KULLANIM KILAVUZU.

...intelligent choice KLASİK GİTAR 5022 / KULLANIM KILAVUZU KLASİK GİTAR Dayanıklı ve hafif gövde yapısı, Huş ve Ihlamur ağacından üretilmiştir. 6 ...
Author: Sanaz Fahri
5 downloads 0 Views 647KB Size
...intelligent choice

KLASİK GİTAR 5022 / KULLANIM KILAVUZU

KLASİK GİTAR Dayanıklı ve hafif gövde yapısı, Huş ve Ihlamur ağacından üretilmiştir.

6 yaş ve üzerindeki kişilerin kullanımı için uygundur!

BÜYÜK BOY!

Kullanım kılavuzunu indirmek için QR kodu okutunuz...

...intelligent choice Klasik Gitar / 5022

2

YIL GARANTİSİ

ÜCRETSİZ ADRESTEN ALIM ADRESE TESLİM

SERVİS HİZMETİ

MÜŞTERİ

DESTEK HATTI

0850 333 3568

Değerli Müşterimiz, VELITZ'i tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Ürünlerimiz tamamen siz değerli müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak için özel olarak dizayn edilip yüksek güvenlik önlemleri planlanarak üretilmiştir. Ürünlerimizden maksimum verim alabilmek için kullanım kılavuzunda belirtilen talimatları dikkatle okuyunuz ve uygulayınız. Kullanım kılavuzunda bulunan bilgilere ileriki zamanlarda tekrar ihtiyacınız olabileceğinden lütfen ürün kutusu ile birlikte muhafaza ediniz. VELITZ Çağrı Merkezi 0850 333 35 68 no’lu telefon numarası ile hafta içi 09:00 - 18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Mesai saatleri içinde doğrudan bu numarayı arayarak ya da [email protected] adresine mail göndererek müşteri hizmetlerimizden teknik destek ve yardım alabilirsiniz. ÖNEMLİ NOT Üretici her zaman ürünlerini tasarım ve kalite olarak daha ileriye taşımak amacındadır. Bu nedenle, her ne kadar bu kullanım kılavuzu basıldığı tarih itibariyle cihazın en güncel yapısına uygun olarak geliştirildiyse de, bu kullanım kılavuzu ve cihazınız arasında bir takım farklılıklar olabilir. Üretici önceden bildirmeksizin kullanım kılavuzunu revize etme hakkına sahiptir, çeviri / yazı hatalarında yasal bir sorumluluk üstlenmez. Bu sebepten dolayı ortaya çıkabilecek herhangi bir soruna mahal vermemek için, herhangi bir uygulama ya da özellik konusunda oluşabilecek sorularla ilgili olarak lütfen müşteri hizmetleri yetkililerimiz ile iletişime geçiniz. Daha sonra kullanım veya ürünün sonraki sahiplerine vermek için bu kılavuzu saklayın. KULLANIM ALANI Velitz Klasik Gitar profesyonel amaçlı olarak üretilmemiş olup başlangıç seviyesi bir gitardır. Keyif ve eğlence amaçlı kullanıma uygun olup, herhangi bir elektronik amfi ile bağlantısı mümkün değildir. Ürün üzerinde yapılacak teknik değişiklikler ürünü garanti kapsamı dışında bırakacaktır.

...intelligent choice Klasik Gitar / 5022 KULLANIM HATALARINA İLİŞKİN BİLGİLER 1. Gitarınızı çalmadan önce akort ayarının olup olmadığını kontrol ediniz. 2. Gitarınızı uygun bir tabure ya da sandalyede oturarak çalmanız tavsiye edilir. 3. Gitarınızı her hangi bir bitki veya nesne ile temas edecek şekilde koymayınız. 4. Gitarınızı elinizle tutarak parmak uçlarınızla çalınız. Gitarınızı çalmak için elleriniz dışında herhangi bir şey ile temas etmeyiniz. 5. Gitarınızı doğru çalabilmek için mutlaka eğitim almalısınız. ÜRÜN İLE İLGİLİ TANITICI BİLGİLER 1. Gitar Kulakları 2. Gitar Başı 3. Üst Eşik 4. Klavye 5. Perdeler 6. Teller 7. Ses Deliği 8. Gövde 9. Alt Eşik 10. Topuk 11. Kemer Kayışı Pimi

3

8 7

4

5

1 6 10

9 11

2

...intelligent choice Klasik Gitar / 5022 Tel sayısı 6 adettir. Çıkardıkları sesler ve özellikleri aşağıdaki gibidir: 1. TEL 2. TEL 3. TEL 4. TEL 5. TEL 6. TEL

İnce Mi sesini verir. İngiliz nota sisteminde E diye adlandırılır. Sİ sesini verir. İngiliz nota sisteminde B diye adlandırılır. SOL sesini verir. İngiliz nota sisteminde G diye adlandırılır. RE sesini verir. İngiliz nota sisteminde D diye adlandırılır. LA sesini verir. İngiliz nota sisteminde A diye adlandırılır. Kalın Mİ sesini verir. İngiliz nota sisteminde E diye adlandırılır.

