środowisko zastępcze oraz pracy z dziećmi i rodzinami z „opieki społecznej”. Prowadzi sprawy związane z przysposobieniem i regulowaniem sytuacji prawnej dzieci. Opiekun prawny dzieci pozbawionych opieki naturalnych rodziców. Cechuje ją fachowość, zdyscyplinowanie, odpowiedzialność i sumienność. Duże uznanie w środowisku rodzin adopcyjnych i zastępczych. Działania na rzecz uregulowania sytuacji prawnej i wychowawczej dzieci pozbawionych opieki rodziców naturalnych. Pozyskiwanie rodzin adopcyjnych i ich przygotowanie oraz wspieranie w wychowywaniu dzieci.

11.

Anna Siedlecka pedagog w Ośrodku Adopcyjno-Opiekuńczym we Włocławku

Działania w zakresie pozyskiwania, kwalifikowania i wspierania kandydatów na rodzinne środowisko zastępcze oraz pracy z rodzinami i dziećmi z obszaru opieki społecznej. Prowadzi sprawy związane z rodzinami zastępczymi, również z sąsiednich powiatów. Prawny opiekun dzieci pozbawionych opieki naturalnych rodziców. Pełni społeczną funkcję zastępcy dyrektora. Cechuje ją duża innowacyjność, fachowość, sumienność, odpowiedzialność i wrażliwość na sprawy społeczne. Wysokie uznanie w środowisku lokalnym, zawodowym i wśród rodzin zastępczych. Działania na rzecz uregulowania sytuacji prawnej i wychowawczej dzieci pozbawionych opieki rodziców naturalnych. Pozyskiwanie rodzin zastępczych i ich przygotowanie oraz wspieranie w wychowywaniu dzieci. Przeprowadza szkolenia dla pracowników pomocy społecznej.

12.

Ewa Taper zastępca dyrektora w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bydgoszczy

Podnoszenie standardów jakości usług bydgoskiego ośrodka pomocy społecznej: realizacja programu interwencyjnego „Przyjazny Patrol”, projektu systemowego „Bydgoszczanki na start”, wprowadzenie funkcji asystenta rodziny, uruchomienie Punktu pomocy osobom nietrzeźwym, bezdomnym uzależnionym od alkoholu. 3

13.

Łucja Pawlaczyk zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku ds. Pomocy Środowiskowej

14.

Ewa Wirosławska kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chełmnie

15.

Andrzej Kobyłecki dyrektor Domu Pomocy Społecznej im. dr Leona Szumana w Toruniu

Działania na rzecz osób starych poprzez zapewnienie całodobowej opieki i usług w zakresie potrzeb opiekuńczych, psychologicznych, bytowych. Realizator autorskiego programu dokształcania pielęgniarek w TZMO w Toruniu oraz nauczania i przygotowania przyszłych kadr pomocy społecznej. Pomysłodawca i twórca Stowarzyszenia Organizatorów i Menedżerów Pomocy Społecznej i Ochrony Zdrowia oraz Fundacji Carpe Diem.

16.

Wiesława Jaranowska kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brodnicy

Działania na rzecz zapobiegania wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych, uzależnionych, starszych, bezrobotnych, bezdomnych; aktywny organizator spotkań aktywizacyjno-integracyjnych, biesiad, dożynek, spotkań opłatkowych, pozyskuje śr. zewnętrzne. Podejmowane działania dają możliwość integracji osób zagrożonych wykluczeniem ze środowiskiem lokalnym.

17.

Magdalena Nowacka wychowawca w Środowiskowej Świetlicy opiekuńczowychowawczej „Junior”, wiceprezes „Stowarzyszenia z Potrzeby Serca” w Bydgoszczy

