memo

MAJKA

(Joanna Osyda)

Młoda, zdolna i pełna wiary w to, że marzenia są na wyciągnięcie ręki. Bez pamięci zakochana w fotografowaniu. Przez życie pędzi jak szalona, przekonana, że podstawą szczęścia jest sukces zawodowy. Robi zdjęcia, wygrywa konkursy i stoi u progu międzynarodowej kariery. Jej plany zmieniają się w jednej chwili. Los bowiem postanowił dać jej dużo więcej, niż sobie wymarzyła. Taka jest historia „Majki”, której przeznaczenie, wbrew jej oczekiwaniom, daje szansę na wielką miłość… Majka Olkowicz jest studentką fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Poznajemy ją w momencie, kiedy walczy o stypendium na prestiżowej uczelni we Florencji. Ma świadomość, że ten wyjazd i nauka pod okiem guru – Mauro Benzy – może otworzyć jej wiele drzwi. Majka, jak wiele współczesnych młodych dziewczyn, dąży do spełnienia zawodowego, które ma jej dać poczucie bezpieczeństwa. Uważa, że dopiero, gdy uporządkuje tę sferę życia, będzie mogła poszukać prawdziwej miłości. Jednak los ma wobec niej zupełnie inne plany. Angażuje w nie przystojnego architekta – Michała Duszyńskiego. „Majka” jest adaptacją wenezuelskiego formatu pt. „Juana la Virgen”. Produkcja łączy w sobie elementy telenoweli i komedii romantycznej. Widzowie będą śledzić losy tytułowej bohaterki przez 190 odcinków.

MAJKA MICHAŁ

memo

(Joanna Osyda)

(Tomasz Ciachorowski)

Michał wydaje się być z zupełnie innego świata niż Majka. Poświęcił swoje ideały, by „płynąć z prądem” i prowadzić wygodne życie. Osiągnął sukces zawodowy i stabilizację. Jest współwłaścicielem biura architektonicznego – Panorama Projekt i mężem pięknej, choć bezwzględnej, Aleksandry. Do pełni szczęścia brakuje mu jedynie dziecka, o które para stara się już od jakiegoś czasu. Wspólnie decydują, że spełnią pragnienie Michała wykorzystując możliwości współczesnej medycyny. Znajdują kobietę, która zgadza się zostać zastępczą matką ich dziecka. Zabieg inseminacji ma się odbyć w prywatnej klinice ginekologicznej. W tym samym czasie prowadzone są tam bezpłatne badania, na które wybiera się Majka. Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Recepcjonistka z trudem radzi sobie z tłumem zdenerwowanych kobiet. Nie udaje się opanować zamieszania i roztrzepana pielęgniarka zabiera Majkę do gabinetu, gdzie ma odbyć się zabieg…inseminacji. Nie sprawdza jej danych, nie pyta o cel wizyty. Dochodzi do pomyłki… Zarówno Majka jak i Michał nie zdają sobie sprawy z tego, co zaszło w klinice.

memo

ZESPÓŁ PANORAMA PROJEKT

Majka i Michał spotkają się niebawem w całkiem innych okolicznościach - na polu zawodowym. Ciąża właśnie unicestwiła marzenia Majki, a Michał jest rozczarowany życiem. Zakochują się w sobie, choć bronią się przed tym uczuciem. Są przekonani, że to miłość niemożliwa. Przecież ona będzie miała dziecko, ale nie wie, że z nim… On wprawdzie ma ułożone życie, lecz za fasadą małżeństwa nie ma szczęścia. Nie przeczuwają nawet, że los zgotował im niespodziankę…

