Tuchola, dnia 19.11.2015 r.

ZAPYTANIE OFERTOWE Powiatowy Urząd Pracy w Tucholi, Plac Wolności 23, 89–500 Tuchola kieruje zapytanie ofertowe w celu wyboru wykonawcy na realizację szkolenia pn. Operator koparko–ładowarki kl. III w ramach projektów: 1. Wsparcie aktywności zawodowej osób bezrobotnych w powiecie tucholskim w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 20142020, Oś priorytetowa 8 Aktywni na rynku pracy oraz Działanie 8.1 „Podniesienie aktywności zawodowej osób bezrobotnych poprzez działania powiatowych urzędów pracy. 2. Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie tucholskim (I) w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 1 Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.1 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy, Poddziałanie 1.1.2 Wsparcie udzielane z inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych. Zgodnie z art. 4 pkt. 8 ustawy z dnia 29.01.2004 r Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.) do niniejszego zamówienia nie stosuje się przepisów wskazanej ustawy. Informacja o sposobie porozumiewania się: Wykonawca będzie porozumiewał się z Zamawiającym oraz przekazywał dokumenty lub oświadczenia z zachowaniem formy pisemnej na adres siedziby Zamawiającego lub drogą elektroniczną na adres e-mail: [email protected]. Osobą uprawnioną do porozumiewania się z Wykonawcami jest: Katarzyna Klunder – pomoc administracyjna w PUP Tuchola tel. 52 55 90 805. Opis przedmiotu zamówienia: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa zorganizowania i przeprowadzenia szkolenia pn. Operator koparko – ładowarki kl. III - dla 10 osób bezrobotnych, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tucholi oraz skierowanych przez Zamawiającego. Skierowani bezrobotni będą posiadali zaświadczenia lekarskie potwierdzające zdolność do wykonywania pracy operatora koparko – ładowarki. Celem przeprowadzenia szkolenia jest uzyskanie kwalifikacji w zawodzie operatora koparko – ładowarki. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skierowania mniejszej liczby uczestników z przyczyn niezależnych od Zamawiającego, przy zachowaniu ceny jednostkowej szkolenia. 2. Wstępny termin szkolenia to: 7 grudnia 2015 roku.

Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany terminu realizacji szkolenia. 3. Oznaczenie wg kodu CPV: 80530000-8 Usługi szkolenia zawodowego. 4. Szkolenie powinno być przeprowadzone w formie kursu wg planu nauczania obejmującego 210 godzin, na które składa się: - 116 godzin zajęć teoretycznych, - 60 godzin zajęć praktycznych - 26 godzin praktyki wstępnej, - 8 godzin egzaminu. 5. Przyjmuje się, że jedna godzina zajęć równa się 60 minutom, na co składa się 45 minut zajęć edukacyjnych oraz 15 minut przerwy, długość przerwy może być ustalona w sposób elastyczny. Szkolenie musi być realizowane według planu nauczania obejmującego nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu. Zajęcia powinny odbywać się od poniedziałku do piątku, maksymalnie po 8 godzin zegarowych dziennie i powinny rozpoczynać się nie wcześniej niż o godz. 8.00, a kończyć nie później niż o godz. 18.00. W każdym dniu trwania szkolenia Wykonawca musi prowadzić dziennik zajęć oraz listę obecności uczestników szkolenia. 6. Miejsce odbywania szkolenia: Miejscowość wskazana przez Wykonawcę. Miejscowość ta nie może być oddalona od siedziby Zamawiającego tj. od miasta Tuchola o więcej niż 120 km. Wykonawca musi wskazać dokładny adres miejsca realizacji szkolenia teoretycznego, praktycznego i egzaminu. Wykonawca musi posiadać potwierdzenie Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie umożliwiające świadczenie usług szkoleniowych w zakresie przedmiotu zamówienia. Potwierdzenie musi dotyczyć konkretnej lokalizacji bazy szkoleniowej, w której Wykonawca planuje realizację szkolenia będącego przedmiotem zamówienia. Pomieszczenia/place manewrowe, które Wykonawca zapewni do realizacji szkolenia muszą: - być przystosowane do liczby słuchaczy przewidzianych do przeszkolenia i spełniać wymogi bhp i ppoż, - być wyposażone w odpowiedni sprzęt, urządzenia, materiały i pomoce dydaktyczne niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia np. wyposażenie techniczne do prezentacji multimedialnych, przekroje maszyn, modele, plansze, filmy, prezentacje multimedialne, literaturę techniczną, - posiadać stosowne zaplecze socjalne i sanitarne. Wykonawca do realizacji zajęć praktycznych musi zapewnić min. 3 koparko – ładowarki. 7. Wykonawca musi zapewnić uczestnikom szkolenia w ramach kosztu szkolenia: - niezbędne materiały szkoleniowe i środki dydaktyczne oraz materiały piśmiennicze, - w każdym dniu szkolenia: serwis kawowy (kawa, herbata, woda mineralna, kruche ciasteczka) oraz 2 daniowy obiad. - przewóz na szkolenie i z powrotem na trasie Tuchola – miejsce odbywania szkolenia. Przewóz uczestników szkolenia musi odbywać się pojazdami dopuszczonymi do przewozu osób zgodnie z obowiązującymi przepisami.

