STOMATOLOGIA

TOMMY

MEDICAL

FOTONA

LightWalker AT

[email protected]

LightWalker AT platforma stomatologiczna

Możliwości laserów FOTONA LightWalker: ● opracowywanie ubytków ● usuwanie kamienia nazębnego ● chirurgia tkanek miękkich ● leczenie chorób dziąseł ● leczenie próchnicy ● dezynfekcja kanałów ● przygotowanie powierzchni zębiny ● choroby jamy ustnej ● leczenie nadwrażliwości ● kiretaż zamknięty ● wybielanie zębów ● medycyna estetyczna

bezbolesne zabiegi bez potrzeby znieczulania doskonałe efekty zabiegowe najwyższy poziom bezpieczeństwa Dwa najlepsze lasery stomatologiczne w jednym urządzeniu

LASERY STOMATOLOGICZNE

Sercem systemu LightWalker AT są dwa lasery o wzajemnie uzupełniających się długościach fal. Laser Nd:YAG dzięki swojej równomiernej absorpcji w tkankach zapewnia efektywną hemostazę i dezynfekcję, natomiast laser Er:YAG dzięki najwyższej absorpcji pozwala w sposób efektywny przygotować ubytki w zębie do dalszego leczenia.

Kolorowy ekran dotykowy umożliwia łatwą i intuicyjną obsługę, a także pozwala na precyzyjny dobór parametrów do procedur zabiegowych.

LightWalkerTM DWIE NAJLEPSZE DŁUGOŚCI FALI LASEROWEJ W STOMATOLOGII NAJWYŻSZA MOC I NAJDŁUŻSZY CZAS TRWANIA IMPULSU Lasery LightWalker AT i DT zmieniają jakość pracy w praktyce dentystycznej dzięki zastosowaniu dwóch najlepszych długości fali Er:YAG i Nd:YAG.Doskonałe rezultaty leczenia tkanek są w zasięgu ręki. Głębokość penetracji laserów FOTONA sięga do 10 mm. WSZECHSTRONNY SYSTEM LASEROWY Wiadomo, że różne procedury stomatologiczne wymagają zastosowania różnych długości fal laserowych. Długość fali laserowej odgrywa istotną rolę, ponieważ określone tkanki organizmu wchodzą w różne interakcje w zależności od źródła promieniowania. Dzięki możliwości wyboru dwóch uzupełniających się (pod względem ich wpływu na tkanki) długości fal laserowych LightWalker staje się nieomalże laserem uniwersalnym. Praktycznie wszystkie wspomagane laserowo procedury dentystyczne mogą być wykonywane za pomocą lasera Er:YAG, charakteryzującego się najwyższą absorpcją na wodzie, lub za pomocą lasera Nd:YAG o najgłębszej penetracji w tkance. KONCEPCJA LECZENIA TWINLIGHTTM Połączenie dwóch najlepszych długości fali laserowej w jednym systemie umożliwia lekarzom przeprowa dzanie zabiegów z wykorzystaniem nie tylko jednej długości fali, ale także prowadzenie zabiegów za pomocą dwóch długości fal laserowych (TwinLight™). Zastosowanie obu długości fali w terapii optymalizuje wykorzystanie unikalnych właściwości interakcji laser – tkanka, charakterystycznych dla każdej z długości fali promieniowania laserowego. Na przykład, energia lasera Nd:YAG lepiej sprawdza się w koagulacji i głębokiej dezynfekcji, podczas gdy laser Er:YAG ma niepowtarzalną skuteczność w ablacji tkanek miękkich i twardych. Dzięki ich połączeniu w sposób znaczący może poprawić się wynik końcowy zabiegów wspomaganych laserowo, gwarantując równocześnie maksymalne bezpieczeństwo i skuteczność zabiegów.

platforma stomatologiczna

NAJWYŻSZA MOC I NAJDŁUŻSZY CZAS TRWANIA IMPULSU

W urządzeniu LightWalker obie długości fali laserowej będące „złotym standardem” generowane są przez lasery na ciele stałym, które przewyższają wszystkie lasery diodowe lub inne lasery stomatologiczne pod względem mocy maksymalnej i zakresu czasu trwania impulsu.

