WYNIKI V AUKCJI SZTUKI POLSKIEGO DOMU AUKCYJNEGO - 19.12.2015 Nr
1.
2.
3.
Zdjęcie
Autor, tytuł, technika Henryk PILLATI „W stajni” olej, płótno Ferdynand RUSZCZYC „Sala Kirkora” akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, tektura Józef GRACZYŃSKI „Na leśnej polanie” olej, płótno
Cena wywoławcza 35 000 zł
Estymacja
3 000 - 4 000
16 000 zł
24 000 - 30 000
19 000 zł
22 000 - 25 000
4.
Iwan TRUSZ „Pejzaż z cyprysami” olej, tektura
20 000 zł
25 000 - 30 000
5.
Iwan TRUSZ „Nad wodą” olej, tektura
10 000 zł
15 000 - 18 000
6.
Wojciech KOSSAK „Ułan karmiący konia”, olej, płótno
25 000 zł
30 000 - 35 000
7.
Alfons KARPIŃSKI „Anielka” pastel, tektura
18 000 zł
25 000 - 30 000
8.
Alfons KARPIŃSKI „Żółte róże o zmroku”, olej, tektura
22 000 zł
30 000 -35 000
9.
Józef KIDOŃ „Portret kobiety” pastel, papier
4 000 zł
6 000 - 8 000
25 000 zł
30 000 - 35 000
18 000 zł
25 000 - 30 000
10.
11.
Alfons KARPIŃSKI „Białe róże z porcelaną” olej, płótno Juliusz KOSSAK „Orkiestra artystów”, piórko, tusz, papier
Kwota osiągnięta
20 000 zł
20 000 zł
24 000 zł
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
Wojciech WEISS „Promienny zachód słońca – studium do obrazu”, olej, tektura Wojciech WEISS „Kwiaty polne”, olej, tektura Stanisław CZAJKOWSKI „Budowa mostu na Wiśle”, akwarela, brystol Ewa KIERSKAHOFFMANN „Do Brunona Schulza”, piórko, papier Jerzy KOSSAK „Scena z polowania”, olej, tektura Stanisław Kaczor BATOWSKI „Szkicownik artysty” Stanisław Kaczor BATOWSKI „Pejzaż zimowy”, olej, tektura Soter JAXAMAŁACHOWSKI „Nocą nad jeziorem”, gwasz, papier Irena WEISS - ANERI „Akt”, olej, tektura Irena WEISS - ANERI „Wojciech Weiss malujący nad morzem” olej, płótno Wojciech WEISS „W pracowni”, gwasz, tektura Emil KRCHA „Wiolonczelistka” akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier
8 000 zł
9 000 - 11 000
8 000 zł
12 000 zł
15 000 - 18 000
12 000 zł
1 200 zł
1 500 - 2 000
1 200 zł
1 500 - 2 000
10 000 zł
12 000 - 14 000
4 000 zł
8 000 - 10 000
3 000 zł
5 000 - 6 500
4 200 zł
5 000 - 7 000
13 500 zł
16 000 - 18 000
13 500 zł
6 500 zł
7 500 - 9 000
6 500 zł
8 000 zł
10 000 - 12 000
2 500 zł
3 500 - 4 500
10 000 zł
24.
25.
26.
27.
29.
30.
31.
32.
33.
34.
35.
Emil KRCHA „Zabudowa” akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier Emil KRCHA „Martwa natura” olej, sklejka Wojciech WEISS „Akt dziewczyny siedzącej na krześle”, akwarela, brystol kremowy Jacek MALCZEWSKI „Thanatos”, tusz lawowany, papier Aleksander KOTSIS „Szkice” ołówek, papier
2 500 zł
3 500 - 4 500
6 000 zł
7 000 - 9 000
4 200 zł
5 000 - 6 000
4 200 zł
7 000 zł
8 000 - 10 000
7 000 zł
1 800 zł
2 000 - 2 500
Teodor GROTT „Stare domy w Fiesole”, akwarela, gwasz, papier Tadeusz MAKOWSKI „Dziewczynka w sukni z kołnierzem”, olej, płótno Eugeniusz ZAK „Głowa młodzieńca”, olej, płótno
2 300 zł
3 000 - 3 500
19 000 zł
40 000 - 48 000
39 000 zł
65 000 - 75 000
Jan RUBCZAK „Dama z apaszką” olej, płótno
15 000 zł
25 000 - 35 000
28 000 zł
30 000 - 35 000
4 100 zł
6 000 - 8 000
12 000 zł
15 000 - 18 000
Emil KRCHA „Gaj Świętopełka – Aleja Filozofów [w Kartuzach]” olej, tektura Tymon NIESIOŁOWSKI „Pejzaż”, akwarela, ołówek, papier Abraham NEUMANN „Motyw z Saint-Malo” olej, tektura
36.
37.
38.
39.
40.
41.
42.
43.
44.
45. 46.
47.
48.
