KAMSOFT S.A., 40-235 Katowice, ul.1 Maja 133

Wersja: 2015.03.0.0 (2015-10-16) Wykaz dokonanych modyfikacji w tej wersji programu Id

Kategoria/Opis 1 Kateg.: ADMINISTRACJA Opis:

Scalenie bibliotek programu. Biblioteki KSTools.dll, KsRapL.dll, KSStruct.dll, KSCBD.dll zostały wkompilowane do biblioteki KSZLEN.dll. Operacja ta zapewni stabilniejszą pracę programu.

2 Kateg.: ADMINISTRACJA Opis:

Umożliwienie logowania do programu dla użytkowników domenowych bez konieczności wpisywania hasła. W celu aktywowania tej funkcjonalności należy w parametrze "KSLDAP_DOMAIN" wpisać nazwę domeny. Ścieżka: Administrator->Opcje->schemat (zainstalowane aplikacje) KS-ZSI

3 Kateg.: ADMINISTRACJA Opis:

Dodano widok DFK_TYP_DOK wykazujący wszystkie możliwe do wystąpienia typy dokumentów dla FK. Widok dostępny na bazie danych dla administratorów systemu.

4 Kateg.: ADMINISTRACJA Menu: Administrator > Funkcje serwisowe > Ustawienie struktury jednostek do powiązań z ośrodkami kosztów Opis:

W module Administrator wprowadzono możliwość wyboru struktury dla powiązań z ośrodkami kosztów.

5 Kateg.: KADRY Opis:

Zestawienie "Szkolenia BHP" Dodano datę sprawdzania zatrudnienia pracownika. Dodano możliwość wyboru kolumny z numerem PESEL.

6 Kateg.: KADRY Opis:

Zmiana algorytmu wyliczania limitu urlopowego dla nowo przyjętych pracowników. Modyfikacja obejmuje pracowników zatrudnionych w środku miesiąca i kończących pracę u poprzedniego pracodawcy przed zatrudnieniem (w obecnym zakładzie), ale w tym samym miesiącu. Algorytm uwzględnia fakt przydzielenia przez poprzedniego pracodawcę urlopu za dany miesiąc.

7 Kateg.: KADRY Menu: Kadry > Grafiki Opis:

W grafikach czasu pracy wprowadzono możliwość wypełnienia zadanego okresu czasu serią zdarzeń. Funkcjonalność dostępna jest z poziomu menu kontekstowego podczas projektowania (pozycja "Wstaw na okres" z menu rozwijanego prawym klawiszem myszy po zaznaczeniu zakresu dni). Ułatwia m.in. operacje wprowadzania niestandardowych czasów pracy (F10) w dłuższym okresie czasu z automatycznym wstawieniem dni wolnych i możliwością wskazania przejść na inne jednostki.

8 Kateg.: KADRY Menu: Kadry > Grafiki Opis:

W grafikach czasu pracy wprowadzono zapamiętanie ostatnio wybranej przez operatora komórki ze struktury uprawnień.

9 Kateg.: KADRY Menu: Kadry > Grafiki Opis:

W wydrukach Grafików czasu pracy wprowadzono parametr umożliwiający raportowanie czasu rozpoczęcia i zakończenia absencji. Ze względu na możliwość wprowadzania absencji na część dnia oraz wprowadzania przerw pomiędzy zdarzeniami wycofano parametr wydruku umożliwiający uproszczoną prezentację godzin pracy wprowadzonych przez klawisz F10.

10 Kateg.: KADRY Menu: Kadry Opis:

W kontrolkach wyboru pracownika w module kadrowym nad rozwijaną listą pracowników wprowadzono przycisk ("inf.") wywołujący okno ze skróconą informacją o zaznaczonym pracowniku.

11 Kateg.: KADRY Menu: Kadry > Grafiki, Kadry > Lista obecności, Administrator > Parametry roczne > Urlopy i czas pracy Opis:

W parametrach rocznych systemu wprowadzono możliwość przesunięcia miesiąca będącego miesiącem startowym w roku dla wielomiesięcznych okresów rozliczeniowych (do tej pory pierwszym miesiącem każdego pierwszego okresu rozliczeniowego w roku był styczeń). Parametr ma wpływ na prezentację podsumowań godzin w grafikach oraz na realizację wypłat godzin nadpracowanych w tabeli rozliczeń godzin przy operacji "Sumuj okres"

12 Kateg.: KADRY Menu: Kadry > Karta pracownika > Początek ewidencji Opis:

W wartościach startowych do średnich chorobowych i urlopowych na karcie pracownika w zakładce "Początek ewidencji" wprowadzono obowiązkowe zawężenie do rodzaju umowy. W przypadku braku wskazania umowy wartości już istniejące zostały domyślnie przypisane do umów o pracę.

13 Kateg.: KADRY Menu: Kadry > Grafiki, Administrator > Parametry > Inne > Grafiki Opis:

W parametrach systemu wprowadzono parametr dotyczący eliminacji w tabeli obsady personelem w oknie projektowania grafików czasu pracy osób, którym w module kadrowym wprowadzono absencję. Parametr daje możliwość eliminacji takich osób z obsady tylko w grafiku planowanym, tylko w grafiku wykonanym, w obu rodzajach grafików lub ignorowania zapisów absencji dla obsady.