SZYBKIE I SKUTECZNE CIĘCIE Z NIEZRÓWNANYM KOMFORTEM PACJENTA

Żaden inny laser nie jest w stanie ciąć tkanek twardych i miękkich tak szybko jak LightWalker

PRECYZYJNA CHIRURGIA Z JEDNOCZESNĄ DEZYNFEKCJĄ

Równomierna absorpcja lasera Nd:YAG w tkankach miękkich sprawia, że można przeprowadzać precyzyjną waporyzację z jednoczesną koagulacją. Dodatkowo laser dysponuje mocą w impulsie nawet 1000-krotnie większą od innych laserów, co przekłada się na doskonałą dezynfekcję.

www.tommymedical.pl

LightWalker AT

SZEROKIE MOŻLIWOŚCI ZASTOSOWAŃ

Lasery LightWalker mają najbardziej obszerną listę zastosowań klinicznych ze wszystkich laserów stomatologicznych dostępnych na rynku. Szeroki wybór kątnic zarówno z końcówkami światłowodowymi, jak i bez nich, zapewnia właściwie nieograniczone możliwości zastosowań kli-nicznych. LightWalker oferuje najwyższe standardy leczenia stomatologicznego, a równocześnie proste zastosowania w: ● endodoncji ● periodontologii ● chirurgii tkanek miękkich ● implantologii ● stomatologii zachowawczej ● leczeniu estetycznym

USTAWIENIA WSTĘPNE DLA PONAD 40 RÓŻNYCH ZASTOSOWAŃ

Ekran dotykowy oferuje proste menu zawierające wcześniej zaprogramowane protokoły zabiegowe. Należy wybrać terapię, a laser automatycznie ustawi optymalne parametry startowe. Dzięki łatwym w obsłudze procedurom oraz ustawieniom zmienianym za pomocą dotknięcia przycisku, możliwe jest skuteczne przeprowadzenie każdej procedury dentystycznej, co z kolei przekłada się na dodatkowe profity w prowadzonej praktyce. Istnieje możliwość rozbudowy modelu AT o procedury medycyny estetycznej, jak np. usuwanie zmarszczek, usuwanie owłosienia i fotoodmładzanie skóry.

Cztery główne grupy zastosowań

Tryb Komfort przeznaczony do rutynowych, codziennie wykonywanych procedur

Tryb Zaawansowany do precyzyjnego ustawiania parametrów zabiegowych

Łatwy w użyciu ekran dotykowy Urządzenie Lightwalker wyposażone jest w łatwy w użyciu ekran dotykowy z regulowanym kątem nachylenia. Łatwy dostęp do zbiornika sprayu wodnego Dzięki zintegrowanemu zbiornikowi sprayu wodnego nie ma konieczności podłączenia lasera do źródła wody, co zwiększa mobilność i łatwość użycia systemu. Zbiornik jest poręcznie umieszczony w tylnej części obudowy, co ułatwia dostęp w przypadku konieczności uzupełniania. Dodatkowo laser wyposażony jest w system podgrzewania wody co zapopiega reakcjom nadwrażliwości na zimno u pacjentów. Opatentowane ramię OPTOFLEX (dostępne z lightwalker AT) Unikalne opatentowane ramię OPTOflex w laserach LightWalker jest doskonale wyważone dzięki czemu ciężar głowicy nie jest odczuwany w dłoni operatora. OPTOflex umożliwia również pełny zakres ruchu i maksymalny stopień kontroli, co zwiększa precyzje i łatwość prowadzenia terapii. Bezprzewodowy przełącznik nożny (opcja) LightWalker wyposażony jest w bezprzewodowy przełącznik nożny, co zapobiega niepotrzebnemu plątaniu się kabli na podłodze gabinetu.

