Six Sigma Yellow Belt Kiedy Black Belt to za dużo, a KAIZEN to za mało!

10 - 12 grudnia 2014 Dzierżoniów

Czy spotkałeś się kiedyś z taką sytuacją?

Czy dostrzegasz czasem lukę? Lukę pomiędzy analitycznym, długotrwałym (3-6 miesięcy) poziomem rozwiązywania problemów, a prostymi i szybkimi działaniami Just Do It! ? Czy w Waszej firmie nie brakuje czasem ludzi, którzy potrafią logicznie, systematycznie, w oparciu o LICZBY, DANE i FAKTY rozwiązywać bieżące problemy operacyjne? Ingerować wtedy, kiedy Black Belt to za dużo, a KAIZEN to za mało?

W firmach, które korzystają z elementów programu Six Sigma, pojawiają się osoby nazywane Yellow Belt. Są to LIDERZY, którzy potrafią posłużyć się metodyką DMAIC w podstawowym zakresie. Potrafią skorzystać z podstawowych narzędzi. Potrafią rozwiązywać takie problemy operacyjne, które nie poddają się prostym działaniom typu KAIZEN lub Just Do It! Są też istotnym wsparciem Black Belt / Green Belt w realizacji trudniejszych projektów DMAIC. Yellow Belt to też dla wielu pierwszy krok na ścieżce Six Sigma. Krok niezobowiązujący, ale dla wielu bardzo znaczący…

Co to za warsztat? Czego możesz być pewien? Cel warsztatu

Dla kogo?

Dowiesz się czym jest, a czym nie jest program Six Sigma.

Chcesz zapoznać się z metodyką DMAIC? Chcesz wiedzieć gdzie ją wykorzystać? Chcesz nauczyć się Six Sigmowej logiki rozwiązywania problemów? Chcesz poznać podstawowe narzędzia używane przez liderów Six Sigma? Chcesz ciekawie spędzić trzy dni?

Nauczysz się jak rozwiązywać problemy w sposób uporządkowany i systematyczny. Poznasz sposób działania metodyki DMAIC. Przygotujemy Cię do skutecznego wspierania i aktywnego uczestnictwa w projektach Six Sigma. Doświadczysz skuteczności tego podejścia, uczestnicząc w symulacji, w której wspólnie rozwiążemy wcale nie łatwy problem…

Ta propozycja jest dla Ciebie!

Gospodarz Gospodarzem warsztatu będzie firma Harris Calorific International – lider w grupie producentów urządzeń kontroli przepływu oraz specjalistycznego i przemysłowego sprzętu do cięcia gazowego i spawania.

Zakres warsztatów Dzień 1. 1. Wprowadzenie do Six Sigma – czym jest i co może zmienić w Twojej organizacji?  Geneza i fundamenty programu  Przyczyny popularności programu  Jak Six Sigma wpisuje się w koncepcję LEAN?  Six Sigma / Lean Sigma – fakty i mity 2. Najważniejsze elementy programu Six Sigma  Metodyka DMAIC (podstawy)  Infrastruktura programu (Green Belt, Black Belt, Master Black Belt, Champion, Sponsor) 3. Six Sigma a strategia przedsiębiorstwa. 4. Organizacja i rozwijanie programu Six Sigma w przedsiębiorstwie. 5. Projekt Six Sigma – narzędzia rozwiązywania problemów:   

Metodyka DMAIC (szczegółowo, krok po kroku) Wybór projektów Świadome Zarządzanie Problemami jako kluczowy element efektywnej organizacji

Dzień 2. Drugiego i trzeciego dnia przejdziemy przez wszystkie etapy projektu Six Sigma i przećwiczymy najczęściej wykorzystywane narzędzia. Przy okazji przedstawimy najczęściej popełniane błędy podczas realizacji projektów DMAIC. A wszystko w oparciu o pracę warsztatową na symulowanym procesie. 7. DEFINE:  analiza biznesowa problemów  opracowanie kontraktu ze sponsorem  wstępna analiza procesu  analiza wymagań klienta  podpisanie kontraktu 8. MEASURE:  opracowanie szczegółowej mapy procesu  generowanie i wybór zmiennych  opracowanie planu zbierania danych  analiza systemu pomiarowego  opracowanie statystycznego obrazu procesu 9. ANALYSE:  analiza zależności między poszczególnymi zmiennymi  identyfikacja przyczyn źródłowych problemu  budowa statystycznego modelu problemu

Zakres warsztatów

10. IMPROVE:  generowanie i rozwiązania  ocena i wybór rozwiązania  analiza ryzyk  projekt pilotażowy  wdrożenie rozwiązania 11. CONTROL:  pomiar i ocena uzyskanych wyników  wprowadzenie zmiany  ustanowienie nowego standardu  ocena rezultatów biznesowych  zamknięcie projektu 12. Podsumowanie:  DMAIC (najczęstsze błędy)  Test (30 minut)  „Czy coś jest jeszcze niejasne?” – czas na pytania i dyskusje

Każdy z uczestników, który zaliczy podsumowujący test otrzyma certyfikat Akademii Białego Kruka, potwierdzający uczestnictwo w programie Six Sigma Yellow Belt!

