2013 It s all about humanity oferta

1 ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2012 Łódź Design Festival 17-27/10/2013 It’s all about humanity oferta Propozycja współpracy 2 Zapraszamy do współpracy w r...
3 downloads 0 Views 2MB Size
1 ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2012

Łódź Design Festival 17-27/10/2013 It’s all about humanity oferta

Propozycja współpracy 2

Zapraszamy do współpracy w ramach siódmej edycji Łódź Design Festival, najważniejszego wydarzenia związanego z designem w Polsce.

Możliwości współpracy: udostępnienie przestrzeni na ekspozycję w Centrum Festiwalowym

wpisanie w program festiwalu wystawy zlokalizowanej poza Centrum Festiwalowym

przeprowadzenie wykładu, eventu w ramach przestrzeni wystawy

umieszczenie logotypów w materiałach promocyjnych festiwalu (ulotka z programem, zaproszenie, outdoor, strona www.lodzdesign.com)

przeprowadzenie warsztatów

ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2012

ufundowanie nagrody w konkursie make me! objęcie patronatem wybranego wydarzenia, wystawy etc. udostępnienie przestrzeni na stoisko konsultacyjne w Strefie dla Projektanta zaaranżowanie kawiarni, czytelni, sklepu festiwalowego przez Partnera

dystrybucja materiałów reklamowych w Centrum Festiwalowym promocja przez www.lodzdesign.com, facebook (ponad 21 tysięcy fanów), newsletter (ponad 11 000 subskrybentów i 1100 dziennikarzy) umieszczenie reklamy w dodatku o festiwalu Łódź Design w magazynie np. Dobre Wnętrze, Architektura-Murator inne działania niestandardowe

Łódź Design Festival Liczby! ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2012

3

Festiwal odbył się dzięki współpracy z: Urzędem Miasta Łodzi – współorganizator, Ceramiką Paradyż – Mecenas oraz ponad 80 partnerami.

ponad 45 000 odwiedzających

ponad 640 projektantów

10 000 m2 – powierzchnia ekspozycji Centrum Festiwalowego

ponad 2 500 widzów Forum: Design & Architektura

ponad 20 lokalizacji w całej Łodzi

w ramach Edukreacji odwiedziło nas niemalże 1000 najmłodszych uczestników festiwalu

ponad 1 100 prezentowanych obiektów

Wydarzenia / Informacje / Nowy Dzień / Wiadomości / Dzień Dobry TVN / Informacje Kulturalne

tv

ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2012

4

Eksklusiv / Kikimora / Przekrój / Metro (cała Polska) / Gazeta Wyborcza (Wysokie Obcasy) / Elle-Decoration / Architektura-murator / Czas na wnętrze

Prasa

W związku z 6. edycją Łódź Design Festival, w okresie 1.1-15.11.2012 r., w mediach (rtv, internet, prasa) na jego temat pojawiło się przeszło 2300 publikacji (dane Press Service).

Najważniejsze materiały promocyjne: 01 kampania teaserowa zawieszki na klamki (z hasłem „uwaga! próg świadomości”)

5

zakładki do książek (z hasłem „look at different views” i tekstem zwracającym uwagę na różne znaczenia pojęcia „świadomość”) zapałki reklamowe (z hasłem „zapal się do designu”) podkładki pod napoje (z hasłem „postaw na design”) plakaty do toalet (z hasłem „skup się na designie”)

02 plakaty / nakład 1 250 szt.

ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2012

03 ulotki / nakład 71 000 szt.

04 dodatek do Dobrego Wnętrza / nr 10/2012 (16 stron) nakład 37 000 egz.

05 dodatek do Architektury-murator / nr 10/2012 (12 stron) nakład 15 000 egz.

06 outdoor 120 nośników typu BB (billboardy), CLP (citylighty), MPP (małe panele podświetlane), PBP (panele bez podświetlenia) w 5 miastach: Łódź, Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław siatka wielkoformatowa (format 17,5 x 20 m) w centrum Łodzi przy ul. Piłsudskiego/Targowa

07 wybrane gadżety

6

koszulki by Agata Wojtkiewicz torby by Pan tu nie stał przypinki by Arek Wolski naklejki (24 rodzaje) notesy z gumką piny (7 rodzajów) magnesy na lodówkę

08 dystrybucja

ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2012

galerie, muzea, teatry, kina, filharmonie, kluby, biblioteki, księgarnie, puby, restauracje, urzędy, centra handlowe, centra informacji kulturalnej i turystycznej, showroomy, uczelnie techniczne i artystyczne, hotele i hostele, targi, parki naukowo-technologiczne i słupy; w następujących miastach: Łodzi, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Szczecinie, Toruniu, Katowicach, Cieszynie, Gliwicach, Sztokholmie, Wiedniu, Londynie, Mediolanie, Rzymie, Madrycie, Helsinkach, Koln, Goteborgu, Sevres. Oprócz tego materiały były insertowane do kopert POKA POKA oraz gazet „Nasze Miasto”.

