Spis treści. Opisy kursów... strona 2. Terminy zajęć... strona 7. Miejsce realizacji zajęć... strona 8

Zima 2012 Ofer ta zajęć Spis treści Opisy kursów................................................. strona 2 Terminy zajęć................................
Author: Anna Chmiel
1 downloads 0 Views 660KB Size
Zima 2012 Ofer ta zajęć

Spis treści Opisy kursów................................................. strona 2 Terminy zajęć................................................. strona 7 Miejsce realizacji zajęć.................................. strona 8 Rejestracja, koszt zajęć i płatności................ strona 9 Opisy wykładowców....................................... strona 10

akademiadzwieku.pl 1/10

Przed Wami program zajęć Akademii Dźwięku na luty i marzec 2012 roku. Oferujemy Wam cztery powiązane ze sobą kursy tematyczne skierowane do

początkujących

i

średniozaawansowanych

twórców muzycznych. Szczegóły programu oraz terminy zajęć zostały dla Waszej wygody dobrane tak, by istniała możliwość

uczestniczenia

we

wszystkich zajęciach jednocześnie. Zapra sz am y

akademiadzwieku.pl 2/10

Ableton Live – Podstawy obsługi programu Długość

20 godzin zegarowych

kursu:

Kurs ten poświęcony jest nauce obsługi najpopularniejszego obecnie programu do cyfrowego tworzenia muzyki - Ableton Live 8. Wszystkie zajęcia odbywają się z wykorzystaniem

indywidualnych

stanowisk

komputerowych

i

mają

charakter

zdecydowanie praktyczny. Podczas 20 godzin zajęć przekazana zostanie wiedza dotycząca podstawowych funkcji programu, pozwalających swobodnie korzystać z niego zarówno do produkcji muzycznej jak i grania muzyki na żywo. Po ukończeniu kursu uczestnik będzie umiał skonfigurować program Ableton Live do Opis:

zastosowań audio i MIDI. Będzie potrafił tworzyć aranżację, używać sampli czy też instrumentów wirtualnych. Będzie umiał używać kontrolerów MIDI do produkcji muzycznej. Kurs ten nie obejmuje szczegółowego opisu działania i korzystania z efektów dźwiękowych i instrumentów VST. Temat ten omawiany jest szczegółowo w innych szkoleniach oferowanych równolegle w tej edycji Akademii Dźwięku. Uczestnicy mogą otrzymać certyfikat ukończenia kursu.

Wymagane umiejętności:

Kurs ten skierowany jest do osób początkujących. Doświadczenie w korzystaniu z muzycznych programów producenckich nie jest wymagane.

akademiadzwieku.pl 3/10

Miks i narzędzia tworzenia brzmienia Długość

20 godzin zegarowych

kursu:

Kurs ten poświęcony jest szczegółowemu omówieniu i przećwiczeniu narzędzi pomagających cyfrowemu muzykowi kształtować brzmienie własnych utworów. Zajęcia ukierunkowane są na kreatywne wykorzystanie prezentowanych narzędzi. Oznacza to, że duży

nacisk

położony

jest

na

„muzyczne”

zastosowanie

omawianych

typów

urządzeń/pluginów. W trakcie spotkań przekazana zostanie również podstawowa wiedza dotycząca samego procesu miksu i masteringu własnych utworów. Absolwent tego kursu będzie potrafił świadomie korzystać ze wszystkich typowych narzędzi dostępnych cyfrowemu muzykowi – kompresji i jej odmian, korekcji barwy, efektów przestrzennych (pogłos, delay) i modulacyjnych (chorus, flanger, phaser i inne). Opis:

Jedno ze tematów poświęcony będzie nietypowym efektom kreatywnym oraz „brudzeniu” dźwięku. Uczestnictwo w kursie pozwoli poprawić brzmienie produkowanych przez siebie utworów oraz zwiększy swobodę w kształtowaniu barw własnych dźwięków. Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem indywidualnych stanowisk komputerowych, a każdy z elementów omawianych w części wykładowej ćwiczony jest przez każdego z kursantów w trakcie części praktycznej, z wykorzystaniem programu Ableton Live 8 oraz szeregu wyselekcjonowanych, najciekawszych darmowych plug-inów. Uczestnicy mogą otrzymać certyfikat ukończenia kursu.

