P R O J E K T B U D O W L A N O W Y K O N A W C Z Y

FIRMA PROJEKTOWA USŁUGOWO HANDLOWA HAWAR inż. Włodzimierz Warkocz 63-700 Krotoszyn ul. Ceglarska 40 tel./ fax (0-62) 725-75-05 kom. 606718614 NIP 621 ...
Author: Nina Drozd
9 downloads 0 Views 48KB Size
FIRMA PROJEKTOWA USŁUGOWO HANDLOWA HAWAR inż. Włodzimierz Warkocz 63-700 Krotoszyn ul. Ceglarska 40 tel./ fax (0-62) 725-75-05 kom. 606718614 NIP 621 110 26 11

PROJEKT BUDOWLANO– WYKONAWCZY ODWODNIENIE PLACU MANEWROWEGO DLA BUDYNKU LABORATORIUM BADAŃ NIENISZCZĄCYCH (LBN) ZADANIE

ODWODNIENIE PLACU MANEWROWEGO DLA BUDYNKU LABORATORIUM BADAŃ NIENISZCZĄCYCH (LBN) NA TERENIE IBDiM - SOCZEWKA

OBIEKT

BUDYNEK LABORATORIUM BADAŃ NIENISZCZĄCYCH (LBN) NA TERENIE IBDiM - SOCZEWKA

ADRES

ul. Instytutowa 1 03-302 Warszawa; działka nr 15, obręb 4-18-09 Warszawa

BRANŻA

Sanitarna

INWESTOR

Instytut Badawczy Dróg i Mostów ul. Instytutowa 1; 03-302 Warszawa

Projektant :

Krotoszyn, wrzesień 2013 r.

inż. Włodzimierz Warkocz UAN 7342 – 37/93

Egzemplarz nr

PDF stworzony przez wersję demonstracyjną pdfFactory Pro www.pdffactory.pl

1

SPIS TREŚCI

1.

Strona tytułowa

str. nr

1

2.

Spis treści

str. nr

2

3.

Opis techniczny

str. nr 3 – 5

4.

Informacja BIOZ

str. nr 6

5.

Mapka sytuacyjna – Projekt odwodnienia

rys. nr 1

6.

Przekrój kanalizacji Sistn. – S6 – wymiana rur

rys. nr 2

7.

Przekrój kanalizacji – podłączenie wpustów Nr 5, 8, 10, 11 rys. nr 3

8.

Odwodnienie placu Sistn. – W18

rys. nr 4

9.

Odwodnienie placu P – W1

rys. nr 5

2

PDF stworzony przez wersję demonstracyjną pdfFactory Pro www.pdffactory.pl

OPIS TECHNICZNY do projektu odwodnienia placu manewrowego

1.

Część ogólna : Opracowanie obejmuje projekt techniczny branży sanitarnej „Odwodnienia placu manewrowego dla budynku laboratorium badań nieniszczących (LBN)” na terenie IBDiM - Soczewka w Warszawie przy ulicy Instytutowej 1. Inwestor : Instytut Badawczy Dróg i Mostów 03-302 Warszawa ul. Instytutowa 1

2.

Podstawa opracowania : 2.1. 2.2. 2.3.

Zlecenie inwestora Mapka sytuacyjna Przepisy Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. nr 75 poz. 690). Normy i normatywy projektowania.

2.4.

3.

Opis przyjętych rozwiązań :

3.1.

Stan istniejący W chwili obecnej plac wokół budowanego budynku LBN nie posiada żadnego odwodnienia. Kanalizacja ogólnospławna przebiegająca na tyłach budynku jest w złym stanie technicznym i nie jest w stanie odebrać ścieków deszczowych i sanitarnych z podłączonych do niej budynków.

3.2.