Organizator systemu opieki nad dziećmi i młodzieżą, osobami starszymi i niepełnosprawnymi we współpracy z org. pozarządowymi na terenie Włocławka. Wspiera budowanie koalicji na rzecz rozwiązywania lokalnych problemów społecznych. Współtworzyła: Schronisko dla mężczyzn, kobiet i ofiar przemocy, jadłodajnię dla ubogich, świetlice profilaktyczno-wychowawcze. Inicjator Centrum Aktywności Lokalnej i Klubu Integracji Społecznej oraz Sekcji Interwencji Kryzysowej Poradnictwa Specjalistycznego i Klubu Wolontariusza. Osiągnięciem jest doprowadzenie do powstania Spółdzielni Socjalnej dla 9 kobiet. Aktywnie pozyskuje fundusze zewnętrzne na reintegrację społeczna i zawodową osób wykluczonych społecznie. Organizacja pomocy społecznej na terenie powiatu chełmińskiego: integracja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych, promocja rodzicielstwa zastępczego. Organizator Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Szkoły dla Rodziców i grupy wsparcia dla rodzin zastępczych, programu korekcyjno-edukacyjnego dla sprawców przemocy domowej, współorganizator Punktu Poradnictwa Obywatelskiego w Chełmnie. Współpraca z organizacja mi pozarządowymi, aktywne tworzenie partnerstwa na rzecz rozwoju zasobów ludzkich powiatu chełmińskiego skupiającego podmioty z sektora publicznego oraz pozarządowego.

Działania o charakterze kulturalno-oświatowym, aktywizującym na rzecz dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych oraz osób starszych. Współautor imprez integrujących pokolenia, inicjator Punktu Informacyjnego dla seniorów w Bydgoszczy.

4

18.

Anna Warlikowska specjalista pracy socjalnej w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lubiczu

Działania na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi i dzieci z rodzin niewydolnych w sprawach opiekuńczo-wychowawczych. Pomysłodawca i koordynator Zespołu Interwencyjnego podejmującego w ramach wolontariatu pracę z rodzinami dysfunkcyjnymi.

19.

Bożena Piotrowicz specjalista pracy socjalnej w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lubiczu

Działania na rzecz dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców oraz ludzi starszych (ofiar przemocy domowej). Animatorka, organizatorka i realizatorka wielu programów wspomagających rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, wychowawczej i zdrowotnej. Jako przewodnicząca Gminnego Koła Przyjaciół Dzieci w Lubiczu aktywnie pozyskuje śr. finansowe na podejmowane działania.

20.

Ewa Kwiesielewicz wiceprezeska Stowarzyszenia Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK w Toruniu

Działania na rzecz rozwoju aktywności obywatelskiej: aktywna uczestniczka działań i dyskusji związanych ze wspieraniem organizacji pozarządowych i innych inicjatyw obywatelskich w regionie kujawsko-pomorskim, inicjatorka wdrażania działań w zakresie Ekonomii Społecznej, organizatorka doradztwa jak i szkoleń, inspiruje i wspiera liderki z małych społeczności „Aktywna Kobieta na Wsi”, „Aktywna Kobieta w Gminie”. Realizowane projekty i działania przyczyniają się do rozwoju wolontariatu, partnerstwa pomiędzy sektorem samorządowym a pozarządowym.

21.

Beata Przyborska kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białych Błotach

22.

Jarosław Niemyjski pedagog, terapeuta, prezes Stowarzyszenia „DorośliDzieciom” w Sępólnie Krajeńskim

Organizatorka kompleksowych rozwiązań w zakresie budowania gminnej infrastruktury socjalnej ukierunkowanej na poprawę społecznego i zawodowego funkcjonowania oraz wzrostu samodzielności osób niepełnosprawnych: WTZ „Dąb”, ZAZ-Ośrodek Sportu i Rehabilitacji, Centrum Integracji i Rehabilitacji „REVITA”. Realizatorka wielu programów zapobiegających wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych i inicjatyw na rzecz integracji osób niepełnosprawnych poprzez ich aktywizację zawodową. Działalność na polu profilaktyki uzależnień - zwłaszcza narkomanii, pobudzenia aktywności społecznej na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin dysfunkcyjnych, wyrównywania szans edukacyjnych młodzieży z obszarów wiejskich. Wspiera i rozwija współpracę partnerską pomiędzy samorządem a org. pozarządowymi, realizator programów terapeutycznych dla dzieci i młodzieży, aktywizuje młodzież.

23.

Ewa Kiersznicka dyrektor Domu Dziecka w Tucholi

Działania na rzecz dzieci wykluczonych społecznie, inspirator akcji na rzecz dzieci niepełnosprawnych, wychowanków Domu Dziecka jak również wychowanków rodzin zastępczych: Inauguracyjny Wojewódzki Turniej Piłki Halowej oraz II Międzywojewódzki 5

Turniej Piłki Halowej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Aktywnie działa w środowisku lokalnym pozyskując środki finansowe, które przyczyniają się do złagodzenia poczucia izolacji społecznej wychowanków Domu. 24.