BAĞLANTI VE MONTAJ Genel itibariyle gitarlar herhangi bir kurulum ve montaj gerektirmeyen bir müzik aletidir. Teller takılmış halde ürün size ulaştırılmaktadır. TAŞIMA, NAKLİYE VE AMBALAJ 1. Tüm gitarlar fabrikada üretildikten sonra taşıma kutusu (karton) ve varsa nem önleyici malzemelerle paketlenmiştir. 2. Gitarlar hassas müzik aletleri olduğundan üzerine ağır cisimler konulmamalı, iki koliden fazla üst üste istiflenerek taşınmamalıdır. 3. Her ne kadar sağlam paketlenmiş olsa bile kesinlikle düşürülmemeli ya da üzerine şiddet uygulanmamalıdır, aksi hallerde ürünün iç ve dış aksamlarında kalıcı hasara neden olabilir. 4. Islak, nemli, rutubetli, aşırı sıcak ya da aşırı soğuk şartlara maruz kalacak şekilde taşınmamalıdır. 5. Uçağın kargo bölümünde kesinlikle taşınmamalı, mümkünse yolcu beraberinde iç kabinde taşımalıdır. BAKIM ONARIM TALİMATLARI 1. Gitarınız her şeyden önce bir müzik aleti yani müzik üreten bir cihaz olduğunu unutmayınız. Her ne kadar düz yüzeye sahip olan bir gövde yapısı olsa da, kesinlikle masa ya da sehpa gibi kullanılmamalıdır. 2. Gitarınızı bitki ve hayvanların temasından koruyunuz ve herhangi bir evcil hayvan yuvasının ya da bitkinin yakınına bırakmayınız. 3. Gitarınızın iç kısımlarında herhangi bir yabancı cisim, madde ya da sıvının temas etmemesi gerekir. Aksi halde gitarınıza kalıcı hasar verir ve ürününüzü garanti kapsamı dışında bırakır. 4. Gitarınızı aşırı nem, toz, rutubet, sıcak, soğuk ve doğrudan güneş ışığına maruz kalacak ortamlardan uzak tutunuz. 5. Gitarınızı akort ederken mutlaka tellerin iyice gevşek olduğundan emin olunuz. Teller gevşek değil ise yani gergin ise, zaten gergin olan teller gereğinden fazla gererseniz, gitara ve tellerine zarar verirsiniz. Akort ayarı bulunduğunuz ortamın ısı değişikliklerinden olumsuz şekilde etkilenir.

...intelligent choice Klasik Gitar / 5022 6. Gitarınızı sürekli hava sirkülasyonun olduğu bir yerde bırakmayınız. Aksi halde ürün deforme olur ve bundan dolayı garanti kapsamı dışında kalır. 7. Gitarı mutlaka eğitimli bir kişinin akort etmesi gerekir. Eğer gitar eğitimi almadıysanız, eğitimli birine akort ettiriniz. 8. Gitarınızı 2 hafta ya da daha uzun bir süre için kullanmayacaksanız, gergin olan tellerini iyice (teller gövdeye değene kadar) gevşetiniz. Aksi halde gergin teller, gitarınızın sapının eğilmesine, ya da gitarınızın diğer bölümlerine kalıcı zarara neden olabilir. 9. Bu müzik aleti doğal ahşap parçalardan oluşur. Doğal hava şartlarındaki değişimden dolayı enstrümanda oluşan eğilme, çatlama ve deformasyonlar ürünün garanti kapsamı dışındadır. Tüketicinin kendi yapabileceği bakım, onarım veya ürünün temizliğine ilişkin bilgiler: 1. Gitarınızı kullandıktan sonra pamuklu, yumuşak ve kuru bir bez ile tüm dış kısmını ve tellerini siliniz. 2. Temizlik için kuru temizleme bezi kullanınız. İç aksamlarına temas etmeyiniz. PERİYODİK BAKIM Gitarınızın periyodik servis, bakım ve akordunun eğitimli kişiler tarafından en az yılda bir defa yapılması tavsiye edilir. ÜRETİM YILI: 2015 KULLANIM ÖMRÜ: İlgili bakanlıkça belirlenen kullanım ömrü 7 yıldır. İTHALATÇI FİRMA: KT İç ve Dış Tic. Gıda San. Tic. Ltd. Şti. / 1. Levent, Levent Mah. Lale Sok. No.24 Beşiktaş / İstanbul Tel: 0212 270 77 92 Faks: 0212 270 75 74 ÜRETİCİ FİRMA: HONGKONG EMIR INDUSTRIAL CO. LIMITED, CHINA ÜRÜNÜ GARANTİ DIŞI BIRAKAN DURUMLAR - Ürünün kullanım kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılması durumunda, - Garanti belgesinde tahrifat yapılması halinde, - Ürünün tüketiciye tesliminden sonra meydana gelebilecek kırık, çizik ve hasarlar (taşıma, çarpma, düşürme vb.), - Uygun olmayan temizleme ürünlerinden kaynaklanan lekeler ve yangın, sel, su basması, yıldırım düşmesi gibi afetlerden meydana gelen arızalar ve hasarlarda, - Servisin talep etmesi durumunda tüketici ürünün satın alma faturasını ve garanti belgesini ibraz etmekle yükümlüdür. İbraz edilemediği durumlarda ürün garanti dışı kalabilir.