Kurs ten skierowany jest do osób początkujących oraz wszystkich tych, którzy chcą uporządkować i znaleźć nowe zastosowania dla posiadanej już wiedzy związanej z Wymagane umiejętności:

miksem, masteringiem i tworzeniem brzmienia. Aby w pełni skorzystać z przekazywanej wiedzy, warto znać podstawy obsługi programów dźwiękowych takich jak Ableton Live, Fruity Loops, Cubase, Logic, Pro Tools etc.

akademiadzwieku.pl 4/10

Cyfrowe techniki tworzenia muzyki Długość

15 godzin zegarowych

kursu:

Kurs ten koncentruje się na omówieniu i praktycznym przećwiczeniu rozmaitych technik tworzenia muzyki na komputerze. Szczególna uwaga poświęcona jest dostępnym typom syntezy dźwięku oraz wykorzystującym je najciekawszym darmowym instrumentom wirtualnym. Ponadto, część spotkań poświęcona będzie kreatywnym nagraniom dźwiękowym (sound design) oraz samplingowi. Podczas zajęć zaprezentowane zostaną również niektóre analogowe i hadware'owe odmiany omawianych urządzeń. Po ukończeniu kursu uczestnik będzie potrafił w świadomy i swobodny sposób korzystać ze wszystkich najważniejszych cyfrowych technik tworzenia muzyki. Jednocześnie będzie Opis:

potrafił korzystać z różnych typów syntezy dźwięku, przewidzieć potencjał brzmienia nowo poznawanego syntezatora czy też w świadomy sposób tworzyć nowe barwy odnosząc się do swojej wiedzy, kreatywności i wyobraźni. Zajęcia mają formę wykładów wzbogaconych o praktyczne prezentacje omawianego tematu. Kursanci będą też sprawdzali w praktyce omawiane techniki na indywidualnych stanowiskach komputerowych. Podczas zajęć prezentowany będzie również sprzęt analogowy – syntezatory (w tym modularne), samplery. Uczestnicy mogą otrzymać certyfikat ukończenia kursu.

Warsztaty te skierowane są do osób początkujących i średniozaawansowanych. Do wzięcia udziału w kursie nie jest wymagana wiedza specjalistyczna. Umiejętność obsługi Wymagane umiejętności:

oprogramowania dźwiękowego pozwoli jednak szybko i sprawnie skorzystać z przekazywanej wiedzy. Kurs ten jest naturalnym uzupełnieniem zajęć „Ableton Live – Podstawy obsługi programu”.

akademiadzwieku.pl 5/10

Domowe studio dźwiękowe – działanie i budowa Długość kursu:

15 godzin zegarowych + konsultacje indywidualne Kurs ten ma na celu przekazanie wszechstronnej wiedzy niezbędnej do świadomego tworzenia własnego środowiska pracy z dźwiękiem. Na zajęciach szczegółowo omówione zostaną tematy połączeń audio, połączeń MIDI, domowej adaptacji akustycznej oraz rozmaite aspekty praktyczne tworzenia studia domowego – dobór sprzętu, serwis, czytanie technicznych opisów urządzeń czy też na co zwracać uwagę przy zakupie sprzętu używanego. Omówione zostaną również podstawowe aspekty rejestracji dźwięku. Po zakończeniu tego kursu uczestnik będzie potrafił sprawnie i świadomie konfigurować swoje środowisko pracy. Dzięki zdobytej wiedzy poprawi akustykę własnego studia

Opis:

domowego, będzie też potrafił sprawnie zintegrować urządzenia MIDI, zewnętrzne urządzenia audio i komputer. Będzie znał różne koncepcje domowego studia dźwiękowego, rodzaje urządzeń oraz podstawy historii rozwoju technologii muzycznej. Zajęcia mają formę wykładów wzbogaconych o praktyczne prezentacje omawianego tematu. Każdy uczestnik ma prawo do 30 minutowych konsultacji indywidualnych, podczas których prowadzący może pomóc mu w doborze sprzętu do domowego studia lub w uzupełnieniu wiedzy związanej z tematem zajęć. Uczestnicy mogą otrzymać certyfikat ukończenia kursu.