MIŁOŚĆ Z POZORU NIEMOŻLIWA Majka poznaje Michała w momencie, gdy jest mężem innej kobiety. Już na pierwszy rzut oka widać, że jego małżeństwo z Aleksandrą potwierdza regułę o wzajemnym przyciąganiu się przeciwieństw. Choć doskonale dobrani pod względem wyglądu, to o zupełnie różnych charakterach. On - przystojny o uwodzicielskim uśmiechu i wielkim sercu. Ona - piękna, wyrachowana i pozbawiona skrupułów. Potrafi doskonale grać czułą żonę i kochającą synową bogatego teścia, bo ma w tym interes. Aleksandra pożąda bogactwa i jest nim nienasycona. Wychowana przez samotną, ciężko pracującą matkę, sama pracą gardzi. Spędza całe dnie na delektowaniu się życiem i swoją pasją - szybkimi samochodami. Dzięki protekcji swojego teścia, jest wiceprezesem automobilklubu. Razem ze swoją bratnią duszą – ciotką Grażyną – lekką ręką wydaje zarobione przez męża pieniądze. Aleksandra nie wierzy w bezwarunkową miłość. Los jej matki i życie Grażyny, przekonały ją, że mężczyznę można zatrzymać przy sobie tylko sprytem, urokiem i kobiecymi sztuczkami. Nie kocha Michała. Jest z nim, bo jego pieniądze dają jej poczucie bezpieczeństwa. Michał jest współwłaścicielem firmy architektonicznej Panorama Projekt. To typ bardzo nowoczesnego i liberalnego szefa. Ma zasady, ale jednocześnie liczy się ze zdaniem pracowników. Poprzeczkę zawodową ustawia zawsze bardzo wysoko. Wymaga przede wszystkim od siebie, potem od innych. Mimo, że jego ojciec jest jednym z najbogatszych Polaków, Michał nie chce jego pieniędzy. Duszyński senior to człowiek bardzo surowy i wymagający, a na dodatek nie akceptuje życiowych wyborów syna. Chciał, by syn przejął po nim interes i zaangażował się w kontynuowanie jego dzieła. To, że Michał wybrał zawód architekta poróżniło go z ojcem na długie lata. Dopiero małżeństwo z Aleksandrą wprowadziło względną poprawność w ich relacje. Michał marzy o dziecku, jest jednak przekonany, że nie mogą go mieć… To nie do końca prawda. Aleksandra była już kiedyś z nim w ciąży, jednak nie doszło do narodzin dziecka… Gdyby nie to, że teść również pragnie wnuka, by przepisać mu swoją fortunę, młoda Duszyńska zignorowałaby pragnienie męża. Zmobilizowana wizją fortuny wymyśla zabieg inseminacji, znajduje kobietę, która zgadza się mu poddać i opowiada o wszystkim Michałowi. Ten, zwiedziony wizją, że Aleksandra pragnie dziecka tak samo jak on, na wszystko się zgadza.

ALEKSANDRA i M ICHAŁ

memo

(Marieta Żukows ka, Tomasz Ciacho rowski)

RODZINA Majka jest jedynaczką. Oczkiem w głowie mamy Anny, babci Róży i wuj ka Piotr a. Mieszkaj ą w typowej krakowskiej kamien icy, nieopodal Wawelu. Maj ka wyniosła z do mu przekonanie, że można żyć w świecie, w którym ludzie są szczęśliwi. Potrafią być i działać razem. Majka wychowywała się bez ojca. Jakub opuścił Annę i wyjechał do Włoch, kiedy ta była w 6. miesiącu ciąży. Kilka miesięcy później otrzymała od niego kartkę pocztową z Rzymu i od tego czasu nie miała od niego żadnych wieści. Choć Anna do tego nie wraca, w głębi duszy wciąż ją to boli. Anna nie ma szczęścia w miłości, ciągle goni za młodością i poszukuje właściwego partnera, opierając się na ryzykownych kryteriach – „szarmancki, przystojny, czarujący”. Pogo ń za prawdzi wymi uczuciami jest naj wyraź niej u Olkowiczów rodzinna. Wuj Piotr jest typem zdolnego lenia o wielkim sercu. Wierzy w romantyczną miłość i na nią czeka. Ma zdolność ładowania się w kłopoty, jednak wrodzony wdzięk sprawia, że często udaje mu się wyjść z nich bez szwanku. Jest lekkoduchem i kobieciarzem, choć sam woli postrzegać siebie jako „miłośnika kobiet”. Żyje wygodnie, na później odkłada dorosłe i odpowiedzialne życie. Erudyta i bystrzak, nigdy nie poświęcał się pracy, nie lubi rygorów. Jedyną kobietą, która ma na niego wpływ jest babcia Róża. Seniorka rodu Olkowiczów jest twarda, harda i mocno stąpa po ziemi. Róża czuje się odpowiedzialna za rodzinę. Tym bardziej, że jej dzieci, nie ułożyły sobie życia. Męczy ją poczucie winy i to ono pcha ją do działania.

