PROGRAM PRAKTYK STUDENCKICH

PROGRAM PRAKTYK STUDENCKICH dla kierunku ZARZĄDZANIE 1. Celem praktyki jest: 1. Zapoznanie z głównymi celami i zadaniami przedsiębiorstwa, w której s...
55 downloads 1 Views 339KB Size
PROGRAM PRAKTYK STUDENCKICH dla kierunku

ZARZĄDZANIE 1. Celem praktyki jest: 1. Zapoznanie z głównymi celami i zadaniami przedsiębiorstwa, w której student odbywa praktykę. 2. Zapoznanie się z obowiązującymi przepisami prawnymi regulującymi pracę placówki: statut, regulaminy wewnętrzne. 3. Zapoznanie się sposobem dokumentowania pracy; stosowanymi metodami i formami pracy oraz mechanizmami oceny efektywności pracy placówki. 4. Doskonalenie organizacyjnych oraz praktycznych umiejętności i nawyków w pracy . 5. Nabycie przez studenta kompetencji do pełnienia roli logistyka/ spedytora/ informatyka/stanowiska w komórce bhp w różnych zakładach pracy. 2. Formy realizacji praktyki: 1. Analiza struktury organizacyjnej i dokumentacji placówki. 2. Obserwacja podstawowej działalności logistycznej / spedytorskiej / informatycznej / stanu bezpieczeństwa i higieny pracy prowadzonej w przedsiębiorstwie. 3. Analiza sposobów realizacji celów i zadań zakładu. 4. Wykonywanie przez studenta praktycznych czynności w zakładzie pracy. 5. Uczestnictwo w naradach, zebraniach, i operatywkach na różnym szczeblu zarządzania.

3. Czas i miejsce realizacji praktyk:

Studia niestacjonarne I stopnia 1) Praktyka obserwacyjna – realizowana w wymiarze 1 tygodnia po II semestrze. Student zapewnia sobie praktykę samodzielnie. Zaliczenie w III semestrze studiów. 2) Praktyka specjalnościowa – realizowana w wymiarze 2 tygodni po IV semestrze. Student zapewnia sobie miejsce praktyki we własnym zakresie po akceptacji Pełnomocnika ds. praktyk. Zaliczenie w V semestrze studiów. Reasumując, ilość tygodni na kierunku Zarządzanie wynosi 3 tygodnie to jest 40 dni – 320 godzin praktyk. 4. Zadania studenta: 1. Weryfikacja i pogłębianie zdobytej wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych. 2. Zapoznanie ze strukturą organizacyjną przedsiębiorstwa, systemem planowania pracy 3. Zapoznanie się z metodami kierowania i zarządzania, stosowanymi w przedsiębiorstwie i skutecznością podejmowanych decyzji. 4. Samodzielne wykonywanie zadań na rzecz placówki, instytucji czy organizacji, uzgodnionych z opiekunem praktyk. 5. Prowadzenie dziennika praktyk. 6. Informowanie Pełnomocnika ds. praktyk o wszelkich zmianach w harmonogramie praktyki i wszelkich zachodzących w nim zmianach. 5. Dokumentacja potrzebna do zaliczenia: - prawidłowo wypełniony dziennik praktyk. 6. Placówki, w których należy odbyć praktykę:  specjalność - Zarządzanie Logistyką: a. Przedsiębiorstwa, których podstawową działalnością są przedsięwzięcia logistyczne.

b. Przedsiębiorstwa, które posiadają wyodrębniony pion logistyczny.  specjalność - Zarządzanie Transportem i Spedycją z elementami Logistyki: a. Przedsiębiorstwa, których podstawową działalnością są przedsięwzięcia transportowo – spedycyjne. b. Przedsiębiorstwa, które posiadają wyodrębniony pion logistyczny.  specjalność - Zarządzanie B H i P: a. Przedsiębiorstwa, których podstawową działalnością są zadania z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. b. Przedsiębiorstwa, które posiadają wyodrębnioną służbę bezpieczeństwa i higieny pracy.  specjalność - Zarządzanie Zasobami Ludzkimi: a. Przedsiębiorstwa, które posiadają komórki organizacyjne zajmujące się zarządzaniem ludźmi.