8. Wykonawca będzie zobowiązany do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych na szkoleniu oraz w drodze do i z miejsca szkolenia, uczestnika szkolenia, który wybrał zasiłek jako świadczenie wypłacane w trakcie szkolenia lub w trakcie szkolenia podejmie zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą i będzie kontynuował szkolenie. 9. Wykonawca będzie zobowiązany do umieszczeniu w miejscu odbywania szkolenia plakatów informujących o dofinansowaniu projektów: Wsparcie aktywności zawodowej osób bezrobotnych w powiecie tucholskim oraz Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie tucholskim (I) przez Unię Europejską – plakaty przekaże Zamawiający. 10. W cenie kosztów szkolenia należy uwzględnić koszt egzaminu przeprowadzonego przed komisją powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie. 11. Na zakończenie szkolenia Wykonawca przeprowadzi ankietę mającą na celu sprawdzenie poziomu zadowolenia z odbytego szkolenia. 12. Szkolenie musi zakończyć się egzaminem zewnętrznym przeprowadzonym przez komisję powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie. Po pozytywnym ukończeniu kursu absolwenci otrzymują: - zaświadczenia o ukończeniu szkolenia zgodnie z Rozporządzeniem MPiPS z dnia 14 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku pracy (Dz.U. z 2014 r. poz. 667), a po zdaniu egzaminu przed Komisją IMBiGS - świadectwo oraz książeczkę operatora maszyn roboczych wraz z wpisem zgodnym z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz.U. z 2001 r. Nr 118, poz.1263) Program szkolenia Program szkolenia musi być zgodny z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (Dz.U z 2001 r. Nr 118, poz. 1263) oraz wytycznymi Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie. Zamówienie publiczne nie będzie udzielone podmiotom, które: • • • •

nie posiadają aktualnego wpisu do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy, nie dysponują potencjałem technicznym: salą wykładową, placem manewrowym, koparko – ładowarką, powiązane są osobowo lub kapitałowo z Zamawiającym, nie dysponują kadrą dydaktyczną posiadającą wymagane uprawnienia, jeżeli przepisy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.

Kryteria oceny oferty oraz opis sposobu przyznawania punktacji: 1) doświadczenie instytucji szkoleniowej w realizacji szkoleń z obszaru zlecanego ( 0-5 pkt).