Wybrane działania ambientowe 01 naklejki na windy

W drugiej połowie września w galeriach handlowych, uczelniach wyższych i innych budynkach użyteczności publicznej w Łodzi na przyciskach przywołujących windę umieszczone zostały naklejki z pytaniem: „Czy wybierasz się na Łódź Design Festival 2012?” z dwiema odpowiedziami – „tak” i „nie”. Naklejki, które pojawiły się w Manufakturze Łódź, zostały zaprojektowane w taki sposób, by odpowiedź „tak” znajdowała się obok faktycznie istniejącego przycisku, a odpowiedź „nie” obok przycisku będącego elementem graficznym naklejki. Akcja oparta jest na fortelu: każdy użytkownik windy, aby móc z niej skorzystać, będzie musiał wybrać odpowiedź twierdzącą.  

Liczba fanów Łódź Design na Facebook’u to 21.378 osób stan na dzień 20.11.2012 r.

7

02 NAKLEJKI NA LUSTRA

W toaletach łódzkich klubów i restauracji zostały rozmieszczone naklejki, które przedstawiały wizerunek szympansa (główny motyw graficzny tegorocznej edycji festiwalu). Naklejki umieszczono nad umywalkami w takim miejscu, by osoba myjąca ręce po spojrzeniu w lustro w miejscu swojej twarzy zobaczyła twarz szympansa. Na naklejce został umieszczony anons Festiwalu Łódź Design 2012.

ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2012

03 spoty reklamowe

Dodatkowo w drugiej połowie września w Internecie pojawiły się promujące festiwal spoty autorstwa agencji Oxymoron, z których jedna pt. „Sztuczka” ma charakter teaserowy. Pozostałe 3 spoty w zabawny sposób zachęcają do udziału w Edukreacji, czyli programu wydarzeń przeznaczonego specjalnie dla dzieci.

Oprócz licznych newsów, fanpage promował festiwal za pomocą dwóch aplikacji: REdesign YOUR PHOTO Aplikacja na Facebooka polegająca na wkomponowaniu w wybrane własne zdjęcie grafiki festiwalu: anonsu, maski szympansa, lusterka bądź jednej z 27 naklejek z hasłem festiwalu i adresem www. Design Your Prize Aplikacja na Facebooka polegająca na ułożeniu z rozsypanych elementów obrazka/zdjęcia prezentującego designerski przedmiot lub wnętrze.

ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2012

8

Przykłady działań partnerskich

ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2012

9

17-27.10. 2013 It’s all about humanity 10 ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2012

Dzisiaj, jak nigdy dotąd, dizajn przesiąknięty jest humanizmem i zmierza ku egalitaryzmowi. Socjologowie i antropologowie przekonują nas, że kolektywna mądrość jest najważniejszym wspólnym mianownikiem, a projektowanie świata może stać się udziałem nas wszystkich. Nadszedł czas utalentowanych amatorów i aktywnych konsumentów. Dzieje się tak m.in. dzięki możliwościom twórczym stwarzanym przez kolejne wynalazki (drukarki 2d, 3d, oprogramowanie udostępniane na zasadzie open source, otwarte platformy do instalacji dowolnych aplikacji multimedialnych). Towarzyszy mu renesans wytwórczości opartej na rzemieślniczych umiejętnościach.

Projektanci dołączając do zespołów badawczych, wielkich korporacji, grup polityków, decydentów i zwykłych ludzi pokazują zainteresowanym w praktyce siłę i sprawczość myślenia projektowego. Tak oto projektowanie przeżyło ewolucję- z „formy podążającej za funkcją” do „projektowania jako narzędzia do rozwiązywania problemów”. Współczesny design otworzył w niespotykany sposób swoje drzwi na świat ludzi. Trudno jest wyobrazić sobie bardziej obiecującą i sprzyjającą chwilę ku temu.

ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2012

11

Łódź Design Festival Partnerzy

Kontakt

Olga Łosiak Koordynator ds. Współpracy z Partnerami

Agata Połeć Koordynator Wystaw Partnerskich

[email protected] 505 066 595

[email protected] 608 693 123

[email protected] 724 122 181

zapraszamy do współpracy

12 ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2012

Emilia Kołowacik Dyrektor ds. Rozwoju