STOMATOLOGIA

FUNKCJONALNOŚĆ I WYGODA ZASTOSOWANIA

[email protected]

LightWalker AT platforma stomatologiczna

TwinLightTM - ZABIEGI ENDODONTYCZNE Leczenie endodontyczne TwinLightTM - Endodontic Treatment (TET - TwinLight Endodontic Treatment) niweluje dwie główne wady klasycznych procedur leczniczych: brak możliwości wyczyszczenia i usunięcia resztek ze złożonych systemów kanałów korzeniowych. W pierwszym etapie terapii TwinLightTM wykorzystywana jest rewolucyjna metoda (TET), która wykorzystuje energię lasera Er:YAG w celu wytworzenia fotoakustycznych fal uderzeniowych. Działanie fali uderzeniowej w roztworze oczyszczającym kanał powoduje, że odgałęzienia boczne kanału zostają oczyszczone, a z kanalików zębinowych zostaje usunięta warstwa mazista. Opcja (TET) - dostępna wyłącznie z laserami Fotona jest również skuteczną metodą końcowego przepłukiwania przed ostateczną obturacją. W drugim etapie stosuje się głęboko penetrującą falę promieniowania laserowego Nd:YAG, która zapewnia skuteczną dezynfekcję ścian kanału korzeniowego aż do głębokości 1000U um. Na tym etapie istotną rolę odgrywa wysoka wartość szczytowa mocy lasera Nd:YAG, dzięki czemu osiągana jest temperatura niezbędna do eliminacji bakterii.

W pierwszym etapie promieniowanie lasera Er:YAG oczyszcza i usuwa resztki z kanałów korzeniowych i kanałów dodatkowych

W drugim etapie laser Nd:YAG głęboko dezynfekuje ściany zębiny korzeniowej

NAJNOWOCZEŚNIEJSZE I ŁATWE W OBSŁUDZE KĄTNICE LASEROWE

LASERY STOMATOLOGICZNE

TECHNOLOGIA TYTANOWA W urządzeniach LightWalker wykorzystano zaawansowane kątnice tytanowe, które zapewniają najwyższą trwałość umożliwiającą ciągłe użytkowanie i częstą sterylizację. Er:YAG Kątnice lasera Er:YAG wyposaone są w zintegrowany podajnik sprayu woda/powietrze. Posiadają również system szybkiego rozłączania, zwiększający wygodę i ułatwiający sterylizację. Nd:YAG Kątnice Nd:YAG są w chwili obecnej wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. W LightWalker AT dostępne są z dwiema różnymi średnicami światłowodu. Co więcej, LightWalker AT wyposażony jest w automaty-czny system wykrywania kątnicy, dokładnie rozpoznający, która kątnica została wybrana, i automatycznie wprowadzający właściwe parametry lasera.

www.tommymedical.pl

LightWalker AT platforma stomatologiczna

TwinLightTM ZABIEGI PERIODONTOLOGICZNE Leczenie periodontologiczne TwinLight™ TPT jest minimalnie inwazyjną formą leczenia chorób przyzębia, wykorzystującą dwie najlepsze długości fali laserowej stosowane w stomatologii. Za s tosowa n i e te chnologi i TwinLight™ TPT umożliwia zoptymalizowane pod względem długości fali laserowej, leczenie chorób przyzębia. Procedura zabiegowa stwarza najkorzystniejsze warunki dla gojenia się zmian przyzębia poprzez usuwanie zmienionego chorobowo nabłonka wyściełającego kieszonkę przyzębną, usuwanie kamienia z powierzchni korzeni oraz zamknięcie kieszonki stabilnym skrzepem włóknikowym. Leczenie zmian metodą TPT pozwala dentystom na skuteczne leczenie zarówno umiarkowanych, jak i ciężkich chorób przyzębia, bez konieczności stosowania skalpela i szwów.

Etap 1: Laser Nd:YAG usuwa warstwę chorobowo zmienionego nabłonka i poprawia dostęp do powierzchni korzenia.

Etap 2: Laser Er:YAG jest stosowany do całkowitego usunięcia kamienia z powierzchni korzenia.