Wymiana odcinka kanalizacji ogólnospławnej

W związku ze złym stanem kanalizacji ogólnospławnej na odcinku oznaczonym na mapie Sistn. – S6 projektuje się wymianę tego odcinka kanalizacji na nowy. Na odcinku Sistn. – S5 projektuje się średnicę rur PCV350mm a na odcinku S5 – S6 średnicę rur PCV250 mm. Zewnętrzną kanalizację ogólnospławną projektuje się z rur PCV typu S do kanalizacji zewnętrznych, łączonych na kielichy za pomocą uszczelki gumowej. Studzienki rewizyjne S1 – S5 projektuje się jako nowe betonowe fi 1000 mm przykryte włazem żeliwnym typu ciężkiego fi 600 mm D-400 (40t). W okolicach studzienek S3 – S4 znajdują się betonowe elementy starej kanalizacji ,które należy zdemontować i wywieźć lub złożyć w miejscu wskazanym przez inwestora. Rurę PCV ułożyć w gotowym wykopie na podsypce piaskowej grubości 10 cm i obsypce z piasku grubości 20 cm.

3

PDF stworzony przez wersję demonstracyjną pdfFactory Pro www.pdffactory.pl

Przed przystąpieniem do wykonywania wykopów pod projektowaną kanalizację należy wszystkie utwardzone nawierzchnie rozebrać i złożyć w miejscu, w którym nie będą przeszkadzać . Po wykonaniu robót montażowych nawierzchnię przywrócić do pierwotnego stanu , a zbędne materiały z demontażu wywieźć lub złożyć w miejscu wskazanym przez Inwestora. Wykopy w obrębie uzbrojenia podziemnego prowadzić sposobem ręcznym. W miejscach niedostępnych i płytkich dla sprzętu mechanicznego roboty prowadzić sposobem ręcznym. Nadmiar ziemi z wykopów należy wywieźć. W pasie drogowym nawierzchnię należy przywrócić do pierwotnego stanu. 3.3.

Odwodnienie placu manewrowego Zewnętrzną kanalizację deszczowa projektuje się z rur PCV typu S do kanalizacji zewnętrznych, łączonych na kielichy za pomocą uszczelki gumowej. Włączenie kanalizacji do istniejącej studzienki rewizyjnej (Sistn.) kanalizacji Ogólnospławnej a częśc do piaskownika (P) wg. poprzedniego opracowania. Projektuje się rury PCV np. firmy Wavin - Buk lub równoważne. Rurę PCV ułożyć w gotowym wykopie na podsypce piaskowej grubości 10 cm i obsypce z piasku grubości 20 cm. Jako studzienki rewizyjne projektuje się studnie systemowe PCV315 mm z włazem żeliwnym typu D-400 o nacisku 40t. Wpusty uliczne betonowe fi 500 mm z osadnikiem i kratą zeliwną drogową D-400. Przy wyjeździe z placu projektuje się odwodnienie liniowe z kratą żeliwną na nacisk 40 t. Przed przystąpieniem do wykonywania wykopów pod projektowaną kanalizację należy wszystkie utwardzone nawierzchnie rozebrać i złożyć w miejscu, w którym nie będą przeszkadzać . Po wykonaniu robót montażowych nawierzchnię przywrócić do pierwotnego stanu , a zbędne materiały z demontażu wywieźć. Wykopy w obrębie uzbrojenia podziemnego prowadzić sposobem ręcznym. W miejscach niedostępnych i płytkich dla sprzętu mechanicznego roboty prowadzić sposobem ręcznym. Nadmiar ziemi z wykopów należy wywieźć. Wykop należy zasypać ręcznie do wysokości 0,40 m nad rurą, a następnie mechanicznie, jednocześnie z mechanicznym zagęszczeniem gruntu. W przypadku wystąpienia gruntów gliniastych należy wykonać całkowitą wymianę gruntu w miejscu wykopu. W pasie drogowym nawierzchnię należy przywrócić do pierwotnego stanu. Spadek i średnice rur zgodnie z częścią graficzną projektu.

3.3.

-

Projektowane urządzenia Projektuje się następujące urządzenia kanalizacji odwadniającej modernizację drogi wpust uliczny betonowy fi 500 mm (W1 - W18) z włazem żeliwnym kołnierzowym WUK-D kl. D-400 kN - 17 szt. (W13 - istniejący odwodnienie liniowe (OL) drogowe z kratą żeliwną o nacisku 40t L = 8,00 m studnia rewizyjna betonowa fi 1000 mm z kręgów przykryta włazem żeliwnym fi 600 mm o nacisku 40t typu D-400 (D1 – D5) studzienka rewizyjna (D1 – D3) systemowa PCV315 mm z włazem żeliwnym przejazdowym klasy D - 400 (40t)

4

PDF stworzony przez wersję demonstracyjną pdfFactory Pro www.pdffactory.pl

4.