memo

NN, A A , R T O wa Kaim) I RÓŻomAas,zewPska, Jakub Bohosiewicz E (Anna T

PRZYJACIÓŁKA I ADORATOR

memo

Maj ka ma jedną pr zyjaciółkę – Lilk ę. Znaj ą się od dzieciństwa. Mają odmienne charaktery. Lilka nie do końca rozumie zachowania niepokornej i idealistycznej Majki, ale zawsze ma wobec niej dobre intencje. Sama jest studentką malarstwa, zwariowaną, z bujną wyobraźnią. Stara się otworzyć Majce oczy na Konrada, który jej zdaniem jest w niej totalnie zakochany. Lilka uważa, że najwyższy czas, by Majka zaczęła spotykać się z chłopakami.

LILKA

(Magdalena Grąziowska)

Konrad, rzeczywiście jest Majką zainteresowany i nie może zrozumieć jej obojętności. To chłopak, który jest pewny siebie aż do przesady. Dążący za wszelką cenę do celu. Typ macho. Odtrącony potrafi zaszkodzić.

memo

KONRAD (Bartosz Waga)

memo

ADAM

(Michał Lewandowski)

memo

WIKTOR (Andrzej Deskur)

memo

DAGMARA (Weronika Rosati)

memo

BARTEK

memo

(Bogusław Kudłek)

memo

ELIZA

SABINA

(Marta Ojrzyńska)

(Karolina Stefańska)

memo

KASIA

(Gracja Niedźwiedź)

PRACA Majka trafia do pracy w Panorama Projekt - biurze architektonicznym Michała, za sprawą zrządzenia losu. Początkowo ma wykonać niewielkie zlecenie. Szybko jednak okazuje się, że dziewczyna jest wyjątkowo sprawna i obejmuje stanowisko fotografa na stałe. W Panorama Projekt pracują same talenty i indywidualności. To zespół do „architektonicznych” zadań specjalnych. Kierując się zasadą, że nie ma rzeczy niemożliwych, projektują świat. Adam Stankiewicz jest wspólnikiem Michała. Dba o finanse i twardo stąpa po zi em i. Wobec Michała lo jalny, oddany i szc zery. Typowy perfekcjonista, przewrażliwiony na punkcie swojej pracy. Niedostatki talentu rekompensuje pracowitością i dokładnością. Dagmara Godzwon to bardzo zdolna pani architekt. Z Michałem zna się od czasów studiów i ich krótkiej przygody miłosnej. Kocha się w nim bez pamięci. Wciąż wierzy, że uda jej się ponownie wzniecić w Michale uczucie. Jest sumienna i zaangażowana w to co robi. Marzy o własnej pracowni projektowej, a w Panorama Projekt pracuje, by być blisko Michała. Eliza Wolańska pełni funkcję szefowej działu projektowania wnętrz. Organizuje pracę Sabiny i Bartka. Prowadzi ciągłą walkę o swoją pozycję w świecie zdominowanym przez mężczyzn. To sprawia, że jest twarda, nie pozwala sobie na kobiece słabości i głębsze relacje uczuciowe. Sabina Kowalik to bardzo zdolna pewna siebie „artystka z wizją”. Prywatnie jest singielką. Ceni dobrą zabawę i oryginalność. W tajemnicy przed przyjaciółmi komponuje muzykę. Wiktor Olszewski jest architektem. To z pewnością najsłabsze ogniwo zespołu. Jego słabości, problemy prywatne i intrygi powodują, że często nawala. Jest spokrewniony z Michałem. Mimo to kręci i działa na jego szkodę. Współpracuje bowiem z największym wrogiem Michała – Stefanem. Wiktor jest uzależniony od hazardu, co wpędza go w coraz większe długi. Bartek Orłow to bardzo zdolny projektant, który, póki co, w Panorama Projekt pełni rolę grafika. Sfrustrowany zawodowo marzy o większych wyzwaniach. Inteligentny, zawsze pomocny, potrafi znaleźć się w każdej sytuacji. Zgodny i pogodny, ale raczej pozbawiony temperamentu. Kasia Gosztyła jest sekretarką i księgową. Pogodna, wesoła, emocjonalna i nieco naiwna w sprawach damsko-męskich. Zakochana w Bartku, który długi czas jej nie dostrzega. Gotowa nawet przyjąć jego przyjaźń zamiast miłości. Kasia z czasem stanie się prawdziwą przyjaciółką Majki.