Informacje organizacyjne Miejsce szkolenia Siedziba firmy Harris Calorific International Poland ul. Strefowa 8, 58-200 Dzierżoniów

Grupy Stawiamy na małe grupy - utrzymujemy dynamikę pracy i warsztatowy charakter zajęć. Grupy liczą nie więcej niż 16 osób - o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń!

Propozycja warunków finansowych Szkolenie

Czas trwania

Cena

Six Sigma Yellow Belt

24 h dydaktyczne

2300 zł + VAT

Zapewniamy: komplet materiałów 2 przerwy kawowe i obiad każdego dnia zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu

Jak pracujemy?

Nasz sposób pracy to efekt ponad 10 lat doświadczeń. Wiemy co robimy i wierzymy, że jest sposób na wszystko.

Jesteśmy częścią dużych zmian zachodzących w firmach, z którymi pracujemy, ale jest nam równie miło, kiedy słyszymy od uczestników szkoleń, że to dla nich osobista korzyść. Jesteśmy częścią dużych zmian zachodzących w firmach, z którymi pracujemy, ale jest nam równie miło, kiedy słyszymy od uczestników szkoleń. Z nimi pracowaliśmy:

Zobacz dla kogo jeszcze pracowaliśmy i sprawdź nasze referencje. www.abk.pl/referencje

Poznaj naszego trenera Autor licznych programów szkoleniowych związanych z rozwiązywaniem problemów, rozwojem osobistym, a także wdrażaniem zmian w firmach. Współtworzył i przewodził wielu inicjatywom, mającym sprzyjać upowszechnianiu dobrych praktyk w biznesie.

KamiL Torczewski Dyrektor ds. Klienta

Od 11 lat pracuje z ludźmi – początkowo jako trener Six Sigma, następnie konsultant w obszarze doskonalenia procesów, dziś również jako coach. Specjalizuje się w metodach i technikach zespołowego rozwiązywania problemów. Zrealizował blisko 4000 godzin szkoleń i konsultacji, pracując z menedżerami i Zarządami firm różnych branż, w Polsce i za granicą.

Absolwent "ISRU Six Sigma Black Belt Programme". Współtwórca, trener i koordynator wrocławskiej Akademii Six Sigma. Wykładowca i koordynator Studium Podyplomowego "Zarządzanie Jakością" prowadzonego na Politechnice Wrocławskiej. Wykładowca studium podyplomowego „Lean Manufacturing” na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Kierownik merytoryczny studiów podyplomowych „Six Sigma in Logistics” (WSB, Wrocław). Partner w programie Akademia Przywództwa Liderów Oświaty, prowadzonego przez fundację Humanites. Autor ponad 30 publikacji z zakresu Six Sigma i doskonalenia procesów.

Prywatnie podróżnik, nie tylko motocyklowy, pasjonat krajów dawnego ZSRR.

Poznaj naszego trenera

Marek Jagielski Trener / Konsultant

Certyfikowany Six Sigma Black Belt. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie wyniesione z pracy na stanowiskach kierowniczych zarówno w korporacjach takich jak Thomson (elektronika) czy Avon (kosmetyki) jak i małych i średnich firmach produkcyjnych i usługowych. Ma na swoim koncie liczne udane projekty biznesowe przeprowadzone z użyciem metodyk Lean, A3 oraz DMAIC. Poza doradztwem prowadzi także szkolenia, między innymi seminaria warsztatowe z metody A3 oraz metodyki DMAIC. Z wykształcenia jest absolwentem Politechniki Warszawskiej z dyplomem magistra inżyniera w dziedzinie konstrukcji lotniczych. Ukończył także podyplomowe studia menedżerskie w Centrum Kształcenia Menedżerów w Warszawie.

Bądźmy w kontakcie Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i pomożemy w doborze odpowiedniego programu szkoleniowego.

Dorota Leśniak Koordynator ds. szkoleń [email protected] t: (71) 344 01 15 kom: 603 544 553

Natalia Daszek Specjalista ds. szkoleń [email protected] kom: 535 148 308 Akademia Białego Kruka Sp. z o.o. ul. Wystawowa 1/125 51-618 Wrocław tel/fax : 71 344 01 15

[email protected] www.abk.pl