rok akademicki 2012 / 2013 Informacje o zasadach rekrutacji na studia w Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp. Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu

Wychowanie Fizyczne Turystyka i Rekreacja Fizjoterapia

Kierunek: WYCHOWANIE FIZYCZNE

Kierunek: WYCHOWANIE FIZYCZNE A. STUDIA STACJONARNE Studia pierwszego stopnia 3-letnie Postępowanie rekrutacyjne jest dwuetapowe:

PUNKTACJA ZA OCENY Z PRZEDMIOTÓW “Nowa matura” O przyjęciu decydować będzie suma wyników z egzaminu maturalnego części pisemnej na poziomie podstawowym z przelicznikiem razy 1, na poziomie rozszerzonym razy 1,5.

pierwszy etap - badania lekarskie,

“Stara matura”

drugi etap - konkurs świadectw.

Tabela 1

Pierwszy etap: Obowiązują kandydatów na wszystkie kierunki i rodzaje studiów. Kandydaci zobowiązani są złożyć w Uczelni zaświadczenie lekarskie, wydane przez lekarza uprawnionego do badań profilaktycznych (medycyny pracy), o braku przeciwwskazań do studiów, w czasie których mogą być narażeni na działanie czynników szkodliwych i uciążliwych lub niebezpiecznych dla zdrowia. Badania lekarskie przeprowadzać mogą wyłącznie lekarze spełniający dodatkowe wymagania kwalifikacyjne określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. (Dz. U. Nr 69 poz. 332). Kandydaci nie zakwalifikowani przez Uczelnianą Komisję Lekarską zostają wyłączeni z dalszego postępowania kwalifikacyjnego. Skierowania na tego typu badania wydawane będą w Uczelni lub wysłane na adres kandydata. Drugi etap: Konkurs świadectw polega na przyznaniu punktów za ocenę uzyskaną z wychowania fizycznego na świadectwie ukończenia szkoły średniej (w przypadku braku oceny z wf, kandydat nie otrzymuje punktów) - oraz punktów za oceny uzyskane na świadectwie dojrzałości z egzaminu maturalnego z języka polskiego, języka obcego i wybranego przedmiotu na poziomie podstawowym (w przypadku poziomu rozszerzonego kandydaci otrzymują wyższą punktację). Od kandydata wymagana jest umiejętność pływania, ale nie będzie ona sprawdzana podczas rekrutacji.

„Stara matura” 4 - stopniowa skala ocen

„Stara matura” 6 - stopniowa skala ocen

ocena

punkty

ocena

punkty

5

100

6

100

4

75

5

75

3

50

4

60

3

45

2

30

“Matura międzynarodowa”

Kandydaci legitymujący się dyplomem „międzynarodowej matury” (IB) przyjmowani będą na zasadach określonych dla kandydatów z „nową maturą”. Przeliczenie punktów uzyskanych z wymaganych przedmiotów na dyplomie „matury międzynarodowej” na skalę ocen „nowej matury” przedstawia tabela nr 2. Tabela 2 „matura międzynarodowa” punkty

„nowa matura” procenty

7

100

6

85

5

70

4 3

55 40

2

30

1

15

Kierunek: WYCHOWANIE FIZYCZNE Studia drugiego stopnia 2-letnie stacjonarne

Studia drugiego stopnia 2-letnie

Absolwenci studiów pierwszego stopnia posiadający „licencjat” po kierunku Wychowanie Fizyczne, mogą się ubiegać o przyjęcie na 2-letnie studia drugiego stopnia.

Postępowanie kwalifikacyjne na studia drugiego stopnia w formie zaocznej składa się z takich samych etapów jak na studia stacjonarne drugiego stopnia.

Postępowanie rekrutacyjne jest dwuetapowe: pierwszy etap - badania lekarskie

* * *

(jak na studia stacjonarne I stopnia), drugi etap - konkurs dyplomów. Konkurs polega na przyznaniu punktów za ocenę z dyplomu licencjata; ocena: bardzo dobra - 10 pkt ocena: dobra

- 5 pkt

ocena: dostateczna

- 1 pkt

Z całości egzaminu można uzyskać maksymalnie 10 pkt.

