WYNIKI V AUKCJI SZTUKI POLSKIEGO DOMU AUKCYJNEGO

0 downloads 0 Views 924KB Size
WYNIKI V AUKCJI SZTUKI POLSKIEGO DOMU AUKCYJNEGO - 19.12.2015 Nr

1.

2.

3.

Zdjęcie

Autor, tytuł, technika Henryk PILLATI „W stajni” olej, płótno Ferdynand RUSZCZYC „Sala Kirkora” akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, tektura Józef GRACZYŃSKI „Na leśnej polanie” olej, płótno

Cena wywoławcza 35 000 zł

Estymacja

3 000 - 4 000

16 000 zł

24 000 - 30 000

19 000 zł

22 000 - 25 000

4.

Iwan TRUSZ „Pejzaż z cyprysami” olej, tektura

20 000 zł

25 000 - 30 000

5.

Iwan TRUSZ „Nad wodą” olej, tektura

10 000 zł

15 000 - 18 000

6.

Wojciech KOSSAK „Ułan karmiący konia”, olej, płótno

25 000 zł

30 000 - 35 000

7.

Alfons KARPIŃSKI „Anielka” pastel, tektura

18 000 zł

25 000 - 30 000

8.

Alfons KARPIŃSKI „Żółte róże o zmroku”, olej, tektura

22 000 zł

30 000 -35 000

9.

Józef KIDOŃ „Portret kobiety” pastel, papier

4 000 zł

6 000 - 8 000

25 000 zł

30 000 - 35 000

18 000 zł

25 000 - 30 000

10.

11.

Alfons KARPIŃSKI „Białe róże z porcelaną” olej, płótno Juliusz KOSSAK „Orkiestra artystów”, piórko, tusz, papier

Kwota osiągnięta

20 000 zł

20 000 zł

24 000 zł

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

Wojciech WEISS „Promienny zachód słońca – studium do obrazu”, olej, tektura Wojciech WEISS „Kwiaty polne”, olej, tektura Stanisław CZAJKOWSKI „Budowa mostu na Wiśle”, akwarela, brystol Ewa KIERSKAHOFFMANN „Do Brunona Schulza”, piórko, papier Jerzy KOSSAK „Scena z polowania”, olej, tektura Stanisław Kaczor BATOWSKI „Szkicownik artysty” Stanisław Kaczor BATOWSKI „Pejzaż zimowy”, olej, tektura Soter JAXAMAŁACHOWSKI „Nocą nad jeziorem”, gwasz, papier Irena WEISS - ANERI „Akt”, olej, tektura Irena WEISS - ANERI „Wojciech Weiss malujący nad morzem” olej, płótno Wojciech WEISS „W pracowni”, gwasz, tektura Emil KRCHA „Wiolonczelistka” akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier

8 000 zł

9 000 - 11 000

8 000 zł

12 000 zł

15 000 - 18 000

12 000 zł

1 200 zł

1 500 - 2 000

1 200 zł

1 500 - 2 000

10 000 zł

12 000 - 14 000

4 000 zł

8 000 - 10 000

3 000 zł

5 000 - 6 500

4 200 zł

5 000 - 7 000

13 500 zł

16 000 - 18 000

13 500 zł

6 500 zł

7 500 - 9 000

6 500 zł

8 000 zł

10 000 - 12 000

2 500 zł

3 500 - 4 500

10 000 zł

24.

25.

26.

27.

29.

30.

31.

32.

33.

34.

35.

Emil KRCHA „Zabudowa” akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier Emil KRCHA „Martwa natura” olej, sklejka Wojciech WEISS „Akt dziewczyny siedzącej na krześle”, akwarela, brystol kremowy Jacek MALCZEWSKI „Thanatos”, tusz lawowany, papier Aleksander KOTSIS „Szkice” ołówek, papier

2 500 zł

3 500 - 4 500

6 000 zł

7 000 - 9 000

4 200 zł

5 000 - 6 000

4 200 zł

7 000 zł

8 000 - 10 000

7 000 zł

1 800 zł

2 000 - 2 500

Teodor GROTT „Stare domy w Fiesole”, akwarela, gwasz, papier Tadeusz MAKOWSKI „Dziewczynka w sukni z kołnierzem”, olej, płótno Eugeniusz ZAK „Głowa młodzieńca”, olej, płótno

2 300 zł

3 000 - 3 500

19 000 zł

40 000 - 48 000

39 000 zł

65 000 - 75 000

Jan RUBCZAK „Dama z apaszką” olej, płótno

15 000 zł

25 000 - 35 000

28 000 zł

30 000 - 35 000

4 100 zł

6 000 - 8 000

12 000 zł

15 000 - 18 000

Emil KRCHA „Gaj Świętopełka – Aleja Filozofów [w Kartuzach]” olej, tektura Tymon NIESIOŁOWSKI „Pejzaż”, akwarela, ołówek, papier Abraham NEUMANN „Motyw z Saint-Malo” olej, tektura

36.

37.

38.

39.

40.

41.

42.

43.

44.

45. 46.

47.

48.

