Instrukcja instalacji programu FaceController

Instrukcja instalacji programu FaceController. 1. Minimalne wymagania systemowe 1.1. System Windows 8 lub nowszy 1.2. Procesor x64 3.1 Ghz lub szybszy...
3 downloads 2 Views 477KB Size
Instrukcja instalacji programu FaceController. 1. Minimalne wymagania systemowe 1.1. System Windows 8 lub nowszy 1.2. Procesor x64 3.1 Ghz lub szybszy 1.3. 4 GB RAM lub więcej 1.4. Port USB 3.0

2. Instalacja zależności programu FaceController 2.1. dotNET Framework (4.6) Do uruchomienia programu FaceController potrzebna jest platforma uruchomieniowa .NET Framework do pobrania pod linkiem: http://www.microsoft.com/pl-PL/download/details.aspx?id=48130 Po uruchomieniu się strony naciskamy przycisk Download, zapisujemy plik na komputerze i uruchamiamy go.

2.2. Kinect for Windows Runtime Pobieranie i instalacja Kinect for windows Runtime: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=44559 Środowisko uruchmieniowe Kinect zajmuje około 90MB, dlatego pobieranie tej zależności może trochę potrwać. Po zakończeniu pobierania uruchom pobrany plik. Powinno ukazać się następujące okienko:

Kliknij zaznaczony na żółto zaznaczony przycisk, i na pytanie o pozwolenie na instalację kliknij Tak. Po chwili ukaże się komunikat informujący o powodzeniu instalacji.

Naciśnij zaznaczony na żółto przycisk i przejdź do kolejnego punktu.

2.3. Speech Platform Runtime Pobieranie i instalacja Speech Platform Runtime v11.0 (x86): http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=27225 Po załadowaniu się strony kliknij na czerwony przycisk z napisem Download. Ukaże się okienko w którym musisz wybrać pierwszy z plików do pobrania:

Po wybraniu wersji pliku naciśnij przycisk Next (po prawej u dołu), wtedy rozpocznie się pobieranie programu Speech Platform Runtime.

Po uruchomieniu instalatora SPR powinno ukazać się okienko:

Zaznacz zgodę na warunki programu i kliknij przycisk Install. Zostanie wyświetlony komunikat o zgodę na instalację, w tym komunikacie kliknij Tak. Po wyrażeniu zgody, program zainstaluje się i zostanie wyświetlone ostatnie okno instalatora:

Kliknij Finish i przejdź do nastęgo punktu.

2.4. Polish Language Recognizer Polish Language Recognizer (po załadowniu się strony wybrać MSSPeech_SR_plPL_TELE.msi http://www.microsoft.com/en-US/Download/details.aspx?id=27224 Po załadowniu się strony, kliknij na czerwony przycisk z napisem Download. W okienku które właśnie się ukazało wybierz odpowiednią wersję mechanizmu rozpoznawania mowy (MSSpeech_SR_pl-PL_TELE.msi) i kliknij przycisk Next. Zacznie się pobieranie programu.

Po zakończeniu pobierania uruchamiamy pobrany plik, wyrażamy zgodę na instalację (przycisk Tak), więcej nic się nie wyświetla. Aby sprawdzić czy instalacja przebiegła pomyślnie wejdź do Panelu sterowania, przełącz do widoku Kategoria a nastepnie przejdź do apletu Dodaj usuń programy / Odinstaluj program (nowsze wersje systemu windows).

Po wyświetleniu listy zainstalowanych programów odszukaj wpis który wygląda jak zaznaczony na niebiesko poniżej:

Jeśli tak jest, możesz przejść do następnego punktu.

3. Instalacja Programu FaceController 3.1. Po zainstalowaniu zależności można przystąpić do właściwej instalacji programu. W tym celu kliknij podwójnie na ikonkę która wygląda mniej więcej tak:

Jeśli zobaczysz poniższy komunikat, oznacza to że masz zainstalowaną starszą wersję programu FaceController i należy ją odinstalować. Jeśli komunikat się nie pojawi, możesz przejść do punktu 2.2

W celu odinstalowania wcześniejszej wersji programu, wejdź w aplet Dodaj/Usuń programy lub Odinstaluj program (nowsze wersje systemu Windows) w Panelu sterowania.

Po otworzeniu okna z listą programów odnajdź wpis FaceController, zaznacz go i kliknij na przycisk Odinstaluj.

3.2. Teraz możesz bez przeszkód uruchomic instalator programu FaceController. Po uruchomieniu instalatora powinieneś zobaczyc poniższy ekran:

Po kliknięciu przysisku next możemy określić katalog w którym zostanie zainstalowany program:

Po wybraniu ścieżki dokonujemy ostatecznej decyzji czy chcesz instalować program:

Klikamy Install i po chwili program zostanie zainstalowany i gotowy do użycia (pod warunkiem że posiadamy podłączony do komputera sensor Kinect.)

Gotowe, program został zainstalowany.