Kurs ten skierowany jest do osób początkujących oraz wszystkich tych, którzy chcą zbudować lub rozwijać swoje domowe studio. Do wzięcia udziału w tym warsztacie nie Wymagane

jest wymagana wiedza specjalistyczna z zakresu pracy z dźwiękiem.

umiejętności:

Zajęcia uzupełniają wiedzę przekazywaną na pozostałych kursach producenckich zimowej edycji Akademii Dźwięku.

akademiadzwieku.pl 6/10

TERMINY ZAJĘĆ

Domowe studio dźwiękowe –

działanie i budowa

Cyfrowe techniki tworzenia

18.03.2012 (nd)

16.30 - 19.30 16.30 - 19.30

11.30 - 15.30 11.30 - 15.30

16.30 - 19.30 16.30 - 19.30

11.30 - 15.30 11.30 - 15.30

11.03.2012 (nd) 17.03.2012 (sb)

muzyki

11.30 - 15.30

04.03.2012 (nd) 10.03.2012 (sb)

16.30 - 19.30 11.30 - 15.30

26.02.2012 (nd) 03.03.2012 (sb)

Miks i narzędzia tworzenia

11.30 - 15.30

19.02.2012 (nd) 25.02.2012 (sb)

brzmienia

Ableton Live – Podstawy

18.02.2012 (sb)

obsługi programu

Termin spotkań

16.30 - 19.30 16.30 - 19.30

11.30 - 15.30 11.30 - 15.30

16.30 - 19.30 16.30 - 19.30

11.30 - 15.30

16.30 - 19.30

akademiadzwieku.pl 7/10

MIEJSCE REALIZACJI ZAJĘĆ Pracownie Akademii Dźwięku

Bemowskie Centrum Kultury artbem ul. Górczewska 201 Warszawa Bemowo Przystanek autobusowy Konarskiego (linie: 109, 154, 171, 190, 410, 512, 523). Dojazd autobusem ze centrum zajmuje około 20-30 minut. W celu sprawdzenia szczegółowych połączeń polecamy korzystanie z serwisu www.jakdojade.pl. Przy budynku znajduje się niestrzeżony, bezpłatny parking oraz stojak na rowery. Zajęcia odbywają się w dwóch pracowniach warsztatowo – wykładowych. Pierwsza z nich to studio dźwiękowe składające się z reżyserki i dwóch sal nagraniowych. Znajdziecie tam wszystko to, co potrzebne do nauki pracy z dźwiękiem - od komputera i mikrofonów, przez miksery, preampy, monitory (głośniki) po syntezatory i samplery. Dysponujemy sprzętem rozmaitych marek – od Avalon i Neumann po Joemeek, Neve, AKAI, ADAM, Shure, Mackie i inne. Pracownia jest przystosowana do prowadzenia wykładów – w reżyserce zainstalowany jest projektor multimedialny, a dla każdego kursanta mamy przygotowane słuchawki bezprzewodowe. Druga z pracowni jest szczególna. To sala ćwiczeniowa wyposażona w 8 indywidualnych, komputerowych stanowisk produkcyjnych. Każde takie stanowisko to: komputer stacjonarny, profesjonalna zewnętrzna karta dźwiękowa, klawiatura MIDI z pokrętłami, słuchawki oraz program Ableton Live 8. Co więcej, każdy komputer podłączony jest do wspólnego miksera, który umożliwia nie tylko odsłuch wykonywanych ćwiczeń na głośnikach, ale także np. odsłuch i rejestrację jam sessions. Dzięki temu możemy zaoferować Wam prawdziwą praktykę na indywidualnych stanowiskach komputerowych. Pracownia ta wyposażona jest w projektor multimedialny oraz osobne stanowisko dla wykładowcy - identyczne z tym, na których pracują uczestnicy kursów.