Sławomir Muzolf prezes Koła Polskiego Związku Niewidomych w Tucholi

Działalność społeczna na rzecz integracji środowisk i osób niepełnosprawnych, młodzieży i społeczności lokalnej przykład przezwyciężenia własnej niepełnosprawności i aktywności na płaszczyźnie społecznej

25.

Andrzej Mielczarek dyrektor Domu Pomocy Społecznej we Włocławku

Działania na rzecz osób starszych poprzez zapewnienie całodobowej opieki i usług w zakresie potrzeb opiekuńczych, psychologicznych i bytowych. Inicjator przeglądów twórczości artystycznej seniorów. Zaangażowany w integrację mieszkańców DPS ze społecznością lokalną a także w ich życie duchowe. Swoją postawą i różnorodnymi działaniami służącymi wsparciu osób starszych, daje świadectwo iż „Jesień życia nie musi być szara i smutna”, jak głosi motto placówki, którą kieruje.

26.

Ewa Krusińska kierownik Sekcji Pomocy Instytucjonalnej i Opiekuńczej w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie we Włocławku

27.

Jadwiga Rosiak dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kowalu

Działania na rzecz zapobiegania marginalizacji i wykluczeniu społecznemu pełnoletnich wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych i rodzin zastępczych a także ich integracji ze środowiskiem lokalnym. Propagator idei rodzicielstwa zastępczego, programów pomocy dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych, organizator 2 mieszkań chronionych, które są szansą na zwiększenie zaradności i samodzielności byłych wychowanków placówek o-w. Działania na rzecz osób przewlekle somatycznie chorych poprzez zapewnienie całodobowej opieki i usług łączących formy pomocy instytucjonalnej oraz środowiskowej. Podejmowanie nowatorskich rozwiązań poprzez uruchomienie turnusów rehabilitacyjnych dla chorych na stwardnienie rozsiane z terenu całego kraju oraz usług rehabilitacyjnych dla mieszkańców Kowala (w miejscu zamieszkania). Inicjator Środowiskowego Domu Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Zaangażowana w integrację mieszkańców Domu ze społecznością lokalną

28.

Magdalena Owczarek kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej ”PELIKAN” Ligi Kobiet Polskich Koła w Szubinie

Działania na rzecz integracji osób niepełnosprawnych w środowisku poprzez umożliwienie im pełnego uczestnictwa w życiu publicznym, kulturalnym i artystycznym. Zajęcia w 7 pracowniach WTZ stwarza szansę niepełnosprawnym na powrót do niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia na miarę indywidualnych możliwości. Od 4 lat współorganizator Wojewódzkiego Festiwalu Artystycznego Osób Niepełnosprawnych w Szubinie, Turnieju Tenisa Stołowego czy kiermaszy świątecznych.

6

29.

Ewa Kistowska dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią

Organizacja pomocy społecznej na terenie powiatu nakielskiego. Inicjatorka sieci instytucji pomocowych: Punkt Interwencji Kryzysowej, DPS, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nakle, Warsztatów Terapii Zajęciowej. Realizuje kompleksowe rozwiązania w zakresie opieki nad rodziną: Rodzinne Domy Dziecka czy zawodowe rodziny zastępcze. Wspiera aktywizację społeczno-zawodową środowisk wiejskich oraz integrację i rehabilitację osób niepełnosprawnych z pozostałymi grupami społecznymi.

Nagrody Zespołowe

30.

Towarzystwo Autyzmu w Toruniu 2 osoby

Zespół od 10 lat zaangażowany w działalność na rzecz środowisk osób niepełnosprawnych obciążonych zaburzeniami intelektualnymi m.in. autyzmem. Podejmują liczne starania o sprzęt terapeutyczny i sprzęt diagnostyczno –dydaktyczny oraz pomoce diagnostyczno – dydaktyczne. Zespół prowadzi nowatorskie formy terapii z dziećmi autystycznymi: arteterapia, tutoring, dogoterapia. Dzięki inicjatywie zespołu została uruchomiona biblioteka dla rodzica oraz opracowana i wydana publikacja dot. autyzmu. Zespół opracował projekt „Spacerki po Toruniu” oraz projekt „Wprowadzenie do Uzawodowienia Osób z Autyzmem, w zawodzie opiekun zwierząt”.