LUDZIE, Z KTÓRYMI LOS SKRZYŻUJE ŻYCIE MAJKI

memo

LUCYNA I KAZIMIERZ DUSZYŃSCY (Katarzyna Gniewkowska, Tadeusz Huk)

Rodzice Michała. Ich wieloletnie małżeństwo oparte jest na dość specyficznych zasadach. Ojciec Michała jest surowy i wymagający. Posiada wyjątkową zdolność narzucania innym swojej woli. To doskonale komponuje się z uległością Lucyny. Duszyński kocha żonę i syna, ale nie zwykł okazywać uczuć. Jest dumny ze swojego imperium – konsorcjum budowlanego, które stworzył od podstaw. Mimo wieku, czuje się silny i wieczny. To się zmieni, gdy okaże się, że jest chory. Nadciśnienie, które zwykle lekceważył, doprowadzi go do wylewu. Wówczas zaczyna myśleć o tym, kto odziedziczy po nim cały majątek. Sprytna Aleksandra wyczuwa słaby punkt swojego teścia. Pod pozorem pragnienia posiadania dziecka, wspomina mu o staraniach jej i Michała w tym, by mogli być rodzicami. Teść, zachwycony tą nowiną, decyduje się przepisać większość swojego majątku przyszłemu wnukowi. Tym samym Aleksandra jeszcze bardziej zyskuje w jego oczach. Lucyna, natomiast, obserwuje uważnie poczynania swojej synowej. Zdaje sobie sprawę, że jest ona bardzo dwulicowa.

GRAŻYNA PIOTROWSKA

memo

(Beata Rybotycka)

Ciotka Aleksandry, rodzona siostra i jednocześnie absolutne przeciwieństwo jej matki - Haliny. Jej marzeniem było aktorstwo, jednak trzykrotnie oblała egzaminy do szkoły teatralnej. Skończyła studium sekretarskie. Nie pracuje, a środki na utrzymanie czerpie z alimentów od czterech byłych mężów. Grażyna jest doradczynią i powiernicą Aleksandry. Nie robi tego bezinteresownie - liczy, że ugra także coś dla siebie. Szuka kolejnego bogatego kandydata na męża, by podratować topniejącą fortunę. Świat finansjery, w którym porusza się Aleksandra, powinien jej to ułatwić. Dowartościowuje się niezobowiązującymi romansikami z młodszymi mężczyznami. Jest typem kokietki, od której bije poczucie wyższości i wyrachowanie. Ma kompleks wieku i obsesję zachowania młodości. Podsyca w Aleksandrze niechęć i pogardę wobec jej matki.

memo

STEFAN LISOWSKI (Andrzej Andrzejewski)

Wróg Michała od czas ów studiów. Właś ciciel konkuren cyjnej firmy architektonicznej Kontur Land. Stefan i Michał rywalizują nie tylko na gruncie zawodowym. Dzieli ich również pewna zaszłość. Stefan ukradł kiedyś Michałowi projekt na konkurs, co skończyło się dla niego upokarzającą karą. Stefan stracił pozycję na uczelni. To typ, który nie wybacza i nie zapomina. Chce się odegrać, zabrać Michałowi wszystko: dobre imię, firmę i pozycję. Pod maską szarmanckiego kobieciarza i utalentowanego architekta, kryje się prawdziwa kanalia. Zdolny do przestępstw, matactw, korupcji. Manipuluje ludźmi, w tym, przede wszystkim, Wiktorem, kuzynem Michała. Stefan trzyma go w szachu, ponieważ jest dłużnikiem jego klubu hazardowego.

OBSADA: Joanna Osyda (MAJKA) – studentka III roku PWSFTViT w Łodzi. Urodziła się w 1988 roku. Pomysł pójścia do szkoły teatralnej narodził się, kiedy była jeszcze w liceum. Zawdzięcza go pedagogom z Miejskiego Domu Kultury w Wieluniu. Twierdzi, że to oni potrafili zaszczepić jej miłość do teatru i sztuki. Śmieje się, że była przodownikiem akademii szkolnych, konkursów recytatorskich i konkursów poezji śpiewanej. Uważa, że z tytułową bohaterką serialu „Majka” łączy ją głównie ciekawość świata. Swoją przyszłość widzi i w teatrze, i w filmie - chce być aktorką i chce grać!.

