GLOBAL IMPACT

BM Fotoğrafı/Larry Barns

METLIFE’TA KURUMSAL SORUMLULUK

Kurumsal sorumluluk; riskleri minimize edecek, mali gücü muhafaza edecek ve finansal taahhütlerimizi uzun vadede yerine getirmemize olanak sağlayacak şekilde şirketi yönetmekle başlar. Ama burada sona ermez: Müşteriler için; teknolojiye önemli miktarda yatırım yaparak ve müşteri odaklı bir kültür inşa ederek, üstün hizmet sunma yeteneğimizi geliştirdik. Çalışanlar için; çeşitlilik ve katılım çalışmalarımızı yoğunlaştırdık ve motivasyonel liderlik ve daha güçlü çalışan bağlılığı eylem planları geliştirdik. Hizmet verdiğimiz topluluklar için; MetLife Vakfı’nı, ihtiyacı olan kişilere finansal katılım sağlamaya yönelik yeni bir misyona yeniden odakladık. Politika yapıcılar için; tüketicinin uygun fiyatlı finansal güvenceye erişimini sağlarken ödeme gücünü de koruyan bir yasal düzenleme çerçevesi ihtiyacına ilişkin görüşlerimizi sunduk. Ve gelecek kuşaklar için; işimizin çevre üzerindeki etkilerini azaltmaya devam ettik.

Steven A. Kandarian Yönetim Kurulu Başkanı, Başkan ve CEO MetLife, Inc.

MetLife’ta Kurumsal Sorumluluk

TUTARLILIK SAĞLAMA MetLife’ın tarihi boyunca işlerimizi, sözlerimizi yerine getirebilmemiz için gerekli finansal gücü sağlayabilmek amacıyla uzun vadeli olacak şekilde yönettik. Küresel varlığımız, insanlara ve topluluklara hayattan daha fazlasını almaları için gelecekte de yardımcı olmamızı sağlıyor.

Yaklaşık 150 yıllık deneyim Dünyanın dört bir yanında yaklaşık 100 milyon müşteriye hizmet sunumu Yaklaşık 50 ülkede faaliyet Yaklaşık 65.000 çalışan

20 ülkede pazar lideri konum Halen yürürlükte olan, 4 trilyon USD’nin üzerinde hayat sigortası koruması 2013 yılında poliçe sahiplerine yaklaşık 50 milyar USD ödeme

İVME SAĞLAMA Müşterileri yaptığımız her işin odağına yerleştirmek, sunduğumuz ürün ve hizmetler ve bunları sunma biçimimizle ilgili sürekli değerlendirme almamıza, bu konuda bilgimizi arttırmamıza ve iyileştirmeler yapmamıza yardımcı olur. Bu kararlılık, çalışanlarımızı ve diğer paydaşlarımızı da kapsar. En iyi yetenekleri kazanmak, eğitmek ve desteklemek için kapsamlı yatırımlar yaparız. Tutkumuzu tüm dünyadaki hissedarlarımız, topluluklarımız ve ortaklarımızla paylaşarak, onların da yararlanmalarını sağlarız.

Türünün ilk örneği olan sanal hizmet kioskunu geliştirdik. Bu sayede, işlem süresini yüzde 16 oranında kısalttık ve yüzde 100 oranında Net Promoter Score kazandık.

Düşük fiyatlı teklifler sayesinde daha fazla erişim; örneğin Nepal’de yaklaşık 250.000 borçluya sigorta sağlayan 15 mikrofinans ortağımız var.

Müşterilerimizin çağrı merkezlerimizi aradıklarında yaşadıkları deneyimleri iyileştiren «The Wall (Duvar)» uygulamasını başlattık. Bu uygulama 60’tan fazla sisteme, 45 milyondan fazla poliçeye ve 140 milyondan fazla işleme ait veriyi saklamaktadır.

Organizasyonun sağlamlığını anlamak için 37.000’den fazla çalışandan alınan geribildirimler analiz edilmiş ve tespit edilen sorunları ele almak üzere 50 adet eylem ekibi oluşturulmuştur. MetLife Küresel Kadın Girişimi, dünyanın dört bir yanındaki 21 pazara ulaşacak şekilde genişletilmiştir.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK TAAHHÜDÜ Hizmet sunduğumuz insanlar, aileler ve topluluklarda olumlu yönde bir fark oluşturmak için varlıklarımızdan yararlanırız. Bu hedefleri sadece ürünlerimiz, hizmetlerimiz, yardımseverlik ve çevreye ilişkin girişimlerimiz yoluyla değil, aynı zamanda ekonomik büyümeyi desteklemek ve uzun vadeli bir değer oluşturmak için finansal gücümüzü kullanarak da karşılamaya çalışırız.

MetLife Vakfı, 1976 yılından bu ABD’de 32 adet elektrikli yana 600 milyon USD’yi araba şarj istasyonu aşan miktarda bağış yapmıştır. kurulmuştur; çalışanlar için ücretsizdir. MetLife Vakfı önümüzdeki beş yıl içinde finansal katılıma 35 adet LEED sertifikalı 200 milyon USD fon gayrimenkulde ayırmayı planlamaktadır. sermaye payı Toplumsal kalkınma Karbon Saydamlık yatırımlarına 8,2 milyar USD Projesi puanı 92 ve (makul değer) Performans puanı AABD’de gaziler için konut finansmanına 40 milyon USD 2003 yılından bu yana yenilenebilir enerji projelerine 2,8 milyar USD yatırım.

ABD’de şirketin mülkiyeti ve yönetimi altındaki ofislerin yüzde 100’ü Energy Star sertifikalı ve yüzde 50’si LEED sertifikalıdır.

MetLife Hakkında MetLife, bağlı şirketleri ve iştirakleri ile global bir hayat sigortası, gelir sigortası, çalışan hakları ve varlık yönetimi şirketidir. Yaklaşık 100 milyon müşteriye hizmet veren MetLife, 50’ye varan ülkedeki faaliyetleri ile Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Latin Amerika, Asya, Avrupa ve Orta Doğu piyasalarında lider konumlardadır.

Ödüller ve Tanınma

2013 faaliyetleri ve/veya beyanlarına dayanarak

Fortune dergisi Dünyanın En Beğenilen Şirketleri

HispanicBusiness.com Çeşitlilik İçeren En İyi Şirketler

Forbes Amerika’nın En Saygın Şirketleri

Latina Style Magazine Latin Amerikalı Kadınlar İçin En İyi Şirketler

Working Mother dergisi En İyi 100 Şirket

Dave Thomas Foundation for Adoption Evlat Edinmeyi Destekleyen En İyi İşyerleri

G.I. Jobs Ordu Dostu İşverenler Human Rights Campaign LGBT Eşitliği İçin Çalışılacak En İyi Yerler J.D. Power (MetLife Mal ve Kaza) poliçe sunumları memnuniyet listesinde 1 numara

Hispanic Association on Corporate Responsibility Kurumsal Katılım Dizini EPA Green Power Partnership İlk 50 Yeşil Güç Kullanıcısı

Bize Ulaşın Kurumsal sorumluluk çabalarımıza ilişkin geri bildirimlerinizi bekliyoruz. Ayrıntılı bilgi edinmek ve en güncel kurumsal sorumluluk raporumuzu incelemek için lütfen Global Impact web sitemizi ziyaret edin:

www.metlifeglobalimpact.com Aksi belirtilmediği taktirde, verilen tüm bilgiler 31 Aralık 2013 itibarıyla geçerlidir. Peanuts © 2014 Peanuts Worldwide L0914390481[exp0916][All States][DC]