Dom Pomocy Społecznej w Brodnicy 3 osoby

Pracownicy DPS podejmują działania na rzecz poprawy warunków życia osób przewlekle somatycznie chorych. Zespół doprowadził swoimi starania nie tylko do remontu generalnego budynku ale też wielu udogodnień i usprawnień na rzecz podopiecznych. W DPS prowadzone są zajęcia manualne, kulinarne, i. inne. DPS organizuje cyklicznie coroczną imprezę „Pożegnanie lata”.

Warsztat Terapii Zajęciowej „Modrzew” przy Lidze Kobiet Polskich w Bydgoszczy 3 osoby

Działania na rzecz pełnego uczestnictwa osób niepełnosprawnych w życiu społecznym poprzez organizację festynów, wystaw, koncertów oraz corocznego Dnia Godności. Zespół organizuje i prowadzi turnusy rehabilitacyjne, wyjazdy mające na celu integrację osoby niepełnosprawnej z rodziną i wycieczki. Ponadto na uwagę zasługuje organizacja koncertu charytatywnego dla zniszczonego podczas powodzi Ośrodka SzkolnoWychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Krakowie.

31.

32.

7

33.

Grupa inicjatywna powstania Warsztatu Terapii Zajęciowej „Promyk” w Żninie 2 osoby

Zespół ten był inicjatorem utworzenia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Żninie. W ramach swoich działań zespół tworzy projekty mające na celu pozyskiwanie dotacji samorządów lokalnych i PFRON oraz organizuje imprezy sportowe, integracyjne np. Wędkarski Piknik Integracyjny. Członkinie zespołu ponadto udzielają się w Lidze Polskich Rodzin Koło w Żninie.

34.

Osiedlowa Sekcja Pomocy Społecznej Nr 1 „Śródmieście” Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku 20 osób

Działania na rzecz rodzin biernych, niewydolnych wychowawczo, niepełnosprawnych i starych: zagrożonych wykluczeniem społecznym. Wykorzystywanie metod pracy socjalnej: aktywizacja, wolontariat i samopomoc grup zmarginalizowanych, zagrożonych wykluczeniem – metodą Centrum Aktywności Lokalnej, budowanie lokalnych partnerstw oraz kształtowanie postaw pro społecznych. Wszystkie realizowane projekty służą aktywizacji i integracji społecznej.

35. Osiedlowa Sekcja Pomocy Społecznej Nr 3 „Wschód” Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku 18 osób

36.

Zespół Terapeutyczno-Opiekuńczy w Domu Pomocy Społecznej w Warzynie 5 osób

37.

Zespół Terapeutyczno-Opiekuńczy w Domu Pomocy Społecznej w Inowrocławiu 8 osób

Działania na rzecz rodzin biernych, niewydolnych wychowawczo, niepełnosprawnych i starych: zagrożonych wykluczeniem społecznym. Wykorzystywanie metod pracy socjalnej: aktywizacja, wolontariat i samopomoc grup zmarginalizowanych, zagrożonych wykluczeniem – metodą Centrum Aktywności Lokalnej, budowanie lokalnych partnerstw oraz kształtowanie postaw pro społecznych. Wszystkie realizowane projekty służą aktywizacji i integracji społecznej. Działania na rzecz aktywizacji osób przewlekle psychicznie chorych – mieszkańców DPS w Warzynie. Są to działania stymulujące rozwój emocjonalny, intelektualny, społeczny np. stworzenie kół zainteresowań – zespół wokalny, zespół teatralny, piłkarski, klub poezji, teatralne itp. Organizacja pikników rodzinnych, festynów, wystaw. Podejmowane działania mają na celu integrację osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną. Członkowie zespołu jako wolontariusze aktywnie uczestniczą w pracy Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Warzynek”, są realizatorami projektów Stowarzyszenia. Przeciwdziałanie izolacji społecznej osób starszych, niepełnosprawnych poprzez aktywizację mającą na celu podtrzymanie sprawności intelektualnej i psychofizycznej poprzez ćwiczenia, warsztaty, spotkania. Podjęto współprace ze Stowarzyszeniem Wzajemnej Pomocy „Flandria” w zakresie świadczeń wolontariackich. Zespół jest inicjatorem Obchodów Dnia Seniora pod patronatem starosty. Kolejnym osiągnięciem jest zatrudnianie skazanych z lokalnego aresztu do nieodpłatnej pracy na rzecz DPS, co ma wpłynąć na resocjalizację osadzonych. 8

38.