Tomasz Ciachorowski (MICHAŁ)– aktor urodzony w 1980 roku. Absolwent Politechniki Gdańskiej na wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa oraz trzyletniego Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Był związany z amatorską, harcerską grupą teatralną „Tytuteraz” przy gdyńskim hufcu. Na co dzień pracuje w Teatrze im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze. Na małym ekranie mieliśmy okazję go oglądać w serialu „Złotopolscy”. Jego wielką miłością jest teatr. Twierdzi, że na wszystko musiał sam zapracować, ale czuje, że los mu sprzyja. Marzy o zagraniu trudnej, charakterystycznej postaci.

Marieta Żukowska (ALEKSANDRA) – aktorka urodzona w 1982 roku. Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi. Aktualnie związana z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi. Zrobiło się o niej głośno, kiedy zagrała w filmie „Nieruchomy poruszyciel” obok Jana Frycza i Andrzej a Chyry. Znana z „M jak miłość” i „Londyńczyków”. Mogliśmy ją również oglądać na dużym ekranie w głośnym filmie TVN „Gen erał – zamach na Gibraltarze”. Marieta jest laureatką wielu prestiżowych nagród za role teatralne m.in.: Złota Maska za kreację Isobel w przedstawieniu „Lew na ulicy”. Aktorka przyznaje, że swój zawód kocha miłością bezgraniczną.

Ewa Kaim (ANNA) – absolwentka PWST w Krakowie. Zadebiutowała w 1992 roku w komedii Shakespeara „Sen nocy letniej”. Na stałe związana z Teatrem Starym w Krakowie. Zagrała w „Spisie cudzołożnic” Jerzego Stuhra oraz filmie „Samo niebo” Piotra Łazarkiewicza. W 2002 roku otrzymała nagrodę za debiut aktorski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za rolę Hanki w filmie „Anioł w Krakowie”. Na dużym ekranie mogliśmy ją oglądać w jednym z odcinków popularnego serialu „Kryminalni”. Prywatnie radość sprawia jej życie – tak po prostu. Jej marzenie zawodowe to dobre role i dobrzy reżyserzy. W jej sercu króluje teatr. Dla roli w „Majce” powróciła do gry w serialu i, jak przyznaje, odkryła wiele fantastycznych możliwości.

Beata Rybotycka (GRAŻYNA) – piosenkarka i aktorka. Żona Krzysztofa Jasińskiego. Absolwentka PWST w Krakowie. Występowała na deskach wielu teatrów: krakowskich – Starego i STU, Ludowego w Nowej Hucie i Muzycznego w Gdyni. Można ją było również oglądać w krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Była prawdziwym odkryciem Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1990 roku. Obecnie jej rodzimym teatrem jest Scena STU, gdzie występuje w licznych przedstawieniach i widowiskach muzycznych. Śpiewa przede wszystkim utwory kompozytorów krakowskich. Piosenki w jej interpretacji są prawdziwymi perełkami sztuki aktorskiej, estradowej i wokalnej.

Katarzyna Gniewkowska (LUCYNA) – w 1985 roku ukończyła krakowską PWST. Za rolę Gruszy w „Braciach Karamazow” Dostojewskiego otrzymała nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza za najlepszą rolę teatralną w sezonie 1999/2000. Szerszej publiczności znana jest z takich produkcji jak „Twarzą w Twarz”, „Czas Honoru” czy „Ekipa”. Zagrała m.in. w obrazie Zbigniewa Kuźmińskiego „Między ustami, a brzegiem pucharu”, czy „Komediantce” Jerzego Sztwiertnia.

Tadeusz Huk (KAZIMIERZ) – aktor teatralny i filmowy. Ukończył z wyróżnieniem PWST w Krakowie. Od 1974 roku jest aktorem Teatru Starego. Stworzył wiele wybitnych kreacji teatralnych i filmowych. Zagrał m.in. w „Aktorach Prowincjonalnych” u Agnieszki Holland. W teatrze wcielał się m.in. w rolę Czepca w „Weselu” Wyspiańskiego w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego i Kreona w reżyserowanej przez Wajdę „Antygonie”. Praca w teatrze jest dla niego najważniejsza. W wolnych chwilach maluje i rysuje.

