KONKURS OFERT NA MEDIA IV ETAP KAMPANII PROMOCYJNEJ PSTR GA Teraz Pstr g!

bork, 26.02.2014 KONKURS OFERT NA MEDIA IV ETAP KAMPANII PROMOCYJNEJ PSTR GA Teraz Pstr g! Stowarzyszenie Producentów Ryb ososiowatych Al. Wolno ci ...
Author: Paulina Lis
2 downloads 1 Views 59KB Size
bork, 26.02.2014

KONKURS OFERT NA MEDIA IV ETAP KAMPANII PROMOCYJNEJ PSTR GA

Teraz Pstr g! Stowarzyszenie Producentów Ryb ososiowatych Al. Wolno ci 30/105 84-300 L bork [email protected]

Zasady konkursu

Termin sk adania ofert: 17 marca 2014r

Projekt- informacje Uwarunkowania projektu, informacje bazowe do przygotowania oferty.

Zakres oferty Oferta powinna zawiera 3 cz ci, gdzie: Cz I - propozycja zakresu dzia w ramach ci le okre lonych narz dzi i kwot, Cz II - autorska propozycja kampanii w ramach ogólnej kwoty na dany etap, Cz III – do wiadczenie i rekomendacje; oraz opisy do ka dej z nich i uzupe nienie tabeli mediowej dotycz cej I, II i III cz ci.

Zasady konkursu Termin sk adania ofert: do 17 marca 2014r. Prosimy o sk adanie ofert drog mailow na adres [email protected] oraz w formie wydrukowanej sk adanej/wysy anej na adres: Stowarzyszenie Producentów Ryb ososiowatych al. Wolno ci 30/105 84-300 L bork Nie przewiduje si mo liwo ci uzupe niania dokumentacji po dacie 17 marca 2014r. Nie przewiduje si procedury odwo awczej od wyników konkursu. Rozpatrywane b wy cznie oferty kompletne, tzn. zawieraj ce wszystkie 3 cz ci opisane poni ej, wraz z za cznikami. Wyboru ofert dokona Zarz d Stowarzyszenia na podstawie przedstawionej dokumentacji. Podczas wyboru ofert pod uwag b brane nast puj ce kryteria: - ilo ciowe wykorzystanie bud etu w poszczególnych zakresach zgodnie z harmonogramem okre lonym w cz ci I – 35% oceny - kszta t i zakres oferty obejmuj cej cz II zamówienia – 35% oceny - do wiadczenie, referencje, dotychczasowy dorobek – 20% oceny - forma prawna podmiotu, okres funkcjonowania na rynku lub ewentulane zabezpieczenie finansowe umowy – 10% oceny. Rozstrzygni cie konkursu i og oszenie wyników wyboru ofert nast pi w dniu 31 marca 2014r. Informacje na temat rezultatów konkursu zostan przes ane do wszystkich oferentów drog mailow oraz zostan zamieszczone w dniu rozstrzygni cia konkursu na stronie internetowej www.sprl.pl. Zastrzegamy sobie prawo do dodatkowych negocjacji w cznie z og oszeniem drugiego etapu konkursu. W przypadku pyta prosimy o ich zadawanie drog mailow : [email protected] List pyta i odpowiedzi b dziemy publikowa na stronie internetowej Stowarzyszenia: www.sprl.pl -> Projekty -> Teraz Pstr g!

Projekt- informacje W dniu 16 czerwca 2011r. Stowarzyszenie Producentów Ryb ososiowatych podpisa o umow na dofinansowanie profesjonalnej kampanii promocyjnej pstr ga ze rodków UE. czny bud et kampanii przewidzianej na lata 2011-2014 to ponad 10 mln z . Opis projektu: • •







Pierwsza ogólnopolska kampania promuj ca pstr ga. Kampania Teraz Pstr g w roku 2011 by a przeprowadzona od wrze nia do listopada przy wykorzystaniu ró nego rodzaju no ników informacji. G ówne nasilenie kampanii przypad o na koniec wrze nia i pa dziernik 2011 roku. Za eniem by o wiadomienie grupie celowej, jakie korzy ci p yn ze spo ywania tej smacznej ryby i jak wa ne jest w czenie jej do diety. Kampania Teraz Pstr g w roku 2012 by a przeprowadzana od czerwca do sierpnia przy wykorzystaniu ró nego rodzaju no ników informacji. G ówne nasilenie kampanii przypad o na lipiec 2012. W tym roku nastapi a kontynuacja za pierwszorocznych z naciskiem na poszerzenie wiedzy, a przez to umiej tno ci przygotowania pstr ga oraz wzmocnienie motywu zakupowego. Kampania Teraz Pstr g w roku 2013 to dzia ania od maja do lipca. Za eniem by o pokazanie uniwersalno ci pstr ga i szerokiego wachlarza mo liwo ci jego podania oraz wykreowanie mody na pstr ga. I, II i III etap ju za nami. Zapraszamy do sk adania ofert na realizacj IV etapu kampanii promocyjnej pstr ga na rok 2014.

CEL roku 2014: wzrost spo ycia pstr ga w Polsce minimum o 0,01kg / osob .