Etap 3: Energia lasera Nd:YAG jest wykorzystywana do koagulacji i pozostawienia stabilnego skrzepu włóknikowego.

TouchWhiteTM LASEROWE WYBIELANIE ZĘBÓW Opatentowany system do wybielania zębów TouchWhite™ oparty jest na długości fali lasera Er:YAG, 2940 nm, która jest najlepiej absorbowana przez wodę. Eliminuje to konieczność s tosowania jakichkolwiek dodatko-wych cząsteczek absorbujących w żelach do wybielania zębów, ponieważ to właśnie woda jest ich podstawowym składnikiem. Co istotniejsze, uwzględniając rozważania dotyczące obciążeń termicznych, procedura TouchWhite™ jest najbardziej skuteczną i najmniej inwazyjną wspomaganą laserowo dostępną metodą wybielania zębów. Ze względu na wysoką absorpcję w żelach wybielających wiązka promieniowania lasera Er:YAG jest całkowicie pochłaniana w żelu i nie penetruje w głąb tkanek miękkich ani miazgi. Całość energii lasera jest więc wydajnie wykorzystywana do ogrzania żelu. Nie ma również ryzyka przypadkowego uszkodzenia tkanek zęba, ponieważ fluencja lasera w przypadku każdego impulsu jest ustawiona na niższym poziomie w porównaniu do progu ablacji tkanek zęba. W konsekwencji procedura może być prowadzona z minimalnym obciążeniem termicznym wywieranym na ząb, a prędkość wybielania zębów może w bezpieczny sposób zostać zwiększona od 5 do 10 razy. W procedurach wybielania zębów, ogrzewany jest wyłącznie żel, (a), podczas gdy stosując standardowy laser, ogrzewany jest cały ząb (b). Wybielanie zębów za pomocą TouchWhite™ skraca czas wybielania.

KRÓTSZE I SKUTECZNIEJSZE LECZENIE Zastosowanie urządzenia LightWalker powoduje, że procedury trwają zazwyczaj krócej, są łatwiejsze w wykonaniu i bardziej skuteczne. Laseroterapia z natury ma charakter mało inwazyjny, a LightWalker przenosi tę koncepcję w nowy wymiar. KOMFORT PACJENTA Praca z LightWalker jest mniej stresująca dla pacjenta, ponieważ ból i krwawienie są minimalne, o ile w ogóle wystąpią. Lasery LightWalker są tak delikatne podczas opracowywania ubytku i w trakcie większości procedur na tkankach miękkich, że pacjenci rzadko wymagają jakiegokolwiek znieczulenia. Światło lasera umożliwia bezkontaktową pracę bez towarzyszącego dźwięku borowania, co stwarza o wiele bardziej komfortowe warunki dla pacjentów, zwłaszcza dzieci. LightWalker również umożliwia równoczesną dezynfekcję i profi laktykę kontaminacji krzyżowej. NIEZRÓWNANA ELASTYCZNOŚĆ Laser Nd:YAG jest idealnym rozwiązaniem w dezynfekcji kanału korzeniowego, osteointegracji implantów oraz wydłużaniu korony zębów przez korektę tkanek miękkich przyzębia oraz w wielu innych zastosowaniach. Laser Er:YAG jest kompatybilny z zestawem ponad 20 specjalistycznych końcówek światłowodowych pozwalających na wykonywanie całego wachlarza zabiegów w endodoncji i periodontologii.

STOMATOLOGIA

DOSKONAŁE WYNIKI KLINICZNE

[email protected]

LightWalker AT platforma stomatologiczna

EFEKTY POZABIEGOWE

w trakcie

przed Operkulektomia

przed

po Opracowanie ubytku

po

przed

po

NAJBARDZIEJ ZAAWANSOWANE LASERY STOMATOLOGICZNE NA ŚWIECIE Lasery LightWalker to efekt 45 lat doświadczeń fi rmy FOTONA w produkcji laserów stomatologicznych. Systemy wyposażone są w najlepsze elementy, które czynią je najlepiej wykonanymi i najlepiej funkcjonującymi systemami laserowymi na świecie:

LASERY STOMATOLOGICZNE

TECHNOLOGIA ZMIENNYCH IMPULSÓW KWADRATOWYCH VSP VARIABLE SQUARE PULSE Technologia VSP stworzona przez fi rmę Fotona ustawiła precyzję i bezpieczeństwo zabiegów laserowych w stomatologii na wyższym poziomie. Zastosowanie impulsów laserowych o kwadratowej charakterystyce czasowej pomaga uniknąć typowych dla standardowych laserów powolnych wzrostów i spadków mocy. Technologia VSP gwarantuje uzyskanie najwyższego komfortu pacjenta podczas wszystkich form terapii oraz niedoścignioną prostotę stosowania. SYSTEM KONTROLI ZWROTNEJ IMPULSU System wyposażony jest w skomplikowaną dwukanałową strukturę bezpieczeństwa umożliwiającą regulację energii, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa procedury. Energia wyjściowa lasera jest stale regulowana na podstawie sygnału wychodzącego z dwóch mierników energii. IMPULSY KWADRATOWE QSP QUANTUM SQUARE PULSE Tryb QSP pozwala na zwiększenie efektywności zabiegów oraz zmniejszenie dyskomfortu pacjenta. Jest to możliwe dzięki specjalnie dobranej charakterystyce czasowej impulsów lasera. Energia jest dawkowana w określonych odstępach, co pozwala na uniknięcie ekranowania energii lasera przez mgiełkę z resztek tkanki wytworzoną przy poprzednim impulsie. Dzięki temu ablacja laserowa jest bardziej skuteczna i cechuje się większą precyzją. Krawędzie poszczególnych ubytków są proste, co zapewnia wyższy poziom precyzji oraz adhezję, niezbędną w utrzymaniu wypełnień. WIZUALIZACJA SKUTECZNOŚCI ODDZIAŁYWANIA LASER TKANKA TEGI TISSUE EFFECT GRAPHICAL INTERFACE Wizualizacja TeGI (TegiTissue Eff ect Graphical Interface) przedstawia grafi czne odwzorowanie działania laser – tkanka, co maksymalnie zwiększa łatwość użytkowania lasera oraz skraca czas nauki.

platforma stomatologiczna

KĄTNICE LASEROWE LightWalker ● HPHC-14C: Kontaktowa kątnica Er:YAG ze zintegrowaną dyszą spray ● R02-C: Bezkontaktowa kątnica Er:YAG ze zintegrowaną dyszą spray

www.tommymedical.pl

LightWalker AT

● R23: Kątnica kontaktowa Nd:YAG ● R15: Głowica Er:YAG do zabiegów medycyny estetycznej (plamka 3 mm) ● R16: Głowica Er:YAG do zabiegów medycyny estetycznej (plamka 7 mm) ● R30: Głowica Nd:YAG ze zmienną

STOMATOLOGIA

wielkością plamki (2 – 8 mm)

platforma stomatologiczna

MOŻLIWOŚCI LASERÓW FOTONA

Wybielanie zębów

Kiretaż otwarty

opcja

opcja

a a a a a a a a a a a a a a a

opcja

AT Expert Plus

Er:YAG Nd:YAG

********

a a a a a a a a a a a a a a a a

DT Standard

Er:YAG Nd:YAG

****

a a a a a

DT Expert

Er:YAG Nd:YAG

*****

a a a a a

DT Expert Plus

Er:YAG Nd:YAG

******

a a a a a

ST-E Standard

Er:YAG

*

a a a a a

a a

a a

a

ST-E Expert

Er:YAG

**

a a a a a

a a

a a

a

ST-E Expert Plus

Er:YAG

***

a a a a a

a a

a a

a a

opcja

a a a a

a

opcja

opcja opcja

a a

opcja

LASERY STOMATOLOGICZNE

a a

a a a a

a

a a a a a a a a a

Typ lasera

Zabiegi medycyny estetycznej

Choroby jamy ustnej

*******

Leczenie chorób dziąseł

Er:YAG Nd:YAG

Chirurgia tkanek miękkich

Leczenie nadwrażliwości zębów

AT Expert

Usuwanie kamienia nazębnego

Oczyszczanie i dezynfekcja kanałów Er:YAG opcja

a

Kiretaż zamknięty

Dezynfekcja kanałów Nd:YAG opcja

a a a a a a

Leczenie próchnicy

a a a a a

Opracowywanie ubytków

******

EFC

Er:YAG Nd:YAG

VSP

AT Standard

Poziom zaawansowania

Przygotowanie powierzchni zębiny

Wskazania

Model LightWalker

[email protected]