Weronika Rosati (DAGMARA) aktorka, która znaczną część dzieciństwa spędziła w Stanach Zjednoczonych i w Szwajcarii. W 1990 roku wróciła do Polski, gdzie uczęszczała na zajęcia taneczne i akrobatykę do Teatru Buffo. Aktorstwo zaczęła studiować w 2002 roku w Prywatnej Szkole Aktorstwa Państwa Machulskich. W 2003 roku dostała się na Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi, a w 2004 roku przeniosła się do Nowego Jorku, by studiować w The Actors Studio – szkole aktorskiej Lee Strasberga. W 2001 roku zadebiutowała na małym ekranie wcielając się w rolę Niki w serialu „Klasa na obcasach”. Jej debiut kinowy przypadł na 2004 rok, kiedy zagrała w filmie „Pitbull” Patryka Vegi. W 2009 roku wcieliła się w jedną z ról w filmie „Smutna” Piotra Matwiejczyka.

Andrzej Deskur (WIKTOR) – absolwent PWST w Krakowie. Na scenie występował już podczas studiów. Związany z Teatrem Ludowym w Krakowie i Teatrem Polonia w Warszawie. Gra w spektaklu „Wenus w futrze” w reż. Christine Letailleur w Teatrze National de Bretagne w Rennes. Deskur zebrał tam entuzjastyczne recenzje. Biegle zna język francuski, w jego żyłach płynie francuska krew. Na małym ekranie mieliśmy okazję go oglądać w wielu serialach, w tym m.in.: „Magda M” i „Na Wspólnej”. Aktor doskonale radzi sobie również na dużym ekranie, czego dowodzą filmy: „Karol. Człowiek, który został papieżem”, „Generał Nil” i „Rewers”.

Andrzej Andrzejewski (STEFAN) – absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie oraz dwuletniego studium aktorskiego przy Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie. Aktor teatralny i filmowy. Grał na deskach Teatru Narodowego, Dramatycznego i Kinoteatru Bajka. Ma za sobą główne role w filmach „Enduro Bojz” Piotra Starzaka, „W kogo ja się wrodziłem” Ryszarda Bugajskiego, „Symetrii” Konrada Niewolskiego i w „Białej sukience” Michała Kwiecińskiego. Występował w wielu serialach m.in. w „Tylko Miłość”, „Twarzą w Twarz”, „Magdzie M.” i „Kryminalnych”.

Michał Lewandowski (ADAM) – uczeń Studia Ak torskiego pr zy Teatr ze Żydowskim w Warsza wie. Występ ował w teatr ach w Gdańsku i w Słupsku. Za rolę w filmie „Nienasycenie” otrzymał nagrodę za najlepszy debiut na festiwalu w Kijowie. Mieszka w Słupsku.

Karolina Stefańska (ELIZA) – absolwentka psychologii na UJ i PWST w Krakowie. Po szkole pracowała przez dwa sezony w teatrze w Lublinie. Obecnie jest związana z Teatrem Ludowym w Nowej Hucie. Należy do wąskiej grupy polskich aktorów posługujących się perfekcyjnie językiem angielskim. Czyta najchętniej kryminały i fantastykę. Uwielbia podróże.

Marta Ojrzyńska (SABINA) – absolwentka PWST im. L. Solskiego w Krakowie. Od 2005 roku występuje na deskach Teatru Starego. Jest współautorką sztuki „Brzeg -Opole” wystawionej na deskach Teatru Stara ProchOFFnia w Warszawie. Spektakl w jej reżyserii zebrał przychylne recenzje. Jest laureatką wielu nagród, m.in. za rolę w przedstawieniach dyplomowych: Iriny w “Ćwiczeniach z Czechowa wg Trzech sióstr” i Klaczy w „Nierządach” wg „Balkonu” Geneta, które zostały przyznane na XLIV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych.

Bogusław Kudłek (BARTEK) – urodzi ł się w Krakowie w 1978 roku. Znany z takich ser iali jak – „Egza min z życia”, „Fala Zbrodni” czy „Oficerowie”. W 2009 roku w filmie Rafała Wieczyńskiego „Popiełuszko. Wolność jest w nas” zagrał księdza Wacława. Do szkoły teatralnej w Krakowie dostał się za drugim razem. Twierdzi, że dobrze mu to zrobiło, bo wtedy zrozumiał, że na pewno chce być aktorem.