PROGRAM PRAKTYK STUDENCKICH dla kierunku

PEDAGOGIKA 1. Celem praktyki jest: 1. Zapoznanie z głównymi celami i zadaniami przedsiębiorstwa, w której student odbywa praktykę. 2. Zapoznanie się z obowiązującymi przepisami prawnymi regulującymi pracę placówki: statut, regulaminy wewnętrzne. 3. Zapoznanie się sposobem dokumentowania pracy; stosowanymi metodami i formami pracy oraz mechanizmami oceny efektywności pracy placówki. 4. Doskonalenie dydaktycznych, wychowawczych oraz organizacyjnych umiejętności i nawyków w pracy nauczyciela, w pracy kulturalno – wychowawczej, opiekuńczej i wychowawczej z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi oraz niepełnosprawnymi 5. Nabycie przez studenta kompetencji do pełnienia roli animatora kultury / pedagoga-specjalisty od :resocjalizacji, edukacji wczesnoszkolnej, spraw opiekuńczo-wychowawczych i pracy z osobami niepełnosprawnymi.

2. Formy realizacji praktyki: 1. Analiza struktury organizacyjnej i dokumentacji placówki. 2. Obserwacja działalności opiekuńczej, wychowawczej, pedagogicznej , kulturalno – wychowawczej prowadzonej w placówce. 3. Analiza sposobów realizacji celów i zadań placówki. 4. Obserwacja zajęć prowadzonych w placówce. 5. Prowadzenie przez studenta zajęć według wcześniej ustalonych zasad. 6. Uczestnictwo w radach, zebraniach, posiedzeniach komisji. 3. Czas i miejsce realizacji praktyk: 1. Studia niestacjonarne I stopnia 1) Praktyka obserwacyjna – realizowana w wymiarze 4 tygodni po II semestrze. Student zapewnia sobie praktykę samodzielnie. Zaliczenie w III semestrze studiów. 2) Praktyka specjalnościowa – realizowana w wymiarze 4 tygodni po IV semestrze. Student zapewnia sobie miejsce praktyki we własnym zakresie po akceptacji Pełnomocnika ds. praktyk. Zaliczenie w V semestrze studiów. Reasumując, ilość tygodni na kierunku Pedagogika wynosi 8 tygodni to jest 40 dni – 320 godzin praktyk. 4. Zadania studenta: 1. Poznawanie form i metod pracy danej placówki, instytucji lub organizacji. 2. Obserwacja działań wychowawczych i dydaktycznych prowadzonych w placówce. 3. Samodzielne wykonywanie zadań na rzecz placówki, instytucji czy organizacji. 4. Samodzielne planowanie i prowadzenie zajęć dydaktyczno – wychowawczych w placówce. 5. Prowadzenie dziennika praktyk. 6. Informowanie Pełnomocnika ds. praktyk o wszelkich zmianach w harmonogramie praktyki i wszelkich zachodzących w nim zmianach.

5. Dokumentacja potrzebna do zaliczenia: - prawidłowo wypełniony dziennik praktyk. 6. Placówki, w których należy odbyć praktykę:  specjalność - Pedagogika resocjalizacyjna z profilaktyką: Świetlice Terapeutyczne, Ośrodki Szkolno-Wychowawcze, Zakłady Poprawcze, Zakłady Karne, Ośrodki Uzależnień.  specjalność Edukacja wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym: Przedszkole i Szkoła ( 4 tygodnie w Przedszkolu i 4 tygodnie w Szkole) 

specjalność - Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza z socjoterapią: Domy Dziecka, Świetlice środowiskowe, Świetlice terapeutyczne, Domy Pomocy Społecznej, Ośrodki Szkolno-Wychowawcze.

 specjalność - Pedagogika niepełnosprawnych z terapią zajęciową: Rodzinne Pogotowia Opiekuńcze, Szkoły, Środowiskowe Domy Samopomocy, Dzienne Ośrodki Terapii Zajęciowej, Świetlice Środowiskowe i Świetlice Terapeutyczne, Poradnie Rodzinne. 

specjalność - Wczesnoszkolna edukacja z logopedią Przedszkola i Szkoły, Poradnie Logopedyczne.

Suggest Documents