LightWalker AT

uniwersalny laser diodowy

FOTONA XD-2 - uniwersalny laser diodowy System Fotona XD-2 jest idealnym rozwiązaniem dla dentysty stawiającego pierwsze kroki w stomatologii laserowej. Urządzenie posiada szerokie spektrum działania na tkance miękkiej. Duży mały laser

System Fotona XD-2 dostarcza 7 watów mocy. Jest to najlepszy wynik w tej klasie. Dzięki temu można wykonywać bezpiecznie i efektywnie szereg procedur chirurgicznych na tkance miękkiej, takich jak usuwanie włókniaków, usuwanie wędzidełek, wycinanie i odparowywanie opryszczki pospolitej, odsłanianie niewyrżniętych zębów, odsłanianie implantów. Umożliwia wycinanie, nacinanie oraz sączkowanie ropni. Doda-tkowo klinicznie udowodniona zdolność bakterjobójcza rozszerza ten zakres o zmiany aftowe perimplantis i dezynfekcję podczas procedur Endo i Periodontologicznych. Laser ma również zastosowanie w stomatologii estetycznej do wybielania zębów.

www.tommymedical.pl

FOTONA XD-2

Bezpieczny, kompaktowy i przyjazny dla użytkownika

Waży tylko kilogram, mieści się w dłoni. System Fotona XD-2 zaostał zaprojektowany z myślą o denty-stach stawiających pierwsze kroki w stomatologii laserowej. Szeroki zakres zabiegów, łatwość obsługi, wszestronność i przenośność są kluczowymi cechami tego małego lasera. Cztery zaprogramowane opcje zabiegowe pozwalają na szybkie i wygodne przeprowadzanie procedur. Intuicyjny interfejs pozwala ustawić parametry do specyficznych potrzeb, w szybki i łatwy sposób, umożliwiając wykorzystanie całej wszestronności tego doskonałego lasera. Lekki przenośny laser Fotona XD-2 jest doskonałym dodatkiem do każdej praktyki stomatologicznej.

FOTONA XD-2 Unikalne zalety:

● szeroki zakres ustawień własnych ● klinicznie potwierdzone działanie zynfekujące ● brak uszkodzeń otaczających tkanek ● przyjazny i łatwy w obsłudze ● wyjątkowo lekki i przenośny ● nowoczesny i kompaktowy design

de-

● ● ● ● ● ● ●

dezynfekcja kanałów kiretaż zamknięty leczenie dziąseł chirurgia tkanek miękkich leczenie chorób jamy ustnej endodoncja periodoncja

Długość fali

808 nm

Moc

0.25 - 7W, klasa lasera 4

Cykl pracy

CW, 1:2, 1:4

Częstotliwość

20Hz - 10kHz

Czas

5-240s, OFF

Ustawienia

Endo, Perio, Cięcie, Wybielanie

Światłowody

Głowica R21 ze światłowodami 200 um, 320um, 600 um

Wymiary

Długość: 195 mm, Szerokość:107 mm Wysokość: 118 mm, Masa:1050 kg

Zasilanie

230 VAC, 50/60 Hz

STOMATOLOGIA

Możliwości:

LASERY STOMATOLOGICZNE

www.tommymedical.pl

TOMMY MEDICAL ul. Długa 13 20-346 Lublin, Polska tel.: +48 81 441 78 35, 441 09 45 fax: 81 441 78 94 e-mail: [email protected] www.tommymedical.pl