Jakub Bohosiewicz (PIOTR) – absolwent PWST w Krakowie. Jego spektakle dyplomowe reżyserowali wybitni polscy aktorzy: Jerzy Stuhr i Jerzy Trela. Lata studenckie zaowocowały także udziałem w spektaklu „Wiśniowy sad” w Teatrze Starym. Od 2002 roku związany jest z Teatrem Bagatela. Na koncie ma również kilka serialowych i filmowych ról, min. w świetnie przyjętym przez publiczność, „Testosteronie”. Aktor twierdzi, że choć na planie „Majki” czuje się bardzo komfortowo, to nie chce rezygnować z pracy w teatrze. Wychodzi z założenia, że to właśnie na deskach teatru zawsze będzie się uczyć zawodu i nigdy nie będzie usatysfakcjonowany.

Anna Tomaszewska (RÓŻA) – PWST w Krakowie ukończyła w 1973 roku. Kilka lat później związała się z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie i pracuje tam do dziś. Na małym ekranie mogliśmy ją oglądać w serialach: „Egzamin z życia” i „Klan”. Rok 2008 roku przyniósł jej jedną z głównych ról w filmie „Senność” Magdaleny Piekorz.

Magdalena Grąziowska (LILKA) - studen tka krakowskiej PWST. Zade biutowała na IV roku studiów rolą Marysi w spektaklu Piotr a Waligórskiego „I będzie wesele...”. Spektakl można wciąż oglądać na deskach Teatru Bagatela w Krakowie. Na swoim koncie ma m.in. role w spektaklach: „Amok-moja dziecinada”, „Wschód słońca u Voldiego” oraz „Zatopiona katedra”. Występuje również w serialu „Londyńczycy”. Obecnie związana jest z Teatrem Nowym w Krakowie.

Gracja Niedźwiedź (KASIA) - studentka PWST w Krakowie. W 2009 roku odbyły się jej przedstawienia dyplomowe. Przed nią jeszcze obrona pracy magisterskiej. Oprócz aktorstwa, interesuje ją również modeling. Lubi pracę fotomodelki. Postać Kasi w serialu „Majka” to jej pierwsza rola w serialu.

Bartosz Waga (KONRAD) – student PWST w Krakowie. Aktorem chciał zostać już w gimnazjum. Stopniowo zaczął wcielać ten pomysł w życie, chodząc na castingi. Tak trafił do „W 11 i Detektywów”. Jako nastolatek pojawił się w filmie „Jan Paweł II” z Jonem Voightem w roli głównej, gdzie zagrał jednego z seminarzystów. W minione wakacje Bartosz wystąpił jako Beniowski w sztuce Anny Polony i Józefa Opalskiego, pt. Beniowskiego „Awantur dziwnych łańcuch złoty”, wystawianej w Operze Krakowskiej.

TWÓRCY: Reżyseria Jarosław Banaszek Arkadiusz Luboń Marcin Solarz Pedro Gorostiza Sławomir Pstrong Zdjęcia Jacek Januszyk Marcin Figurski Jacek Fabrowicz Jarosław Świątek Andrzej Nakowski Montaż Krzysztof Boroń PSM Marcin Litewka Artur Rosek Scenografia Dorota Ignaczak Marcin Dyakowski Kostiumy Jolanta Łagowska Charakteryzacja Alicja Mierzejewska Katarzyna Warchoł Aleksandra Sosnowska Kierownik produkcji Tomasz Sykulski

Nadzór kierownictwa produkcji Robert Komaniecki

Producent Wykonawczy Barbara Golańska

Redakcja Ilona Łesyk-Moczulska Elżbieta Czaja Piotr Pałka Dominika Kamińska Barbara Hasiak Katarzyna Leciejewska

Producent Krystyna Lasoń Producent Nadzorujący Dariusz Gąsiorowski

Scenariusz: Andrzej Staszczyk Iwona Strzałka Bartosz Kurowski Maura Ładosz Andrzej Śliwak Grażyna Wilczyńska Marcin Grabowski Nadzór prac scenariuszowych Dorota Mierzejewska Katarzyna Tybinka Szef Zespołu Literackiego Izabela Łopuch Szef Zespołu Producentów Dorota Chamczyk

Serwis prasowy: prasa.tvn.onet.pl Baza zdjęciowa: fotoweb.tvn.pl Biuro Reklamy Grupy TVN: www.reklama.tvn.pl tel: (22) 856 64 00