14 Kateg.: KADRY, PŁACE Menu: Administrator > Parametry > Opcje płacowe > Absencje Opis:

Parametr „W miesiącu o liczbie dni 31 wypłacać wynagrodzenie za 1 dzień, gdy chorobowe trwało 30 dni i pracownik przepracował 1 dzień” został zastąpiony przełącznikiem „W przypadku wyzerowania wynagrodzenia z powodu absencji wypłata za przepracowane godziny”. Zmieniony został również algorytm naliczania wynagrodzeń za czas przepracowany w przypadku wystąpienia absencji chorobowej, która trwała 30 dni kalendarzowych w rozliczanym miesiącu. Aktualnie wynagrodzenie zostanie naliczone za każdą przepracowaną godzinę.

15 Kateg.: KADRY, PŁACE Opis:

Dodano możliwość skanowania dokumentów pracowników. Dostępność KADRY/PŁACE->Zestawienia->Dokumenty pracownika->F2 Dodaj

16 Kateg.: KADRY, PŁACE Opis:

Dodano możliwość wywołania funkcji "Przeliczania staży" dla wszystkich firm.

17 Kateg.: KADRY, PŁACE Opis:

Poprawiono podział chorobowego na dostarczane w terminie i z opóźnieniem. Występowały problemy w sytuacjach, kiedy okres chorobowego był dzielony na płatny przez pracodawcę i ZUS. Po zmianie na ZUS ilość dni, po której zasiłek był obniżany, była liczona od początku.

18 Kateg.: KADRY, PŁACE Opis:

Korekty działania znaczników: , ,

19 Kateg.: PŁACE Menu: Płaca > Narzędzia główne > Wynagrodzenia Opis:

Zakładka „Zestawienie ogólne” została rozbudowana o dodatkową pozycje. Aktualnie na formatce są prezentowane również podsumowane wszystkie składki ZUS płacone przez pracownika oraz pracodawcę.

20 Kateg.: PŁACE Menu: Administrator > Parametry > Opcje płacowe > Absencje Opis:

Wprowadzono przełącznik umożliwiający określenie czy zerować wynagrodzenia pracownika w przypadku gdy chorobowe trwa poniżej 30 dni, jednak obejmuje wszystkie dni robocze. Domyślnie w takiej sytuacji wynagrodzenie nie jest pomniejszane do zera.

21 Kateg.: PŁACE Menu: Płace > Kartoteki > Typy > Typy składników Opis:

Oprogramowano mechanizm umożliwiający uzależnienie automatycznej generacji składników wynagrodzeń związanych z typem obecności/absencji w zależności od podmiotu, rodzaju umowy pracownika, typu umowy, przynależności pracownika, do komórki struktury lub spełnienia warunku opisanego zapytaniem SQL. Parametryzacja dostępna z poziomu Typu składnika - klawisz przy Automatyczne generowanie składników i korekt dostępny dla składników powiązanych z obecnościami. Wprowadzenie parametrów generacji wybranego składnika powoduje wyłączenie bezwarunkowego mechanizmu jego generacji we wszystkich podmiotach. Nowa funkcjonalność służy m.in. do automatycznej generacji chorobowego nieopodatkowanego tylko dla umów zleceń, generacja nocek z inną stawką dla lekarzy, a z inną dla pielęgniarek.

22 Kateg.: PŁACE Menu: Płace>Narzędzia główne>Wynagrodzenia Opis:

Umożliwiono wykonanie funkcji: „Generacja składników”, „Generacja korekt”, „Generacja wyrównań”, dodawanie składników, potrąceń oraz korekt, również w przypadku gdy filtr („Przez”) działa po dacie wypłaty, okresie księgowym lub okresie ZUS.

23 Kateg.: PŁACE Menu: Płace > Kreator podwyżek Opis:

W module kreatora podwyżek udostępniono możliwość edycji pozycji przeszeregowań operatorom posiadającym uprawnienie "ZL0200160 PŁACE-WYNAGRODZENIE ZASADNICZE" w przypadku gdy składnik bazowy podwyżki jest dostępny do edycji z poziomu umowy. Poprawiono mechanizm generacji aneksów gdy w okresie scalenia występowała zmiana umowy w trakcie miesiąca. Wprowadzono aktualizację stawek dla połączonych umów pracownika w kolejnych otwartych

okresach następujących po miesiącu scalenia (do tej pory po operacji zatwierdzenia scalenia konieczne było wywołanie operacji przepisania składników pomiędzy okresami). 24 Kateg.: PŁACE Menu: Płace > Wynagrodzenia Opis:

W algorytmie naliczania podstaw do średnich chorobowych wprowadzono uwzględnianie zwrotów nadpłaconych składek ZUS wprowadzanych na listach ręcznych z użyciem kreatora korekt 30-krotności. Ze względu na dopuszczalne wprowadzanie w jednej ręcznej liście korekt 30-krotności wartości zwrotu za kilka miesięcy łącznie istnieje konieczność jawnego wskazania uwzględnienia listy przy naliczaniu średnich za pomocą znacznika "Korekta składek ma zostać uwzględniona podczas wyznaczania podstawy wymiaru wynagrodzeń i zasiłków chorobowych z okresu rozliczeniowego, za który obowiązuje. Wprowadzono również zabezpieczenie. Jeżeli suma składek w okresie z uwzględnieniem tego typu ręcznych list jest ujemna - listy ręczne zostają pominięte.