Grupa docelowa: • Kobiety 30-50 lat, odpowiedzialne za dokonywanie zakupów do domu, maj ce rodziny. • Kobiety i m czy ni aktywni zawodowo, w wieku 30-50 lat. • Wykszta cenie i dochody rednie i wy sze. • Mieszka cy du ych i rednich miast. • Osoby dbaj ce o w ciwe od ywianie oraz zdrowie swoje i swojej rodziny. Informacje dodatkowe wynikaj ce ze specyfiki projektu: • Ze wzgl du na fakt finansowania kampanii ze rodków UE brak jest mo liwo ci dokonywania p atno ci zaliczkowych. • atno ci odbywa si b niezw ocznie po zako czeniu realizacji danego zakresu us ug i udokumentowaniu jego wykonania (np. po rozwieszeniu billboardów i dostarczeniu dokumentacji fotograficznej wraz z protoko em odbioru prac). • Prosimy o do czenie do oferty proponowanych mediaplanów do mediów za onych w cz ci I konkursu. • Strona internetowa kampanii www.terazpstrag.pl powinna by wykorzystana w kolejnych etapach kampanii, Zapraszamy na www.sprl.pl-> Projekty -> Teraz Pstr g! Istnieje mo liwo zadawania pyta mailowo na adres [email protected]. Odpowiedzi na nie ukazywa y si na www.sprl.pl-> Projekty -> Teraz Pstr g!

Zakres oferty: Cz

I: propozycja zakresu dzia

w ramach ci le okre lonych narz dzi i kwot

Ze wzgl du na korzystanie z funduszy PO RYBY 2007-2013 okre lono wst pnie kszta t i zakres prowadzonych dzia w poszczególnych latach. W zwi zku z tym pierwsza cz oferty stanowi odzwierciedlenie wniosku o dofinansowanie: s tu z góry okre lone narz dzia oraz kwoty do nich przypisane (pomniejszone o kwoty przeznaczone na kreacj i produkcj ). W tej cz ci prosimy wi c o okre lenie mediaplanu, zakresu us ug, jakie proponuj Pa stwo w danej kwocie, najlepiej poprzez ich okre lenie za pomoc wymienionych parametrów (np. liczba billboardów, liczba spotów, ilo GRP, etc.).

Cz

II: autorska propozycja kampanii w ramach ogólnej kwoty na dany etap

Zgodnie z informacjami zawartymi powy ej, zakres i kszta t kampanii oraz zastosowane narz dia marketingowe okre lone zosta y w dokumentacji zwi zanej z dofinansowaniem ze rodków UE. adziemy bardzo du y nacisk na jak najbardziej efektywne wykorzystanie przyznanych funduszy na kampani . W tej cz ci oferty oczekujemy Pa stwa pomys u na maksymalnie efektywny dobór narz dzi (mediów) w tym etapie kampanii. Prosimy o przedstawienie ca ciowej koncepcji takiego zamierzenia wraz z uzasadnieniem, jako alternatywy wobec oferty obejmuj cej zakres zapytania okre lonego w cz ci I. Ewentualne wprowadzenie w ycie alternatywnej koncepcji kampanii wymaga b dzie zgody Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, z któr Stowarzyszenie zawar o umow na dofinansowanie kampanii. Z tego wzgl du wa ne jest uzasadnienie proponowanych rozwi za . Ze wzgl du na ograniczenia dotycz ce funduszy UE mo emy si porusza w ramach ograniczonej gamy narz dzi promocyjnych. Narz dzia mo liwe do wykorzystania to: media: telewizja, radio prasa, internet – reklamy, outdoor – bez ograniczenia w zakresie formatu. Koszty kampanii musz zawiera si w ramach ca kowitej kwoty netto: ROK 2014

KWOTA CA KOWITA 1 657 198,20

Zainteresowane firmy prosimy o kontakt zwrotny w celu przes ania raportu z pomiaru znajomo ci kampanii oraz informacji nt. wybranej linii kreatywnej na IV etap.

Koncepcja powinna zawiera : o dokonanie wyboru mediów wraz z uzasadnieniem w zakresie najbardziej efektywnego wykorzystania dost pnych funduszy do osi gni cia celów projektu, o zaproponowanie harmonogramu dzia promocyjnych w 2014 roku wraz z uzasadnieniem w zakresie najbardziej efektywnego wykorzystania dost pnych funduszy do osi gni cia celów projektu, o dobór mediów (np. stacji telewizyjnych, radiowych, tytu ów prasowych, stron internetowych) pod k tem dotarcia do grupy docelowej kampanii, o zaanga owanie, szczegó owo oferty, o przedstawienie oczekiwanych wyników proponowanego scenariusza na rok 2014 w postaci oczekiwanych parametrów (np. GRP, stopie dotarcia).

Cz

III: do wiadczenie i rekomendacje

Prosimy o przedstawienie kompetencji Pa stwa firmy do przeprowadzenia projektu o takiej skali. W szczególno ci nale y przedstawi : liczb i zakres prowadzonych do tej pory ogólnopolskich kampanii promocyjnych , do wiadczenie w prowadzeniu kampanii promocyjnych produktów spo ywczych, do wiadczenie w prowadzeniu kampanii generycznych, nie ukierunkowanych na konkretn mark handlow , do wiadczenie w prowadzeniu kampanii w oparciu o fundusze unijne b rodki publiczne, rekomendacje w powy szym zakresie.