...intelligent choice Klasik Gitar / 5022 UYARI! KUTU İÇERİSİNDEN ÇIKAN POŞET VE AMBALAJ MALZEMELERİNİ HERHANGİ BİR BOĞULMA TEHLİKESİNİ ÖNLEMEK İÇİN ÇOCUKLARDAN UZAK TUTUNUZ. DİKKAT! LÜTFEN SATIN ALMIŞ OLDUĞUNUZ ÜRÜNE AİT KUTU VE MUHAFAZA İÇERİKLERİNİ 2 YIL GARANTİ SÜRESİNCE MUHAFAZA EDİNİZ. OLASI ARIZA DURUMUNDA ÜRÜN SEVKİYATI İÇİN GEREKLİ OLACAKTIR. ORİJİNAL AMBALAJI OLMADAN TEKNİK SERVİSE GÖNDERİLEN ÜRÜNLERİ HASAR ALMASINDAN FİRMAMIZ SORUMLU OLMAYACAKTIR. ÖNEMLİ NOT: HERHANGİ BİR ARIZA DURUMUNDA LÜTFEN, ÖNCELİKLE MERKEZ TEKNİK SERVİSİMİZ İLE İRTİBAT KURUNUZ. YETKİLİ MERKEZ TEKNİK SERVİSİN DIŞINDA, ÜRÜN ÜZERİNDE YAPILACAK ONARIM, MODİFİKASYONLAR VE MÜDAHALELER ÜRÜNÜNÜZÜN GARANTİ KAPSAMI DIŞI KALMASINA NEDEN OLACAKTIR.

VELITZ ÜRÜNLERİ MERKEZ TEKNİK SERVİS

2

YIL GARANTİSİ

ÜCRETSİZ ADRESTEN ALIM ADRESE TESLİM

SERVİS HİZMETİ

MÜŞTERİ

DESTEK HATTI

0850 333 3568

ÜRÜNLERİMİZ 2 YIL VELITZ GARANTİSİ ALTINDADIR. HERHANGİ BİR ARIZA DURUMUNDA MÜŞTERİ HİZMETLERİMİZ İLE YAPACAĞINIZ GÖRÜŞME SONUCUNDA ÜRÜNÜNÜZ ADRESİNİZDEN ANLAŞMALI OLDUĞUMUZ KARGO FİRMASI İLE ÜCRETSİZ ALINIP, GARANTİ KAPSAMINDAKİ VE ÜRETİM KAYNAKLI ARIZALAR GİDERİLDİKTEN SONRA YİNE ANLAŞMALI OLDUĞUMUZ KARGO FİRMASI İLE ÜCRETSİZ OLARAK TARAFINIZA GÖNDERİLECEKTİR. VELITZ KLASİK GİTAR, ÜRETİM KAYNAKLI HATA VE ARIZALARA KARŞI SATIN ALDIĞINIZ TARİHTEN İTİBAREN 2 YIL BOYUNCA GARANTİ KAPSAMI DAHİLİNDEDİR. KULLANIMA BAĞLI OLARAK TEL KOPUKLUKLARI GARANTİ KAPSAMINDA İŞLEM GÖRMEYECEKTİR.