akademiadzwieku.pl 8/10

REJESTRACJA, KOSZT I PŁATNOŚĆ Zapraszamy do rejestracji na zajęcia. Zapisywać można się na pojedyncze kursy lub dowolne ich kombinacje. Przygotowaliśmy też „Kurs produkcyjny”, zawierający wszystkie cztery warsztaty , oferowane w ten sposób w niższej cenie. Do końca stycznia 2012 pierwszeństwo przy zapisach mają osoby, które chcą uczestniczyć w pełnym kursie produkcyjnym. Po tym terminie decyduje jedynie kolejność zgłoszeń.

KOSZT

NAZWA KURSU

320 zł

A: ABLETON LIVE – PODSTAWY OBSŁUGI PROGRAMU

320 zł

B: MIKS I NARZĘDZIA TWORZENIA BRZMIENIA

320 zł

C: CYFROWE TECHNIKI TWORZENIA MUZYKI

320 zł

D: DOMOWE STUDIO DŹWIĘKOWE – DZIAŁANIE I BUDOWA

1 150 zł

KURS PRODUKCYJNY (KURSY A+B+C+D)

ZAPISY Na zajęcia należy zapisywać się poprzez formularz dostępny na stronie WWW Akademii Dźwięku pod

adresem:

http://akademiadzwieku.pl/?p=35. Po

otrzymaniu potwierdzenia

rezerwacji miejsca, opłatę za wybrane zajęcia można wnieść przelewem na kontro Stowarzyszenia 16 Wersów – organizatora Akademii Dźwięku. 10 2130 0004 2001 0412 5290 0003 Volkswagen Bank Polska S.A. Stowarzyszenie 16 Wersów ul. Arciszewskiego 8 01-483 Warszawa KRS - 0000283426

Uwaga! W tytule przelewu należy napisać jakiego kursu lub kursów dotyczy opłata oraz imię i nazwisko uczestnika. Opłata za wybrany kurs lub kursy musi zostać wniesiona w całości przed rozpoczęciem pierwszych zajęć. Na pierwsze zajęcia należy przynieść wydrukowane potwierdzenie przelewu lub potwierdzenie wpłaty w kasie.

akademiadzwieku.pl 9/10

OPIS WYKŁADOWCY Mateusz Telega jest twórcą muzycznym oraz realizatorem dźwięku z 8 letnim stażem. Pracuje z dźwiękiem od 2004 roku, skupiając się na zajęciach związanych ze studiem nagraniowym – rejestracji,

miksie,

masteringu.

Warsztaty

dźwiękowe prowadzi od 2008 roku, przekazując w tym czasie swoją wiedzę wielu młodym osobom zainteresowanym rozwojem swoich umiejętności praktycznych oraz wiedzy teoretycznej. Jako twórca muzyczny działa od początku rozwoju swojej pasji pracy z dźwiękiem. W 2007 roku wydał, wraz

z

warszawskim

raperem

Fau'em,

eksperymentalny album jazzowo – hiphopowy pt. „Intrautro”. Obecnie eksploruje możliwości muzyki elektronicznej,

fascynując

szczególności

syntezą

się

technologią,

modularną.

w

Stale

rozbudowuje swoje domowe studio dźwiękowe, które traktuje

jako

pewnego

rodzaju

laboratorium

technologii muzycznej. Rozwija również swój koncept grania muzyki elektronicznej na żywo. Jeżeli masz pytania dotyczące programu któregokolwiek z kursów oferowanych w ramach zimowej edycji Akademii Dźwięku możesz zawsze napisać pod adres mateusz.telega@akademiadzw ieku.pl

akademiadzwieku.pl 10/10