* * * B. STUDIA NIESTACJONARNE Studia pierwszego stopnia 3-letnie Postępowanie kwalifikacyjne na studia pierwszego stopnia w formie zaocznej składa się z takich samych etapów jak na studia stacjonarne pierwszego stopnia.

C. KRYTERIA UZUPEŁNIAJĄCE 1. W przypadku występowania na świadectwie dojrzałości zapisów „zwolniony”, uwzględnia się maksymalną liczbę % punktów z danego przedmiotu. 2. Kandydaci będący laureatami i finalistami olimpiad przedmiotowych stopnia centralnego uzyskają maksymalną liczbę punktów z danego przedmiotu.

Kierunek: TURYSTYKA I REKREACJA

Kierunek: TURYSTYKA I REKREACJA A. STUDIA STACJONARNE

“MATURA MIĘDZYNARODOWA”

pierwszy etap - badania lekarskie,

Kandydaci legitymujący się dyplomem „międzynarodowej matury” (IB) przyjmowani będą na zasadach określonych dla kandydatów z „nową maturą”. Przeliczenie punktów uzyskanych z wymaganych przedmiotów na dyplomie „matury międzynarodowej” na skalę ocen „nowej matury” przedstawia tabela nr 3 .

drugi etap - konkurs świadectw.

Tabela 3

Studia pierwszego stopnia 3-letnie Postępowanie rekrutacyjne jest dwuetapowe:

Pierwszy etap: Badania lekarskie (zgodnie z zasadami podanymi przy opisie warunków rekrutacji na kierunek Wychowanie Fizyczne str. 22).

Liczba uzyskanych punktów na „maturze międzynarodowej”

„nowa matura” w procentach

6

100 85

Drugi etap: Postępowanie kwalifikacyjne obejmuje konkurs świadectw dojrzałości. Od kandydata wymagana jest umiejętność pływania, ale nie będzie ona sprawdzana podczas rekrutacji.

5

70

4 3

55 40

2

30

“NOWA MATURA”

1

15

Dla kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości „nowej matury” konkurs świadectw polega na przyznaniu punktów (1%=1pkt) za oceny uzyskane na świadectwie dojrzałości z egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym z przedmiotów obowiązkowych oraz opcjonalnie jednego z przedmiotów dodatkowych wskazanego przez kandydata (przedmiot dodatkowy nie jest wymagany). W przypadku poziomu rozszerzonego rezultaty będą przeliczane zgodnie z przelicznikiem 1,5. “STARA MATURA” Dla kandydatów legitymujących się świadectwem dojrzałości „starej matury” konkurs świadectw polega na wyznaczeniu średniej ocen na podstawie ocen z wybranych przedmiotów: język polski, język obcy, biologia, geografia, historia na świadectwie dojrzałości lub świadectwie ukończenia szkoły średniej. Od kandydata wymagana jest umiejętność pływania, ale nie będzie ona sprawdzana podczas rekrutacji.

7

* * * B. STUDIA NIESTACJONARNE Studia pierwszego stopnia 3-letnie Postępowanie kwalifikacyjne na studia pierwszego stopnia w formie niestacjonarnej składa się z takich samych etapów jak na studia stacjonarne pierwszego stopnia.

C. KRYTERIA UZUPEŁNIAJĄCE 1. W przypadku występowania na świadectwie dojrzałości zapisów „zwolniony”, uwzględnia się maksymalną liczbę % punktów z danego przedmiotu. 2. Kandydaci będący laureatami i finalistami olimpiad przedmiotowych stopnia centralnego uzyskają maksymalną liczbę punktów z danego przedmiotu.

Kierunek: FIZJOTERAPIA

Kierunek: FIZJOTERAPIA A. STUDIA STACJONARNE Studia pierwszego stopnia 3-letnie

Tabela 4 Liczba uzyskanych punktów na „maturze międzynarodowej”

„nowa matura” w procentach

6

100 85

pierwszy etap - badania lekarskie,

5

70

drugi etap - konkurs świadectw.

4 3

55 40

2

30

1

15

7

Postępowanie rekrutacyjne jest dwuetapowe:

Pierwszy etap: Badania lekarskie (zgodnie z zasadami podanymi przy opisie warunków rekrutacji na kierunek Wychowanie Fizyczne, str. 22).