Uwagi końcowe :

4.1.

W miejscach zbliżeń i skrzyżowań z innym uzbrojeniem podziemnym wykopy prowadzić sposobem ręcznym.

4.2.

Roboty ziemne należy wykonać zgodnie z normą branżową BN-83/8836-02 – Roboty ziemne – wykopy otwarte pod przewody wodno-kanalizacyjne . SN-83/263S-02 - Wymagania dotyczące wykonywania wykopów, zabezpieczenia ich i odbioru. Ziemię z wykopu pozostawić wzdłuż wykopu w odległości 0,90 m od krawędzi wykopu. Podczas montażu rur należy zwrócić uwagę, aby nie były zanieczyszczone piaskiem itp.

4.3.

4.4.

4.5.

Przed zasypaniem wykopu należy sporządzić powykonawczą inwentaryzację geodezyjną wykonanej sieci. Wykonane sieci powinny być przed zasypaniem odebrana przez odpowiednie służby odpowiedzialne za ich eksploatację. PN-92/B-10735 – Kanalizacja. Przewody kanalizacyjne. Wymagania i badania przy odbiorze. PN-68/B-06060 - Roboty ziemne budowlane. Roboty montażowe wykonać zgodnie z „Warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlano - montażowych” cz. II „Instalacje sanitarne i przemysłowe” z zachowaniem obowiązujących przepisów BHP oraz „Rozporządzeniem MGPiB z dnia 14.12. 1994 r. ( Dz. Ustaw nr 15 z roku 1999 ).

5

PDF stworzony przez wersję demonstracyjną pdfFactory Pro www.pdffactory.pl

INFORMACJA BEZPIECZEŃSTWA I OCHRONY ZDROWIA Obiekt :

Budynek Laboratorium Badań Nieniszczących (LBN) na terenie IBDiM - Soczewka

Temat :

„Odwodnienie placu manewrowego przy budynku LBN ”

Adres :

03-302Warszawa ul. Instytutowa 1

Inwestor :

Instytut Badawczy Dróg i Mostów ul. Instytutowa 1: 03-302Warszawa inż. Włodzimierz Warkocz , 63-700 Krotoszyn ul.Ceglarska 40

Projektant :

CZĘŚĆ OPISOWA 1

2 3 4

5

6

Należy wykonać : Wymianę kanalizacji ogólnospławnej na odcinku Sistn. – S6 Kanalizację deszczową na placu manewrowym przy budynku LBN Na działce znajdują się tylko budynki inwestora . Na terenie działki nie ma elementów zagospodarowania działki , które mogłyby stwarzać zagrożenie bezpieczeństwa i zdrowia ludzi. W trakcie wykonywania instalacji wystąpią takie roboty niebezpieczne jak spawanie (autogenem), lutowanie rur miedzianych, wykonywanie przekuć w ścianach i stropach wykonywanych elektronarzędziami oraz praca w głębokich wykopach. W trakcie prowadzenia instruktaży pracowników przed przystąpieniem do robót należy podkreślić, że przed przystąpieniem do robót niebezpiecznych należy przestrzegać warunki bhp i p.poż. A w szczególności przy wykopach i robotach spawalniczych posiadać odpowiednią odzież ochronną , rękawice, buty i okulary spawalnicze, drabiny, szalunki. Należy mieć przy sobie gaśnicę i koc azbestowy. Do prac używać narzędzia sprawne technicznie i z właściwymi zabezpieczeniami. Wszystkie środki techniczne zapobiegające niebezpieczeństwom muszą posiadać ważne terminy używalności, atesty . Prace należy tak organizować aby poszczególne ekipy budowlane sobie wzajemnie nie przeszkadzały i nie utrudniały dostępu do pracy. Wszystkim pracującym ekipom należy określić bezpieczną i sprawną komunikację, umożliwiającą szybką ewakuację na wypadek pożaru, awarii i innych zagrożeń.

6

PDF stworzony przez wersję demonstracyjną pdfFactory Pro www.pdffactory.pl