...intelligent choice GARANTİ BELGESİ İTHALATÇI FİRMANIN Ünvanı : KT İç ve Dış Tic. Gıda San. Tic. Ltd. Şti. Merkez Adresi : 1. Levent, Levent Mah. Lale Sok. No.24 Beşiktaş / İstanbul Telefonu : 0212 270 77 92 Faksı : 0212 270 75 74

ÜRÜNÜN Cinsi Markası Modeli Bandrol ve Seri No.’su Teslim Tarihi ve Yeri Garanti Süresi Azami Tamir Süresi

Firma Yetkilisinin İmzası / Kaşesi

SATICI BİLGİLERİ / Ünvanı TESLİMAT BİLGİLERİ

: KLASİK GİTAR : VELITZ : 5022 : VZKG150100000 :: 2 YIL : 20 (Yirmi) İş Günü

Ürünün Teslim Tarihi ve Yeri

[email protected] SATICI BİLGİLERİ ADI (ÜNVANI) / ADRESİ:

TELEFONU / FAKSI: FATURA TARİHİ ve NO’SU:

Firma Yetkilisinin İmzası / Kaşesi

MÜŞTERİ BİLGİLERİ

ADI, SOYADI / ADRESİ:

İLİ / İLÇESİ:

TELEFON NO’SU:

E-POSTA ADRESİ

ÖNEMLİ NOT: GARANTİ YALNIZCA, SATIŞ FATURASI VE GARANTİ BELGESİ İLE BİRLİKTE GEÇERLİDİR. LÜTFEN FATURANIZI VE GARANTİ BELGENİZİ MUHAFAZA EDİNİZ.

...intelligent choice GARANTİ ŞARTLARI GARANTİ ªARTLARI 1. Garanti süresi, malın teslim tarihinden itibaren baºlar ve 2 (iki) yıldır. 2. Malın bütün parçaları dahil (kullanım hatalarından kaynaklanan arıza ve hasarlar hariç) olmak üzere tamamı garanti kapsamındadır. 3. Malın ayıplı olduğunun anlaºılması durumunda tüketici, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 11 inci maddesinde yer alan; a. Sözleºmeden dönme, b. Satıº bedelinden indirim isteme, c. Ücretsiz onarılmasını isteme, ç. Satılanın ayıpsız bir misli ile değiºtirilmesini isteme, haklarından birini kullanabilir. 4. Tüketicinin bu haklardan ücretsiz onarım hakkını seçmesi durumunda satıcı; iºçilik masrafı, değiºtirilen parça bedeli ya da baºka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin malın onarımını yapmak veya yaptırmakla yükümlüdür. Tüketici ücretsiz onarım hakkını üretici veya ithalatçıya karºı da kullanabilir. Satıcı, üretici ve ithalatçı tüketicinin bu hakkını kullanmasından müteselsilen sorumludur. 5. Tüketicinin, ücretsiz onarım hakkını kullanması halinde malın; - Garanti süresi içinde tekrar arızalanması, - Tamiri için gereken azami sürenin aºılması, - Tamirinin mümkün olmadığının, yetkili servis istasyonu, satıcı, üretici veya ithalatçı tarafından bir raporla belirlenmesi durumlarında: - Tüketici malın bedel iadesini, ayıp oranında bedel indirimini veya imkân varsa malın ayıpsız misli ile değiºtirilmesini satıcıdan talep edebilir. Satıcı, tüketicinin talebini reddedemez. Bu talebin yerine getirilmemesi durumunda satıcı, üretici ve ithalatçı müteselsilen sorumludur. 6. Malın tamir süresi 20 iº gününü, binek otomobil ve kamyonetler için ise 30 iº gününü geçemez. Bu süre, garanti süresi içerisinde mala iliºkin arızanın yetkili servis istasyonuna veya satıcıya bildirimi tarihinde, garanti süresi dıºında ise malın yetkili servis istasyonuna teslim tarihinden itibaren baºlar. Malın arızasının 10 iº günü içerisinde giderilememesi halinde, üretici veya ithalatçı; malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip baºka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır. Malın garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. 7. Malın kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dıºındadır. 8. Tüketici, garantiden doğan haklarının kullanılması ile ilgili olarak çıkabilecek uyuºmazlıklarda yerleºim yerinin bulunduğu veya tüketici iºleminin yapıldığı yerdeki Tüketici Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine baºvurabilir. 9. Satıcı tarafından bu Garanti Belgesinin verilmemesi durumunda, tüketici Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğüne baºvurabilir.

...intelligent choice SERVİS LİSTESİ MERKEZ TEKNİK SERVİS KT İÇ VE DIŞ TİC. GIDA SAN. LTD ŞTİ. 0 850 333 35 68 / [email protected] ADRES: Seyrantepe Mah. Didenur Sok. No:8/A Seyrantepe - Kağıthane / İstanbul 1 BEYAZ BİLGİSAYAR HİZMETLERİ-ENSARİ ŞENGÜL Tel: 0412 229 06 88 Adres: Kooperatifler Mah. Şair Sırrı Hanım Sok. Nur Apt. B Blok, Diyarbakır