25 Kateg.: STRUKTURA Opis:

Możliwość określenia kodu resortowego VIII komórki organizacyjnej. moduł struktura > Katalog struktur > wybrać strukturę i komórkę > F4 Popraw > pole Kod resortowy VIII Po rozwinięciu listy jest możliwość wyszukiwania po nazwie lub po kodzie. Jeżeli chcemy wyszukać po nazwie możemy wpisać: "SZPIT" - wyszuka wszystkie kody, które rozpoczynają się od zwrotu "SZPIT" lub "%SZPIT" - wyszuka wszystkie kody, które w nazwie mają "SZPIT" (czyli także w środku lub na końcu)

26 Kateg.: WYDRUKI, RAPORTY Menu: moduł Raporty > GUS > Mz-29 Opis:

Dodano obsługę zestawienia MZ-29 - dział 2 Przy wypełnianiu zestawienia pod uwagę brany jest: 1. Zawód wykonywany (ustawiane na karcie pracownika) 2. W przypadku lekarzy - specjalizacja (wprowadzona w specjalizacjach ze stopnie 1,2 lub specjalność, musi być wypełniona data uzyskania specjalizacji) 3. Specjalizacja w przypadku pielęgniarek i położnych: wprowadzona specjalizacja, która jest spięta z typem specjalizacji pielęgniarskiej (kadry > kartoteki > słowniki > specjalizacje > F4 Popraw > pole "Tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa") lub kod gus wykonywanego zawodu rozpoczyna się na 2222.. dla pielęgniarek, lub 2232.. dla położnych 4.W przypadku wykazywania pracowników z wyższym wykształceniem w tym magistrów pod uwagę brane jest wprowadzone wykształcenie pracownika - w wykształceniu musi być podany zawód wyuczony (pielęgniarka, położna, farmaceuta, fizjoterapeuta), wykształcenie WYŻSZE, dla magistrów ponadto wybrany Tytuł naukowy "magister" (mgr, mgr pielęgniarstwa itd.) 5.Ze względu na konieczność wykazania wyłącznie działalności "szpitala ogólnego" i odrzucenia komórek opisanych w objaśnieniach należy określić kod resortowy VIII dla komórek struktury organizacyjnej: Moduł struktura > katalog struktur > wybrać odpowiednią strukturę i komórkę > F4 Popraw > określić pole Kod resortowy VIII Pracownicy z komórek struktury organizacyjnej, które nie mają określonego kodu nie będą brani do zestawienia. 6.W przypadku farmaceutów z apteki szpitalnej będą tu brani pracownicy z określonym wykonywanym zawodem o kodzie GUS rozpoczynającym się od 228..., oraz przypisanych do komórki organizacyjnej, która posiada określony kod resortowy "4920 Apteka szpitalna/zakładowa/dział farmacji"

27 Kateg.: WYDRUKI, RAPORTY

Opis:

Poprawki generatora ZUS-RSA Były problemy z wyznaczaniem dat absencji niepłatnych (np. urlop bezpłatny)

28 Kateg.: WYDRUKI, RAPORTY Opis:

Aktualizacja do nowej wersji KS-RAP

29 Kateg.: WYDRUKI, RAPORTY Menu: Płace > Zestawienia > Całościowe zestawienie wynagrodzeń Opis:

W zestawieniu "Całościowe zestawienie wynagrodzeń": - w parametrach dodano możliwość wielokrotnego wyboru rodzaju umów - w wydruku wprowadzono pozycję podsumowującą wszystkie składki ZUS płacone przez pracownika i pracodawcę

30 Kateg.: WYDRUKI, RAPORTY Menu: Płace > Zestawienia > Zbiorcza lista płac, Administrator > Parametry > Opcje płacowe > Listy płac i dokumenty płacowe FK Opis:

W parametrach globalnych systemu wprowadzono opcję pozwalającą na wybór rodzaju informacji generowanej na żądanie w polu "Znak wydruku" podczas wydruków zbiorczych list płac według dokumentów płacowych (numery, nazwy lub symbole dokumentów). W przypadku wydruków według parametrów pozostawiono generację w tym polu nazwy wybranej grupy pracowniczej.

31 Kateg.: WYDRUKI, RAPORTY Menu: Kadry > Zestawienia > Raport kadrowy definiowalny Opis:

W zestawieniu "Raport Kadrowy Definiowalny" udostępniono pozycję "Numer prawa wykonywania zawodu medycznego".