Maria Ewa ŁUNKIEWICZROGOYSKA „Pejzaż abstrakcyjny” akwarela ołówek papier Władysław SKOCZYLAS „Pejzaż letni”, akwarela, papier Karol LARISCH „Gracje” olej, płótno Jerzy SKARŻYŃSKI „Przy księżycu”, akwarela, tusz, papier Władysław SERAFIN „Figurka” akwarela, papier
6 000 zł
7 000 - 9 000
8 000 zł
5 000 zł
7 000 - 9 000
5 000 zł
10 000 zł
12 000 - 15 000
3 500 zł
5 000 - 6 000
4 000 zł
5 000 - 6 000
4 000 zł
4 800 zł
6 000 - 7 000
4 800 zł
1 800 zł
2 000 - 2 500
1 300 zł
1 500 - 2 000
1 800 zł
2 000 - 2 500
1 800 zł
Kazimierz MIKULSKI „Stajenny” gwasz, ołówek, papier
1 200 zł
1 500 - 1 800
1 500 zł
Kazimierz MIKULSKI „Burmistrz Urbaniak” gwasz, ołówek, papier
1 200 zł
1 500 - 1 800
1 500 zł
2 400 zł
3 000 - 4 000
1 000 zł
1 500 - 2 000
Jerzy SKARŻYŃSKI Projekt scenografii „Romans z wodewilu” gwasz, tusz, tektura Antoni UNIECHOWSKI „Erotyk” tusz, akwarela, papier Antoni UNIECHOWSKI „W operze” tusz, papier Jerzy PANEK „Popiersie Wenus z Milo”, długopis, papier
Marek PIASECKI „Grotka II” obraz chemiczny, technika własna Witold DAMASIEWICZ „Kompozycja z rybą” gwasz, akwarela, papier
49.
50.
51.
52. 53.
54.
55.
56.
57.
58.
59.
60. 61.
Jerzy NOWOSIELSKI „Kompozycja metafizyczna”, olej, płótno Jerzy NOWOSIELSKI „Ikona – praca dwustronna” gwasz, ołówek, papier Jerzy NOWOSIELSKI „Lourdes – projekt polichromii” gwasz, papier Jan CYBIS „Pejzaż miejski”, olej, płótno Tadeusz DOMINIK „Pejzaż”, olej, płótno Tadeusz DOMINIK „Kompozycja”, akwarela, ołówek papier Ryszard WINIARSKI „Obiekt przestrzenny” akryl, drewno, dykta Ryszard WINIARSKI „Dwunasta gra 7 x 7”, akryl, płótno Gerard Jürgen BLUMKWIATKOWSKI „Kompozycja zielonożółta” akryl, płyta MDF Heinz GRUCHOT „Abstrakcja”, akryl, płótno Tomasz KONART „Inside”, technika własna, sklejka David J. RUBELLO “Penta”, akryl, deska Reinhard ROY „Czerń i biel” olej, płótno
65 000 zł
80 000 - 90 000
65 000 zł
12 000 zł
13 000 - 15 000
13 000 zł
9 500 zł
11 000 - 13 000
110 000 zł
120 000 - 130 000
22 000 zł
25 000 - 30 000
7 000 zł
9 000 - 11 000
20 000 zł
25 000 - 30 000
19 000 zł
25 000 - 30 000
19 000 zł
20 000 zł
25 000 - 30 000
26 000 zł
10 000 zł
12 000 - 18 000
6 000 zł
8 000 - 10 000
9 000 zł
12 000 - 15 000
9 000 zł
12 000 - 15 000
23 000 zł
6 000 zł
62.
63.
64.
65.
66.
67.
68.
69.
70.
71.
72.
73.
Jadwiga MAZIARSKA „Mozaika z czerwienią” olej, płótno Erna ROSENSTEIN „Kompozycja dwustronna” olej, sklejka Erna ROSENSTEIN „Kompozycja różowa” piórko, gwasz, papier Jan BERDYSZAK „Struktura”, technika mieszana, papier Jan BERDYSZAK „Moralitäts”, gwasz, papier Pablo PICASSO „Kompozycja”, litografia barwna, papier Józef ROBAKOWSKI „Death before dyshonor”, fotografia czarno-biała Józef ROBAKOWSKI „Ona” fotografia czarno-biała Józef ROBAKOWSKI Model III, srebrny marker olejowy, papier Jan Krzysztof MEISNER “The Rolling Vallet” akwarela, piórko, tusz, papier Wiesław LANGE „Kompozycja abstrakcyjna” olej, płótno Manfred Richard BÖTTCHER „Karton”, akryl, collage, technika własna
25 000 zł
35 000 - 40 000
35 000 zł
6 500 zł
10 000 - 12 000
6 500 zł
2 500 zł
3 000 - 4 000
2 500 zł
2 500 zł
4 000 - 6 000
2 500 zł
3 500 zł
6 000 - 9 000
1 300 zł
1 800 - 2 500
2 500 zł
8 000 - 10 000
2 500 zł
8 000 - 10 000
3 500 zł
7 000 - 10 000
1 200 zł
1 500 - 2 000
4 500 zł
5 000 - 6 000
4 000 zł
6 000 - 8 000
1 300 zł
74.
75.
76.
77.
78.
79.
80.
81.
82.
Wiesław OBRZYDOWSKI „Meda Mládková – praca dwustronna”, olej, materiał Sabina WOŹNICA „Olśnienie”, olej, płótno Willy Reily TJANGALA „Kompozycja” akryl, sklejka Michał MISIAK „i-4”, olej, płótno Koji KAMOJI „Abstrakcja” serigrafia Tomasz BARAN „Projekt okładki”, technika własna, akryl, płótno naklejone na tekturę Maciej DOBOSZ „Impresje marokańskie”, akryl, płótno Tomasz SĘTOWSKI „Szalona Miłość”, olej, płótno Danuta WESTRYCH „Buduar”, olej, płótno
10 000 zł
11 000 - 13 000
4 000 zł
6 000 - 7 000
2 000 zł
3 000 - 5 000
11 000 zł
12 000 - 13 000
1 800 zł
2 000 - 2 500
1 500 zł
2 000 - 3 000
3 500 zł
4 000 - 5 000
18 000 zł
25 000 - 30 000
2 400 zł
3 000 - 5 000
4 500 zł
4 000 zł