39.

Zespół „Pomagam innym” Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Grudziądzu 3 osoby

Zespół jest realizatorem projektu „Pomagam innym”. Na utworzonej stronie internetowej jest możliwość nieodpłatnego nabycia mebli czy odzieży. Stwarza to szansę niesienia bezinteresownej pomocy innym. Pracownicy MOPRu prowadzą bazę danych rzeczy, które mogą być przekazywane potrzebującym, uaktualniają ogłoszenia oraz sprawdzają ich prawdziwość. Projekt skierowany do całej społeczności miasta Grudziądza.

Kcyńscy wolontariusze Fundacji Pomocy Terapeutycznej „Cane Pro Humano” 7 osób

Dogoterapia – Terapia niosąca radość Fundacja propaguje wolontariat, prowadzi zajęcia z dogoterapii na terenie całego województwa, biorą w nich udział dzieci niepełnosprawne intelektualnie, z dziecięcym porażeniem mózgowym, z autyzmem i inne.

9

Załącznik nr 2 do Uchwały Nr 87/1487/10 Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 9 listopada 2010 r.

Wykaz osób i zespołów, którym przyznano Nagrodę Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej - 2010 rok Lp. 1.

2.

3.

Osoba zgłoszona do nagrody

Propozycja wysokości nagrody finansowej w zł

Barbara Śpica wolontariusz, Członek Nadzwyczajny Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Specjalnej Troski w Tucholi

3 500,00

Stella Marcinkowska st. pracownik socjalny, koordynator działu socjalnego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym w Raciążku

3 500,00

Eliza Rokita kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chełmnie

4.

Maria Rostek prezes Stowarzyszenia Dzieci, Młodzieży i Osób Niepełnosprawnych „Światełko Nadziei” w Chełmnie

5.

Ewa Taper zastępca dyrektora w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bydgoszczy

3 500,00

3 500,00

3 500,00

1

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

Łucja Pawlaczyk zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku ds. Pomocy Środowiskowej Ewa Wirosławska kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chełmnie

3 500,00

3 500,00

Wiesława Jaranowska kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brodnicy

3 500,00

Bożena Piotrowicz specjalista pracy socjalnej w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Lubiczu

3 500,00

Ewa Kwiesielewicz wiceprezeska Stowarzyszenia Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK w Toruniu

3 500,00

Jarosław Niemyjski pedagog, terapeuta, prezes Stowarzyszenia „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim

3 500,00

Sławomir Muzolf prezes Koła Polskiego Związku Niewidomych w Tucholi

3 500,00

Andrzej Mielczarek dyrektor Domu Pomocy Społecznej we Włocławku

3 500,00

Jadwiga Rosiak dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kowalu

3 500,00

Ewa Kistowska dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią

3 500,00

2

Nagrody Zespołowe 16.

Towarzystwo Autyzmu w Toruniu Zespół 2 osobowy: Ewa Groń – 1 750,00 zł Małgorzata Jabłońska – 1 750,00 zł

3 500,00

17.

Warsztat Terapii Zajęciowej „Modrzew” przy Lidze Kobiet Polskich w Bydgoszczy Zespół 3 osobowy: Helena Feldheim – 1 500,00 zł Ireneusz Bratz – 1 500,00 zł Grażyna Sworowska – 1 500,00 zł

4 500,00

18.

Zespół Terapeutyczno-Opiekuńczy w Domu Pomocy Społecznej w Warzynie Zespół 5 osobowy: Halina Długołęcka – 2 100,00 zł Anna Górecka – 1 750,00 zł Dorota Kamińska – 1 050,00 zł Wiesława Duchnik – 1 050,00 zł Ryszard Owczar – 1 050,00 zł

7 000,00

Zespół „Pomagam innym” Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Grudziądzu Zespół 3 osobowy: Janina Józefiak – 1 500,00 zł Joanna Semrau-Kamińska – 1 500,00 zł Marcin Stodolski – 1 500,00 zł

4 500,00

19.

Suma:

72 000,00 zł

3