Maria Ewa ŁUNKIEWICZROGOYSKA „Pejzaż abstrakcyjny” akwarela ołówek papier Władysław SKOCZYLAS „Pejzaż letni”, akwarela, papier Karol LARISCH „Gracje” olej, płótno Jerzy SKARŻYŃSKI „Przy księżycu”, akwarela, tusz, papier Władysław SERAFIN „Figurka” akwarela, papier

6 000 zł

7 000 - 9 000

8 000 zł

5 000 zł

7 000 - 9 000

5 000 zł

10 000 zł

12 000 - 15 000

3 500 zł

5 000 - 6 000

4 000 zł

5 000 - 6 000

4 000 zł

4 800 zł

6 000 - 7 000

4 800 zł

1 800 zł

2 000 - 2 500

1 300 zł

1 500 - 2 000

1 800 zł

2 000 - 2 500

1 800 zł

Kazimierz MIKULSKI „Stajenny” gwasz, ołówek, papier

1 200 zł

1 500 - 1 800

1 500 zł

Kazimierz MIKULSKI „Burmistrz Urbaniak” gwasz, ołówek, papier

1 200 zł

1 500 - 1 800

1 500 zł

2 400 zł

3 000 - 4 000

1 000 zł

1 500 - 2 000

Jerzy SKARŻYŃSKI Projekt scenografii „Romans z wodewilu” gwasz, tusz, tektura Antoni UNIECHOWSKI „Erotyk” tusz, akwarela, papier Antoni UNIECHOWSKI „W operze” tusz, papier Jerzy PANEK „Popiersie Wenus z Milo”, długopis, papier

Marek PIASECKI „Grotka II” obraz chemiczny, technika własna Witold DAMASIEWICZ „Kompozycja z rybą” gwasz, akwarela, papier

49.

50.

51.

52. 53.

54.

55.

56.

57.

58.

59.

60. 61.

Jerzy NOWOSIELSKI „Kompozycja metafizyczna”, olej, płótno Jerzy NOWOSIELSKI „Ikona – praca dwustronna” gwasz, ołówek, papier Jerzy NOWOSIELSKI „Lourdes – projekt polichromii” gwasz, papier Jan CYBIS „Pejzaż miejski”, olej, płótno Tadeusz DOMINIK „Pejzaż”, olej, płótno Tadeusz DOMINIK „Kompozycja”, akwarela, ołówek papier Ryszard WINIARSKI „Obiekt przestrzenny” akryl, drewno, dykta Ryszard WINIARSKI „Dwunasta gra 7 x 7”, akryl, płótno Gerard Jürgen BLUMKWIATKOWSKI „Kompozycja zielonożółta” akryl, płyta MDF Heinz GRUCHOT „Abstrakcja”, akryl, płótno Tomasz KONART „Inside”, technika własna, sklejka David J. RUBELLO “Penta”, akryl, deska Reinhard ROY „Czerń i biel” olej, płótno

65 000 zł

80 000 - 90 000

65 000 zł

12 000 zł

13 000 - 15 000

13 000 zł

9 500 zł

11 000 - 13 000

110 000 zł

120 000 - 130 000

22 000 zł

25 000 - 30 000

7 000 zł

9 000 - 11 000

20 000 zł

25 000 - 30 000

19 000 zł

25 000 - 30 000

19 000 zł

20 000 zł

25 000 - 30 000

26 000 zł

10 000 zł

12 000 - 18 000

6 000 zł

8 000 - 10 000

9 000 zł

12 000 - 15 000

9 000 zł

12 000 - 15 000

23 000 zł

6 000 zł

62.

63.

64.

65.

66.

67.

68.

69.

70.

71.

72.

73.

Jadwiga MAZIARSKA „Mozaika z czerwienią” olej, płótno Erna ROSENSTEIN „Kompozycja dwustronna” olej, sklejka Erna ROSENSTEIN „Kompozycja różowa” piórko, gwasz, papier Jan BERDYSZAK „Struktura”, technika mieszana, papier Jan BERDYSZAK „Moralitäts”, gwasz, papier Pablo PICASSO „Kompozycja”, litografia barwna, papier Józef ROBAKOWSKI „Death before dyshonor”, fotografia czarno-biała Józef ROBAKOWSKI „Ona” fotografia czarno-biała Józef ROBAKOWSKI Model III, srebrny marker olejowy, papier Jan Krzysztof MEISNER “The Rolling Vallet” akwarela, piórko, tusz, papier Wiesław LANGE „Kompozycja abstrakcyjna” olej, płótno Manfred Richard BÖTTCHER „Karton”, akryl, collage, technika własna

25 000 zł

35 000 - 40 000

35 000 zł

6 500 zł

10 000 - 12 000

6 500 zł

2 500 zł

3 000 - 4 000

2 500 zł

2 500 zł

4 000 - 6 000

2 500 zł

3 500 zł

6 000 - 9 000

1 300 zł

1 800 - 2 500

2 500 zł

8 000 - 10 000

2 500 zł

8 000 - 10 000

3 500 zł

7 000 - 10 000

1 200 zł

1 500 - 2 000

4 500 zł

5 000 - 6 000

4 000 zł

6 000 - 8 000

1 300 zł

74.

75.

76.

77.

78.

79.

80.

81.

82.

Wiesław OBRZYDOWSKI „Meda Mládková – praca dwustronna”, olej, materiał Sabina WOŹNICA „Olśnienie”, olej, płótno Willy Reily TJANGALA „Kompozycja” akryl, sklejka Michał MISIAK „i-4”, olej, płótno Koji KAMOJI „Abstrakcja” serigrafia Tomasz BARAN „Projekt okładki”, technika własna, akryl, płótno naklejone na tekturę Maciej DOBOSZ „Impresje marokańskie”, akryl, płótno Tomasz SĘTOWSKI „Szalona Miłość”, olej, płótno Danuta WESTRYCH „Buduar”, olej, płótno

10 000 zł

11 000 - 13 000

4 000 zł

6 000 - 7 000

2 000 zł

3 000 - 5 000

11 000 zł

12 000 - 13 000

1 800 zł

2 000 - 2 500

1 500 zł

2 000 - 3 000

3 500 zł

4 000 - 5 000

18 000 zł

25 000 - 30 000

2 400 zł

3 000 - 5 000

4 500 zł

4 000 zł