Punktacja przyznawana będzie na podstawie wyliczeń wynikających z poniższego wzoru: ilość szkoleń w badanej ofercie (nie większa niż 5 szkoleń w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert) / największą ilość szkoleń wśród złożonych ofert (nie większą niż 5) x 5 pkt 2) certyfikaty jakości usług posiadane przez instytucję szkoleniową (0-2 pkt). Punktacja przyznawana będzie w następujący sposób: za posiadanie aktualnej akredytacji wydanej przez kuratora oświaty zgodnej tematycznie z zakresem szkolenia - 1 pkt za posiadanie aktualnego certyfikatu systemu zarządzania jakością kształcenia/szkolenia wydanego na podstawie międzynarodowych norm ISO - 1 pkt 3) dostosowanie kwalifikacji i doświadczenia kadry dydaktycznej do zakresu szkolenia (0-5 pkt). Punktacja przyznawana będzie w następujący sposób: zgodność wykształcenia, w tym jego poziom z kierunkiem szkolenia (0-3 pkt), doświadczenie w prowadzeniu szkoleń o takiej samej lub podobnej tematyce (0-2 pkt). 4) koszt szkolenia ( 0-5 pkt). Punktacja przyznawana będzie na podstawie wyliczeń wynikających z poniższego wzoru: cena najniższej oferty/cena badanej oferty x 5 pkt. 5) jakość oferowanego programu szkolenia, w tym wykorzystanie standardów kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkoleń zawodowych, o których mowa w art.4 ust.1 pkt 7 lit. e ustawy z dnia 20.04.2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U z 2015 r. poz. 149 z późn. zm.) (0-8 pkt). Punktacja przyznawana będzie w następujący sposób: • program szkolenia zgodny z wymogami określonymi w rozporządzeniu MPiPS z dnia 14.05.2014 roku w sprawie szczegółowych warunków realizacji oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku pracy (Dz. U. z 2014 roku, poz. 667) (0-2 pkt), • program szkolenia zawiera elementy wskazane w zapytaniu ofertowym (0-2 pkt), • wykorzystanie standardów kwalifikacji zawodowych i modułowych programów szkolenia (0-2 pkt), • w przypadku szkoleń, których programy określone są odrębnymi przepisami, zgodność z tymi przepisami (0-2 pkt). Miejsce i termin składania ofert: Oferty należy składać na druku Formularza ofertowego (stanowiącym zał. Nr 1 do zapytania ofertowego) za pośrednictwem: poczty na adres: pl. Wolności 23, 89–500 Tuchola lub poczty elektronicznej na adres: [email protected] do dnia 26.11.2015 r. do godziny 15:00. Liczy się data wpływu do tut. Urzędu. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane. Istotne postanowienia umowy: termin realizacji, liczba osób, zakres szkolenia, miejsce szkolenia, cena – zapłata wg faktycznej liczby skierowanych osób, termin dostarczenia dokumentacji po szkoleniu – do 10 dni po zakończeniu szkolenia, sposób zapłaty (w terminie do 30 dni od dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury oraz

dokumentacji szkolenia, przelewem na rachunek wskazany prze Wykonawcę), kary umowne jakie obciążają Wykonawcę (niedotrzymanie terminu dostarczenia dokumentacji po szkoleniu - 2% ceny za każdy dzień zwłoki, nie wykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia, w tym prowadzenie zajęć niezgodnie z programem szkolenia - w wysokości 20%). Warunki zmian umowy: Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień zawartej umowy w zakresie: • zmiany w kadrze dydaktycznej, gdy konieczność jej dokonania wynika ze zdarzeń, których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy. W przypadku zmiany wykładowcy Wykonawca musi zapewnić wykładowcę posiadającego co najmniej kwalifikacje, wykształcenie i doświadczenia osoby, która została wykazana w wykazie kadry dydaktycznej, • zmiany harmonogramu zajęć i innej dokumentacji szkolenia, gdy konieczność ich dokonania wynika z przyczyn których nie można było przewidzieć w dniu zawarcia umowy, • zmniejszenia grupy szkoleniowej, przy zachowaniu ceny jednostkowej szkolenia – na wniosek Zamawiającego. • terminów płatności za wykonanie usługi ( w II transzach, w tym I w 2015 roku, II w terminie do 30 dni od dostarczenia faktury i dokumentacji szkolenia) na wniosek Zamawiającego. Unieważnienie postępowania. Zamawiający zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania bez podania przyczyny. W przypadku unieważnienia postępowania Zamawiający nie ponosi kosztów postępowania. Informacje dotyczące wyboru najkorzystniejszej oferty: Informacja o wyniku postępowania zostanie zamieszczona na stronie internetowej Urzędu oraz na stronie internetowej www.bazakonkurencyjnosci.gov.pl. Załączniki : 1. Formularz ofertowy.