* * * Drugi etap - konkurs świadectw: “NOWA MATURA” Konkurs świadectw polega na przyznaniu punktów za oceny uzyskane z wychowania fizycznego na świadectwie ukończenia szkoły średniej (w przypadku braku oceny z wf, kandydat nie otrzymuje punktów) oraz punktów za ocenę uzyskaną na świadectwie dojrzałości z egzaminu maturalnego, z wybranego przedmiotu ( biologia, chemia lub fizyka) na poziomie podstawowym, z przelicznikiem 1 lub rozszerzonym z przelicznikiem 1,5. “STARA MATURA” W przypadku „starej matury” kandydat zdaje test z jednego przedmiotu, do wyboru biologia, chemia, fizyka (punktacja w tabeli nr 4). “MATURA MIĘDZYNARODOWA” Kandydaci legitymujący się dyplomem „międzynarodowej matury” (IB) przyjmowani będą na zasadach określonych dla kandydatów z „nową maturą”. Przeliczenie punktów uzyskanych z wymaganych przedmiotów na dyplomie „matury międzynarodowej” na skalę ocen „nowej matury” przedstawia tabela nr 4.

B. KRYTERIA UZUPEŁNIAJĄCE 1. W przypadku występowania na świadectwie dojrzałości zapisów „zwolniony”, uwzględnia się maksymalną liczbę % punktów z danego przedmiotu. 2. Kandydaci będący laureatami i finalistami olimpiad przedmiotowych stopnia centralnego uzyskają maksymalną liczbę punktów z danego przedmiotu.

Wymagane dokumenty i terminy WYMAGANE DOKUMENTY Studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia Podanie (druk w dziekanacie Uczelni i do pobrania ze strony internetowej www. awf-gorzow.edu.pl). Oryginał świadectwa dojrzałości lub jego odpis wystawiony przez szkołę średnią. Oryginał lub potwierdzona kserokopia świadectwa ukończenia szkoły średniej. 3 fotografie.

STUDIA I STOPNIA Rejestracja internetowa do 20 czerwca 20121 r. (link e-rekrutacja, dostępny na www.awf-gorzow.edu.pl). Podanie i pozostałe dokumenty do 5 lipca 2012.

STUDIA II STOPNIA Rejestracja internetowa do 10 września 2012 r. (link e-rekrutacja, dostępny na www.awf-gorzow.edu.pl). Podanie i pozostałe dokumenty do 20 września 2012.

Zaświadczenie lekarskie, wydane przez uprawnionego do badań profilaktycznych lekarza o braku przeciwwskazań do studiów przy uwzględnieniu zagrożeń wynikających z zajęć w warunkach szkodliwych, uciążliwych lub niebezpiecznych dla zdrowia. Kandydatom z orzeczeniem o niepełnosprawności Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna może indywidualnie dostosować kryteria naboru na poszczególnych etapach kwalifikacyjnych. Podstawą dopuszczenia do egzaminów wstępnych będzie zaświadczenie lekarskie wydane przez lekarza uprawnionego do badań profilaktycznych oraz przez Uczelnianą Komisję Lekarską. Potwierdzona kserokopia dowodu osobistego. Odpis dyplomu ukończenia studiów licencjackich (dotyczy kandydatów na studia II stopnia). 2 koperty z adresem kandydata. Kserokopia dowodu opłaty rekrutacyjnej.

ZAPRASZAMY NA DRZWI OTWARTE 17 marca 2012 r. 26 maja 2012 r.

TERMINY SKŁADANIA DOKUMENTÓW

Budynek główny ZWKF ul. Estkowskiego 13, Gorzów Wlkp.

MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW Dokumenty winny być składane w teczce wiązanej i opisanej drukowanymi literami, z nazwiskiem i imieniem kandydata oraz wykazem przedmiotów do konkursu świadectw. Dokumenty należy składać w gmachu głównym, w pok. nr 6 (obok recepcji) lub przesłać na adres: Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna Zamiejscowego Wydziału KF ul. Estkowskiego 13, 66-400 Gorzów Wlkp.

OPŁATA REKRUTACYJNA Kandydatów ubiegających się o przyjęcie na studia obowiązuje opłata rekrutacyjna w wysokości ustalonej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Opłatę należy wnieść na konto Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp. lub w kasie Uczelni. Bank Handlowy w Warszawie S.A. CITIDIRECT 42 1030 1247 0000 0000 3473 2086